Piaskownica 2021: wypróbujcie zmodyfikowane pociski OB!

Jakiś czas temu zapowiedzieliśmy serię testów w Piaskownicy, które dotyczyć będą zmian wpływających na całą grę, a także na wszystkich dowódców.

edit: Właśnie trwają testy serwera piaskownicy na Twitch u Chudego!
edit2: stream offline

Razem zdecydujemy o bardzo istotnych zmianach, które zasadniczo wpłyną na World of Tanks i dalszy rozwój tej gry.

Pierwszy test zaczyna się dziś i będzie trwał do 15 lutego. Głównym celem będzie sprawdzenie przeprojektowanej mechaniki zadawania uszkodzeń pociskami OB.

Zachęcamy Was, by włożyć hełm testera i samemu zobaczyć, czy łatwiej jest przeżyć spotkanie z pociskiem OB, grając ciężko opancerzonym pojazdem i czy te pociski stały się skuteczniejsze przy średnim i małym kalibrze. Grajcie różnymi pojazdami, wypełnijcie ankietę i podzielcie się swoja opinią! Aby wyrazić naszą wdzięczność, wszyscy aktywni gracze uczestniczący w teście otrzymają cenne nagrody za poświęcony czas i wysiłek.

Piaskownica: Test rebalansu pocisków OB

Od 8 lutego, 14:00 CET do 15 lutego, 10:00 CET (UTC+1)

Poprzednie testy pocisków OB

Poprzednie testy pocisków OB w Piaskownicy okazały się bardzo pomocne. Uwidoczniły one znaczenie pocisków OB i wskazały nam kierunek dalszych zmian dla tego typu pocisków. Wyniki ankiety, opinie i statystyki dostarczyły nam niezbędnych informacji dotyczących zmian mechaniki zadawania uszkodzeń przez pociski OB. Testy jasno pokazały także, że sugerowane zmiany nie spełniły Waszych oczekiwań, szczególnie, jeśli mowa o tych z Was, którzy często używali pocisków OB i grali pojazdami wyposażonymi w haubice.

Dziś zapraszamy Was do przetestowania uaktualnionych pocisków OB i zadecydowania, czy usatysfakcjonują one w takiej formie społeczność WoT. Zwróćcie uwagę, że w tej wersji pociski OB mogą przebić pancerz, ale zmieniły się uszkodzenia od niepenetrujących trafień. Prosimy Was o ocenę i przyjrzenie się temu z kilku punków widzenia, wypełnienie ankiety i podzielenie się opinią.

Naszym głównym celem jest zachowanie cech pocisków OB, za które najbardziej je lubimy:

  • Dostarczanie ciekawej i ekscytującej rozgrywki
  • Łatwość w użyciu
  • Wysokie prawdopodobieństwo spowodowania uszkodzeń

Jednak, z drugiej strony, pragniemy poprawić działanie pocisków OB w następujących niekorzystnych sytuacjach:

  • Zadawanie wysokich uszkodzeń z bliskiej odległości dobrze opancerzonym pojazdom, niezależnie od tego, jaka część oberwała.
  • Brak zainteresowania pociskami OB dla dział małego i średniego kalibru.
  • Inne frustrujące cechy obecnej mechaniki. Na przykład, w sytuacji, gdy przeciwnik podpala Wasz silnik po trafieniu w wieżyczkę dowódcy.

Pociski OB: Wady i zalety

Zanim przejdziemy do szczegółów sugerowanych zmian, pomówmy przekrojowo o pozytywnych i negatywnych aspektach pocisków OB.

Zalety

  • Zapewniają ciekawą i wyjątkową rozgrywkę: bezsprzecznie, pociski OB to najbardziej ekscytujący rodzaj pocisków w grze. Po przebiciu, które zachodzi rzadko, powodują wysokie uszkodzenia, czasem nawet większe, niż można przewidzieć. W rezultacie takie udane strzały wspomina się przez całą bitwę lub nawet sezon rozgrywek.
  • Łatwość w zadawaniu uszkodzeń: przy użyciu pocisku OB nie musicie znać grubości nieprzyjacielskiego pancerza, ani celować w jego słaby punkt. W bezpośrednich starciach pociski OB pozwalają wystrzelić wcześniej, bez konieczności celowania czy szukania słabych punktów w pojeździe Waszego przeciwnika. Zadają one uszkodzenia nawet, jeśli nie dojdzie do przebicia pancerza.

Wady

  • Dobrze opancerzone pojazdy otrzymują wysokie uszkodzenia z przodu, od wielkokalibrowych pocisków OB (130 mm i więcej): pociski OB zazwyczaj nie są wykorzystywane przeciwko dobrze opancerzonym pojazdom, ponieważ mają niskie wartości przebicia, jednak to nie tyczy się wybranych jednostek z wielkokalibrowymi pociskami OB (130 mm i więcej). W niektórych sytuacjach pociski OB mogą zadać nadmierne uszkodzenia, co jest szczególnie irytujące dla graczy pojazdami, których przedni pancerz powinien bez problemu poradzić sobie z tego typu trafieniami.
  • Nie można przewidzieć, ile uszkodzeń zadacie lub otrzymacie: w obecnym systemie pociski OB są najbardziej nieprzewidywalnym typem pocisku z powodu szerokiej skali wartości uszkodzeń i niejasnej mechaniki ich obliczania. Wiele zależy od przypadkowych czynników, na które nie macie wpływu. Jeśli używacie pocisków OB, nigdy do końca nie wiecie jak rozległe uszkodzenia, jeśli w ogóle, zadacie. Z kolei trafione tymi pociskami pojazdy mają małą szansę na uniknięcie lub zmniejszenie otrzymanych uszkodzeń. Tak jak wspomnieliśmy, w pewnych rzadkich przypadkach pociski OB przebijające wieżyczkę dowódcy są w stanie podpalić silnik.
  • Mała popularność pocisków OB wśród dział małego i średniego kalibru: pociski OB rzadko używane są w działach kalibru poniżej 130 mm, ponieważ trudno przewidzieć uszkodzenia, jakie spowodują. Naturalnie, czasem zadają przyzwoite uszkodzenia, ale to nie zdarza się często.

Naszym celem jest poprawa działania pocisków OB w tych trzech sytuacjach. Jednocześnie chcielibyśmy zachować pozytywne cechy pocisków OB: urozmaicenie rozgrywki, łatwość w użyciu i wysokie szanse na zadanie uszkodzeń. Przyjrzyjmy się rozwiązaniu, które proponujemy.

Zmiany w mechanice zadawania uszkodzeń

1. Przejście z uszkodzeń w promieniu rażenia odłamków na uszkodzenia w punkcie trafienia.

Najpierw przedstawmy przegląd obecnej mechaniki pocisków OB dla strzałów penetrujących i niepenetrujących.

Przy obecnej mechanice, każdy pocisk OB zadaje uszkodzenia wewnątrz określonego dla niego promieniu rażenia (ub eksplozji). Ten promień zależy od kalibru działa. Przy penetracji pocisk wybucha wewnątrz pojazdu, rozpryskując odłamki, powodując maksymalne uszkodzenia oraz niszcząc moduły wewnętrzne i załogę znajdującą się w promieniu rażenia.

Jeśli pocisk nie przebije się, OB wybucha w punkcie, w którym uderzył. W tym miejscu, w obszarze kuli odpowiadającej promieniowi rażenia, pocisk zadaje uszkodzenia najsłabszemu punktowi pancerza, (który otrzyma największe uszkodzenia). Ponieważ najsłabszy punkt może znajdować się poza miejscem, w które początkowo uderzy pocisk OB, trudno przewidzieć efekty takiego trafienia .

Spójrzmy na przykład działania tej mechaniki.

FV 4005 wystrzeliwuje pocisk OB w bok przednich „policzków” Mausa, (które mają grubość 260 mm). Nie zdoławszy przebić pancerza, pocisk eksploduje i zadaje uszkodzenia od wybuchu. Mechanika szuka najsłabszego miejsca w promieniu wybuchu, by tam zadać uszkodzenia. Znajduje osłonę kadłuba, która ma 50 mm grubości. W rezultacie, to trafienie, nawet bez przebicia, może spowodować 570–850 PW uszkodzeń dobrze opancerzonemu Mausowi.

W nowym systemie pociski OB nadal będą mogły przebić pancerz, ale zadadzą uszkodzenia jedynie w miejscu uderzenia, a nie wewnątrz promienia wybuchu.

Dlatego też pociski OB staną się mniej skuteczne, gdy uderzą w dobrze opancerzony obszar; nie zdołają już wywołać tak wysokich uszkodzeń jak poprzednio. Podobnie jak w przypadku pocisków przeciwpancernych (PP), będziecie musieli celować w słabe punkty i czekać na dobry moment na zadanie dużych uszkodzeń.

Po przebiciu pancerza nic się nie zmieni—jeśli pocisk dostanie się do wnętrza pojazdu, nadal będzie mógł zadać maksymalne uszkodzenia. Jednak jeśli strzał nie jest penetrujący, sytuacja się zmieni.

Po uderzeniu w pancerz pocisk OB nadal będzie próbował się przebić, ale jeśli nie ma wystarczającej siły przebicia, jego uszkodzenia będą obliczane w punkcie zetknięcia się z pancerzem. Jednocześnie, po eksplozji, wewnątrz pojazdu utworzą się małe kawałki szrapnelu (odłamki). Rozprzestrzeniając się wewnątrz pojazdu, te odłamki zadadzą uszkodzenia modułom i załogantom, a także samemu pancerzowi. Promień rozprysku będzie taki sam jak promień wybuchu w obecnym systemie.

Teraz uszkodzenia pancerza zależeć będą od jego grubości* w miejscu uderzenia; inne miejsca nie będą brane pod uwagę. Im grubszy pancerz w miejscu uderzenia, tym mniejsze uszkodzenia spowoduje pocisk, jeśli nie spenetruje i na odwrót: im cieńszy pancerz i jego wartość nominalna, tym większe uszkodzenia.

*W nowej mechanice efektywny pancerz będzie brany pod uwagę podczas obliczania przebicia pociskami OB (tak jak w przypadku pozostałych typów pocisków). Podczas obliczania uderzeń, pod uwagę będzie brana rzeczywista (nominalna) wartość pancerza.

Zobaczmy, jak to zadziała, ponownie na przykładzie FV 4005 i Mausa.

W nowej mechanice FV 4005 wystrzeliwuje pocisk OB w bok przednich „policzków” Mausa (grubych na 260 mm). Pocisk uderza w pancerz, ale ponieważ ma zbyt niski współczynnik penetracji, nie przebija go. Zamiast tego, wybucha na powierzchni. Wewnątrz pojazdu tworzą się odłamki i zadają uszkodzenia Mausowi, ale o znacznie mniejszej wartości (250–350 PW uszkodzeń), niż przy poprzedniej mechanice.

Dzieje się tak, ponieważ nowa mechanika pocisków OB nie szuka najsłabszego punktu, aby spowodować maksymalne uszkodzenia. Według tej mechaniki, pociski OB nie będą oddziaływać na osłonę kadłuba, (która jest gruba na 50 mm ), ale raczej na miejsce kontaktu (tutaj – przednie „policzki” Mausa), które mają 260 mm grubości.

Poprzez wyeliminowanie uszkodzeń w obrębie promienia wybuchu pozbyliśmy się sytuacji w których, po trafieniu w określone miejsce, uszkodzenia zadawanie są w nieprzewidywalny sposób.

2. Przebicie ekranów, gąsienic (kół), i mniejszych przeszkód.

W nowej mechanice chcemy, by pociski OB mogły przebijać ekrany, a także gąsienice i koła pojazdów kołowych w miejscu uderzenia. Chcemy też, by mogły penetrować obiekty, które nie są istotne i możliwe do zniszczenia (ogrodzenia, struktury, które można zburzyć itd.).

Ich zachowanie będzie przypominać reakcje na pociski przeciwpancerne. Jednak jeśli, po przebiciu ekranu, pocisk PP uderzy w pancerz grubszy niż wartość penetracji pocisku, nie zostaną zadane żadne uszkodzenia. W takiej sytuacji pociski OB wywołują efekt odłamków i tym samym gwarantują uszkodzenia.

Jeśli pocisk OB nie przebije ekranu i nie dosięgnie pancerza, nie spowoduje żadnych uszkodzeń. Aby sprawić, by pociski OB przebijały ekrany będziecie musieli wziąć pod uwagę grubość i nachylenie tych ekranów.

Ponownie przyjrzyjmy się przykładowi z Mausem.

W obecnym systemie, jeśli FV 4005 wystrzeli pocisk OB w jarzmo działa Mausa , sytuacja potoczy się tak samo jak w powyżej opisanym przypadku strzelania w bok jego wieży. Pocisk nie przebije pancerza. Zamiast tego, eksploduje na powierzchni i wytworzy krąg, wewnątrz którego mechanika znajdzie osłonę kadłuba, grubą na 50 mm. Maus otrzyma 570–850 PW uszkodzeń.

W nowej mechanice, po trafieniu w jarzmo działa, pocisk OB, ze względu na zbyt mały współczynnik penetracji, nie zdoła przebić ekranu i dosięgnąć pancerza. Ponieważ nie ma tu bezpośredniego punktu kontaktu z pancerzem, nie wytworzą się odłamki i żadne uszkodzenia nie zostaną zadane pancerzowi, wewnętrznym modułom, ani załogantom.

 

Aby spowodować pełne uszkodzenia po przebiciu ekranu, gąsienicy (koła) lub przeszkody, pocisk OB będzie musiał przebić także pancerz. Dlatego też możliwe są sytuacje, gdzie pocisk OB zada maksymalne uszkodzenia, nawet jeśli przejdzie przez gąsienicę.

Poprawimy też wskaźnik penetracji. W trybie snajperskim kolor wskaźnika pozwoli Wam przewidzieć skutki Waszego strzału:

  • Czerwony: zero uszkodzeń (pocisk nie przebije ekranu/gąsienicy/koła i nie spowoduje żadnych uszkodzeń).
  • Żółty: uszkodzenia zostaną zadane, ale nie w pełni (pocisk przejdzie przez ekran/gąsienicę/koło i dosięgnie pancerza, ale go nie przebije).
  • Zielony: pełne uszkodzenia (pocisk przebije ekran/gąsienicę/koło i spenetruje pancerz).

Prawdopodobieństwo zadania uszkodzeń

Po wprowadzeniu tych zmian pociski OB, które się nie przebiją będą zadawały niskie gwarantowane uszkodzenia, pod warunkiem, że uderzą w pancerz. Te uszkodzenia zależeć będą od wartości podstawowych uszkodzeń pocisku i od grubości pancerza w miejscu uderzenia.

Mimo że uszkodzenia mogą być małe, mogą przynieść wiele korzyści w niektórych sytuacjach w grze. Na przykład przydadzą się pojazdom wyposażonym w działa małego i średniego kalibru, które teraz będą mogły wykorzystać pociski OB, aby resetować postęp zdobycia bazy, niszczyć gąsienice przeciwnika lub dobić nieprzyjacielski pojazd.

W przypadku pojazdów premium, które głównie posługują się pociskami OB, zostaną one dokładnie zrebalansowane, aby nie straciły swojego wyjątkowego stylu gry i charakterystyk.

Wszyscy uczestnicy będą mogli wypełnić ankietę i wypowiedzieć się na temat zasugerowanych powyżej zmian. Po tym, jak ocenimy działanie nowej mechaniki, szczegółowe charakterystyki i dokładne wartości zostaną dostosowane w kolejnych iteracjach, w zależności od Waszych uwag, zatem koniecznie ją przetestujcie! Jeśli rezultaty testów będą niezadowalające, nie wprowadzimy tych zmian do gry.

Nagrody za uczestnictwo w teście

Biorąc pod uwagę, jak ważne są testy w Piaskownicy, chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestniczącym w nim graczom za ich wkład. Ogromnie doceniamy czas i wysiłek, jaki poświęcacie World of Tanks, szczególnie, jeśli chodzi o nadawanie przyszłego kształtu grze i dyskusję o poważnych modyfikacjach pocisków OB.

Podczas testów będziecie mieli dostęp do misji specjalnych na serwerze Piaskownicy. Po ich ukończeniu zdobędziecie specjalne żetony. Będziecie mogli wymieniać żetony za misje wypełniane podczas każdego testu na użyteczne nagrody, które sami wybierzecie, na serwerach głównych, przed rozpoczęciem kolejnej Piaskownicy. Więcej informacji podamy później.

Krok po kroku, część 1.

Warunki:

  • Rozegrać 2 bitew
  • Być w swojej drużynie wśród pierwszych 10 graczy pod względem zdobytego doświadczenia

Ograniczenia:

  • Raz na dzień
  • 3 razy na konto
  • Wyłącznie czołgi średnie, lekkie i ciężkie VI poziomu
  • Bitwy losowe

Nagroda:

  •  2 żetony

Krok po kroku, część 2.

Warunki:

  • Rozegrać 2 bitew
  • Być w swojej drużynie wśród pierwszych 10 graczy pod względem zdobytego doświadczenia

Ograniczenia:

  • Raz na dzień
  • 3 razy na konto
  • Wyłącznie czołgi średnie, lekkie i ciężkie VII poziomu
  • Bitwy losowe

Nagroda:

  •  2 żetony

Krok po kroku, część 3.

Warunki:

  • Rozegrać 2 bitew
  • Być w swojej drużynie wśród pierwszych 10 graczy pod względem zdobytego doświadczenia

Ograniczenia:

  • Raz na dzień
  • 3 razy na konto
  • Wyłącznie czołgi średnie, lekkie i ciężkie VIII poziomu
  • Bitwy losowe

Nagroda:

  •  2 żetony

Krok po kroku, część 4.

Warunki:

  • Rozegrać 2 bitew
  • Być w swojej drużynie wśród pierwszych 10 graczy pod względem zdobytego doświadczenia

Ograniczenia:

  • Raz na dzień
  • 3 razy na konto
  • Wyłącznie czołgi średnie, lekkie i ciężkie IX poziomu
  • Bitwy losowe

Nagroda:

  •  2 żetony

Krok po kroku, część 5.

Warunki:

  • Rozegrać 2 bitew
  • Być w swojej drużynie wśród pierwszych 10 graczy pod względem zdobytego doświadczenia

Ograniczenia:

  • Raz na dzień
  • 3 razy na konto
  • Wyłącznie czołgi średnie, lekkie i ciężkie X poziomu
  • Bitwy losowe

Nagroda:

  •  2 żetony

Krok po kroku, część 6.

Warunki:

  • Ukończyć misje Krok po kroku 1-5
  • Rozegrać bitwę

Ograniczenia:

  • Raz na dzień
  • 3 razy na konto
  • Bitwy losowe

Nagroda:

  •  20 żetonów

Jak wziąć udział

UWAGA

Od momentu przypisania większości pojazdów możliwych do zbadania i premium na konta graczy, możecie napotkać pewne problemy ze stabilnością i działaniem gry gdy po raz pierwszy zalogujecie się do klienta.

Wszyscy gracze mogą dołączyć do testu.
  1. Pobierzcie program uruchamiający Piaskownicy.
  2. Zainstalujcie klienta Piaskownicy, uruchomiając pobrany plik. Jeżeli uruchomiliście Game Center po raz pierwszy, będziecie musieli autoryzować i restartować pobrany plik instalacyjny.
  3. Poczekajcie, aż klient Piaskownicy zostanie pobrany i zainstalowany.
  4. Otwórzcie zakładkę World of Tanks, wybierzcie Piaskownica World of Tanks i kliknijcie Graj.

DOŁĄCZ DO TESTU

Jak dobrze znasz World of Tanks?

Prosimy Was także o wypełnienie małego interaktywnego quizu o obecnej mechanice pocisków OB i proponowanych zmianach. Na każde pytanie w quizie będzie kilka odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. Przekonajcie się, jak dobrze znacie grę!

QUIZ NA OFICJALNEJ STRONIE WoT

Możecie podzielić się swoimi opiniami na temat rebalansu pocisków OB w tym wątku na forum:

FORUM

Dołączcie do testu, opanujcie zmienione mechaniki i podzielcie się wrażeniami!

ź: WoT

22 Odpowiedzi do “Piaskownica 2021: wypróbujcie zmodyfikowane pociski OB!

  1. „W przypadku pojazdów premium, które głównie posługują się pociskami OB, zostaną one dokładnie zrebalansowane, aby nie straciły swojego wyjątkowego stylu gry i charakterystyk.”

    Tego się troszkę boję… znerfią zwykłego KV-2 ale wersje premium zbuffują… no i Arta B2 i sexton Buffa też dostaną… ehh… 🙁

  2. piaskownica próbowałem 10 bitew tylko że ruskie z golda walą to bez sensu ale he załatwione chyba że ru nie pozwoli tego zrobić?

  3. Nerfią HE żeby golda używać całe WG i dlatego nie chcą zmieniać golda i AP’eków bo im pewnie wyszło że ludzie będą używać AP lub HE zamiast premium amunicji, wszystko dla kasy

    1. I tak czy siak wyjdą na swoje. Używasz golda? Jesteś stratny. Idziesz po taniości pociskami HE? I tak będziesz ledwo na plus wychodził bo zmienimy koszt naprawy pojazdu. Kiedyś na X tierach 50 tysi srebra do przodu na bitwie to była norma bez konta premium. Dzisiaj jak wyjdziesz na zero to się ciesz.

      1. Dobra dobra, nie rozpędzaj się tak. Nigdy nie było sytuacji że na X tierze, bez premki mogłeś regularnie robić 50k na czysto. Gram od zamkniętej bety i mam swoje screeny, najstarsze sprzed 5-6 lat gdzie mam zrobione Mki na X tierach i nie ma takiej opcji ze wyciagniesz nawet 30k profitu regularnie, skoro robiąc Mkę przy ok 7000 dmg, bez premki dostajesz 50-60k srebra. Od tego odlicz amunicję i naprawy. Sama amunicja w najlepszym przypadku (bo pestki zwykłe na X tierze kosztują spokojnie ponad 1k) to ok 20k. Jak dostałeś jakieś uszkodzenia to kolejne kilka-kilkanaście tysięcy. Jest dobrze jak wyjdziesz na 0. Nawet jakbyś był jakimś półbogiem i robił Mkę co bitwę i kończył każdą bitwę z pełnym HP to możesz liczyć na max 20-30k bez premki.

        Wiec nie wciskaj kitu, że bez premki robiło się 50k profitu „i to była norma” bo tak nigdy nie było i żyjesz w jakiejś krainie baśni.

  4. Łatwiutko jeszcze niech arta bije w czołgi ciężkie w ten sam sposób i będzie można grać, aktualnie he to najbardziej bezskillowa amunicja w grze i musi się to zmienić.

  5. I dobrze, skończy się walenie z HE gdzie popadnie. Nie znasz słabych punktów, nie umiesz celować? To nie problem, przecież mamy HE. Od czego jest trójeczka? Myk i jedziemy. Czy to amunicja tańsza czy droższa można to odbić. Wystarczy ruszyć głową i się pilnować. Nie zawsze działa, ale jednak działa. HE nie wymaga praktycznie niczego od przeciwnika. Zawsze coś zrobisz. Nie wiem jak to będzie z FV, którego lubię, zobaczymy. Zmiany na plus. Koniec „prosów” na HE xD

    1. Walą z HE? Do tej pory wszędzie czytałem, że walą z „golda” za kredyty. Teraz się okazuje, że z HE. Da się tak jednocześnie? 😛

      1. Ja gdziekolwiek napisałem, że płacze na spam „golda”? Nie. Mi akurat amunicja premium nie przeszkadza 😉 powtarzam to już któryś raz. Niektórzy to nawet z tego „złota” nie wiedzą jak strzelać. Bądź tak dobry i pokaż mi miejsce w którym pisałem, że złoto jest złe i narzekam na niego. Dzięki z góry

        1. Ja gdziekolwiek napisałem, że ty płakałeś? Chodzi o tendencję. Jak ogół się skarży, że ludzie z golda tylko strzelają to dziwnie nie pasuje stwierdzenie, że spamują HE. To się wyklucza. Albo inni bzdury piszą, albo ty, albo ty i inni. Obstawiam trzeci wariant. Dostaję bowiem z różnych pocisków. Sam też strzelam z różnych w zależności od tego co mi w danej sytuacji najbardziej pasuje. Co prawda widzę czasem gwiazdorów próbujących Mausa czy HT spompować zadając im po 50hp na strzał, no ale nie powiedziałbym, że to jakaś epidemia. Na tyle rzadko się to dzieje, że pozwalam sobie w takich sytuacjach wyrazić uznanie dla strzelca.

        2. Widziałem, że pod moim postem napisałeś to odebrałem, że to o mnie chodzi. No jasne, że WSZYSCY nie walą z HE. Oczywiście są tacy, są też co używają samego złota. Jak gram czymś twardym, gram na wieżę, albo sidescrap’a to większość wali z HE. Ja też korzystam z odłamkowych, ale zależnie od działa mam ich mało. Od 2 do max 10 jak mam szybkostrzelne działo, a niektórzy to mogę stwierdzić, że mają 50/50. Nie jest to cały czas, ale dajmy na to co drugą bitwę taki jegomość, albo kilku się trafi. Jak grałem t95 to strasznie często dostawałem z HE. Wybacz za ten „atak”, ale myślałem, że to konkretnie o mnie chodziło.

        3. Wyschły rzeki łez wylanych o golda, bo ten stał się na X gówno warty. Czy masz AP, czy golda i tak trzeba celować po walonych pikselowych garnkach, bo wieże rzadko kiedy można przebić. Logiczne jest, że gracze się przerzucili na HE i teraz jest płacz o HE, bo każdy, by chciał być niezniszczalny, a ja chyba jedyny na odwrót, wolę przebijać nie licząc na farta…
          Dla mnie to bardziej desperacja, a nie granie po najmniejszej linii oporu. HE zawsze były i było dobrze…

        4. Nie mam czego wybaczać, bo nie odebrałem tego jako atak. Chodziło o ciebie, ale w innym kontekście niż sądziłeś 🙂
          Co do tego ile ja zabieram pocisków to zazwyczaj około 5 burzaków, 5-10 „złota” i reszta pozostałe. Oczywiście też zależy, bo np. na japońskich ciężko o taki zestaw 😉
          Tyle, że to co ja, albo ty ładujemy nie jest raczej w pełni miarodajne. Ale tak jak wspomniałem – nie widzę jakoś tego walenia burzakami nagminnie. Są wręcz takie sytuacje, że inni powinni, a uparcie strzelają czym innym w efekcie pojazd z końcówką hp potrafi zdjąć jeszcze z 1000 dmg, bo się od niego dingają raz za razem.
          Tak jak wspomniałeś – jak ktoś gra na wieżę to moim zdaniem powinno się właśnie strzelać z HE. Ciebie to w tej sytuacji wkurza z jednego powodu – masz świadomość, że gdyby tego nie robili to żyłbyś dłużej. A tu nie o to chodzi, aby przeciwnikowi prezent robić tylko właśnie wyeliminować go jak najszybciej.

      1. Dzięki 😀 zobaczyłem ten artykuł chwilę po opublikowaniu swojej wypowiedzi, nie było już czasu na zmianę. Dzięki raz jeszcze

  6. Cześć co myślicie żeby pocisk OB prócz tego że zadaje obrażenia również ogłuszał tak jak arta ?
    bierzemy pod uwagę że te obrażenia będą teraz dużo mniejsze.
    np.
    400hp DMG 4 sek. ogłuszenia
    300hpDMG 3 sek. ogłuszenia

    1. I po co? Już i tak ogłuszenie od arty jest debilne, a tu jeszcze chcesz, żeby normalne czołgi miały tą upierdliwą możliwość

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.