supertest: Manticore i nowa brytyjska linia LT

Nowa linia brytyjskich czołgów lekkich jest już tuż tuż; w skład linii wychodzącej z Cromwella wejdą: GSR 3301 Setter (tier VII), LHMTV (tier VIII), GSOR3301 AVR FS (tier IX) oraz Manticore (tier X).
Przed Wami Manticore oraz porównanie gabarytów nowych LT.

To już tylko kwestia czasu kiedy Brytyjskie, wysoko-poziomowe czołgi lekkie wtoczą się do World of Tanks, z elementem zaskoczenia będącym ich główną zaletą.

Jak już wiecie, wszystkie czołgi lekkie wysokiego poziomu są urodzonymi scout’ami. Aczkolwiek tak ta rola może być odegrana trochę inaczej. Co do Brytyjczyków, ich głównymi zaletami są małe wymiary, dobry zasięg widzenia, oraz niepowtarzalne działa. Tak więc, ta kombinacja może dawać Wam pojęcie jak najefektywniej używać te interesujące pojazdy: nie ma nic lepszego od dobrego wyspotowania pozycji przeciwnika, gdy chwile później zostaną oni ostrzelani z niespodziewanych pozycji.

Przyjrzyjmy się bliżej nowo przybyłym.
Na początek warto zaznaczyć, że wszystkie cztery nowe pojazdy zostaną włączone do Brytyjskiego drzewka technologicznego, a wychodzić będą z Cromwell’a, średniego czołgu VI poziomu. Całe mini-drzewko wygląda tak:
GSR 3301 Setter (Poziom VII)
LHMTV (Poziom VIII)
GSOR3301 AVR FS (Poziom IX)
Manticore (Poziom X)

Jest jeszcze zbyt wcześnie aby ujawnić statystyki pojazdów od VII do IX poziomu, ponieważ potrzebują jeszcze kilka rund testowania. Co na aktualną chwile jest wiadome, to jest to, że te czołgi będą podobne do swoich odpowiedników z innych nacji, na przykład: LHMTV jest mniejszy niż Bat-Chat 12t, a profil AVR FS może być porównany do AMX 13 90.

A teraz czas na klejnot w koronie…

Na samej górze gałęzi zasiada Manticore, czołg lekki X poziomu. Posiada on 105mm dział z niesamowitymi statystykami, mianowicie 248mm penetracji na pociskach standardowych, oraz 268mm penetracji na specjalnych pociskach APCR), posiada on również 390 alphy, dobrą stabilizację(podczas strzelania ze stacjonarnej pozycji. Aczkolwiek nie jest on perfekcyjny, ponieważ jego DPM to tylko 4.29 strzału na minutę. Jego stabilizacja podczas ruchu również pozostawia wiele do życzenia.

Już prawie tu są!

W tym momencie, te pojazdy są w zamkniętej fazie testów. Wybraliśmy czołg z topki tego drzewka, Manticore, aby zweryfikować, czy koncept tych pojazdów mógłby być dobrze zaimplementowany w naszej grze. Gdy tylko uda nam się znaleźć balans pomiędzy siłą ognia, kamuflażem, oraz mobilnością, wtedy zajmiemy się zbalansowanie pojazdów od VII do IX poziomu.

Tym czasem to tyle, powodzenia w bitwach czołgiści!

Supertest-Manticore EN

Wstępne statystyki:
Tier: X, LT UK
Ilość HP: 1.400
Pancerz kadłuba: 50/30/25 mm
Pancerz wieży: 80/40/30 mm
Moc silnika: 500 KM
Obrót kadłuba: 45 °/s
Obrót wieży: 40 °/s
Zasięg widzenia: 400 m
V-max: +68/-25 km/h
Stosunek mocy do masy: 40,3
Penetracja: 248/268/60 mm
DMG: 390/390/480
Celność: 0,38
Czas celowania: 2,3 s
Czas przeładowania: 14 s
Wychył pionowy działa: -8/+8 °

Manticore 03

Manticore 02

Manticore 01

Manticore 06

Manticore 05

Manticore 04


Porównanie gabarytów:

GSR 3301 Setter, tier VII

LTG Setter AMX-13-75

LHMTV, tier VIII
ELC-EVEN-90 LXMTV Obj-432 B-C-12t
GSOR3301 AVR FS, tier IX
AVR-FS AMX-13-90
Manticore, tier X
Manticore T-100LT

17 Odpowiedzi do “supertest: Manticore i nowa brytyjska linia LT

    1. Masz tam czarno na białym: „stabilizacja w ruchu pozostawia wiele do życzenia „.

  1. Natarcia obecnie wygrywają tak naprawdę EBR-y z lekka przesada co się teraz dzieje. A to dopiero początek bo testują niemieckie kołowce! Powoli WoT zmierza i chyli się ku końcowi!

    1. Spokojnie… założę się, że jak już odpowiednio duża liczba osób zrobić francuskie kołowce to zaczną je nerfić 😉

  2. Gdy patrzę na lufkę tego Manticore, to wydaje mi się, że powinien się przewracać po każdym strzale na skutek odrzutu. Czołg zdaje się serwetkowy, to i serwetkowa fizyka…

  3. Co za inteligent porównywał wysokość czołgów uwzględniając tekstury, które nie mają pancerza właściwego, czyli są tzw. „puste” bez obrażeń. Przykład chociażby ostatni czołg LT-100. Przypadek?

    1. Może dlatego, że przez ten kawałek tekstury bez pancerza można ten czołg wyspotować.

  4. Ta ta wot miał już podobno skończyć jak francuskie magazynki do wota weszły i co minęło kilka lat wot już miał sie skończyć 10razy A dalej jest

    1. Tyle, że dzisiaj to jest cień gry z tamtych lat. A, że producent nic innego porządnego jak dotąd nie stworzył, to wyciska tę cytrynkę do granic możliwości. Staczając ją po równi pochyłej na samo dno dna … gdzie już ma naszykowany odwiert.

  5. Hahahah co to k*rwa jest? XD Czołg co ma działo większe od samego siebie? XD

  6. Jestem fanem lightów i jakież było moje zdziwienie, gdy od 8 tieru zaczęły się robić coraz gorsze. Na X to już w ogóle ssą. Ten brytol też biedny strasznie. Na takim T71 DA robię i spot i dmg więcej niż na HT i MT. Na X nawet tym „OP” kołowcem goowno się zrobi jak nie rzuci otwartej mapy. Te upośledzone działa, w kołowcu 192 peny to śmiech. AMX 13 105 ma już pene na jakimś poziomie, ale za to nic nie trafia, skupia wielki. O takim pzwagenie nawet nie wspomnę A to coś? 14s reloadu? To ile to ma pestek w magazynku Kappa Wyjedzie ci na ryj 907 i zdążysz raz się dingać i już nie żyjesz. W dodatku ta ten tekst o stabilizacji to w ogóle jakaś patologia, czołg lekki ma się ruszać, a jak ma strzelać jak musi ustać w miejscu na godzinę, zeby skupić…

  7. No i ja się cieszę bo nie lubię lajtów chociaż jeszcze mogły być op najgorsze są te szkodniki kołówce…… Co ja pieprze najgorsze są arty :)😁

  8. X tier ma mieć podstawowo 36% camo. W połączeniu z 400m zasięgiem widzenia, to chyba będzie najlepszy stosunek camo/vr.

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.