World of Tanks Classic: cofnijcie się w czasie

World of Tanks Classic – specjalne wydarzenie w grze – rozpocznie się 29 marca o 08:00 i będzie dostępne do 3 kwietnia o 8:00.

Weterani World of Tanks! Czy pamiętacie wersję 0.7.0 wydaną w 2011 roku? W tych pięknych czasach KV-3 wciąż mógł Was zniszczyć jednym strzałem, nieuchwytny T-50-2 siał postrach wśród fanów artylerii, a budzący grozę Maus mógł w pojedynkę obronić całe skrzydło, po prostu blokując most na mapie Erlenberg.

Dopiero co wprowadziliśmy wtedy powtórki i możliwość montowania kamuflażu na pojazdach. Dzisiejsi nowi gracze i ci, którzy dołączyli do World of Tanks po wprowadzeniu wersji 1.0 być może nie zrozumieją łezki, która zakręci się w oku naszych weteranów, kiedy przypomną sobie te prostsze czasy.

COFNIJ SIĘ W CZASIE

World of Tanks 0.7.0: Więcej niż tylko nostalgia

W tych starych dobrych czasach World of Tanks było całkiem inne, a fizyka gry pozwalała graczom czynić cuda.Sama myśl o tym wywołała u nas nostalgię. Zatem od 29 marca do 3 kwietnia zamierzamy dać weteranom szansę na powrót do tego okresu świetności, a nowym graczom możliwość doświadczenia kawałka historii czołgów nawet, jeśli będzie to tylko na krótką chwilę!

Dobrze, więc co jest takiego interesującego w wersji 0.7.0?

Oczywiście nawet po 8 latach gra przypomina World of Tanks z 2011 roku pod pewnymi względami, ale w wielu aspektach jest to zupełnie inna gra.

A oto, co Was czeka:

 • Osobny serwer i osobny klient gry
 • Trzy klasyczne kraje: ZSSR, Niemcy i USA. Acha, oraz legenda, której nie trzeba przedstawiać… Type 59! Nie znajdziecie tu żadnych francuskich czy szwedzkich pojazdów z automatycznym ładowaniem! Otrzymacie cztery załogi dla każdego kraju z trzema rozwiniętymi umiejętnościami (Gaszenie pożarów, Naprawa, Maskowanie). Type 59 ma po jednym członku załogi dla każdej specjalności.

null

 • Specjalna rozgrywka. W WoT Classic nie ma szóstego zmysłu, artyleria nie ogłusza, wszystkie pojazdy poruszają się jedynie na gąsienicach.
 • „Starodawna” fizyka gry. Możecie z łatwością zawisać nad mostami, a Wasz pojazd się z nich nie stoczy. Czołgi nie przewracają się, ani nie odrywają od ziemi, a zniszczonych pojazdów nie ruszy z miejsca nawet pluton czołgów E 100.
 • Czat ogólny. W czasie całej bitwy możecie komunikować się z przeciwnikiem, ale nie zapomnijcie o Zasadach Gry World of Tanks.
 • Uproszczona ekonomia. W czasie wydarzenia będziecie mogli znacznie szybciej badać i kupować pojazdy najwyższych poziomów. Koszty pojazdów premium, kamuflaży i wyposażenia również będą zmniejszone. Pamiętajcie! Cokolwiek kupicie w WoT Classic nie zostanie przeniesione do aktualnej wersji World of Tanks!
 • Możecie kupić pociski specjalne tylko za złoto, nie za kredyty.

A na koniec: Grając w WoT Classic, możecie zdobyć wyjątkowy styl z napisem i emblematem. SPRAWDŹCIE!

Nie martwcie się o zasoby: W czasie wydarzenia otrzymacie złoto, kredyty i wolne PD. Nie można ich jednak przenieść na główny serwer.

Jak zainstalować WoT Classic?

 1. Po pierwsze, musicie pobrać Game Center, ulepszony program uruchamiający, który pozwoli Wam zarządzać wszystkimi grami Wargaming.
 2. Kliknijcie na obrazie WoT Classic i wybierzcie katalog do instalacji.

W Game Center możecie również zainstalować aktualną wersję World of Tanks i użyć unikalnego stylu, emblematów i napisów otrzymanych za udział w wydarzeniu.

Stara szkoła jest najlepsza

Jeśli chcielibyście poczuć maksimum nostalgii, sprawdźcie najnowszy zestaw przygotowany przez Wargaming Store. Znajdziecie w nim fajne akcesoria z trzech oryginalnych nacji, które istniały w World of Tanks od samego początku: zestaw klocków z rosyjskim T-34/85koszulka z niemieckim Tygrysem oraz szklanka z amerykańskim Shermanem. To wszystko za jedyne 200 złotych!

PRZEJDŹ DO WARGAMING STORE

Do boju!

Pogralibyście w starego WoTa z 2012?

 • grałbym (62% - 1 556)
 • nie chce niszczyć sobie wspomnień (29% - 718)
 • jeszcze się wtedy nie urodziłem/am (9% - 232)

głosujących: 2 506

Loading ... Loading ...
5 1 vote
Oceń wpis:
23 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
shadowmen11

Wow, pierwszy raz coś dobrze przewidzialem.

piotrek8585

HAHAHAHAHAHHAAHHA

Moskal

xd

Wastar

cos w stylu *patrzcie durnie ile fajnego teraz jest w wocie niz to co bylo*

Kwaczek

Szkoda tylko, że to 5 dni 🙁 Jakby tak z miesiąc…..

Przemek2095

Ciekawy pomysł i na pewno zobaczę. Myślę, że ten tryb będzie miał za zadanie uświadomić graczom jak „wspaniały” jest dzisiejszy wot i zmienić nasze opinie na bardziej pozytywne 😉

Roophert

Z cyklu _Patrol radzi:

„→Po zainstalowaniu bubla game center nie klikaj importuj zainstalowane gry, bo dodasz WOT do tego czegoś, a tego chyba nie chcesz.
→Przejdź do ustawień ogólnych game center i upewnij się czy kwadracik przy > włącz game center przy uruchamianiu komputera jest pusty, musi być pusty.
→Zaznacz > wyjdź z game center po zamknięciu głównego okna.
→Przejdź do ustawień aktualizacji.
→Kwadraciki przy > automatycznie aktualizuj zainstalowane gry, pobierz wcześniejsze aktualizacje mają być puste.
→Zaznacz > brak wysyłania.
→Zapisz zmiany.
→Nigdy nie klikaj na obrazku World Of Tanks, bo dodasz wot do game center.”

Czolg E100

Nie rozumiem

Ten_warrior_

spoko, odetchnąłem

Sanki

Czy mi się wydaję czy tego osobnego klienta będzie można pobrać w dniu eventu(jutro)???
Event sam w sobie jest krótki, a do tego trzeba zmarnować czas na pobieranie i konfigurację w opcjach

BOT Adam

Nigdy chyba się tak nie cieszyłem pod względem decyzji WG i wprowadzonych przez nich rzeczy. Zasadnicze pytanie: co tak kur… krótko?! Czemu nie na zawsze?!

Czolg E100

Nick adekwatny widzę

Jarek

Pomysł dobry tylko wykonanie chujowe event tak ale nie nowy klient .

RexScul

Chyba nie rozumiesz na czym polega ten event. Nie da się tego zrobić na tym samym co jest teraz, bo teraz to jest zupełnie inna gra. Tu nie chodzi o skórkę dla T-50-2 w starym stylu. Tu chodzi o całą grę z tamtego okresu. Jeśli powiedzmy jeździsz Teslą i dla odmiany chcesz przejechać się jakimś zabytkowym, to nie doklejasz do Tesli plastikowych maskowań stylizujących samochód na taki w starym stylu, tylko przesiadasz się do innego wozu.

pikawka

Coś mi się zdaje, że wielu może się rozczarować 🙂 Wspomnienia wspomnieniami, ale czas nie stoi w miejscu i nikt chyba nie chciałby teraz na serio grać w wersję z 2011 roku. Ale „for fun” czemu nie…
Sam pamiętam średnio grę z tamtego okresu, za to dobrze pamiętam wyczekiwanie na kolejne patche (pamiętacie, że Ruscy mieli je na swoich serwerach dużo wcześniej niż EU ??) i irytację różnymi dziwnymi bugami. O grafice nawet nie wspominam, była słaba nawet na tamte czasy.

JakNieJaToKto

a jak z exp , nikt nie da rady wyexpic X tieru w 5 dni

nieder92

Lol. Jak to nikt nie da rady wbić X w 5 dni? xD

Ten_warrior_

Ciekawe jak tam z ekspem i goldem, bo jak tego jakoś nie rozwiązali to będzie fulll X i fullll gold, jak obecnie XD

p50tek

czy w tej wersji jeszcze V grały na X? I arta była jeszcze przed nerfem?
ach czat w grze <3 chyba sobie poświęcę niedzielę aby powspominać najlepsze czasy w wot, posłuchać (a raczej poczytac) płacze pokonanych noo… wrogów, których bardzo mi brakowało od usunięcia czatu. oby więcej takich eventow!

mickey93

tak arta była przed nerfami, (wtedy z końca mapy trafiała cię we właz)
5 grały z X ale tylko lajty

najlepsze jest to że wtedy było jedno KW ze 107 albo 152(dzisiejsze KV-2) był KW-3 i KW-1S

p50tek

ja tam pamiętam jak mnie kv 1 na mausy dawalo