Dzień Obrońców Ojczyzny: garaż okolicznościowy

W dzisiejszej mikro aktualizacji na serwezre RU zawarty był również specjalny okolicznościowy garaż z okazji Dnia Obrońców Ojczyzny obchodzony 23 lutego.
Jest to stara wersja garażu przekonwertowana pod silnik enCore, do pobrania 36,9MB.

Dzień Obrońcy Ojczyzny – wywodzące się z czasów ZSRR święto obchodzone 23 lutego w krajach byłego Związku Radzieckiego.

Święto to zostało ustanowione w 1922 r. jako Dzień Armii Czerwonej i Marynarki Wojennej. Od 1946 do 1993 r. było nazywane Dniem Armii Radzieckiej i Marynarki Wojennej.

W Rosji w 1995 roku ustanowiono nową nazwę na Dzień Obrońcy Ojczyzny, a od 2002 roku jest to dzień wolny od pracy.

Dzień Obrońcy Ojczyzny jest świętem i dniem wolnym od pracy również w Kirgistanie (dzień wolny od 2004 roku), oraz od 2015 w kontrolowanych przez Rosję tak zwanych Donieckiej Republice Ludowej i Ługańskiej Republice Ludowej na terenie Ukrainy i Republice Osetii Południowej na terenie Gruzji. Jako święto (lecz już jako dzień roboczy) Dzień Obrońcy Ojczyzny jest obchodzony na Białorusi i Tadżykistanie oraz w kontrolowanym przez Rosję Naddniestrzu na terenie Mołdawii. Nieoficjalne uroczystości Dnia Obrońcy Ojczyzny odbywają się również innych krajach byłego ZSRR, oraz satelickich w tym takze na sowieckich nekropoliach wojskowych w Polsce.

We wszystkich wyżej wymienionych krajach i regionach święto wciąż jest postrzegane jako święto wojska. Z racji tego, że służba wojskowa utożsamiana jest z płcią męską, zwyczajowo jest to także Dzień Mężczyzn.

Dzień Obrońcy Ojczyzny od 2015 roku nie jest obchodzony na Ukrainie, został zniesiony 14 października 2014 r. przez prezydenta Ukrainy, Petra Poroszenkę, i zastąpiony przez Dzień Obrońcy Ukrainy przypadający w obchodzone 14 października Święto Opieki Najświętszej Bogurodzicy (Pokrowy).

@wikipedia

0nZWCaPnhZw

P1lu8SvKHxk

RY 17gERTKM

S3g5NJOGBkI

TuULuyYIyAo

Y 4lJQv4HOY

86I9zJTOhEQ

KrEC LulO-o

P1jt0UDarsA

DOWNLOAD I
DOWNLOAD II


Tak garaż z okazji Dnia Obrońców Ojczyzny prezentował się w 2016:

ź: WoT Express

0 0 votes
Oceń wpis:
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Laknat Tanker

Fragment z książki węgierki Alaine Polcz „Kobieta i Wojna”, wówczas 19 letniej dziewczyny: „Rosyjski oficer tymczasem zapalił zapałkę, najpierw dotknął moich oczu – sprawdził czy są otwarte. Potem zaczął robić swoje. Trochę bolało. Ale ponieważ mimo wszystko nie poruszyłam się, nie jęknęłam, zapalił jeszcze jedną zapałkę – sprawdził czy żyję. Pokiwał głową. Widocznie nie miał ze mną zbyt wielu przyjemności. Ale gdy zaczęłam się zbierać, żeby zabrać materac, przysłał do piwnicy swojego ordynansa, który też mnie wykorzystał.[…] Rozmawiano o tym, że Rosjanie gwałcą kobiety: – U was też? – zapytała mama. – Tak – odpowiedziałam – u nas też. –… Czytaj więcej »

Guy Micki

Skąd się biorą te łajzy zawsze gotowe bronić sowietów i opluwać Polaków ?

2137

Nie wiem czy wiesz, ale w powyższym tekście wystarczy że podmienisz „Obrońcy Ojczyzny” na „żołnierze wyklęci” i w obu wersjach będzie to prawda.

Laknat Tanker

W dupie byłeś i gówno widziałeś. Podobnie jak większość takich ja ty sługusów putinowskiego reżymu walczących na ideologicznym froncie o dobre imię tow. Stalina, jego dzielnych czekistów oraz czerwonej Armii Wyzwolicielki. Ale jakoś to o sowietach pisano: „żołnierze zepchnęli wozy do rowów na poboczu i rzucili się na kobiety; biegnące im z pomocą dzieci rozstrzeliwali. Obecny przy tym radziecki pułkownik kierował kolejką gwałcicieli, a w tym czasie inny oficer strzelał do rozhisteryzowanych dzieci i starców” albo: „tylko w jednym pokoju leżało 7 zabitych cywilów, wśród nich 2 starsze kobiety, 2 mężczyzn, chłopiec w wieku około 14 lat. W kącie skulony… Czytaj więcej »

Roman Kołdra

Ruski trollu wypierdala* pucować mauzoleum Lenina.

2137

@laknat jakim to trzeba być ciemniakiem aby wchodzić na forum gry i wklejać teksty z dupy, bo inaczej tego się nie da nazwać. Przy evencie Halloweenowym wklejałeś cytaty z biblii a święcie niemieckim wycinki z Mein K? @romanku Wolę być nazwany Ruskim trollem niż amebą w bluzie z kotwiczką ślepo wierzącym co inny modny-narodowy youtuber powie. Założę się że razem z rodzinką będąc jeszcze w wózku krzyczałeś „gdzie jest krzyż ” @Do reszty rurkowców z kotwiczką, polecam doedukować się lub ruszyć dupska poza biurko a zdziwicie się jak wiele starszych osób pamiętających wojnę was zaskoczy. Na Podlasiu i Lubelszczyźnie wasi… Czytaj więcej »

Guy Micki

Morda, ruski kmiotku.

Shotaro

Patrzcie dzieci jakie są objawy popierdolenia wywołanego wdychaniem lewackich pierdów. Chłopiec zrównuje obrońców swojej (chyba) ojczyzny z bandami morderców palących stodoły z tysiącami kobiet i dzieci, bo gdzieś usłyszał że były przypadki zbrodni wśród naszych, ale ile takich było to już jego pusty łeb nie pojmuje więc równa jednych i drugich. Dalszym etapem choroby będzie obwinianie holokaustem po równo mitycznych nazistów i Polaków. Dla niego nie różnimy się niczym. Kiedy spierdolenie przeniesie się na potomstwo tego osobnika, powie ono że wojnę zaczęli Polacy, a Niemcy musieli interweniować aby bronić swoich mniejszości niemieckich na ziemiach polskich przed ludobójstwem do jakiego szykowali… Czytaj więcej »

Tankista111

Ktoś może to instalował? Bo po wrzuceniu do folderu mods, gra się wywala podczas wczytywania garażu. A już od dawien dawna nie instalowałem żadnych modów więc może coś źle robię? ( wgrałem to do WorldOfTanks_EU/Mods/1.4.0.1/ )