WoWs: biuletyn deweloperów aktualizacji 12.3 i test publiczny

Zmiany i nowości w najnowszej aktualizacji World of Warships oraz test publiczny.

WAŻNE! Aktualizacja jest wciąż w fazie testów, więc informacje zawarte w biuletynie mają charakter umowny i odzwierciedlają stan gry na czas jego publikacji. Niektóre zmiany i nowe funkcje mogą zostać całkowicie usunięte bądź pojawić się we wprowadzonej aktualizacji w innej formie. Zrzuty ekranu, konkretne wartości i szczegóły mechanik w grze niekoniecznie znajdą swoje odzwierciedlenie w ostatecznej wersji gry po wprowadzeniu aktualizacji.

Uwaga: Nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą odbiegać od tych na serwerze głównym.

Stocznia: Daisen

Stocznia w Kure powraca, by rozpocząć budowę okrętu  IX Daisen!

Okręt jest uzbrojony w osiem dział baterii głównej kal. 410 mm w czterech wieżach. Jego działa są celne i dość szybko się przeładowują jak na pancernik.  IX Daisen został również wyposażony w cztery poczwórne wyrzutnie torped; torpedy o dalekim zasięgu są w stanie poważnie uszkodzić cel.

Pancernik znajduje się w czołówce pod względem prędkości, lecz ma duży promień skrętu, małą pulę PW i niewyróżniający się pancerz.

Okręt ma dostęp do Grupy naprawczej w osobnym miejscu. Może również wybrać pomiędzy Myśliwcem a Samolotem zwiadowczym o znacznie wydłużonym czasie działania.

Dla uczczenia wydarzenia port w Kure został zaktualizowany.

+2 zdjęcia

 • Proces budowy w Stoczni składa się z 34 faz. Możecie ukończyć 29 z nich, wykonując grupy misji bojowych.
 • Możecie również pokonywać fazy budowy okrętu, wydając 1500 dublonów za każdą z nich i kupując Pakiety startowe: jedenaście faz budowy okrętu w zamian za 10 000 dublonów i pięć faz budowy okrętu za 5500 dublonów.
 • Trzy fazy budowy okrętu stanowią nagrodę główną w Przepustce bitewnej premium w aktualizacji 12.3.

+2 zdjęcia

Misje bojowe będą aktywne w aktualizacji 12.3 i pierwszych dwóch tygodniach aktualizacji 12.4. Sama Stocznia pozostanie w Waszych portach do czasu rozpoczęcia aktualizacji 12.5.

Mapa Seszele

Poznajcie naszą nową mapę Seszele! Lato tuż, tuż, co oznacza, że nadeszła pora na przeniesienie naszych bitew do ciepłych i egzotycznych miejsc.

Krajobraz mapy przywołuje na myśl północno-wschodnią część archipelagu Seszeli, a składają się na nią duże wyspy Praslin i La Digue, a także wiele małych wysp z nimi sąsiadujących. Sam wygląd mapy przedstawiono za pomocą zielonych lasów tropikalnych na górzystych wyspach.

+2 zdjęcia

 • Mapę zaprojektowano z myślą o bitwach losowych i kooperacyjnych okrętami VII–X poziomu, a także superokrętami.
 • Bitwy rozgorzeją w trybie Dominacji z czterema strefami kluczowymi.
 • Istnieją dwa warianty rozmieszczenia stref kluczowych.

Kolekcja Bohaterowie aliantów

W grze pojawi się tematyczna kolekcja poświęcona zakończeniu II wojny światowej w Europie. Na kolekcję składa się sześć stron po dwa elementy na każdej.

+5 zdjęć

Nagrodą za ukończenie każdej ze stron jest dowódca z 10 punktami umiejętności jednej z alianckich nacji. Nagrodą za zebranie całej kolekcji są 3 dni konta premium Warships. Duplikaty wymieniane będą po kursie 1:1.

Elementy kolekcji będzie można zdobyć z naszych nowych kontenerów Bohaterowie aliantów.

Kontenery można zdobyć w Zbrojowni w zamian za kredyty i wolne PD.

Morska hegemonia

Dodano nowy typ misji bojowych — morska hegemonia — aby uzupełnić grono regionalnych aktywności, dostępnych na naszej stronie.

Ta misja posłuży jako miernik postępu graczy w regionalnych aktywnościach na stronie internetowej. W przeciwieństwie do standardowych misji ta nie ma ustalonych warunków, jakie należy spełnić, by ją wykonać. Misja jest ograniczona czasowo. Gdy czas minie, wyniki zostaną podsumowane.

Aby na przykład zdobyć nagrodę wydarzenia na stronie, musicie znaleźć się wśród najlepszych 50 graczy pod względem zadanych uszkodzeń. Misja wskaże Wam, ile uszkodzeń zadaliście do tej pory. Po wygaśnięciu misji wyniki zostaną podsumowane, a najlepsi gracze otrzymają odpowiednie nagrody.

Misja morskiej hegemonii nie będzie mogła wskazać informacji o postępie innych graczy lub miejscu, jakie obecnie zajmuje gracz, dopóki wyniki wydarzenia nie zostaną podliczone.

W opisie misji będziecie mogli znaleźć link do naszej strony internetowej ze szczegółami na temat odpowiedniej aktywności.

Nowe unikalne ulepszenia

Dodaliśmy unikalne ulepszenia dla okrętów  X Venezia i  X Halland:

Zaawansowana konserwacja mechaniczna (Halland, miejsce 6.)

 • Zwiększa skuteczność przywracania PW podczas używania sprzętu Grupa naprawcza z 50 do 75%.
 • Zwiększa prędkość maksymalną okrętu o 8%, gdy sprzęt Doładowanie silnika jest aktywny.
 • Wszystkie sprzęty eksploatacyjne otrzymują jeden dodatkowy ładunek.

Powiększone wytwornice dymu (Venezia, miejsce 5.)

 • Zapewnia dwa dodatkowe ładunki sprzętu Wysokoprężna wytwornica dymu.
 • Zmniejsza czas odnowienia sprzętu Wysokoprężna wytwornica dymu ze 180 do 81 sekund.

Gdy aktualizacja 12.3 zostanie wprowadzona, unikalne ulepszenia będą dostępne w Agencji badawczej w zamian za 19 200 punktów badawczych.

Usprawnienia techniczne

Zmiany w mechanice kolizji z wyspami

Pracujemy nad problemem osiadania okrętów w pobliżu wysp. W aktualizacji 12.3 zamierzamy dodać mechanikę „ślizgania” dla okrętów, które dostaną się na płytkie wody, co wciąż pozwoli okrętom na swobodne poruszanie. W przyszłych aktualizacjach zamierzamy zmienić modele kolizji z wyspami na mapach tak, aby w pełni odpowiadały konturom wysp w grze.

Zmiany dźwięku

Zaktualizowano nieco efektów dźwiękowych:

 • Wystrzeliwanie torped przez okręty powierzchniowe
 • Zrzut amunicji przez eskadry
 • Samoloty szturmowe strzelające z karabinów maszynowych
 • Lot pocisku baterii głównej
 • Skok bomby odbijającej
 • Okręty zderzające się z wyspami i innymi okrętami

Zmiany dot. ognia seryjnego

Zaktualizowano opisy, ikony i podpowiedzi dotyczące trybu ognia seryjnego. Lepiej pasują teraz do premii zapewnianych przez tryb ognia seryjnego i opisują w większych szczegółach, jak mechanika ta działa dla różnych okrętów. Dodaliśmy możliwość zmiany trybu strzału w Porcie. Ikony pocisków baterii głównej również zostały zaktualizowane.

Test publiczny aktualizacji 12.3: Runda 1

Możecie zdobywać kontenery z okrętami premium, stałe i jednorazowe kamuflaże oraz inne wartościowe przedmioty za udział w teście publicznym. Tym razem w puli nagród znajdziecie również nowe kontenery Złoty tydzień! Wszystkie informacje o tym, jak dołączyć do testu publicznego, są dostępne na naszej oficjalnej stronie w specjalnym artykule.

Aktualizacja 12.3 zwiastuje powrót stoczni Kure, wprowadzenie mapy Seszele i wiele innych nowości. Rzućcie okiem na Biuletyn deweloperów i witajcie w teście! Do zobaczenia na serwerze testu publicznego!

NAPISZ OPINIĘ

Harmonogram rundy 1

Początek: Cz. 30 Mar. 18:30 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Cz. 30 Mar. 18:30
Koniec: Wt. 04 Kwi. 07:30 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Wt. 04 Kwi. 07:30

Misje bojowe i nagrody

Wykonujcie misje bojowe na serwerze testu publicznego, a będziecie mogli zdobyć żetony społeczności. Żetony te można wymienić na różne nagrody w Zbrojowni, w tym rzadkie stałe kamuflaże, kontenery i inne przedmioty w grze.

Nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą różnić się od tych na serwerze głównym.
Uwaga: Nagrody Przepustki bitewnej na serwerze testu publicznego różnią się od nagród dostępnych na serwerze głównym aktualizacji 12.3.

Runda
1 2
Zdobyć 250 bazowych PD w jednej bitwie losowej lub kooperacyjnej.

Nagroda na serwerze głównym: 100 żetonów społeczności.

Zdobyć 1000 bazowych PD w bitwach losowych.

Nagroda na serwerze głównym: 200 żetonów społeczności.

Zdobyć 8000 bazowych PD w bitwach losowych, rankingowych lub kooperacyjnych.

Nagroda na serwerze głównym: 1 specjalny kontener Taktyczny.

Wypełnić specjalny łańcuch misji bojowych, grając superokrętami.

Nagroda na serwerze głównym: 1000 żetonów społeczności.

Ukończyć 34 fazy budowy okrętu w Stoczni. Co najmniej pięć z nich należy ukończyć, wypełniając stoczniowe misje bojowe.

Nagroda na serwerze głównym: 500 żetonów społeczności.

Zdobyć 175 baretek Trafienia baterią główną lub 3 baretki Zniszczenia w jednej bitwie losowej.

Nagroda na serwerze głównym: 450 żetonów społeczności.

Zdobyć 7 baretek Spowodowanie zalania w bitwach losowych, rankingowych i potyczkach.

Nagroda na serwerze głównym: 7 jednorazowych kamuflaży Pionier.

Gdy po raz pierwszy wejdziecie na serwer testu publicznego 12.3 podczas rundy 1 i 2, otrzymacie 750 jedn. węgla i 100 dublonów na serwerze głównym za każdą z rund.

W teście publicznym 12.3 znajdziecie specjalne misje, za które otrzymacie nagrody na serwerze głównym.

Powtarzalne misje bojowe

Zdobyć 12 000 bazowych PD w bitwach losowych, kooperacyjnych i w potyczkach, grając okrętami z poziomów VI–X i superokrętami.

Nagroda na serwerze głównym: 1600 żetonów społeczności.


Zdobyć 1000 bazowych PD w bitwach losowych i kooperacyjnych.

Nagroda na serwerze głównym: 1000 jedn. węgla, 2500 wolnych PD, 200 żetonów społeczności, 500 000 kredytów.

Ta misja bojowa będzie dostępna tylko w drugim i trzecim dniu każdej rundy testu publicznego. Misja odnawia się o godz. 02:00 UTC.

Pierwszy łańcuch misji bojowych

Zadawajcie uszkodzenia, zdobywajcie bazowe PD i baretki Zniszczenia. Nagrody na serwerze głównym to 1 specjalny kontener Taktyczny i 6 kontenerów Złoty tydzień.

Możecie ukończyć ten łańcuch misji bojowych w bitwach losowych i kooperacyjnych, a także w potyczkach, grając okrętami VI–X poziomu i superokrętami. Łańcuch można ukończyć w trakcie trwania testu publicznego wersji 12.3.

Drugi łańcuch misji bojowych

Odnoście zwycięstwa, zadawajcie uszkodzenia i zdobywajcie bazowe PD oraz baretki Zniszczenia. Nagrody na serwerze głównym: 5000 wolnych PD, 700 jedn. węgla, 800 000 kredytów, 10 000 elitarnych PD dowódcy.

Możecie ukończyć ten łańcuch misji bojowych w bitwach losowych, rankingowych i potyczkach, grając okrętami VI–X poziomu i superokrętami. Łańcuch jest dostępny trzy razy dziennie w następujących godzinach: 11:00–15:00 UTC, 17:00–21:00 UTC, 22:00–02:00 UTC. Możecie ukończyć misje we wszystkich trzech oknach czasowych i trzykrotnie zdobyć związane z nimi nagrody każdego dnia.

Więcej informacji o łańcuchach misji znajdziecie w kliencie testu publicznego.

Gracze, którzy dołączyli do serwera testu publicznego 12.3, otrzymają również następujące nagrody na serwerze głównym: 250 dublonów, 2 kontenery Więcej węgla i 1 specjalny kontener Taktyczny.

W sumie w trakcie testu publicznego 12.3 zdobyć możecie 7500 żetonów społeczności, 25 100 jedn. węgla, 4 specjalne kontenery Taktyczne, 2 kontenery Więcej węgla, 450 dublonów, 6 kontenerów Złoty tydzień, 14 kamuflaży Pionier, 150 000 wolnych PD, 24 400 000 kredytów i 280 000 elitarnych PD dowódcy.

Premie początkowe

 • Koszt badań okrętów i modułów będzie znacznie obniżony.
 • Będziecie mogli resetować umiejętności dowódców za darmo.

Jeśli dołączacie do testu publicznego po raz pierwszy od aktualizacji 12.2, zostaniecie nagrodzeni następującymi premiami:

 • Wszystkie możliwe do zbadania okręty poziomów VI i VIII z dowódcami z 21 punktami umiejętności.
 • 500 000 000 kredytów, 30 000 dublonów, 250 000 jedn. węgla i 90 dni konta premium Warships
 • Zestawy z jednorazowymi premiami ekonomicznymi i 50 sygnałami.

Jeśli stoczyliście co najmniej jedną bitwę na serwerze testu publicznego podczas testów aktualizacji 12.2, Wasze konta zostaną skopiowane z serwera głównego na serwer testu publicznego.

Jeśli dołączacie do testu publicznego po raz pierwszy od transferu konta, otrzymacie jedynie standardowe premie początkowe.

ź: WoWs 1, 2

3 2 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze