Warsztat: Nowy sposób na zdobycie czołgu X poziomu!

Witajcie, Dowódcy! Od 16 czerwca do 12 lipca w World of Tanks dostępny będzie Warsztat.

W tym czasie będziecie mogli złożyć Object 780, zupełnie nowy radziecki czołg ciężki X poziomu. Łączcie i wydawajcie zasoby w grze według własnego uznania, by zmontować pojazd oraz zmieniajcie ich proporcje – wszystko zależy od Was! Liczba dostępnych do montażu pojazdów wynosi 50 000, a pierwszych 15 000 czołgów otrzyma spektakularny styl 3D Varanus 3D o indywidualnym numerze! Przyjrzyjmy się szczegółom.

Warsztat

Od 16 czerwca 07:00 CEST do 12 lipca 02:00 CEST (UTC+2)*

*Wydarzenie może zakończyć się przed wyznaczonym terminem, jeśli przydzielona liczba pojazdów osiągnie swój limit przed wyznaczonym czasem.

Jak dotrzeć do Warsztatu?

Przejdźcie do specjalnej sekcji, korzystając z ponizszego widżetu.

Zdobądźcie nowy czołg X poziomu bez badania jego gałęzi pojazdów!

Warsztat jest nowym sposobem na zdobycie limitowanego czołgu X poziomu bez konieczności badania kolejnej gałęzi! Podobnie jak w prawdziwym zakładzie montażowym, aby stworzyć zupełnie nowy Object 780, będziecie wydawać różne zasoby, w tym fragmenty schematów, wolne PD, kredyty, złoto i obligacje. Ich proporcje możecie ustalić według własnego uznania.

Liczba pojazdów dostępnych do zmontowania jest ograniczona do 50 000 czołgów. Jednocześnie pierwszych 15 000 graczy otrzyma nie tylko zmontowany pojazd, ale również spektakularny styl 3D Varanus o indywidualnym numerze. Zostanie on umieszczony na dziale oraz czerwonych, przykuwających wzrok, światłach z tyłu wieżyczki. Styl zawiera również trzy unikalne wzory kamuflażu dla każdego typu mapy. Zmienią się automatycznie, w zależności od pory roku.

+5 zdjęć

Po ich pełnym montażu, indywidualne numery stylów* będą nadawane pojazdom kolejno, od 1 do 15 000. Nie będziecie w stanie wybrać własnego numeru, ani wiedzieć jaki zostanie Wam przydzielony. Jednak jedno jest pewne: Im szybciej go odblokujecie, tym będzie mniejszy.

Varanus to prawdziwie ekskluzywny styl. Nikt inny w Waszym regionie nie będzie posiadał tego samego niepowtarzalnego numeru, a więc to Wasza szansa, by zdobyć niesamowity element personalizacji. Nie czekajcie na ostatni dzień wydarzenia, jeśli chcecie poszerzyć Waszą kolekcje pojazdów! Obecnie jedynym miejscem uzyskania Object 780 i jego stylu 3D jest Warsztat.

Po tym jak wszystkie 15 000 numerowanych stylów i połączonych z nimi pojazdów zostanie zakupionych, udostępnimy kolejne 35 000 czołgów. Będą one oferowane w standardowej wersji – bez stylu 3D i indywidualnego numeru – i będą dostępne do montażu do czasu zakończenia wydarzenia lub do wyczerpania zapasów.

Interaktywny obraz na oficjalnej stronie WoT1

Używajcie zasobów wedle uznania!

Do złożenia Object 780 można wykorzystać dowolne z pięciu poniższych zasobów:

  • Wolne PD
  • Narodowe i uniwersalne fragmenty schematów*
  • Kredyty
  • Złoto
  • Obligacje
Fragmentów schematów można użyć do zapełnienia do 36% całkowitej skali montażu pojazdu: 22% za pomocą fragmentów narodowych i 14% z użyciem fragmentów uniwersalnych. Będziecie mogli wydać do 50 fragmentów narodowych schematów z każdego kraju.

Wartość zasobów jest zróżnicowana, więc każdy z nich ma inny wpływ na postępy montażu. Możecie użyć jednego lub kilku zasobów jednocześnie. Podczas wydarzenia będziecie mogli dowolnie je łączyć i wydawać w przeróżnych proporcjach. Nie musicie również czekać i macie możliwość wydania wszystkiego naraz, jeśli macie wystarczającą część jednego lub kilku zasobów. Sami decydujecie, jak najlepiej wykorzystać Wasze zasoby, by zmontować Object 780!

Interaktywny obraz na oficjalnej stronie WoT

2

Surowce na montaż są odejmowane z Waszego konta za każdym razem, gdy zdecydujecie się dodać je do Warsztatu. Możecie śledzić Wasze postępy na specjalnym pasku w sekcji sklepu poświęconej wydarzeniu. Gdy jego stan realizacji osiągnie 100%, pojazd zostanie przypisany na Wasze konto. To, co stanie się z Waszymi zasobami, jeśli nie ukończycie montażu w garażu zobaczycie w poniższej sekcji.

Przy dobrze przemyślanej strategii zestaw zasobów, które można wykorzystać do wypełnienia postępów, pozwala obniżyć koszt wolnych PD lub złota niemal o połowę. Zachęcamy Was do zapoznania się z przykładami, aby mądrze wydatkować te zasoby!

Przykład

Aby jak najskuteczniej wykorzystać dostępne zasoby, zalecamy dodawanie ich w następującej kolejności:

  1. Fragmenty schematów. Wykorzystajcie wszystko, czego nie potrzebujecie. Łącznie możecie zapełnić pasek postępu do 36% (14% uniwersalnymi, 22% narodowymi fragmentami schematów).
  2. Wolne PD są zasobem wykazującym największa skuteczność. Sugerujemy skupienie się przede wszystkim na nich, aby zakończyć postępy.
  3. Złoto jest najwygodniejszym zasobem. Ale jeśli posiadacie PD bojowego, rozważcie zamianę ich na wolne PD z użyciem złota.
  4. Obligacjesą cennym zasobem do zmontowania czołgu, ale też i dość rzadkim.
  5. Kredyty. W porównaniu z innymi zasobami, skuteczność kredytów jest znacznie niższa. Ich wykorzystanie ma sens tylko w dwóch przypadkach: jeśli macie zgromadzone ich znaczne ilości lub jeśli zdołaliście maksymalnie obniżyć koszt pojazdu (wypełniliście postępy), ale chcecie uzyskać jeszcze większą zniżkę na jego montaż.

Object 780: pojazd bojowy specjalnego przeznaczenia

Ponówmy teraz, o tym, co właściwie będziemy montować. Object 780 to potężny i zwrotny szturmowy czołg ciężki, który wyróżnia się na tle innych ciężarków tego samego poziomu.

Pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę jest doskonałe opancerzenie przednie pojazdu. Zarówno dolna jak i górna płyta pancerza przedniego są dość niewielkie i korzystnie pochyłe, a przez to trudne do przebicia. Wymiana ognia z tym monstrum – nawet na krótkim dystansie – to kiepski pomysł. Co więcej, unikalny kształt kadłuba dość dobrze chroni pojazd przed uszkodzeniami gąsienic, co jest możliwe tylko w bardzo rzadkich przypadkach i najprawdopodobniej będzie wynikiem błędu dowódcy, a nie kształtu kadłuba. Dzięki temu zyskacie na pewności siebie podczas ataków i zaoszczędzicie cenną punkty z puli PW pojazdu.

3

4

5

6

Pomimo swojego mocnego pancerza, Object 780 szybko przyspiesza i dobrze utrzymuje swoją prędkość maksymalną. Jednak nie należy ona do największych, ponieważ wynosi 45 km/h. Obiekt 780 może przemieszczać się z jednej flanki na drugą, ale wymaga to czasu, więc w trakcie bitwy musicie umiejętnie wybrać odpowiedni kierunek. Pojazd może jednak pewnie podążać za swoimi sojusznikami, aby w odpowiednim momencie wesprzeć ich pancerzem i ogniem.

+5 zdjęć

Głównym atutem Object 780 są jego dobre parametry prowadzenia działa, jak na czołgi ciężkie,, a w tym wyższe uszkodzenia na minutę wynoszące 530 PW. Ponadto czas celowania, rozrzut i celność są na najwyższym poziomie, dzięki czemu Object 780 nadaje się nie tylko do walki na pierwszej linii, ale także do pozycyjnej na średnim i dalekim dystansie. Dobre kąty podniesienia i opuszczenia lufy również mają swój wkład w rozgrywkach w takim stylu: pojazd może wykorzystać nieregularności terenu i bezpiecznie prowadzić ogień zza zasłony.

Pamiętajcie, że czołg jest bardzo kompaktowy, co oznacza, że jego moduły są umieszczone blisko siebie. Z tego powodu można łatwo otrzymać uszkodzenia krytyczne, dlatego warto wyposażyć go w Zmienioną konfigurację lub próbować ostrożnej gry.

Object 780 posiada dobre opancerzenie, ale jego pula PW nie zwala z nóg. W bitwie powinniście prawidłowo używać pancerza i korzystać z dobrych kątów opuszczenia działa – zwiększycie wtedy Wasze szanse na przeżycie. Jego szybkostrzelność również nie jest najwyższa w porównaniu z innymi ciężarkami. W połączeniu z ograniczoną pulą PW oznacza to, że jesteście podatni w bezpośrednim starciu, więc nie wdawajcie się w pojedynki, jeśli nie jesteście pewni, że zdołacie wyjść z nich zwycięsko.

Krótko mówiąc, Object 780 może z łatwością pełnić rolę zarówno awanturnika, jak i potężnego pojazdu wsparcia. To wszechstronny i skuteczny pojazd na którym możecie polegać w każdej sytuacji.

Zwroty zasobów wolne od ryzyka

Jeśli nie uda Wam się zebrać wymaganej liczby zasobów do końca wydarzenia, nie poniesiecie ryzyka związanego z wydanymi zasobami. Zostaną one w całości automatycznie zwrócone na Wasze konto.

Jeśli rozmyślicie się i zapragniecie wszystkiego z powrotem, kliknijcie przycisk Zwrot zasobów . Postępy w montażu zostaną zresetowane, a Wy będziecie mogli ponownie rozdzielić i wydać zasoby według własnego uznania lub całkowicie zatrzymać postępy w montażu. Będziecie mieli czas na podjęcie decyzji, ale nie zwlekajcie – czołgi ze stylem z indywidualnymi numerami nie będą wiecznie dostępne!

Warsztat jest Waszą okazją, by stworzyć w Waszym garażu limitowany czołg X poziomu. Wydawajcie i łączcie zasoby – wszystko w Waszych rękach!

ź: WoT

3 4 votes
Oceń wpis:
12 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Jisaburo Ozawa

Pierwszego dnia wydarzenia rozejdą się wszystkie style 3D i to w parę minut.

Wild_Butter

będzie numer 088? i te inne zakazane numery xD?

Aragart

Czy ten czołg będzie można normalnie wyexpić czy to jest jakis czołg specjalny i jest dostępny tylko za te zasoby? Nie mam juz co expic wiec wolalbym nowe drzewko i expa ale jesli to czolg specjalny to pojdzie ze schematow.

Jisaburo Ozawa

Gracze wysrają się z bogactw a nazajutrz wjedzie do gry linia włoskich TD i coś jeszcze.

Miś Coralgol

Czy według was to dobry czołg?

Jisaburo Ozawa

Żaden Multi lub podobny tym nie grał, są tylko ich opinie na podstawie statystyk – to jest przeciętny ruski czołg.

boberus3000

Dosyć dobry nie jest jakiś op ale ma swoje plusy np. pancerz , mobilność i penetracja(gównie na zwykłych). To będzie taki lepszy is-7.

LILKQBIG

Pierwszych 15.000 poszło zanim zdążyłem obejrzeć film o co chodzi w wydarzeniu xD Mało gram X, więc raczej podziękuję. Poza tym na minus należy zaliczyć, że ktoś z marnymi statami (jak ja) będzie miał X i tylko będzie botował na randomach

LILKQBIG

I za co minusy? Przecież nie kupiłem, choć mógłbym. Za marne staty? Dlatego nie wychylam się raczej powyżej V tieru

Sinecode

Nie przejmuj się, krąży tu banda kretynów którzy minusują wszystko jak leci, nie ważne czy neutralnie czy negatywnie. Albo mówisz o WoT dobrze albo wcale. 🙂

Tommy_Gun

Nie tyle „skok na kasę” co skok na zgromadzoną walutę / zasoby czy co tam jeszcze. Ja osobiście mam totalnie na to wywalone bo jak gram to najczęściej nieco niższymi tierami (maksymalnie tier 8 z mm+1) więc i tak nawet tego czołgu nie zobaczę w grze.

Sinecode

O to chodziło- wysrać się przed nadchodzącą kampanią. Za schematy czy kredyty postęp montażu jest symboliczny. Obligacje albo złoto? Za złoto wystarczyło by jedyne 670 PLN wydać w sklepie i jest.