Vdr: załoga 2.0

Wszystko co powinniście wiedzieć o planowanych zmianach.

Załoga 2.0 w World of Tanks została zapowiedziana dość dawno i w końcu możemy zobaczyć koncepcję dveloperów. Sprawdziłem dla was jak działają poszczególne perki, konwersja załóg ze starego systemu na nowy, oraz znalazłem kilka ciekawostek, o których nie powiedział Wargaming w oficjalnym komunikacie.

14 Odpowiedzi do “Vdr: załoga 2.0

  1. Mam same bardzo dobrze wyszkolone załogi. Bardzo się obawiałem tych zmian, ale okazało się że jest lepiej niż było! Przewaga nad nowym graczem, albo takim który expi wszystkie czołgi w WOT będzie jeszcze większa, bo teraz nie wystarczy zrobić 3 perków, tylko tych punktów trzeba natłuc dużo. Super! Czekam na ankietę, żeby pochwalić zmiany.

  2. Przez pół roku góra, potem wszyscy się wszystkiego nauczą i będzie to samo włącznie z preferowanymi przez większość kombinacjami perków. Twórcy takich gier nie mogą sobie pozwolić na nieprzewidywalność bo stracili by kontrolę nad graczami, a stworzenie wrażenia że gracz kontroluje pole bitwy jest kluczem do ich zatrzymania przy produkcie.

    1. Bez sensu jest to co napisałeś. Każdy wie, że w tej grze wszystko kontroluje RNG, miałem ostatnio taką bitwę kpfz50, że kompletnie nic nie mogłem trafić/przebić, a grałem na ekstremalnie bliskim dystansie jak na tak „celne” działo. Często mam takie wrażenie, że nie zrobię dmg do póki nie wyjadę komuś w dupsko, a inni mnie przebiją w locie po pikselach. Czasem i ja trafiam, ale co z tego skoro stanie się to na przykład w sytuacji, gdy nawet rozmiar kółka celowania nie pozwoli na pudło

      1. Ma sens bo maszyny nie potrafią myśleć abstrakcyjnie i R-random NG należy rozumieć właściwie, a nie ma to nic wspólnego ze słownikowym znaczeniem tego słowa. Każdy kto próbował kodować przechodził przez zabawę w stworzenie symulatora totolotka. To dobra szkoła zrozumienia, że nie ma losowości w języku maszynowym. To Tobie jako graczowi ma się tak wydawać.

      2. @ Waldemar

        „losowość w języku maszynowym” jest, pod warunkiem, że uzależnisz ją od czynników zewnętrznych, np. pobierając próbki informacji przekazywanych bezwiednie do gry przez graczy – mogą to być ciągi liczb wynikające z ruchów myszką, wciskanych klawiszy lub liter wpisywanych na czacie. W wot toczy się tak dużo bitew, że nie ma problemu z pozyskaniem takich danych.
        Jak jest w przypadku wota, to nie wiem. Nikt nie zna algorytmów wyliczania wartości losowych oprócz samych programistów.

  3. Generalnie to mam przeciętne załogi. Najczęściej 1 – 3 perki. Więc zmiany w sumie dla mnie mało istotne. Zauważyłem jednak iż w sporej liczbie pojazdów w załogach bez BiA, po konwersji spada mi reload w czołgach. Nawet jak wpakuje w „Vehicle Handling” (nowe wersja BiA) to jest nico mniejszy niż na serwerze live przed konwersją. Ogólnie to wydaje mi się iż:
    + Większa kontrola nad tym co oferuje załoga.
    + Możliwość dostosowania załogi pod styl gry.
    – Bardzo prawdopodobna monetyzacja kolejnego aspektu gry (P2W).
    – „Losowość” bonusów dawanych przez doradców (nie można wybrać takiego jaki pasuje).
    – Niektóre perki są znacznie bardziej przydatne od innych, jeszcze inne są zbyt sytuacyjne i w efekcie bezużyteczne, a jeszcze inne zbyt silne / op.
    – Za mało doradców w stosunku do liczby załóg.
    – Olbrzymi koszt wymiany doradców.
    – Spadki postępu załogi przy wyborze dodatkowego pojazdu (chyba że „zapłacisz” realną kasą – gold).
    – Bardzo niekorzystny przelicznik wysokopoziomowych załóg z eventów na które gracze poswiecii mase czasu (np. śnieżynki, Chuck, Mirny-13 itd).
    – Załoga może „obsługiwać” kilka pojazdów ale przypisan może być tylko do jednego. Jak taki pojazd jest w bitwie to doopa, potrzebujesz i tak kolejnej dobrze wyszkolonej załogi.
    – Kolejna rzecz dającą przewagę graczowi z dużym stażem vs ktoś ze słabszą załogą.
    – Ogromne możliwości robienia „popsutych” buildów (niewykrywalne lighty, celne KV-2 / arta itd).

    Ogólnie to są pewne plusy, ale jest zdecydowanie więcej minusów. Zmiany oceniam negatywnie.

    1. @ Tommy_Gun

      „Załoga może “obsługiwać” kilka pojazdów ale przypisan może być tylko do jednego. Jak taki pojazd jest w bitwie to doopa, potrzebujesz i tak kolejnej dobrze wyszkolonej załogi”

      ODP: Przecież teraz jest dokładnie tak samo. W 2.0 będziesz miał wybór, czy używać 2 załóg na 2 czołgach, czy skupić się na jednej i szkolić ją na kilka pojazdów.

      „Bardzo niekorzystny przelicznik wysokopoziomowych załóg z eventów na które gracze poswiecii mase czasu (np. śnieżynki, Chuck, Mirny-13 itd)”

      ODP: za tych specjalnych załogantów dostajesz adekwatną ilość punktów + stają się instruktorami, więc relatywnie jesteś na plus

      „Za mało doradców w stosunku do liczby załóg”

      ODP: co to znaczy „za mało” ? każdy będzie miał tylu doradców, ilu ma specjalnych załogantów

      „Olbrzymi koszt wymiany doradców”

      ODP: logiczne – gdyby się opłacało co kilka bitew wymieniać ich między załogami, to straciliby swój specjalny status

    1. Jak wszystkich to nie ma to przecież znaczenia. To jak denominacja czy masz 10000 czy 1zł to nie ma to znaczenia dopóki to samo możesz kupić.

  4. Przeszkolenie załóg 7-8 minuta. No bez jaj.

    Cena w goldzie wyjdzie taniej niż dziś, ale dziś można przeszkalać załogi za kredyty i raz że płacisz np. 100k (a nie 500k) i dwa że tracisz np. 20-30k XP z umiejętności podstawowej, a nie SETKI TYSIĘCY XP z całego załoganta, czyli 10% jego całej puli XP.

    Nawet na screenie u VDR widać ile milionów XP by stracił przeszkalając za srebro w przypadku załogi na 75 punktów.

    Jeśli to wszystko wejdzie, nie będzie innego rozwiązania dla ludzi z dobrymi załogami jak przeszkalanie za złoto. A teraz sobie policzmy ile to będzie kosztować przy nowej linii od 4 do 10 tieru, nawet zakładając że możemy tę załogę mieć dla 3 pojazdów.

  5. A jak mam niezrekrutowanych załogantów z eventów itp to chyba mi nie znikna?
    Ciekawi mnie czy oplaca mi sie teraz zrekrutowac Czaka i wladowac w niego ksiazki czy poczekac na zaloge 2.0 …
    Jestem troche zagubiony w tym wszystkim

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.