WoWs: Wydarzenia „Radzieckie lotniskowce” i „Rywalizacja biur projektowych”

Wczesny dostęp do nowej gałęzi okrętów plus nowe, tymczasowe wydarzenie!

Radzieckie lotniskowce

Radzieckie lotniskowce  IV Komsomolec VI Serow i  VIII Pobieda przypływają we wczesnym dostępie.

Jakie są cechy nowej gałęzi?

 • Mała liczba samolotów w eskadrach. Eskadry złożone są z pojedynczego klucza, który przeprowadza potężny atak wszystkimi samolotami jednocześnie.
 • Począwszy od VIII poziomu, samoloty wyposażone są w dopalacze rakietowe. Podobnie jak w przypadku okrętów  VI Ise i  VIII Tone, dopalacze automatycznie uruchamiają się podczas startu i na krótki czas zwiększają prędkość. Możecie pozbyć się dopalaczy wciskając klawisz S.
 • Małe pule PW i niewielkie prędkości przelotowe.
 • Na radzieckich lotniskowcach znajdziecie bombowce z bombami odbijającymi zamiast standardowych bombowców. Bombowce te wyposażone są w bomby OB.
 • Bombowce torpedowe są uzbrojone w dalekosiężne torpedy o dłuższym czasie uzbrajania.
 • Począwszy od VI poziomu, eskadry samolotów szturmowych uzbrojone są w potężne rakiety OB, które podobne są do amerykańskich pocisków rakietowych Tiny Tim.

Po wprowadzeniu aktualizacji 0.10.10  IV Komsomolec VI Serow VIII Pobieda i  X Admirał Nachimow będą dostępne do zbadania dla wszystkich graczy.


Rzeczy, które warto wiedzieć o wczesnym dostępie

Żetony radzieckie

 Żetony radzieckie są nowym, tymczasowym zasobem, który można zdobyć:

 • Poprzez uczestnictwo w wydarzeniu Rywalizacja biur projektowych — do 1500 żetonów.
 • Dzięki darmowym zestawom losowym — do 100 żetonów.
 • Z zestawów losowych, które są dostępne za dublony — do 2600 żetonów.
 • W zamian za żetony społeczności w Zbrojowni — do 200 żetonów.

Nagrody za żetony radzieckie

Możecie wymienić żetony radzieckie na kolejno udostępniane zestawy, które zawierają radzieckie lotniskowce  IV Komsomolec,  VI Serow i  VIII Pobieda wraz ze stałymi kamuflażami Naprzód dla tych okrętów, a także na inne nagrody w Zbrojowni.

 IV Komsomolec VI Serow oraz stałe kamuflaże dla lotniskowców IV, VI oraz VIII poziomu można otrzymać za darmo. Suma żetonów, jaką można zdobyć w ramach wydarzenia Rywalizacja biur projektowych i otrzymać z darmowych zestawów codziennych będzie wystarczająca, by to osiągnąć.

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji 0.10.10 żetony radzieckie zostaną wymienione na kredyty po kursie 1:6000.

Kolejno dostępne zestawy

Inne nagrody

Zestawy losowe

Zbrojownia oferuje darmowe zestawy losowe — Regularne zaopatrzenie. Znajdziecie w nich żetony radzieckie, 1 dzień konta premium Warships, dublony i inne nagrody.

Zestawy będą dostępne do zakończenia wersji 0.10.8.

Możecie odebrać tylko jeden zestaw dziennie. Łącznie dostępnych będzie 12 zestawów, więc możecie pominąć ponad 2 tygodnie i wciąż będziecie mogli zebrać wszystkie nagrody.

Losowe zestawy za dublony

Zestawy losowe, które można otrzymać za 1000 dublonów, zostały dodane do sekcji Radzieckie lotniskowce w Zbrojowni. Mogą zawierać stały kamuflaż Naprzód dla okrętu  X Admirał Nachimow; żetony radzieckie; sygnały specjalne i jednorazowe kamuflaże, takie jak Victory, Wiosenne niebo, Mozaika i Azjatycka latarnia.

Rywalizacja biur projektowych

W aktualizacji 0.10.8 czeka na Was nowe, tymczasowe wydarzenie — Rywalizacja biur projektowych. Powstało na kanwie historii rozwoju radzieckiego lotnictwa morskiego i rozmaitych biur badawczych oraz projektowych, które pracowały nad maszynami dla radzieckiej marynarki wojennej.

Początek: Cz. 09 Wrz. 09:30 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Cz. 09 Wrz. 09:30
Koniec: Cz. 07 Paź. 03:30 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Cz. 07 Paź. 03:30

Wydarzenie Rywalizacja biur projektowych przypomina wydarzenie Bitwa bestii, które odbyło się w ramach aktualizacji 0.10.4, ale wprowadza małe zmiany. W wydarzeniu biorą udział trzy drużyny zamiast czterech, a specjalne wyskakujące okienko przypomni Wam o początku każdego nowego etapu. Port pokazuje teraz Wasz osobisty postęp do następnej nagrody zamiast postępu drużynowego. Dodatkowo zaktualizowaliśmy interfejs ekranu wyboru drużyny, a także okno, w którym wyświetlane są postępy osobiste i drużynowe.

Do ekranu wyboru drużyny dodano okno wyświetlające opis wydarzenia i unikalne nagrody dla każdej drużyny. Pokazuje on również drużynę, którą wybraliście w poprzednich etapach i czy uzyskaliście unikalne nagrody drużynowe. Unikalne nagrody — naszywki drużynowe — przyznawane są za Wasze osobiste postępy, nie zaś za postępy drużynowe. Możecie zdobywać unikalne nagrody nawet wtedy, gdy Wasza drużyna nie osiągnęła wymaganego kamienia milowego. Jeśli nie dokonaliście żadnego postępu w określonych misjach, nie będą one wyświetlane na ekranie misji.

Zasady wydarzenia

Wydarzenie trwa do wprowadzenia aktualizacji 0.10.9 i podzielone jest na cztery etapy. Każdy etap trwa 1 tydzień. Przed rozpoczęciem każdego z nich możecie wybrać jedną z trzech drużyn:

Drużyna Biura Polikarpowa

Nikołaj Polikarpow był zwany „królem myśliwców”, ponieważ radzieckie asy przestworzy latały wyłącznie jego maszynami, aż do początku lat 40. XX wieku. Co więcej, Biuro projektów eksperymentalnych Polikarpowa stworzyło pierwszy samolot szturmowy dla Wojskowych Sił Powietrznych Armii Czerwonej.

Drużyna Biura Czetwierikowa

Igor Czetwierikow zaprojektował udaną serię samolotów rozpoznawczych o dalekim zasięgu. To jego Biuro projektów eksperymentalnych otrzymało zadanie stworzenia operującego z lotniskowca bombowca torpedowego dla Wojskowych Sił Powietrznych Armii Czerwonej. Zadanie to zostało pomyślnie wykonane.

Drużyna Biura Koczerigina

Sergiej Koczerigin pracował nad licznymi oryginalnymi modelami myśliwców i samolotów zwiadowczych, lecz największe sukcesy przyniosły mu projekty bombowców.

W ciągu dnia uczestnicy wydarzenia otrzymają specjalne misje, które można wykonać w bitwach losowych, kooperacyjnych i rankingowych, a także w nowym, tymczasowym typie bitwy — Konwój. Konwój będzie dostępny po 2 tygodniach od wprowadzenia aktualizacji.

Wypełnianie misji pozwoli Wam zwiększać osobiste i drużynowe postępy oraz zdobywać nagrody. Wasz postęp osobisty i drużynowy zostanie wyzerowany na początku każdego nowego etapu. Wszyscy gracze, którzy osiągnęli 8. poziom dostępu, mogą wziąć udział w wydarzeniu.

Misje

Każdego dnia otrzymacie dostęp do trzech typów ograniczonych czasowo misji. Są one przydzielane po kolei w określonych porach dnia — co 40 minut. W sumie czeka na Was 25 misji. Każda z nich powinna zostać wykonana w ciągu 120 minut. Wyjątek stanowią ostatnie misje dnia — czas na uwzględnienie wyników tych misji jest wydłużony o 20 minut.

Po wygaśnięciu misji dostępna staje się następna misja tego samego typu. Bitwy, które kończą się po wygaśnięciu misji, są wliczane na poczet następnej misji. Więcej szczegółów dostępnych jest w kliencie gry.

Postęp osobisty i drużynowy

Wypełnianie misji zostanie nagrodzone punktami zarówno do osobistego, jak i drużynowego postępu. Za osiągnięcie określonych osobistych i drużynowych kamieni milowych, otrzymacie nagrody:

 • Nagroda za osiągnięcie każdego etapu postępu osobistego jest przyznawana natychmiastowo.
 • Nagroda za postęp drużynowy jest przyznawana wtedy, gdy Wasz postęp osobisty nie jest mniejszy od postępu drużynowego.

W ciągu tygodnia możecie zdobyć do 10 nagród: pięć za postępy osobiste i pięć za drużynowe. Aby zdobyć w ciągu tygodnia wszystkie 10 nagród, musicie zdobyć 1500 punktów postępu osobistego i 150 000 punktów postępu drużynowego.

Zdobywanie punktów

Każda misja ma cztery progi ukończenia. Za osiągnięcie każdego z nich otrzymacie 20 punktów. Za misję możecie zdobyć w sumie 80 punktów. Jeśli niezwykle skutecznie wykonacie misję, otrzymacie od 10 do 25 dodatkowych punktów, zobaczycie również swoją pozycję w ogólnym rankingu graczy.

Wyniki są podsumowywane wraz z wygaśnięciem każdej misji, a drużyny zajmują swoje miejsca w ogólnej tabeli drużynowej. Drużyna otrzymuje 700, 900, lub 1200 punktów za misję, w zależności od swojej pozycji w tabeli drużynowej. Pozycja w tabeli ogólnej zależy z kolei od aktywności członków każdej z drużyn.

Nagrody

Kontenery z kolekcji „6 lat World of Warships”, kamuflaże Victory, węgiel, żetony radzieckie oraz tematyczne naszywki z insygniami drużyn.

Możecie zebrać wszystkie naszywki, wybierając nową drużynę każdego tygodnia.

Jeśli posiadacie już naszywkę drużyny, wówczas za ponowny wybór tej samej drużyny i osiągnięcie wymaganego kamienia milowego postępu osobistego, zamiast naszywki otrzymacie rekompensatę w postaci 15 000 kredytów.

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Wild_Butter

Jesli te okręty to prawda to czekam na polskie lotniskowce i pancerniki

Jisaburo Ozawa

Pewnie projektów mieli ze 100 kosztem braku chleba i mięsa w sklepach.