Armored Warfare: Q&A

Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu Q&A, w którym deweloperzy odpowiadają na pytania graczy dotyczące przyszłości Armored Warfare!

scr1

Balans w grze zmienił się znacznie od wydania Balansu 2.0. Dlaczego by tak nie przywrócić czwartej przegródki na modyfikacje dla wszystkich poziomów?

Obecnie drążymy tę kwestię. Wygląda jednak na to, że najprawdopodobniej nie wszystkie pojazdy będą mieć czwartą przegródkę na modyfikacje.

Czy AGDS and DRACO mogą uzyskać aktywną zdolność radar na podobieństwo zdolności AMX-13 DCA, gdzie oba pojazdy mają anteny radarowe, przy czym AGDS nawet animowaną?

Tę właściwość (wdrożenie zdolności radar) ma zyskać zgodnie z planem Abrams AGDS w ramach jednej z przyszłych aktualizacji. Nie ma takich planów jednakże dla DRACO, którego radar znajduje się na wieży i nie może być opuszczony bez demontażu.

Czy programiści wiedzą, że pociski T-15 nie działają jak powinny? Naprowadzanie szwankuje co dugi strzał, przez co rakiety lecą prosto w powietrze lub uderzają w ziemię. Ponadto nie jest to efekt miękkiego SOA albo dymu.

W danym momencie badamy sytuację z rakietami T-15. Problem ten częściowo wynika z faktu, że pociski rakietowe są wystrzeliwane z wyrzutni stacjonarnej, co naświetliliśmy w poprzednim artykule. Zdaje się jednak, że po części istnieją dodatkowe problemy, związane z tym konkretnym pojazdem i jego ppk. Zachęcamy do udostępnianiu nam wszelakich dowodów tych problemów, zwłaszcza w postaci filmików i powtórek.

Mamy wrażenie, że w trybie PvP znowu zaczyna się dawać we znaki mała populacja i że wydłuża się czas w kolejce. Czy zamierzacie zaradzić tej sytuacji?

Zdajemy sobie sprawę z sytuacji z kolejkami w trybie PvP, zwłaszcza poza godzinami szczytu populacji. Obecnie omawiamy tę kwestię wewnętrznie i pracujemy nad kilkoma rozwiązaniami, w tym nad możliwością przyznawania specjalnych bonusów w trybie przez ograniczony czas. Istnieją też inne pomysły, jak na przykład ponowne wprowadzenie starć (małych bitew) lub przeobrażenie trybu w okresowy (czyli dostępny raz na kilka minut) poza godzinami EU. Każde z tych rozwiązań ma jednakże poważne minusy, w związku z tym należy się dobrze zastanowić. Dajcie nam znać na Discord, co myślicie na ten temat!

Pomimo wzmocnień wprowadzonych w Aktualizacji 0.28 seria pojazdów Abrams nadal spisuje się strasznie. Czy planujecie dalsze poprawki?

Tak. Obecnie dyskutujemy o ich charakterze.

Czołgi AMX-30 i AMX-40 mają zgodnie z danymi w opisie dużą prędkość cofania, ale faktycznie prędkość ta w grze wynosi tylko około 12 km/h. Czy to bug?

Tak, najprawdopodobniej. Weźmiemy to pod lupę.

Jaka nowa gałąź pojazdów progresywnych nastąpi po wjeździe całej gałęzi francuskiej?

Jeszcze nie chcemy tego ujawniać, ponieważ do wprowadzenia kolejnej gałęzi progresywnej minie jeszcze kilka miesięcy. Obiecujemy za to, że gałąź będzie nieoczekiwana i bardzo ciekawa.

Czy zamierzacie rozwiązać problem śmiercionośnych i celnych jak laser ppk w PvE, na przykład wzmacniając tylko w tym trybie miękkie SOA graczy?

Znamy problem i zamierzamy przedsięwziąć kroki, aby go rozwiązać. Trzeba jednak wiedzieć, że sprawia jest dużo bardziej skomplikowana niż się zdaje na pierwszy rzut oka i wymaga testowania, przez co niestety nie możemy oszacować, kiedy zostanie rozwiązana.

Co z artylerią w globalnych operacjach? Wspomnieliście, że być może trafi do tego trybu. Jak będzie?

Nie w najbliższej przyszłości. Potem zobaczymy.

Porozmawiajmy o klasie MBT. Nie sądzicie, że jako prawdopodobnie najważniejsza klasa w grze powinna mieć więcej plusów? Na razie wygląda na to, że jej osiągi coraz bardziej się pogarszają – na przykład od ostatniej aktualizacji „podwójne salwy” ppk natychmiast zadają 3500 punktów obrażeń, zaś obrona nie jest możliwa.

Klasa czołgów podstawowych ciągle jeszcze jest najbardziej popularną, stabilną i potężną klasą w grze. Począwszy od 3 poziomu co najmniej 40 procent pojazdów w każdej bitwie PvP to MBT, przy czym zazwyczaj nawet więcej i w wielu przypadkach pozostałe trzy klasy PvP tworzą razem poniżej 50 procent pojazdów w bitwach PvP.

Faktem jest też jednak, że wiele czołgów podstawowych sprawuje się poniżej normy, zaś równolegle platformy ppk osiągają ponadprzeciętne wyniki. Obydwa te czynniki prowadzą do tego, że niekiedy niektóre MBT ulegają za szybko zniszczeniu. Aby rozwiązać ten problem, zamierzamy kontynuować balansowanie ppk oraz chcemy wyposażyć niektóre MBT w aktywne zdolności, aby miały większe szansę na przetrwanie i były bardziej zróżnicowane. Przyszłe francuskie czołgi najwyższych poziomów posłużą jako dobry przykład tego przedsięwzięcia.

Co się tyczy fizyki pojazdów, gra wydaje się mało realistyczna w porównaniu do konkurencji. Czy planuje się jakieś ulepszenia?

Obecnie pracujemy przede wszystkim nad poprawą wyglądu pojazdów i strzelaniu. Dobrym tego przykładem jest wdrożenie nowych efektów smugowych i uderzenia pocisków w Aktualizacji 0.28. Następne na liście są nowe efekty dymu, płomieni itd. Gdy się z tym uporamy, zamierzamy wziąć się za fizykę gry, począwszy od kołowych pojazdów i kontroli nad nimi. Nawet jeśli związana z nimi sytuacja poprawiła się w ciągu ostatnich kilku łatek, pozostało jeszcze trochę do zrobienia.

Ostatnio ja i moi znajomi utraciliśmy spory procent wskaźnika wygranych w PvE. Czy to globalna sprawa? Jeśli tak, czy tryb ten jest teraz tak ciężki z zamierzenia?

Może pamiętacie, że niedawno temu przerobiliśmy poziomy trudności tryby, w efekcie czego ogólne statystyki wskaźników wygranych faktycznie spadły. Chodziło o to, aby gracze mogli się zmierzać z trudniejszymi wyzwaniami, jeśli „standardowy” PvE był dla nich za łatwy. Przed przeróbką wszystkie trzy standardowe poziomy trudności były dość łatwe i za wyjątkiem specjalnych operacji nie stanowiły prawdziwego wyzwania. Po wdrożeniu zmian łatwiejszy poziom „wyzwanie” został prawie na równi z poprzednim PvE, natomiast poziom „hardcore” stał się znacznie trudniejszy. Dlatego też, o ile gracie wyłącznie na „hardcorze”, wasz wskaźnik wygranych prawdopodobnie spadł względem wyników „hardcoru” przed zmianami.

Zasada łańcucha dowodzenia (niemożność osiągnięcia 15 poziomu przez wszystkich dowódców) zalicza się do najbardziej krytykowanych rzeczy w grze. W przeszłości obiecywaliście nam, że coś z tym zrobicie. Jak się mają sprawy?

Obecnie myślimy o rozwiązaniu, w którym opcja ta będzie dostępna tylko dla określonych graczy. Pokrótce chodzi o to, że gracze, którzy maksymalnie rozwijają dwóch dowódców czyli do piętnastego miejsca w rankingu, mogą dać awans czyli 15 poziom wszystkim pozostałym dowódcom. Jeszcze dopracowujemy szczegóły, ale już wkrótce zdradzimy więcej w oddzielnym artykule.

Co się stało z samobieżnymi moździerzami? Czy klasa ta wejdzie do Armored Warfare?

Jeszcze zastanawiamy się nad ich wprowadzeniem, przy czym nie należy spodziewać się ich w bliskiej przyszłości.

Rozumiem, że deweloperzy chcą wzmocnić mniej popularne tryby w grze, czyniąc z nich warunek różnych kontraktów i misji (w tym misji Bitewnej Drogi), ale jako gracz PvE nie chcę grać w PvP. Czy da się z tym coś zrobić?

Tak. Przyszłe misje i kontrakty będą mniej zależne od określonych trybów.

Czy są plany przywrócenia starych specjalnych pocisków wsparcia artylerii albo wprowadzenia nowych?

Jedno i drugie – przywrócimy stare i wprowadzimy nowe pociski wsparcia.

W jednej z najnowszych aktualizacji przerobiliście Mardera 2 z pomocą kamuflażu „Smash” w skórkę. Czy zamierzacie zrobić to samo z pozostałymi pojazdami, które mają „trwały” kamuflaż? Jeśli tak, co się stanie z różnymi identycznymi pojazdami z odmiennymi kamuflażami (na przykład progresywnym T-80U, T-80U Spacewalker i T-80U Shark) i ich statusem premium?

Zajmiemy się tymi pojazdami, gdy znajdziemy na to czas. Najprawdopodobniej wszystkie te pojazdy nie zmienią się, w tym ich status premium, zaś wariant „bez skórki” zyska dostęp do wszystkich posiadanych przez niego skórek.

W takim razie pytanie uzupełniające. Czy po przejściu na system skórek właściciele pojazdów ze skórkami (takimi jak Obiekt 640 Black Eagle, AMX-10 RCR, MBT-70) będą automatycznie mieć dostęp do wariantów tych pojazdów bez skórek (zdolność usunięcia skórki)?

Uściślimy – uważamy, że system jest już gotowy za wyjątkiem określonych przypadków, gdy z powodów naszych zasobów decyzja ma charakter tymczasowy. Zamierzamy jedynie dodać kilka skórek i nie będziemy zmieniać systemu. Dla właścicieli skórek, stworzonych z pojazdów progresywnych poprzez dodanie stałego kamuflażu, nic się nie zmienia. Zatrzymają oni swoje pojazdy premium ze stałym kamuflażem i jednocześnie będą mogli wykorzystać tę skórkę w wariantach progresywnych.

To wszystko na dzisiaj. Czy macie jeszcze więcej pytań? Zachęcamy do zadania ich na Discord, gdzie nasi menedżerzy społeczności zbiorą je na następną rundę.

ź: AW

14 Odpowiedzi do “Armored Warfare: Q&A

  1. Jak normalnie potrafię bronić AW to teraz trzeba to napisać. Odblokowanie slotów na flagi 3D dla wszystkich pojazdów kosztuje 9,999 złota. Co jest żartem biorąc pod uwagę że pojazdy premium 8 poziomu kosztują 9000 złota. Flagi nie dają nic po za wyglądem i niestety ale o tym trzeba napisać

    1. Zwłaszcza w sytuacji gdy: „Mamy wrażenie, że w trybie PvP znowu zaczyna się dawać we znaki mała populacja i że wydłuża się czas w kolejce. Czy zamierzacie zaradzić tej sytuacji?

      Zdajemy sobie sprawę z sytuacji z kolejkami w trybie PvP, zwłaszcza poza godzinami szczytu populacji. Obecnie omawiamy tę kwestię wewnętrznie i pracujemy nad kilkoma rozwiązaniami, w tym nad możliwością przyznawania specjalnych bonusów w trybie przez ograniczony czas. Istnieją też inne pomysły, jak na przykład ponowne wprowadzenie starć (małych bitew) lub przeobrażenie trybu w okresowy (czyli dostępny raz na kilka minut) poza godzinami EU. Każde z tych rozwiązań ma jednakże poważne minusy, w związku z tym należy się dobrze zastanowić. Dajcie nam znać na Discord, co myślicie na ten temat!”

      Cóż, jak ktoś jest oderwany od rzeczywistości i nie potrafi się pogodzić z faktami to nigdy dobrze być nie może. Gra jest w stadium głębokiego upadku, brakuje graczy aby grać bitwy PvP czy GL-OP i to mimo, że jest jeden globalny serwer dla całego świata. Na niskich tierach już teraz grają boty w PvP, zrobienie misji na tego koreańskiego K1 jest często niewykonalne, bo na bitwę czeka się w nieskończoność. I w takiej sytuacji ceny w sklepie premium są z kosmosu a eventy są tak trudne, że mało kto się decyduje aby je grać. Nowych takie coś nie przyciągnie, a starych graczy tylko zniechęci ….

        1. JA nie, bo ciągle się łudzę, że w końcu dozbieraram brakujące części schematu do K1. Ale chyba nie, bo np. dzisiaj mam misje aby 5 razy wygrać czołgiem lekkim. Wygrałem już 3 razy ale niestety licznik misji ani drgnął. Na wyższych tierach nie da się grać, bo nie ma z kim. I tam mój K1 zostanie stockowym niegrywalnym meblem w garażu. Brawo my.com.

          A jeszcze te schematy. Sam czołg to konieczność zebrania 100 fragmentów, 1 schemat to kolejne 100 fragmentów. W K1 jest 5 schematow, czyli 500 fragmentów. Fragmenty wypadają ze skrzynek, najczęściej po 1 sztuce. Więc skrzynek teoretycznie potrzeba 600 na cały K1. Ale … to, że masz już coś poskładane, np. czołg, wcale nie znaczy, że nie będą wypadały tego fragmenty. Czyli tego króliczka pt. poskładanie K1 można gonić w nieskończoność. To tyle w temacie – możesz wygrać w AW czołg.

          A co do twojego zakupu. W drogim WoT zapłaciłeś 77 zł, w AW może byś się zmieścił w 200 zł. Tak my.com jest oderwany od rzeczywistości ….

        2. K1 nie jest tego wart, daruj sobie, chyba że faktycznie nie masz co robić w grze poza misjami to proszę bardzo tylko nie licz na grywalny czołg bo zdobycie dodatkowych modułów jest wielokrotnie trudniejsze od zdobycia czołgu.

        3. Wiem, że jest niegrywalny bo mi wypadł ze skrzynki. Pokazuję tylko mechanizm działania firmy my.com. Generalnie ich produkt jest w głębokiej defensywie, ale wszelkiej maści eventy, misje, ceny w sklepie czy na my.loot są tak skonstruowane, aby tę nieliczną grupę graczy jaka w tej grze pozostałą jeszcze bardziej zniechęcić do grania.
          A co do składania tych schematów. O ile jeszcze miało to sens gdy zliczane były misje na wszystkich tierach to teraz, jak np. misji z tieru 1 nie zalicza do misji odpuszczam tego K1 całkowicie. Szkoda czas, zdrowia, nerów i jeszcze raz czasu na czekanie, aż się zbierze 30 graczy aby można było rozegrać w końcu mecz. Więc teraz jedyne co zostało mi w AW to zalogować się raz dziennie aby zdobyć nagrodę za dzienne doładowanie. Póki jest, bo widząc jak devsi podchodzą do tego produktu wkrótce i to może zniknąć.

        4. O jakich godzinach grasz i jakie tiery? Ja dawno nie miałem problemu z MM, więc nie wiem o czym te całe narzekanie teraz. W grze wku*wia mnie jedynie balans na obecną chwilę. Z każdą zmianą jest co raz gorzej, jedynie co potrafią robić to dawać czołgom większy DPM.

  2. „Co z artylerią w globalnych operacjach? Wspomnieliście, że być może trafi do tego trybu. Jak będzie?
    Nie w najbliższej przyszłości. Potem zobaczymy.”

    Niech się uczą od konkurencji że wprowadzanie artylerii to nie jest najlepszy pomysł i bez tego gra jest lepsza.

    1. Niech się uczą od konkurencji że wprowadzanie czegokolwiek to nie jest najlepszy pomysł i bez tego gra jest lepsza. Załadujmy się na mapę i podziwiajmy widoki 😀 Chociaż nie, mapę też usuńmy.

        1. Niby kto? Artą gram tylko od czasu do czasu jak muszę do misji osobistych. Najczęściej na randomach arciarze to kretyn który strzela wszędzie tam gdzie nie trzeba, już spotkałem barana który polował na LT-ka, w czasie gdy ciężary sobie niepokojone robiły co chciały.

        2. Jeśli chodziło ci o każda klasa detected to tak, tyle że arta się do niczego w wocie już nie nadaje :p niech wyjebia ja z gry jak ma tak wygladac i oddaja expa i kredki 😉

        3. a nie ma rekwiracja kredek i ekspa za permamentne kqrwianie graczy…
          arta się do niczego nie nadaje?? powiedz to debilom, których prawie co bitwę spotykam w ilości 3

        4. Zwłaszcza na linii frontu jest bezużyteczna. Nie mam artylerii od 3 lat w garażu. Na ostatniej linii frontu tak mnie gotowały, że brałem Progetto albo P.44 Panterę i cofałem się pół mapy by rozwalić wszystkie. I tak udawało się

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.