WG zmierza do polityki

Wargaming już dawno przestał być twórcą gier i zdecydowanie nie potrzebuje reklam. Firma aktywnie uczestniczy jako sponsor w wielu wydarzeniach o charakterze patriotycznym w Rosji i na Białorusi i ma wpływ, który wykracza daleko poza zakres IT.

0

Partia ITank
World of Tanks trafi do Dumy Państwowej (Rosja). Jeden z założycieli World of Tanks postanowił utworzyć partię i wziąć udział w wyborach do Dumy Państwowej.
Według Kommersant, dyrektor produktu World of Tanks Wargaming.net, Wiaczesław Makarow, zamierza utworzyć „Partię Demokracji Bezpośredniej”, aby wziąć udział w wyborach regionalnych w 2020 r., a następnie w wyborach parlamentarnych w 2021 r. Kongres wyborczy zaplanowano na 5 marca.

Oprócz Wiaczesława Makarowa w skład komitetu organizacyjnego wejdą:

 • dyrektor Eurazjatyckiego Centrum Komunikacyjnego Aleksiej Pilko
 • Boris Chigidin, zastępca szefa działu prawnego Yandex.Money
 • Oleg Artamonov, dyrektor generalny ds. Urządzeń przewodowych
 • były producent LiveJournal, współwłaściciel firmy GR-Consulting Srl (San Marino) Timofei Szewakow

Według samego komisarza Wiaczesława Makarowa partia zamierza w tym roku rywalizować o miejsca w parlamentach regionalnych. Jeśli ten plan się powiedzie, partia zamierza nominować swoich kandydatów do Dumy Państwowej. Według pana Makarowa cechą partii będzie aplikacja mobilna oparta na technologii Blockchain, za pośrednictwem której członkowie ruchu będą głosować. Zamierza wydać 1 milion dolarów na stworzenie platformy elektronicznej, deweloperzy wiodących regionalnych firm IT zostaną zaproszeni na „imprezę”.

„W wielu regionach firmy IT są największymi podatnikami i doskonale zdają sobie sprawę z lokalnych problemów” – powiedział.

Rosyjska polityka nie ma technologii informatycznych i tutaj nie pomoże aplikacja Blockchain, powiedział Arseniy Shcheltsin, dyrektor generalny Autonomicznej Organizacji Non-Profit Platform Cyfrowych.

Dyrektor ds. Badań w Fundacji ISEPS Alexander Pozhalov zauważa, że ​​prawie nie ma czasu na samodzielne uczestnictwo w wyborach w 2020 roku. Najpierw partia otrzymuje rejestrację federalną, a następnie w ciągu sześciu miesięcy powinna zarejestrować oddziały w co najmniej 43 regionach. Okazuje się, że te dwa etapy (na których partia Aleksieja Nawalnego była wielokrotnie spalana w rezultacie nie została zarejestrowana), nowy projekt musi przejść w ciągu zaledwie trzech miesięcy” – zauważa pan Pozhalov.

„Jeśli ktoś ma nadzieję, że utworzenie takiej partii skieruje protest wykształconych i młodych mieszkańców megalopoli, wówczas nadzieje te są daremne, a projekt jest porażką” uważa szef „Grupy Ekspertów Politycznych” Konstantin Kalaczew.

ź: WoT Express


Spodziewaliście się takiej akcji? Ja też nie ;) Faktem jest, że World of Tanks to cholernie popularna gra u naszych wschodnich sąsiadów, a co uda się im ugrać? Zobaczymy. Demokracja bezpośrednia na pewno nie jest na rękę Putinowi. Kto wie, może stoimy u progu narodzin ruchu, który w końcu odmieni Rosję?

24 Odpowiedzi do “WG zmierza do polityki

  1. A czytałeś artykuł do końca?
   ” Demokracja bezpośrednia na pewno nie jest na rękę Putinowi. Kto wie, może stoimy u progu narodzin ruchu, który w końcu odmieni Rosję?”
   To raczej znaczy, że będą próbowali byc opozycją.

  2. A pomyśl z jakim doświadczeniem startują. Robią w bambuko tysiące graczy, wydymali wszystkich z eventem halloween i jeszcze bezczelnie zarabiali na kamuflażach z eventu którego nie było, a mimo to nikt nie protestował, ludzie grają dalej. Także dymanie obywateli jakiegoś kraju to będzie dla nich drobnostka. :D

   1. Rocco Siffredi i Łysy z Brazzers dostali zaproszenie na imprezę od WG. Weszli dumnie, cali na biało, odprowadzani pełnym podziwu wzrokiem znajdujących się na sali pań. Rozsiedli się wygodnie, zapalili cygara, wiedząc, że nie ma na imprezie większych ruchaczy od nich. Po chwili wierchuszka WG wyświetliła film podsumowujący działalność z zeszłego roku, oraz słupki z ilością transakcji przeprowadzonych na małolatach.
    Kilka minut później dwójka dumnych aktorów słaniając się na nogach i roniąc łzy skierowała się ku wyjściu. Przed budynkiem WG pożegnali się braterskim uściskiem i skuleni popełzli smutno, każdy w swoim kierunku.

   1. Jeśli jest zdrowy i ma co do garnka włożyć, to można powiedzieć że wiedzie mu się nieźle. Wnioskuję, że chłop nie płaci tej firmie znajdującej się w topce, ergo, jest to człowiek z rozsądnym podejściem do tematu. Jak już ta firma znajdująca się w topce za parę lat zwinie interes, nie będzie sobie pluł w brodę, że wydał na wirtualne czołgi równowartość samochodu.
    A Ty nie produkuj się tutaj, tylko wracaj do pracy, zarabiaj, pomnażaj swój majątek i sponsoruj swoich panów z WG.

    1. @BR – To ile ktoś wydaje pieniędzy aby móc miło spędzić czas to jest kwestia wtórna. Każdy wydaje ile chce. Jedna osoba wyda stówkę na tydzień na fajki, inna na piwo a jeszcze inna na gry. Twoje podejście do tematu jest bardzo dziecinne. Poza tym skoro ktoś ocenia innych tak negatywnie to przydałoby się ustalić jakie są kryteria tej oceny. Dlatego zapytałem kolegę co jemu się udało w życiu zrobić. Ty się cieszysz ze ta osoba nie będzie stratna bo nie wydała pieniędzy na grę więc można przyjąć że kryteria finansowe tu wchodzą w grę. Z tym że WG pod tym względem zapewne bije na głowę kolegę. Jakoś to skomentujesz? Swoją drogą naprawdę gierka musiała dać w dupę twojemu ego że wciąż się tu udzielasz.

   2. @Barkeeper – co mi się w życiu udało zrobić? Przede wszystkim dwie fajne córki, grzeczne, miłe, dobrze wychowane, inteligentne dziewczyny. Razem z nimi i żoną tworzymy świetną rodzinę, dla której zbudowałem dom, z prawdziwym ciepłym ogniskiem domowym , posadziłem drzewo a nawet cały sad, gdzie razem spędzamy dni w miłej atmosferze. Dobrze żyje z sąsiadami i jakoś nikt na mnie psów nie wiesza.
    Można powiedzieć, że mam całkiem udane życie. Zaryzykuję stwierdzenie, że wiedzie mi się nie gorzej niż WG, a w wielu aspektach nawet lepiej.

    Pozdrawiam

    PS. Wiem, dla wielu może być to spore zaskoczenie, że poza tym wirtualnym istnieje jeszcze świat normalny, w którym można się spokojnie realizować, bez podniecania się nową premką 8 tieru dostępna w sklepie wargamingu

    1. No osiągnięcie spłodzenie potomstwa wow toż to niezwykle trudne…. Reszta podobnie. Nie masz żadnych osiągnięć. Nic nie zaprojektowałeś, niczego nie stworzyłeś z czego korzystają inni ludzie (na szczescie mogę pisać że coś stworzylem)

    2. @Laknat Tanker – A ja podejrzewam ze właściciele i pracownicy WG też maja wspaniałe rodziny, dobrze żyją z sąsiadami i i może nawet tez posadzili drzewo. Nie znamy ich wiec nie możemy porównać. Ale gwoli uczciwości należny przyznać że najprawdopodobniej nie wiedzie się im pod tym względem gorzej. Tak więc zostaje kryterium wspomniane przez BR a czyli finansowe. Tutaj WG wiedzie się o wiele lepiej. I masz rację że istnieje poza wirtualnym światem też ten realny. Dlatego tez dziwi mnie to ze ty i wielu innych tak namiętnie się udziela tutaj płacząc i narzekając na to złe i niedobre WG jednocześnie namiętnie grając w ich grę. Czyżby realny świat nie spełniał twoich oczekiwań? Czyżby ta ”świetna rodzina i wspaniali sąsiedzi” to tylko mit a wy znajdujecie ukojenie w wirtualnym świecie gdzie możecie uzewnętrznić swoje frustracje życiowe wieszając psy na innych? Nic nie sugeruję ale dziwnie to wygląda.

 1. Nawet na nagraniach pierdzielą o „Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej”, która zaczęła się 22 czerwca 1941 jak kołchoz radziecki został zaatakowany przez Hitlera. Mówią to jako w wolna, Białoruska firma, która chce przede wszystkim mamonę zachodniego gracza.
  Jak uderzą bardziej na wschód to dopiero będzie politykowanie i lizanie tyłka papie Putkowi ;-)

    1. Tyle że w Stanach też prędzej podadzą Ci 1941 jako początek wojny 11 grudnia czyli wypowiedzenie wojny przez USA Japonii 1941 lub właśnie 22 czerwca. A w Japonii i Chinach podadzą nawet rok 1937 bodaj że lipiec tegoż roku. Nie tylko ZSRR ma inną datę początku wojny.

Dodaj komentarz