1.7.1: Bat.-Châtillon Bourrasque

Porcja nowych zdjęć, dodatkowo pojazd otrzymał swój własny specjalny napis o wartości 50 szt. złota (historyczny).

10
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9

Wstępna charakterystyka:
Tier: VIII, MT Francja, premium
DMG: 360/360/440
Penetracja: 190/240/38 mm
Czas przeładowania magazynka: 17,62 s
• czas przeładowania pocisku: 2 s
• pojemność magazynka: 2 szt.
Celność: 0,4
Czas celowania: 3,36 s
Obrót wieży: 57,36 °/s
Wychył pionowy działa: -6°/13°
Pojemność magazynu amunicji: 30 szt.
V-max: +62/-23 km/h
Moc silnika: 310 KM
Masa: 12,01 t
Stosunek mocy do masy: 25,77 KM/t
Obrót kadłuba: 41,72 °/s
Ilość HP: 1.250
Pancerz kadłuba: 40/20/20 mm
Pancerz wieży: 15/10/10 mm
Zasięg widzenia: 390 m
Zasięg radia: 750 m
Liczba załogantów: 3
RoF: 6,12
DPM: 2.202

ź: WoT Express

22 Odpowiedzi do “1.7.1: Bat.-Châtillon Bourrasque

 1. Byłby ciekawy gdyby ta celność była chociaz na poziomie 0.36, penetracja standardowa 202mm oraz przeładowanie na poziomie 15sek. Z takimi statystykami można by zmniejszyć Alfa DMG do 320 a prędkość obrotu zwiększyć chociaz do 44-45st. A tak to jakis badziew bedzie 😅😅😅 dobrze ze chociaz zasięg widzenia ma przyzwoity ale z taka celnością i czasem celowania to… 💩

    1. Premka ktora teraz odstaje znacznie od innych za rok lub dwa bedzie niegrywalna (patrz KV5, Pantera88 itd.) Wprowadza pare wynalazkow i nie bedzie sensu wyjezdzac z gararzu. A juz teraz czolg ktory zacnie lapie burzaki jest latwa ofiara dla raka kolowcami zwanego.

    1. I tu sie z Toba zgodze. Skoro place to wymagam. Nie musi byc OP ale zeby chociaz nie odbiegala znacznie od czolgow z ktorymi przyjdzie mi walczyc

 2. Moim zdaniem ten czołg ma za słabe parametry działa. Słaba celność i czas celowania (3.36!!!!!!!!!!!!!!) kompletnie odstają od topowych czołgów premium(np. progetto 46). Dodatkowo po zmianach amunicji, niska penetracja będzie problemem. Czas pomiędzy strzałami jest za niski, ponieważ działo nie zdąży się skupić po strzale w ciągu 2s, więc nie polecam tak cieszyć się tą wartością. DPM niby wysoki, ale z tą celnością może być ogromny problem, aby go wykorzystać. Szkoda, że nie ma opisanych wartości maskowania, ale zapewne wartości są bardzo wysokie. Słaba prędkość obrotu(typowo francuska), ale za to bardzo wysoka prędkość i moc na tonę, co moim zdaniem jest bardzo fajną równowagą wartości. Zasięg widzenia 390m jest już zwyczajną wartością. Ogólnie wyszedł im ciekawy czołg, który ma bardzo słabe działo. W porównaniu z progetto 46 wypada słabo. Przed zmianą amunicji będzie miał ciężko, ponieważ kołowce będą go miażdżyły z HE. Mam nadzieję, że chociaż trochę poprawią jeszcze parametry działa. Wtedy z chęcią przygarnąłbym ten czołg. Miałby on potencjał na bitwy drużynowe. Polecam przedstawić swoją własną opinię, ponieważ jestem ich ciekaw.

  1. Ja juz swoja przedstawiłem wyżej i widze ze myślimy podobnie. Można by cos tam równoważyć ale z takimi parametrami działa to ten czołg nie zwojuje nic. Tak jak pisałem trochę więcej penetracji dodać a odjąć trochę od Alfa DMG oraz poprawić czas celowania. Wtedy bedzie nawet ok. A z wartości 2 s. przeładowania miedzy pociskami nie ma sie co cieszyć bo:
   Strzelisz… dingnie (rozrzut 0.4) strzelisz drugi… poleci w kosmos (celowanie 3.36 plus rozrzut 0.4 ) 😂😂 kumulacja

   1. Weźcie pod uwagę, że liczą się jeszcze soft-staty działa. Ruska dwururka premium (Ob.703-II) ma jeszcze gorszą celność i czas celowania (0.44 i 3.5), ale nie jest to żaden problem z powodu kosmicznych statystyk rozrzutu w ruchu i przy obrocie wieży.

    Nie mam pojęcia, jakie wartości będą tutaj. Ale jeśli podobne lub identyczne, co w rusku, to źle nie będzie.

    1. Tylko ze ta dwururka to ciężki kloc do grania bardziej stacjonarnie, sidescrapy itd. Za to ten to raczej powinien byc na półdystans dopiero w późniejszej fazie cos tam dzialac w bliskim…. ops sorry…. to ma tylko 2 pociski 🤣😂 a jak juz wiemy pena shit celność shit wiec 🙄🤷‍♂️

 3. Chciałem to porównać do CDC ale tu nawet nie ma sensu:
  Penetracja CDC 212 — BC 190 💩
  Czas celowania: CDC 2.2 — BC 3.36 😅
  Rozrzut: CDC 0.34 — BC 0.4 😂
  RoF: CDC ~ 8 — BC ~ 6
  Ilość HP: CDC 1400 — BC 1250
  Wychyl działa: CDC -10 — BC -6

  Także ten… no… 😅

 4. Gracze oczekują czołgów uniwersalnych a ten jak na mój gust to typowy czołg sytuacyjny, pasujący do niewielu określonych map i sytuacji. Faktem jest, że ma kiepskie parametry ale ja widzę w nim doskonałego skrzydłowego, którego zadaniem będzie wyskoczenie zza górki i oddanie 2 szybkich strzałów czołgowi ciężkiemu i ucieczka. Ma wszystko co jest do tego potrzebne ( mobilność i magazynek )
  Ciekawi mnie ten pojazd i nie ukrywam, że będę chciał go sprawdzić :D

   1. Dlatego mówię, że czołg jest mocno ( bardzo mocno ) sytuacyjny i tylko w tej sytuacji się odnajdzie z racji na mobilność, możliwość zadania znacznych obrażeń w krótkim czasie. Nie będzie mu w tym przeszkadzać ani celność ani czas celowania. Problemem jest to, że widzę tu dosłownie 3 mapy gdzie znajdzie zastosowanie i to nie zawsze ( Westfield, Dębina, Piaszczysta Rzeka )

 5. Niby MT, ale parametry jak w LT. Gdyby to jeszcze był LT, to MOŻE miałoby sens (przynajmniej kamuflaż w ruchu), ale tak to bardzo słabo. Jak już inni pisali – celność i penetracja to tragedia jak na czołg bez pancerza (każdy HE przebija, gdy ma się max. 40mm na przodzie kadłuba, i tylko 15mm na wieży z przodu). Ani nie nadaje się do snajpienia, ani do ataku w 1 i 2 linii, a do tego tylko -6 stopni wychyłu działa w pionie. Do tego leciutki niczym LT, łatwy do staranowania.

Dodaj komentarz