WG zmierza do polityki, cz.II

Wiaczesław Makarow poinformował na Facebooku, że tymczasowo odchodzi z WG, by skupić się na budowaniu swojej partii.

Ada
Stosunkowo niedawno informowaliśmy Was o tej niespodziewanej akcji (klik). Jak widać, wszystko coraz bardziej się rozkręca. Oto wiadomość od Makarowa:

Cześć!

Ostatnie wieści o moim zamiarze utworzenia Partii Demokracji Bezpośredniej w Rosji wywołały większą reakcję, niż się spodziewałem. W sobotę w mediach i sieciach społecznościowych naliczyłem ponad 500 publikacji. Co było przyjemne, a jeszcze bardziej nieoczekiwane – całkiem sporo osób zaproponowało swoją pomoc. Wielka odpowiedzialność wiąże się z wielką siłą; okazuje się, że jest to więcej, niż początkowo sobie wyobrażałem. Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkiego zdałem sobie sprawę, że trudno mi będzie połączyć działania w Wargaming z aktywnym uczestnictwem w życiu partii. Postanowiłem więc przez jakiś czas skupić się na na budowaniu i rozwoju partii. Dzisiaj spotkałem się z zarządem i oświadczyłem, że zamierzam opuścić firmę, moja decyzja została podjęta. Z czołgami wszystko będzie dobrze, mamy świetny zespół, nie martwcie się.

Makarow zrzesza wokół siebie wybitnych specjalistów w dziedzinie IT, w różnych regionach Rosji pracujących dla czołowych rosyjskich firm w branży – to oni mają stanowić rdzeń nowej partii. Pierwszy zjazd członków zaplanowano już na 5 marca, wtedy ma też zostać zaprezentowany program ugrupowania. Cytowany przez rosyjskie media Makarow powiedział, że zamierza z własnej kieszeni wyłożyć milion dolarów na utworzenie aplikacji, która zostanie oparta na technologii blockchain. Przy pomocy tej aplikacji członkowie partii będą mogli głosować w prawyborach samorządowych i parlamentarnych.


Kim jest Makarow dla World of Tanks możecie obejrzeć tutaj:

„Stara gwardia” powolutku odchodzi, co to oznacza dla nas graczy?

7 Odpowiedzi do “WG zmierza do polityki, cz.II

 1. Grosza daj Wargamingowi, sakiewką potrząśnij,
  sakiewką potrząśnij.
  Grosza daj Wargamingowi, sakiewką potrząśnij.
  Lecz chwycił SerB, za morderczy pilnik,
  co tylu już przed nim obalił był z kół.
  Gaijin cisną precz, aż na górski szczyt,
  daleko od ludzi, gdzie miejsce ich.
  Choć oberwał sam, zmiażdżył OP tank,
  ten obrońca ludzkości, toastu jest wart.
  Oto moja pieśń, to wasz bohater jest,
  on wrogów pokonał, nalejcie mu więc.
  Grosza daj Wargamingowi, sakiewką potrząśnij,
  sakiewką potrząśnij.
  Grosza daj Wargamingowi, obrońcy ludzkości.
  Grosza daj Wargamingowi, sakiewką potrząśnij,
  sakiewką potrząśnij.
  Grosza daj Wargamingowi, obrońcy ludzkości.

  1. Rosja testuje swój zamknięty internet, milion wywalony, więc kasa musi się zwrócić. Pewnie Makarow będzie robił dobry PR rządowi wśród młodych pod przykrywką niezależności a za to dostanie jakieś ochłapy z państwowych spółek ;-)

 2. Miałem tego nie pisać, lecz napiszę. Do polityki ??? Naprawdę. Czyli gracze płacili na jakiegoś śmiecia, co się sprzedał i idzie pierdolić głupoty w polityce i zarobić na tym krocie! Ruska zdz…. i sprzedajna ku….. i tyle. Pewno ten wpis zostanie skasowany, bo nie zawiera poprawności politycznej.

Dodaj komentarz