WoWs: Zbrojownia

Przewodnik Kapitana.

Prawdopodobnie już wiecie, że w World of Warships Zbrojownia spełnia rolę wielofunkcyjnego sklepu, w którym znajdziecie wszystkie potrzebne przedmioty w grze. Oferuje mnóstwo przydatnych przedmiotów, niesamowitych okrętów i błyszczących personalizacji, które dostępne są w zamian za szeroką gamę różnych zasobów — wszystko na wygodnej i ciągle ewoluującej stronie. Czy wykorzystujecie jednak pełny potencjał, jaki zapewnia Zbrojownia? Przeczytajcie ten artykuł, aby czerpać z niej pełnymi garściami!

Zbrojownia

Omówienie Zbrojowni

 • Zbrojownia jest domyślnie podzielona na osiem sekcji dostępnych za pośrednictwem paska bocznego po lewej stronie.
 • Część z tych sekcji stanowi miejsce dla specyficznego typu zawartości, inne zaś oferują różne rodzaje zawartości, która dostępna jest w zamian za określone zasoby.
 • Pewne wydarzenia, które korzystają z tymczasowych zasobów, jak wydarzenia wczesnego dostępu, otrzymują własne odpowiednie, tymczasowe sekcje.

Zanim jednak zagłębimy się w szczegółowej zawartości każdej sekcji, rzućmy okiem na podstawowy interfejs Zbrojowni.

W górnej części strony znajduje się wygodny pasek wyszukiwania (bardzo przydatny, jeśli dokładnie wiecie, czego szukacie!), a także Wasz osobisty stan posiadania różnych typów zasobów w grze.

Całkiem przystępne, nieprawdaż? Przejdźmy jednak przez kilka możliwych interakcji, jakie mogliście przegapić:

Kupony

Wszyscy gracze World of Warships mają automatyczny dostęp do różnych kuponów służących do znacznego obniżenia ceny od –25% do –50% na różne typy przedmiotów. Kliknijcie przycisk „Kupony”, aby otrzymać zestawienie Waszych aktywnych kuponów.

Czy wiecie, że…

kupony często się odnawiają? Bacznie obserwujcie datę wyświetlaną pod każdą zniżką: kupon tego dnia się zresetuje, co oznacza, że jeśli już go wykorzystaliście, otrzymacie nowy. Korzystajcie mądrze z tej informacji i odpowiednio zaplanujcie swoje zakupy. Pamiętajcie jednak: one się nie kumulują, a jedynie odnawiają!

 

Konto premium

W prawym górnym rogu widnieje przycisk, wyświetlający status Waszego konta premium — jeśli obecnie takie macie — lub „Kup konto premium”. Kliknijcie tu, aby otrzymać dostęp do różnych opcji zakupu konta premium Warships za dublony, w tym na 14 dni i 90 dni.

Portfel

Klikając ikonę portfela po prawej stronie, możecie otrzymać szybkie i szczegółowe zestawienie wszystkich swoich zasobów, w tym tych tymczasowych oraz specjalnych.

Wyróżnione

Sekcja „Wyróżnione” przedstawia nowe i unikalne oferty, które najbardziej pasują do obecnego tygodnia bądź aktualizacji. Jeśli pojawią się jakieś nowe tymczasowe promocje i wydarzenia, to właśnie tu poznasz ich szczegóły.

Czy wiecie, że…

możecie odebrać DARMOWĄ zawartość codzienną w formie powtarzalnych zestawów losowych? Uważajcie następnym razem, gdy wejdziecie do Zbrojowni i postarajcie się wyrobić w sobie nawyk jej sprawdzania za każdym razem, gdy uruchamiacie grę — możecie stracić okazję na konto premium, dublony lub inne przydatne przedmioty!

Okręty

Cóż może być ważniejszego w grze o okrętach wojennych? Ta sekcja zawiera okręty, które można kupić za dublony, węgiel i stal. Okrętów jest tak wiele, że w gruncie rzeczy możecie nawet się pogubić, jeśli nie wiedzie, czego szukacie.

Z tej przyczyny wprowadziliśmy świetne narzędzia nawigacyjne:

Filtry okrętów

Stosujcie różne opcje, aby zawęzić swoje wyszukiwanie na podstawie kilku czynników, jak poziom, klasa, nacja, zasób czy cena. Pomoże Wam to w znalezieniu idealnego okrętu lub takiego, który pasuje do Waszego budżetu!

Aby odsłonić filtry okrętów, być może będziecie musieli kliknąć przycisk lejka na stronie.
Macie możliwość zmiany pozycji filtrów, by znajdowały się po prawej lub na górze — wybór należy do Was.

Sortowanie

Jeśli przyszliście tylko poprzeglądać, możecie również użyć funkcji sortowania, by zobaczyć pełną listę okrętów po nazwie lub po cenie.

Kategorie

Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z wcześniej wybranych kategorii, aby zawęzić wyszukiwania np. rekomendowane okręty lub okręty ze zwiększonymi dochodami w kredytach.

Wybór redaktora
 III Katori
Katori był jednym z pierwszych okrętów premium, jakie wybrałem, gdy zacząłem grać w World of Warships — polecił mi go znacznie bardziej doświadczony gracz. Na pierwszy rzut oka to przeciętniak, krążownik niskiego poziomu, ale ten okręt pokazuje klasę, kiedy otwierasz menu „Wyposażenie”: jego rzadkie ulepszenie Modyfikacja systemów celowniczych 0 z POTĘŻNĄ 40% redukcją maksymalnego rozrzutu robi robotę i przemienia Katori w fantastyczny okręt treningowy dla nowych graczy i po prostu daje frajdę podczas żeglugi.

Dowódcy

W tej sekcji znajdziecie trzy typy dowódców z 10 punktami umiejętności, którzy wyróżniają się na tle innych z różnych powodów, jak istnienie historyczne lub powiązanie z konkretnym wydarzeniem. Z technicznego punktu widzenia Dowódcy dostępni w tej sekcji mogą zostać podzieleni na trzy typy:

 • Dowódcy specjalni mają po prostu unikalny wygląd lub indywidualny dubbing.
 • Doświadczeni dowódcy mają ulepszone umiejętności.
 • Unikalni dowódcy mają talenty, ulepszone umiejętności i personalizację wizualną.

Podobnie do sekcji „Okrętów”, sekcja „Dowódców” również ma filtr, z którego możecie skorzystać, sortując po nacji, kategorii, typie lub zasobie.

Czy wiecie, że…

począwszy od aktualizacji 12.3, możecie sprawdzić kwestie dowódców z indywidualnym dubbingiem prosto z poziomu Zbrojowni? Wystarczy kliknąć przycisk pod portretem dowódcy, gdy znajdziecie się w przeglądarce Zbrojowni w grze i już można słuchać!

Wybór redaktora:
Michiel de Ruyter
Studiowałem historię i jest coś w XVII-wiecznym dowódcy, któremu dano poprowadzić nowoczesne okręty wojenne — wywołuje to głupkowaty uśmiech na mojej twarzy. Z tego powodu złapałem holenderskiego historycznego dowódcę Michiela de Ruytera, jak tylko stał się dostępny. Fajnie też, że ma ulepszoną umiejętność Ekspert w wyburzaniu, który nieźle pasuje do mojego  IX Groningen.

Kontenery

W tej sekcji znajdziecie szeroką gamę kontenerów standardowych (dostępnych za węgiel) i premium (za dublony). Różnią się w równym stopniu tematyką, kolorystyką i nagrodami, ale jedna rzecz je łączy: są kontenerami kolekcji.

Czy wiecie, że…

kupując kontener kolekcji, otrzymujecie nie tylko nagrody ze środka kontenera? Inwestujecie również w większą nagrodę — aż do czasu skompletowania związanej z nią kolekcji.

Zanim dokonacie zakupu, możecie zechcieć zajrzeć do zakładki KOLEKCJE, umieszczonej w oknie PROFIL w Waszym porcie, aby sprawdzić, której kolekcji jeszcze nie ukończyliście i jakich nagród możecie się spodziewać.

 

Wybór redaktora:
Kontener z kolekcji Włoskie niszczyciele
Uważam się głównie za Kapitana niszczycieli i najbardziej lubię grać jako artylerzysta. Dlatego polecam wszystkim podobnym mi Kapitanom, aby brali kontenery Włoskie niszczyciele — jeśli jeszcze nie zebraliście kolekcji Włoskie niszczyciele, będziecie mogli zgarnąć  VI Leone! Kamuflaż Pola Toskanii też jest spoko.

Personalizacje

Tutaj znajdziecie nie tylko przedmioty, które nadadzą piękna Waszym okrętom w bitwie, lecz również zapewnią Wam premie ekonomiczne i bojowe:

 • Standardowe i specjalne premie ekonomiczne
 • Specjalne ulepszenia wzmacniające sprzęt eksploatacyjny
 • Sygnały
 • Stałe kamuflaże, które można kupić za stal, żetony rankingowe lub żetony klanowe
 • Symbole i tła naszywek.

Wybór redaktora:
Modyfikacja doładowania silnika 1
To specjalne ulepszenie jest zawsze dobrą inwestycją dla moich ukochanych francuskich niszczycieli. Zazwyczaj moja strategia polega na aktywacji Doładowania silnika na początku bitwy, wtedy płynę do najbliższej strefy kluczowej ile stocznia dała i wpływam tam tyłem. Typowa dla Francuzów prędkość prawie zawsze gwarantuje, że będę tam na długo przed niszczycielem przeciwnika, próbującym je przejąć. Jeśli będzie lipa i przewaga będzie po drugiej stronie, moje początkowe Doładowanie silnika prawdopodobnie nadal będzie aktywne dzięki Modyfikacji doładowania silnika 1, co pozwoli mi na szybką ucieczkę.

Morska społeczność

Wszystko, co możecie dostać w tej sekcji, jest do kupienia w ten sam sposób: za żetony społeczności. Znajdziecie tu wszystko od kontenerów okrętów premium po stałe kamuflaże.

Czy wiecie, że…

żetony społeczności można zdobyć na wiele łatwych sposobów?

 • Test publiczny
 • Twitch Drops
 • Dropy Discord
 • Stacja rekrutacyjna

Dowiedzcie się więcej o żetonach społeczności poprzez ten link.

Wybór redaktora:
Fusō: Japoński zamek
Ponownie, zestawienie nowoczesnego okrętu wojennego i XVII-wiecznego wojownika jest dość zabawne. Do tego, no spójrzcie tylko na to:

Agencja Badawcza

To sekcja Zbrojowni, w której możecie zebrać swoje nagrody za resetowanie i ponowne badanie gałęzi drzewa technologicznego przez mechanikę Agencji Badawczej. Znajdziecie tutaj:

 • Jedne z najrzadszych okrętów w grze.
 • Pożądane unikalne ulepszenia dla okrętów X poziomu.
 • Pakiety flag sygnałowych.

Aby dowiedzieć się więcej o Agencji Badawczej i jak z niej korzystać, polecamy nasz artykuł tutaj.

Wybór redaktora:
Powiększone wytwornice dymu
Unikalne ulepszenie Venezii właściwie podwaja liczbę Wysokoprężnych wytwornic dymu, jakie możecie odpalić. Jeśli dodacie do tego skilla Nadzorca, będziecie mogli użyć tego koła ratunkowego pięć razy na bitwę i z megaskróconym czasem odnowienia!

Dublony i premium

W tej sekcji możecie zgarnąć podstawowe zasoby World of Warships — dublony, kredyty i konto premium — w zestawach dostępnych do kupienia za prawdziwe pieniądze.

Jak zwykle możecie odwiedzić Zbrojownię w grze z poziomu swojego ekranu portu lub przez wersję przeglądarkową poprzez ten link:

Zbrojownia

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze