Waffenträger: Dziedzictwo – Poznaj nowe FV4201 Chieftain Proto i KV-4 KTTS

O ile legendarny Blitzträger auf E 110 to gwiazda Waffenträger: Dziedzictwo, w tym trybie znajdziecie też dwa nowe, fascynujące pojazdy! 

IXFV4201 Chieftain Proto i VIIIKV-4 KTTS to epickie dodatki do pola bitwy, a do 10 października o 11:00 CEST (UTC+2) macie szansę dodania ich obu do swoich arsenałów.

Zajrzyjcie do naszego przewodnika po tych dwóch nowiutkich pojazdach premium, poznajcie rady i porady, jak odnieść w nich niebywały sukces i dowiedzcie się, jak wstawić je do swoich garaży.

17

18

FV4201 Chieftain Proto

IXFV4201 Chieftain Proto to wielozadaniowy czołg ciężki z niesamowicie wytrzymałą wieżą i niezłym przednim pancerzem, świetnymi możliwościami opuszczenia lufy i budzącymi respekt 400 PW uszkodzeń alfa. Podobnie jak jego bojowe rodzeństwo z X poziomu, ten czołg ciężki cechuje imponujące zestawienia parametrów pozwalających mu na dominację w bitwach pozycyjnych i zwycięstwo w pojedynkach jeden na jednego. W zależności od sytuacji, może poprowadzić atak i pociągnąć za sobą drużynę, ściągając na siebie ogień przeciwnika, lub może działać jako potężny pojazd wsparcia, asystując czołgom średnim.

Siła ognia

Działo kal. 120 mm ma swoje wady i zalety, ale jego standardowe i specjalne pociski APCR są bardzo skuteczne, mając odpowiednio świetne 262 mm i 310 mm penetracji. Mając -10 stopni kąta opuszczenia lufy i dysponując 59 pociskami, jest elastyczny i przez długi czas będzie się liczył w bitwie. Jego 2000 uszkodzeń na minutę to nieźle jak na tą klasę i poziom, a 400/400/515 PW uszkodzeń na strzał będzie dla większości przeciwników trudne do zniesienia. Przy walce na długim dystansie lub przy szybkich strzałach warto wziąć pod uwagę gorszy rozrzut i czas celowania, ale niezła prędkość pocisku okaże się tutaj pomocna.

Żywotność

Główną ochroną dla przyzwoitych 1800 PW tego czołgu jest mocny pancerz wieży: 350/110/35 mm. Pancerz kadłuba jest cienki, ale dobrze pochylony z przodu i dobrze radzi sobie z odbijaniem nadlatujących pocisków. W porównaniu do tego dolna płyta jest dość słaba, a wystająca kopułka i cienki dach wieży to kolejne słabe punkty wymagające specjalnej uwagi. Zasięg widzenia rzędu 390 m to nic specjalnego, ale poprawia nieco żywotność.

Mobilność

Jego mobilność z 40 km/h prędkości maksymalnej jest porównywalna do innych, podobnych pojazdów, a dzięki przyzwoitej zdolności do pokonywania terenu, ten pojazd może ją utrzymać na trudniejszym gruncie. Jest to przydatne, gdy wykorzystuje się elastyczność pojazdu i gdy chce się być sercu bitwy, bez względu na to, gdzie się akurat rozgrywa.

Zalecane wyposażenie i umiejętności załogi

ZALECANA KONFIGURACJA
DOWÓDCA
CELOWNICZY
KIEROWCA
ŁADOWNICZY

 

Wraz z aktualizacją 1.18.1 wszyscy dowódcy otrzymają za darmo atut Szósty zmysł. Aby dowiedzieć się więcej o tej zmianie, kliknijcie tutaj. Po wprowadzeniu aktualizacji zalecamy zmianę Szóstego zmysłu na Zwiad lub Wykrywanie dźwiękiem.


KV-4 KTTS

VIIIKV-4 KTTS ma wieżę montowaną z tyłu i uderzające podobieństwo do czołgu ciężkiego KV-4. Niska manewrowość i i przeciętna mobilność są zrównoważone przez odpowiednio nachylony przedni pancerz, co czyni go trudnym do zniszczenia. Jest uzbrojony w działo kal. 107 mm o wysokiej penetracji, które zadaje 360 PW uszkodzeń jednym strzałem, a przeładowuje się poniżej 9 sekund. Mając wieżę zamontowaną z tyłu i 90-stopniowy kąt obrotu działa (po 45 stopni w każdą stronę), czołg ten może z powodzeniem używać taktyki drapania boków, wykorzystując najskuteczniejsze kąty strzału zarówno pod osłoną, jak i na otwartym terenie.

Siła ognia

Działo kal. 107 mm montowane z tyłu ma 2571 punktów uszkodzeń na minutę, co jest 9. wynikiem wśród niszczycieli czołgów VIII poziomu. Może zadać 360/360/420 PW uszkodzeń jednym strzałem z 227/289/62 mm penetracji, co daje mu groźny, jeśli nie spektakularny pazur ofensywny. Ze względu na umiejscowienie działa, nie można go opuścić mniej niż 5 stopni, ale za to świetny, 90-stopniowy kąt ostrzału. Przydaje się to do wybierania mniej mobilnych i bliższych celów, by uniknąć polegania na niespecjalnej celności działa, a zapas 90 pocisków wspomaga strzelanie na ślepo i sprawia, że nietrafione strzały nie bolą zbyt mocno.

Żywotność

Tylko pięć niszczycieli czołgów VIII poziomu mają większą pulę PW niż przyjemne 1400 punktów KV-4 KTTS. Z drugiej strony zasięg widzenia rzędu 350 metrów plasuje go na dole stawki jego odpowiedników. Mimo że mała wieża na dużym kadłubie wydaje się kolejnym słabym punktem, jest w rzeczywistości dobrze opancerzona. Najgrubsza część kadłuba ma 200 mm, pancerz przedni jest raczej pewny, a płaszcz działa ma 250 mm płyty. Najbardziej podatnymi punktami pojazdu są boki wieży, dach i wypukła część płyty przedniego pancerza.

Mobilność

Biorąc pod uwagę rozmiar pojazdu i gruby pancerz, prędkość maksymalna 35 km/h nie jest zaskoczeniem, podobnie jak niska prędkość obrotu 24 st./s. Szeroki kąt ostrzału to rekompensuje, ale wybór miejsca przy grze tym niszczycielem powinien być dobrze przemyślany.

Zalecane wyposażenie i umiejętności załogi

ZALECANA KONFIGURACJA
DOWÓDCA
CELOWNICZY
KIEROWCA
RADIOOPERATOR
PIERWSZY ŁADOWNICZY
DRUGI ŁADOWNICZY

 

Wraz z aktualizacją 1.18.1 wszyscy dowódcy otrzymają za darmo atut Szósty zmysł. Aby dowiedzieć się więcej o tej zmianie, kliknijcie tutaj. Po wprowadzeniu aktualizacji zalecamy zmianę Szóstego zmysłu na Zwiad lub Wykrywanie dźwiękiem.

Jak zdobyć FV4201 Chieftain Proto i KV-4 KTTS

Za ukończenie misji wydarzenia w Blitzträger auf E 110, a także za pokonanie Blitzträger auf E 220 w wydarzeniu Waffenträger: Dziedzictwo otrzymacie Rozruszniki Inżyniera. Tych Rozruszników używa się do aktywacji Portalu Inżyniera. Po każdej aktywacji w Portalu Inżyniera mogą pojawić się przedmioty w grze z czterech różnych kategorii, z których każda ma swoje prawdopodobieństwo pojawienia się. Jedna z tych kategorii to pojazdy premium, w tym FV4201 Chieftain Proto i KV-4 KTTS. Pełny opis tej mechaniki znajdziecie w przewodniku po wydarzeniu.

Rozruszniki Inżyniera można zdobyć również za osiągnięcie niektórych kamieni milowych postępu, lub za darmo w specjalnych zestawach w sklepie premium.


Wraz z Waffenträger: Dziedzictwo nadeszły dwa nowe pojazdy premium. Aktywujcie Portal Inżyniera, by mieć szansę dodania FV4201 Chieftain Proto i KV-4 KTTS do swoich kolekcji i poznajcie nasze sugestie i podpowiedzi, by wycisnąć z tych nowych pojazdów wszystko, co się da!

ź: WoT

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze