supertest: rebalans czołgów średnich, cz.V

Dokładne zmiany czołgów Leopard Prototyp A oraz E 50 od WoT Express.

Rebalans czołgu Leopard Prototyp A.

Rebalans czołgów średnich, cz.IV – czołgi niemieckie.

FGRPH6Bd66k

Leopard Prototyp A:
Zawieszenie 1 – Leopard Prototyp A1
• Zmieniono rozrzut w ruchu (przy maksymalnej prędkości) z 0,18 (11,70) na 0,22 (14,30)
• Zmieniono rozrzut podczas obrotu kadłuba (przy maksymalnej prędkości) z 0,18 (7,32) na 0,22 (8,95)
Zawieszenie 2 – Leopard Prototyp A2
• Zmieniono rozrzut w ruchu (przy maksymalnej prędkości) z 0,16 (10,40) na 0,2 (13,00)
• Zmieniono rozrzut podczas obrotu kadłuba (przy maksymalnej prędkości) z 0,16 (7,34) na 0,2 (9,18)
Wieża 2 – Porsche Standardpanzer
Działo 2 – 10,5 cm L7A1
• Zmieniono czas celowania z 1,82 na 1,92
• Zmieniono rozrzut podczas obrotu wieży (przy maksymalnej prędkości) z 0,1 (3,65) na 0,12 (4,38)

HIwwT39rdVc

E 50:
Wieża 1 – E 50 Ausf. A
• Zwiększono pancerz czoła wieży z 120 na 185 mm
Wieża 2 – E 50 Ausf. B
• Zwiększono pancerz czoła wieży z 185 na 215 mm
Działo 10,5 cm Kw.K. L / 52 Ausf. B
• Zmieniono penetrację pocisku AP z 220 na 230

25 Odpowiedzi do “supertest: rebalans czołgów średnich, cz.V

 1. Hnmm Leo Pt A był dobrą konkurencją dla onucowych czolgow zbudowanych ze stalinium, czyzby za dobrą konkurencją? No to trzeba znerfic, zeby go kacapy klepały na RU. nie dość ze pancerza 0 to jeszcze nerf działa które jest jego główną zaletą.

   1. Są ludzie, którzy widzą więcej poza czubkiem swojej lufy.Widzę że obudzisz się kiedyś i będziesz się zastanawiał, co się dzieje? Bo nic nie widzisz, dlatego że jesteś zwykle zajęty samozadowalaniem się i niczym innym.

    1. A cóż to takiego widzą ci ludzie?
     Widzą związek pomiędzy protestami na Białorusi i nerfem dla Leoparda PTA tak?
     Coś mi się wydaje, że to ta sama kategoria ludzi, wierząca w “zamach smoleński”, to że Amerykanie nie wylądowali na księżycu i w to że JFK zlikwidowało CIA.
     Może jednak patrzeć na rzeczy obiektywnie a nie szukać we wszystkim drugiego dna.

    1. Przytoczył te wydarzenia, żeby dać Ci przykład tego jak absurdalne jest twierdzenie, że nerf wirtualnego czołgu ma jakikolwiek zwiazek z sytuacja polityczna na swiecie. Leopard pta zdecydowanie się wyróżnia i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

    1. Co niby czuć?
     To, że Niemiecki HTki bufa dostały? To, że E50m ma dostać bufa? To, że Ulaniec dostał nerfa?
     Ta gra jest ze wschodu i siłą rzeczy tamtejsze czołgi nigdy najsłabsze nie będą i to nie jest jakaś Białoruska, czy Ruska przypadłość. Tak jest w każdej grze. W Amerykańskich grach wojennych zawsze główną postacią jest jakiś szeregowiec z Teksasu, czy Alabamy, w Wiedźminie jest bardzo wiele cech Słowiańskich. Kingdom Come: Deliverance, też traktuje o Czechach w sposób pozytywny.
     Tak działa świat i to nie dotyczy jedynie gier video.
     WG ma największe wpływy finansowe z Rosyjskich serwerów a tam gracze chcą dobrych czołgów Radzieckich.

  1. jeśli według Ciebie ulaniec jest lepszy od leoparda, to nie mamy o czym rozmawiać.
   Wystarczy popatrzeć na klanówki, gdzie Leo dość często się przydaje a Ulańca biorą jedynie słabsze klany. Ulaniec jest powolny i słabo się rozpędza. Wystarczy, żeby dostał gąskę i momentalnie odparowuje.
   Poza tym- bo może się nie orientujesz, to wiedz, że Niemieckie pojazdy dostały ostatnio bufa.

    1. Historycznie sowieci zawsze byli dobrzy w konstrukcjach czołgowych, szczególnie po IIwś. To raz. Po drugie – jakie to ma znaczenie dla gry ?? Gdyby czołgi niemieckie lub amerykańskie się wyróżniały, pewnie byłoby podobne narzekanie.

     Mnie jest obojętne, które czołgi mają przewagę nad innymi – umówmy się, najczęściej niedużą. Najbardziej irytuje mnie gmeranie przy parametrach, co powoduje, że czołg wyekspiony w pocie czoła 2-3 lata temu staje się niegrywalnym złomem na skutek power creep’a. Nie słabszym, a po prostu złomem jak to było z np. z E100. Na niższych tierach to nie wystepuje i nadal coś twardego 5 lat temu jest twarde do dzisiaj. W miarę, powiedzmy…

    2. W krajach dawnego ZSRR nadal panuje przekonanie o tym jak dzielna Armia Czerwona pokonała faszystowskie Niemcy i jak porządne produkty ich zbrojeniówki (czytaj- masowo klepane traktory T-34 i pepesze do kompletu z IŁ-ami 2) ich rozjechały. Taka propaganda i wersja historii trzyma się do dzisiaj mimo że na każdą zniszczona Panterę przypadało bodajże 15-18 czołgów T-34 a straty załóg, o ile w Shermanach czy pojazdach niemieckich wynosiły 0,7 załoganta na czołg, to w ruskich wozach gdzie ergonomia to było pojęcie względne, wynosiły aż 2,3 załoganta na czołg. No ale jak to mawiał klasyk- historię piszą zwycięzcy więc siłą rzeczy niezależnie od sytuacji, ruskie czołgi muszą być jakoś wyróżnione. Fajnie że chociaż Chieftain, najlepszy czołg zachodu do ukazania się Leopardów 2, jest zmorą ruskich gniotów bo niestety Centuriona musieli trochę upośledzić, mimo że lepiej wypadały w praktyce.

     Tylko że jak napisał @pikawka, najbardziej irytujące jest to że kiedyś się expiło czołgi w trudzie i pocie, bez schematów, dopałek i konta premium, osiągało dany pojazd i nagle z dnia na dzień był bezwartościowy bo dostawał takiego nerfa że się grać nie da. E100 to tam mniejsza, ale takie T110E5 było kiedyś bardzo fajnym czołgiem tylko musieli znerfić garnek. Ostatni buff tego wozu trochę mu oddał, ale wraz wszyscy walą w ten cyc który kiedyś był nieprzebijalny.

Dodaj komentarz