Krótkie info: w dniu dzisiejszym część serwerów RU odpowiedzialnych za World of Tanks, World of Warplanes, World of Tanks: Blitz oraz Caliber, została zaatakowana metodą DDoS.
WG zamroziło Mapę Globalną i przewiduje kompensacje za utrudnienia w grze.

CfObCwvlPso

DDoS (ang. distributed denial of service, rozproszona odmowa usługi) – atak na system komputerowy lub usługę sieciową w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów (np. zombie).

Atak DDoS jest odmianą ataku DoS polegającą na zaatakowaniu ofiary z wielu miejsc jednocześnie. Do przeprowadzenia ataku służą najczęściej komputery, nad którymi przejęto kontrolę przy użyciu specjalnego oprogramowania (różnego rodzaju tzw. boty i trojany). Na dany sygnał komputery zaczynają jednocześnie atakować system ofiary, zasypując go fałszywymi próbami skorzystania z usług, jakie oferuje. Dla każdego takiego wywołania atakowany komputer musi przydzielić pewne zasoby (pamięć, czas procesora, pasmo sieciowe), co przy bardzo dużej liczbie żądań prowadzi do wyczerpania dostępnych zasobów, a w efekcie do przerwy w działaniu lub nawet zawieszenia systemu.

8 Responses to serwer RU: atak DDoS

 1. Natxd pisze:

  Ktoś się chyba bardzo zdenerwował ostatnimi działaniami WG xD
  EDIT: Choć z drugiej strony WG nie potrzebuje DDoS, żeby im serwery padały.

 2. Kiron17 pisze:

  Tylko ja nie moglem sie wczoraj (05.14) zalogowac mniej wiecej o godzinie 18-19?

 3. Pawel T pisze:

  Najważniejsze żeby działał sklep premium. Jeśli sklep działa to znaczy że sytuacja nie jest krytyczna i można się nią zająć w normalnym trybie. Przerwy w grze najlepiej wykorzystać na zakupy w sklepie premium. W sumie to powinni je robić częściej.

Dodaj komentarz