WoWs: Najdłuższa Noc Muzeów

5. wystawa.

Najdłuższa Noc Muzeów pędzi całą naprzód.

Dołączcie do nas na pokładzie okrętu podwodnego US Navy USS Bowfin w historycznym Pearl Harbor, a potem ruszcie z nami do Kalifornii, gdzie obejrzymy pokłady i hangary USS Hornet (CV-12). Bawcie się dobrze i nie zapomnijcie odebrać misji z tego tygodnia!

Czym jest Najdłuższa Noc Muzeów?

Na przestrzeni miesiąca zapraszamy Was do poznania muzeów morskich i muzeów marynarek wojennych z całego świata dzięki serii artykułów. Wiele z tych instytucji brało udział w naszym pierwszym wydarzeniu tego rodzaju, a mianowicie w zeszłorocznej 17-godzinnej streamowej megapodróży. Odblokujcie misję bojową z każdego artykułu i sprawdźcie swoje szczęście podczas losowania ekskluzywnej wycieczki dla dwóch osób do wybranego przez Was muzeum, które bierze udział w wydarzeniu!

Tygodniowa misja bojowa

Zgarnijcie kilka kamuflaży Konstelacja wspomnień i specjalną misję bojową, której ukończenie trzykrotnie zwiększy liczbę zdobytych kamuflaży! Odbierajcie co tydzień kamuflaże i misje bojowe Najdłuższej Nocy Muzeów z naszych artykułów — otrzymacie flagę pamiątkową Konstelacja wspomnień, jeśli uda Wam się wypełnić je wszystkie!

Szczegółowe informacje o warunkach ukończenia i nagrodach znajdziecie w kliencie gry.

Koniec: Cz. 14 Lip. 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Cz. 14 Lip. 07:00

Muzeum okrętów podwodnych floty pacyficznej — USS Bowfin

Jesteśmy w Pacific Fleet Submarine Museum (muzeum okrętów podwodnych Floty Pacyfiku) w Pearl Harbor, dawniej znanym jako USS Bowfin Submarine Museum and Park. Najwspanialszym okazem w naszej kolekcji jest USS Bowfin (SS-287), okręt podwodny typu Balao. Od stycznia 2019 do lutego 2021 obiekty i tereny naszego muzeum przechodziły renowację — było to wielkie wyzwanie w trakcie pandemii. Ponownie otworzyliśmy się zaledwie rok temu i od tego czasu otrzymujemy pozytywne opinie na temat naszego nowego interaktywnego i naukowego podejścia do wystaw. Tej jesieni USS Bowfin zostanie skierowany do suchego doku, by utrzymać jego kadłub w dobrym stanie. Cieszymy się, że możemy zapewnić niezbędne prace konserwacyjne, dzięki którym ten „Mściciel Pearl Harbor” zostanie z nami na stałe w charakterze pomnika pamięci.

Nasze nowe wystawy muzealne opowiadają historię Cichej Służby od II wojny światowej poprzez zimną wojnę aż po czasy współczesne, co pozwala nam łączyć przeszłość i teraźniejszość w mający znaczenie sposób.

Opowiedzcie nam o ciekawych aspektach Waszego muzeum.

W zbiorach naszego muzeum znajdziemy eksponaty pochodzące z kilku najbardziej zasłużonych okrętów podwodnych II wojny światowej, m.in. USS WahooUSS Parche i USS Tang. Na wystawach znajdziecie medal honoru Richarda O’Kane’a, pamiątki i listy z okrętów podwodnych na wiecznym patrolu oraz jedną z ostatnich istniejących kaiten (japońskich żywych torped), która cieszy się szczególnym zainteresowaniem wielu z naszych zagranicznych gości. Ekscytującym dodatkiem do naszej galerii poświęconej zimnej wojnie jest kompletny zestaw paneli sterowania reaktora nuklearnego — oczywiście odtajniony. Dodaliśmy także bardzo popularny eksponat interaktywny, który pozwala odwiedzającym na stuknięcie w rezonator hydrolokatora, by zobaczyli, jak dźwięk ten dźwięk przekłada się na spektrogram sonaru. Częścią naszej nowej, rozszerzonej misji jest promocja naukowych aspektów okrętów podwodnych wraz z ich historią, więc jeśli należycie do osób lubiących wiedzieć, jak coś działa, to zdecydowanie powinniście nas odwiedzić.

Czy macie jakieś plany na przyszłość, którymi chcielibyście się z nami podzielić?

Teraz naszym priorytetem jest bezpieczne dostarczenie USS Bowfin do suchego doku, ale gdy wróci, chcemy przystąpić do realizacji ekscytujących planów ulepszenia naszej wystawy dotyczącej okrętów podwodnych. Mamy też znaczną liczbę filmów, które przenoszone są właśnie do postaci cyfrowej, w tym opowieści uczestników II wojny światowej oraz oryginalne nagrania z USS Bowfin i innymi okrętami podwodnymi, startami rakiet w trakcie zimnej wojny i wieloma innymi tematami, które mogą zainteresować naszych gości.


USS Hornet

USS Hornet (CV-12) został zwodowany pod koniec 1943 roku i walczył w większości dużych bitew na Oceanie Spokojnym między rokiem 1944 a czerwcem roku 1945, gdy został wykluczony z wojny przez tajfun. Po dokonaniu napraw brał udział w operacji Magic Carpet, przywożąc personel amerykański z powrotem do domu. Po wielu modernizacjach USS Hornet służył w zimnej wojnie, wojnie wietnamskiej i w końcu jako część programu kosmicznego Apollo. Po przejściu na emeryturę miał początkowo zostać zezłomowany, ale ocaliła go organizacja non-profit Aircraft Carrier Hornet Foundation. Hornet otworzył się jako muzeum w 1998 roku w Alameda w stanie Kalifornia i od tego czasu służy uczniom, weteranom i społeczności jako centrum historyczne, naukowe i edukacyjne.

Opowiedzcie nam o ciekawych aspektach Waszego muzeum.

Cały okręt jest artefaktem, który goście mogą zwiedzać, by przekonać się, jak wyglądało życie marynarza lub lotnika. Szczególnym zainteresowaniem graczy World of Warships powinny cieszyć się odrestaurowane działa przeciwlotnicze i duża kolekcja samolotów, do których należą dwa pochodzące z II wojny światowej (myśliwiec Wildcat i bombowiec torpedowy Avenger). Dostępne są także wycieczki, dzięki którym zwiedzicie maszynownię oraz wyspę.

Jaki był ostatni rok dla Waszej instytucji?

Muzeum, podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw, przechodziło trudny okres w trakcie pandemii koronawirusa. Powoli otworzyliśmy je na nowo i możemy przyjmować coraz więcej gości. Na szczęście okręt jest tak duży i otwarty, że odwiedzający nas ludzie czują się bardziej komfortowo niż w mniejszych obiektach. Rozszerzyliśmy także swoją ofertę online i zapewniamy zdalne programy edukacyjne.

Czy macie jakieś plany na przyszłość, którymi chcielibyście się z nami podzielić?

13 sierpnia tego roku obchodzić będziemy 100. rocznicę obecności lotniskowców w US Navy. Będzie to duże wydarzenie na pokładzie okrętu, w którym uczestniczyć będzie kilku wysokich rangą oficerów marynarki. Zaprezentujemy specjalne wystawy związane ze stuletnią historią lotniskowców, począwszy od USS Langley CV-1, poprzez wszystkie typy, które pojawiły się od tamtego czasu (w tym również nasz okręt typu Essex!).


Wygrajcie wycieczkę dla dwojga!

W naszej serii artykułów możecie natknąć się na rozsiane tajemnicze symbole. Jeśli wykażecie się sokolim wzrokiem i jako pierwsi odszyfrujecie 16-znakowy kod, wygracie opłaconą wycieczkę dla dwóch osób do wybranego przez Was muzeum, które bierze udział w wydarzeniu! Miejcie oczy szeroko otwarte, Kapitanowie!

Kliknijcie tutaj, żeby przeczytać pełny regulamin tego wydarzenia (wersja angielskojęzyczna).

Nie zapomnijcie sprawdzić pozostałych artykułów, by odebrać wszystkie misje i dowiedzieć się wszystkiego o uczestniczących muzeach:

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze