War Thunder: Challenger 2

Aktualizacja 1.87 jeszcze bardziej zbliży nas do nowoczesności, czas w grze obejmuje już lata od 30. do 90. Dzięki temu zobaczycie nową Erę jednostek naziemnych oraz mnóstwo nowości dla lotnictwa czy marynarki.

Niektóre z czołgów w naszej grze kwalifikują się do trzeciej generacji czołgów podstawowych, z tego powodu wprowadzimy pewne zmiany do Klasyfikacji Bitewnej oraz Ery tych maszyn. Pewne czołgi z V i VI ery zostaną lepiej dopasowane do bitew mieszanych.

Opracowany w latach 80. Challenger 2 wciąż służy w brytyjskiej armii. W nadchodzącej aktualizacji 1.87 czołgiści z War Thunder będą mieli okazję sprawdzić jeden z najbardziej nowoczesnych czołgów podstawowych.

Historia
Prace nad następcą Challengera 1 rozpoczęły się krótko po tym, jak czołg trafił do służby. W latach 80. firma Vickers opracowała nowy czołg podstawowy jako prywatny projekt. Po wyprowadzeniu wymagań na MBT, Vickers natychmiastowy pokazał swój projekt Challengera 2. Pomimo chęci adoptowania M1 Abramsa, ministerstwo zdecydowało się na wzięcie projektu Vickersa, zamówiono prototyp do testów. Czołg spełnił oczekiwania i był godny stanąć w walce z takimi pojazdami jak M1 Abrams czy Leopard 2. W 1993 roku rozpoczęto produkcję, planowano 127 czołgów i 13 pojazdów treningowych. Rok później do służby trafiły pierwsze sztuki. Challenger 2 brał udział w misjach pokojowych na Bałkanach a także interweniował w Iraku. Pewna ilość czołgów została eksportowana do Omanu. W 2002 roku przerwano produkcję, łącznie zbudowano blisko 440 sztuk. Od 2008 roku czołg jest stale modernizowany, dzięki temu jest najbardziej nowoczesnym MBT w brytyjskiej armii.

Challenger 2 01 1280h720 94531d987e81a8bfcb4eb63c6327487e

W War Thunder Challenger 2 będzie nowym nabytkiem w brytyjskim drzewku oraz pierwszym czołgiem na VII Erze! Zbudowany na podstawie Challengera 1 dzieli z nim kilka cech, lecz także wprowadza usprawnienia, dzięki czemu stanie w walce jak równy z równym!

Challenger 2 06 1280h720 D27a822ce6dcfc199590c2d1674cc029

Challenger 2 posiada nowe działo L30A1, lecz wciąż jest to armata gwintowana zdolna strzelać pociskami typu HESH, które uwielbiają Brytyjczycy. Balistyka w porównaniu z poprzednikiem pozostaje na dobrym poziomie, z tą różnicą, że L30 zdolne jest miotać lepsze a przede wszystkim nowsze pociski podkalibrowe.

Nie tylko w kwestii uzbrojenia jest podobnie. Challenger 2 napędzany jest 1200 konnym silnikiem diesla w układzie V12, a dzięki prawie identycznej masie co Challenger 1, obydwa czołgi wykazują bardzo zbliżoną mobilność. W idealnych warunkach czołg może rozpędzić się do 56 km/h.

Natomiast główną różnicą jest opancerzenie. Pomimo tego że ogólny układ pozostaje bez zmian, to opancerzenie wieży znacznie się poprawiło. Dodano tutaj nie tylko więcej milimetrów, ale przede wszystkim nowy typ pancerza Chobham, który zapewnia ochronę na poziomie 540 mm przeciwko pociskom kinetycznym, oraz 1000 mm przeciwko pociskom o energii chemicznej. Niestety żeby nie było zbyt różowo, to pancerz kadłuba a przede wszystkim dolna płyta pozostają bez zmian. Chrońcie ją!

Challenger 2 03 1280h720 Fd464888fdebab6b52a7de0e321a287d

Challenger 2 to nowy czołg podstawowy w brytyjskim drzewku, który kontynuuje tradycję i wprowadza pewne usprawnienia, aczkolwiek wciąż lepiej będzie nie wychylać się zbytnio do przodu i pozostać na drugiej linii.

Maszyna dołączy do War Thunder już w aktualizacji 1.87! Tymczasem wypatrujcie kolejnych nowości!

ź: WT

6 Odpowiedzi do “War Thunder: Challenger 2

   1. Mam już wszystkie pojazdy w drzewku niemieckim, mam M1IP, odblokowane tier VI we Włoszech i Japonii. Myślę, że sam go jeszcze wyelituję. Ale może mi to zająć z 10 lat 😀

    1. Odkryć nie sztuka, sam mam całe niemieckie drzewko odkryte. Zrób na tym elitki 🙂 Ma Leopardach mam talizman i codziennie walę boostery 300 % a i tak idzie jak krew z nosa.

    2. Bo pewno grasz na arcade.
     Ja swoje top tiery grinduje przede wszystkim na simie. Tam za dobrą bitwę mogę dostać nawet 15+ tysięcy RP.

 1. A no, co by nie mowic o gaijin, to ostatnio serio zrobili wiele dobrego, tansze gasnice i zestawy naprawcze, POWROT do ilosci PD w RB, tera na RB idzie wyciagnac tyle PD co na SB, albo nawet wiecej, Nie raz mialem po 30k PD, wbijanie czolgow teraz nie jest takie uciazliwe, szkoda ze wczesniej tak bylo, i musielismy czekac by to nam oddali. Jedyny ich blad to zabranie RB smiglowcow, nie po to sie meczylem by wbic Vipera…
  No i jeszcze balans na top tierze, rowniez mam topowe czolgi ( 10.0 ) i Typ 90 oraz Abramsy sa przesadzone po calosci, i oby wyladowaly na 7 erze, gdzie przeciwnikami dla nich beda takie czolgi jakie powinny, czyli np T-80U.

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.