oferta specjalna: 2x PD w ten weekend

W ten weekend ciąg dalszy wielkich premii do doświadczenia, abyście mogli wycisnąć jak najwięcej z pozostałych dni Operacji Świątecznych. Zasady tej oferty specjalnej są proste: do wypełnienia będzie jedna bardzo pomocna misja. Będzie ona trwać od 12 stycznia o 6:00 do 15 stycznia o 6:00.

Misja: Powrót do normalności
Nagroda:
• 2x PD za bitwę
Cel:
• Wygrajcie bitwę.
• Znajdźcie się w pierwszej dziesiątce graczy w drużynie pod względem zdobytego bazowego doświadczenia.
Ograniczenia:
• Powtarzalna.

0 0 votes
Oceń wpis:
54 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
GR2ES2NY

„wygrajcie bitwę” – i jak to przeskoczyć w erze botów, zepsutego MM i wrogiego RNG. Misja niewykonalna 😉

sd

To skasuj tą grę i pograj w pasjansa. Nawet jak jest wysyp botow to mi WR nie spada poniżej 40%. Czary jakies?

Fox

wow 40% nie no zajebiście.
Właśnie to jest dowód na manipulacje tego systemu, gdyby nikt w to nie ingerował to by były takie kwiatki że typy by miały 1% 5% czy 20% wr i z drugiej strony by były wr po 90% 95%. Ale takich kwiatków nie ma, za to większość trzyma się w granicach 40-60%, bo tak zostały ustawione widełki.

Teraz brakuje tylko falathiego który przyjdzie i stwierdzi „to są od lat znane teorie spiskowe” 😀

martinez387

@sd.html Jeśli w ostatnim czasie bez żadnego eventu miałem takie zarąbiste WR (recent WN8 1800, żeby nie było, że WN8 też mam czarne, ),to aż strach pomyśleć, jakie WR miałbym teraz, z okazji tego weekendowego przypływu „łaski” od cara Łorgejminga I . 🙂 @Fox Na bank , ktoś przyjdzie i napisze, że to spisek albo że jesteś noobem, i, wystarczy np. pewien narkoman o nicku na literę B., który od 2011 CODZIENNIE gra w tę grę prawie 4 godziny (średnio 25 bitew dziennie, co najmniej tyle, o ile nie ma więcej kont). 🙂 Skoro niektórzy twierdzili , że losowanie fantów… Czytaj więcej »

martinez387

Czekam na diss wspomnianego „recenzenta” o nicku na B., któremu bez tych kilku godzin dziennie poświęconych na jego „grę życia”, pewnie trzęsłyby się rączki. 🙂

Mirosław Grajewski

No to muszę Cię zaskoczyć bo miałam 2X Szymona 😜 co prawda w dwóch oddzielnych zestawach paczek ale był.

martinez387

@Mirosław Grajewski Na pewno miałes dwóch na na tym samym koncie? Widziałem chyba z 10 openingów po 200 sztuk CC-ków i nie kojarzę, żeby ktoś miał dwa razy Szymka, widziałem też sporo prywatnych openingów i też nikomu dwa razy Szymek nie wypadł. No chyba, że coś przeoczyłem. Sam też kupiłem sporo i miałem i IS-3A i Defendera i dwa razy E-25, ale Mikiego dwa razy nie miałem. Ok, nawet przyjmując, że mimo, że prawie nikt tak nie miał, to jednak mega, mega rzadko się to zdarzało i Tobie się trafiło , to dwa razy tego samego stylu tj. rekompensaty za… Czytaj więcej »

Mirosław Grajewski

Jeżeli w garażu widać ze to Szymon, bo nie pamietam , to jak wrócę do domu zrobię screen i Ci udowodnię, ze mam dwóch Szymonow na jednym koncie , żaden problem.

martinez387

@Mirosław Grajewski Nie musisz robić screenów. Skoro mówisz , że tak jest, to tak jest. Po prostu się zdziwiłem, bo nie kojarzyłem, żeby komuś dwa wypadły, ale może przy tych openingach 200 paczek, coś przeoczyłem, to też możliwie. Tak czy inaczej, takie same style nie wypadały dwa razy , wypadał kolejno każdy z nich i to w miarę szybko, w pierwszych zestawach (a przecież w teorii powinny być osoby, którym np. wypadły 3 style na IS-7 i żaden na Grille 15).

Mirosław Grajewski

Fakt ! No ale chyba nikt z nas nie ma wątpliwości ze wg miesza w tym kotle 😜

martinez387

@Mirosław Grajewski Ujmę to tak: widzę różne bardzo dziwne rzeczy w bitwch. 😉 Mogę Ci wysłać link do wotreplays z bitwy, która od początku była przegrana, a grałem na topie – T-43. Na dzień dobry u nas był IS-2, u nich O-Ni (he he he), potem IS-2 pojechał na środek i oczywiście po minucie zginął, potem Hellcat pierwszym strzałem rozwalił mi działo, po 30 sekundach T-34 z działka 57 mm pierwszym strzałem (!!) rozwalił mi ammorack (a więc minutę ładowałem dwa razy wolniej, bo naprawę zużyłem na działo), później (strzelając z golda !!!) dwa razy dingnąłem się od T-34-85M, w… Czytaj więcej »

martinez387

@Mirosłąw Grajewski Bitwa była na Karelii, standardowa. 😉

RexScul

Fox… coś czuję, że jesteś już z pokolenia, które do szkoły tylko chodziło. A wystarczyło się trochę pouczyć i takich kwiatków byś nie sadził. WR na poziomie 1% mógłbyś mieć grając 1:1. Bo jak stoisz i nic nie robisz, to możliwe, że trafisz na takiego samego bota. Może nawet na kogoś, kto pojedzie do bitwy i się utopi. 95% już nie uzyskasz, bo musiałbyś być mega koksem i zawsze musiałbyś mieć dobry dzień – a ludzie zwyczajowo mają też gorsze. Gra jednak nie jest w trybie 1:1. Efekt? Jeśli jesteś totalnym botem, to losując 14 innych graczy masz spore szanse,… Czytaj więcej »

Marek Wierzbicki

Tobie nie spada poniżej 40% bo innym spada, czaisz? Ja też z reguły trzymam się np na +/- 50% i taką mam średnią po 18k bitew, co nie przeszkodziło przez ostatni tydzień mieć WR na poziomie 20%-30%

marigo42

Dla mnie jest jasne że ta gra jest zmanipulowana i zawiera ukryte do tego mechanizmy. Jak wytłumaczyć fakt że grając 10 tierem czekam na bitwę często po 40-50 sek. gdy na serwerze EU1 jest prawie 96k graczy? Po chwili bitwa i same 10 tiery i tak co chwilę. Gdy po kilkudziesięciu sekundach wychodzę z trybu oczekiwania na bitwe, biorę 9 tier, 2 sek. jestem w bitwie 3×10, 5×9, 7×8 ??!! Wygląda na to że MM ma zakodowane, iż jestem zbyt dobrym graczem, dlatego na 10 bitew 10 tierem 8 jest na samych dychach… To dowód na to że MM jest… Czytaj więcej »

RexScul

GR2ES2NY w tym co napisałeś jest pewien błąd logiczny. Skoro przegrałeś bitwę oznacza to, że 15 innych graczy ją wygrało. Czyli wykonali misję.

Skoro oni byli w stanie, to wyjaśnij mi dlaczego akurat ty nie możesz?

martinez387

„Wygrajcie bitwę” Dziękuję za uwagę. 🙂

gv220

Uwielbiam ten whining weź jeden z drugim nie graj i tyle po co ci to zacznij grać w pugba lola czy coś innego i nie przyłaź tu i nie zaśmiecaj komentarzy mi się ten event podoba można zaoszczędzić sporo expa

Zarzyczan Pik

Odnośnie manipulacji w wygrywaniu to 0 logiki w waszych komentarzach. Remis w WoT zdarza się sporadycznie przyjmijmy 2%. Pozostałe 98% to albo wygrana albo porażka. Nie ma innej możliwości. Jest 15 osób w jednej drużynie i 15 osób w 2 drużynie. Więc po jednej bitwie pomijając sporadyczne remisy 15 osób ma WR 0% i 15 WR 100%. Więc średnia wychodzi 50%. Te same osoby grają w tych samych drużynach i po kolejnej bitwie są 2 możliwości albo wszyscy mają WR po 50% albo jedni 0% a inni 100%. Dalej średnia 50%. Jeżeli Tobie wychodzi 30% po to ktoś inny musi… Czytaj więcej »

martinez387

@Zarzyczan Pik „zawsze zaczynając bitwę masz upraszając 50% szans na wygraną.” Serio? Może w pierwszej sekundzie bitwy, bo w 60 sekundzie bitwy często potrafi być 0:8. No chyba, że chcesz powiedzieć, że jak w jednym teamie na topie będzie 3 gości z czarnym WN8, a w drugim na topie trzech NewMultishow, to szanse też są niemal równe. 😉 Oczywiście masz rację, że jak ktoś przegra, to ktoś inny wygra, tyle, że dziwnym trafem u wielu osób WR drastycznie spada głównie podczas różnych eventów i „promocji”, niektórzy wręcz twierdzą, że do takiego „efektu” wystarczy np. odpalić 3 rezerwy osobiste 😉 I… Czytaj więcej »

RexScul

To się nazywa psychologia. Ma taką moc, że ludzie nawet inaczej upływ czasu postrzegają. A nie sądzę, aby WG majstrowało też przy zegarkach.

martinez387

@RexScul Grunt, że ty rozumiesz o co ci chodzi w twoim komentarzu. Ale skoro twoja logika, przewiduje sytuacje, że zarówno boty jak i lepszych graczy zawsze losuje do wyrównanych składów 🙂 , to nic mnie nie zdziwi. 😉 Tak, „zaorałeś” wszystkich (w swoim mniemaniu), ale w swojej „odkrywczej logice i statystyce” nie wziąłeś pod uwagę tego o czym wiele osób tu pisze, czyli o sytuacjach, w których graczy seryjnie rzuca do botowo-warzywnych teamów i nawet ktoś kto nie jest graczem na poziomie bota, guzik w takiej bitwie.zrobi. W takim układzie (przy takiej logice) , moje WR za ostatnie 140 bitew… Czytaj więcej »

RexScul

martinez387 – w którym miejscu pisałem coś o wyrównanych składach? Wyżej napisałem więcej i jest tam bardzo wyraźnie – to jest gra 15 vs 15. Nie ma siły, aby twoje zachowanie przesądzało o każdym wyniku bitwy. Nawet jeśli zdecydujesz się w każdej bitwie tylko patrzeć na ekran bez dotykania klawiatury, to z uwagi, że losuje ci 14 innych graczy do drużyny nie osiągniesz WR na poziomie 1%. Działa to również w drugą stronę – choćbyś był najlepszym graczem na serwerze, z powodu 14 innych graczy nie jesteś w stanie osiągnąć bardzo wysokiego WR. Gdyby WG wprowadziło tryb 1 vs 1… Czytaj więcej »

RexScul

W pytaniu 1 jest błąd. Napisałem „który podbijasz szanse na wygraną?”, a powinno być, „który obniżasz”.

Chodzi o to, że grałeś za dobrze, jest event, cokolwiek – WG ustawia ci wajchę na „przegraj”.
Bot gra słabo, więc WG ustawia mu wajchę na „wygraj”.
I teraz abyś ty przegrał, losuje ci boty z wajchą na „wygraj”?!
A jeśli mają wajchę też na przegraj, to dlaczego? Nagle zaczęli świetnie grać i ostatnie 100 bitew rozegrali na poziomie fioleta i teraz też ich pokarało?

martinez387

O, staty się zaktualizowały. Teraz jeszcze ciekawiej wyglądają. 🙂 😉 😉
comment image.html

Pozdro dla wszystkich narzekajcych na forum botów, takich jak maruda martinez387. 😉

martinez387

@RexScul „w którym miejscu pisałem coś o wyrównanych składach?” W tym miejscu to napisałeś: „Efekt? Jeśli jesteś totalnym botem, to losując 14 innych graczy masz spore szanse, że kilku wyciągnie bitwę za ciebie. Podobnie w drugą stronę – im lepszy jesteś tym większe prawdopodobieństwo, że do teamu dolosuje ci gorszych graczy. I nie, nie dlatego, że system jest ustawiony. Po prostu statystycznie tak właśnie jest.” ..a to, że nie użyłeś frazy „wyrównany skład”, nie oznacza, że z tego co napisałeś można wywnioskować, że skoro system dobiera graczy gorszych z lepszymi, to stara się to robić sprawiedliwie, czyli w obu teamach… Czytaj więcej »

RexScul

Nie – to jest wyłącznie twoja interpretacja. Ja pisałem o prawdopodobieństwie, a to znaczy coś zupełnie innego.

Jeśli masz na niebie ciemne burzowe chmury, to prawdopodobieństwo deszczu wzrasta. Twoim zdaniem właśnie napisałem, że są wyrównane szanse na deszcz i dobrą pogodę. Gratuluję.

123tomek

Wystarczy, ze dostaniesz do swojego konta znacznik „ten koleś ma przegrać następnych 10 bitew” i losuje cie z botami czy ludźmi na poziomie wczesny pomidor i już masz zapewnioną przegraną. Mało tego, nawet w czasie bitwy można przecież wskaźnik do rng dynamicznie zmieniać i w odpowiednim momencie zaniżyć penetrację oraz podnieść ten odpowiadające za uszkodzenia obrotu wieży, podpalenie czy ammo racki. Co to za problem dla programisty?!

Bartosek36

Żeby te boty miały wyższy WR, to ktoś musi z nimi przegrywać, więc albo ktoś tu gra gorzej od bota albo te boty których jest mniej, specjalnie grają tak słabo, że ich drużyna od razu przegrywa, żeby więcej graczy było po tej przegranej stronie.

Ten_warrior_

Da się ? da się. comment image.html
RNG, MM, czy boty o niczym nie przesądzają…

Bartosek36

Widzę że fajnie się bawisz na tym 4.70 średnim tierze.

Unterwalder

Ale z miesiąca 7.10. I też fioletowo aż razi po oczach.
Nie może się raz od święta pobawić na piątkach?

Ten_warrior_

Fajnie się bawię, fakt. Chyba o to chodzi w grze. Gram 4fun na tym czym chcę i się tego nie wstydzę. Z resztą wyników na X też się nie wstydzę
comment image.html

Przemek2095

Zejść niżej raz na jakiś czas jak najbardziej można 😉 Jednak nie popieram ludzi, którzy męczą cały czas na tierach 1-3. No bo tam robić staty kosztem początkujących to jednak wstyd. Wyżej no to jest już bardziej akceptowalne 😉

martinez387

@Przemek2095 Serio można robić dobre staty na tierach 1-3? Pomijając już mordęgę na tych 3 mapach (chyba, że 3-ki rzuci z 4 kami gdzieś indziej), to przewidzenie zachowania „drużyny” (tak samo przeciwników) , jest równe wygraniu w totolotka. 😉 Nie jestem w stanie na tierach 1-3 zrobić statów powyżej 1600 WN8, co innego na tierze 4, szczególnie moimi ulubionymi OP tankami. 😉

Przemek2095

Ja osobiście tego nie sprawdzałem, ale M2 Light jest dobry do robienia statystyk. Następny to PZ IIJ, ten 3 tier z pancerzem lepszym niż 5 tiery. Może być każdego za jedyne 4 stówki. Choć podobno co nieco stracił po pojawieniu się szwedzkich i włoskich lolków, to przy losowaniu na topie można poszaleć. Wydaje mi się, że też niskotierowe tedeki dają radę. Generalnie ostatnimi czasy nie schodzę poniżej 5 tieru. Jedyny lolek jakim grałem kilka miesięcy temu to TKS, ale to z lekkiej sympatii do tego malucha 😉 Także preferuje wyższe tiery 😉

martinez387

Na ba, ale żeby mieć takiego killera jak PZIIJ , to trzeba w pakiecie nakupić golda za 400 stówy. Jeżeli ktoś potrzebuje golda, to zdecydowanie lepiej zainwestować w paczki świąteczne, bo przy takiej ilości wydanej kasy, to albo będziemy mieć więcej golda niż kupilibyśmy w sklepie za tę sama kasę, albo golda będzie tyle samo, ewentualnie ciut mniej (licząc z dniami premium przeliczonymi na golda), ale za to wpadnie IS-3A, albo Defender, E25, Skorpion G. Co premka VIII tieru to premka VIII tieru, a nie pierdzik III tieru.;) Poza tym na tym czołgu pewnie gra sporo dobrych graczy, a więc… Czytaj więcej »

martinez387

*4 stówy (albo 400zł) . 😉

Bartosek36

No to życzę powodzenia w wbijaniu M’ki na tym „zbalansowanym” czołgu 😉 bo brak M’ki przy takich statystykach, dobrze pokazuje patologię balansu czołgów na ten moment.

RexScul

Każdy argument jesteście w stanie obalić 🙂 Czyli ustawianie bitew nie dotyczy 4 tieru? Od którego tieru WG ustawia wyniki?

Swoją drogą… czy jest możliwe, aby jednego dnia wszyscy mieli WR na poziomie np. 30%? Nie jest to statystycznie możliwe? A czy jest możliwe, aby wszyscy gracze z danego dnia mieli WR poniżej 50%? Jeśli tak, to jakim cudem? Jeśli nie, to znaczy, że ktoś ma WR wyższe. Wyjaśnijcie proszę kto to jest, że nie podlega zasadzie „uruchomili event, więc WG rzuci mi kłody pod nogi”.

martinez387

@Ten_warrior_”nie przesądzają”
A grasz sam, czy w plutonach? Bo to akurat często przesądza, jeśli jest 3 dobrych graczy, z 3 dobrymi czołgami i w każdym kilkuperkowa załoga. 😉

Ten_warrior_

sam xd

martinez387

@Ten_warrior_ To gratuluję, bardzo ładne wyniki, Nie wyjaśnia to jednak moich czarnych recentów WR-a (poniżej poziomu botów). Ciemnozielony to nie ciemny fiolet, ale do czarnego też jest daleko.
comment image.htmlcomment image.html

RexScul

Mam propozycję – odpalaj bitwy, ale nie rób nic. Patrz tylko na ekran.
Jakie twoim zdaniem będziesz mieć WR po 1000 bitwach? Takie samo jak teraz? Równe 50%? A może niżej? I dlaczego akurat takie?

martinez387

@RexScul Skoro nie mam za grosz skilla, to nie ma sensu , żebym odpalał 1000 bitew, to nic nie zmieni. 😉

RexScul

Czyli czepiłeś się słówka i wykpiłeś od uzasadnienia.

Przemek2095

Według mnie event spoko. Odpalić rezerwy, konto premium plus wpadają bonusy z atmosfery świątecznej i można ładnie expić tanki. Oczywiście trzeba się przygotować na większą liczbę porażek, bo pojawi się wielu niedzielnych graczy. Natomiast bardzo dziwią mnie ludzie, którzy na choćby cień krytyki WG reagują klasycznym tekstem: przestań grać. Nie popieram oczywiście, gdy ktoś używając wulgaryzmów atakuje każdy aspekt gry, ale jeśli ktoś jest starym graczem, który spędził przy tym tytule wiele czasu, no to ma chyba prawo zaznaczyć, że coś mu się nie podoba 😉

martinez387

@Przemek2095 „gdy ktoś używając wulgaryzmów atakuje każdy aspekt gry” Z autopsji mogę stwierdzić, że to raczej jakakolwiek krytyka :”ukochanej i nieskazitelnej gry” wywołuje w niektórych osobnikach agresję i rzucanie mięchem na forum. 😉 Co śmieszniejsze, najpierw sami nawrzucają i naobrażają, a potem płaczą, że są atakowani ad personam i niemerytorycznie. 😀

Przemek2095

Zgodzę się i z tym, bo sam byłem w sposób wulgarny atakowany nawet w komentarzach u domina. O forum wota nawet nie wspomnę. Dlatego osobiście uważam, że klakierzy jak i osoby, które skrajnie nienawidzą tej gry i ich wzajemnie kłótnie są problemem społeczności wota. Przez to giną merytoryczne rozmowy graczy, którzy chcą zaznaczyć co można zmienić, aby ulepszyć grę. Dlatego osobiście preferuje spokojną wymianę argumentów, a nieniepotrzebne rzucanie mięsem.

martinez387

@Przemek2095 Nie mogę powiedzieć , żebym kochał WoT-a i nie mógł bez niego żyć, ale nie powiem też, że tej gry nienawidzę, skoro w nią co jakiś czas gram. Po prostu skoro w trakcie gry bywam traktowany ironicznie (tak jak w nieco wyżej opisanej bitwie na Karelii) , to nie mogę powstrzymać się przed ironią w komentarzach. 😉

Przemek2095

Wiesz mój komentarz był generalnie skierowany do osób, które cechują się skrajnymi komentarzami w jedną lub drugą stronę. Wydaje mi się, że Ciebie to się nie tyczy, bo też nie widziałem, abyś rzucał mięsem w kogoś 😉

martinez387

@Przemek2095 Oj czasem rzucałem, ale dość rzadko, i to tylko w sytuacji, kiedy ktoś na dzień dobry, bez wyraźnego powodu obrażał mnie. Generalnie jednak , w sytuacjach spornych, preferuję złośliwości i uszczypliwości, zamiast okładania się maczugami. 😉

Przemek2095

Lepiej stosować trochę bardziej cywilizowane metody 😉

RexScul

WG to zuuułooooo!!! Nawet skoczkom ustawiają wyniki. Zobaczcie ten wykres – raz górka, raz dolina:
https://berkutschi.com/pl/front/stats_team/polska