We włazie Chieftaina: T28

Gracze znają szeroki VIIIT28 i powiązane z nim pojazdy z jego linii w drzewie technologicznym jako wolno poruszające się niszczyciele czołgów z mocnym uderzeniem.

Mogą jednak nie wiedzieć, że załoga mogła usunąć jeden z bliźniaczych zestawów gąsienic po każdej stronie, aby umożliwić przejazd przez ciasne korytarze i załadować pojazd do transportu kolejowego.

Dołączcie do Nicholasa „The Chieftain” Morana, jednego z naszy ekspertów pancernych, w jego podróży do Ft. Moore w Georgii, gdzie zbada on jeden z dwóch istniejących prototypów. Zapoznajcie się z procesem usuwania gąsienic, dowiedzcie się, jak pojazd został oryginalnie zaprojektowany (we wrześniu 1943 roku) do przełamywania niemieckiej linii fortyfikacji Westwall i odkryjcie, jak nazewnictwo i klasyfikacja pojazdu same w sobie stanowiły temat debaty.

Ten pierwszy z dwóch filmów przedstawia wygląd zewnętrzny T28 – zaczynając od 12 cali przedniego pancerza i działa kalibru 105 mm. Wypatrujcie drugiego filmu, w którym pokażemy wnętrze i to, jak załoga obsługiwała pojazd.

Odwiedźcie i zasubskrybujcie nasz oficjalny kanał YouTube, aby dowiedzieć się więcej o walkach pancernych!

ź: WoT