TVGRY: jak gry obliczają obrażenia?

Skąd biorą się pozornie losowe wartości obrażeń, kiedy trafiamy wroga w grze? Za tym wszystkim stoją równania matematyczne, skonstruowane według pewnych zasad.

0 0 votes
Oceń wpis:
29 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Wild_Butter

RNG to rak

martinez387

Tylko ludzie skrajnie naiwni , nie widzący prostych zależności i powtarzających się schematów mogą wierzyć w to, że w pewnych grach obrażenia (albo brak obrażeń) są losowe, przypadkowe, niezwiązane z wynikami poprzednimi i z rankingiem gracza.. 🙂

PS. Ale skoro czytałem w jednym z komentarzy, że np. wyniki 15:4 są zupełnie normalne, bo to przecież efekt tożsamy z tzw. efektem kuli śnieżnej….co jest poparte badaniami (!!!) , to już mnie nic nie zdziwi. 🙂

Chudy

Powyższy materiał TVGry dowodzi (słowo klucz) istnienia pewnych algorytmów wielu tytułach, w tym takie do których gracze doszli sami.
Udowodnij proszę swoje teorie spiskowe. Otwórz oczy niedowiarkom. Od razu mówię, że „bo grałem 10 bitew, z których 7 przegrałem.. i to trzeci dzień pod rząd tak mam!!!!11!one!” – odpada w przedbiegach 😉

Bo tak jak pisałem przy ostatnim wpisie – zaraz będziesz wypisywał, że ziemia jest płaska albo że ludzie jednak nie lądowali na księżycu. Swoją drogą te memy o płaskiej ziemi pasują jak ulał – tylko ludzie nie widzący prostych zależności i powtarzających się schematów…. https://knowyourmeme.com/memes/if-earth-isnt-flat

martinez387

W moim poście nigdzie nie ma słowa „bitwa” (słowo klucz), więc równie dobrze ja mógłbym odbić piłeczkę za „teorie spiskowe” i napisać coś o tym, że niektórzy widzą białe myszki, czyli roją sobie coś to czego nie ma 🙂 Celowo to oczywiście tak napisałem, bo wiedziałem, że tak będzie. Nawet nie trzeba wsadzać kija w mrowisko, a już można kogoś podrażnić. A jeżeli mielibyśmy mówić o pewnym tytule, to bardzo wielu graczy widzi, że po serii bitew (tak, używam tego słowa) udanych, nagle przychodzi seria katastrofalna, albo że po 1,2 doskonałych bitwach kolejna w większości przypadków jest tragiczna. Nawet, gdybym… Czytaj więcej »

Chudy

za bardzo spinasz o wyniki. Nawet najwięksi sportowcy nie potrafili utrzymać stałej, wysokiej formy, przez dajmy na to cały sezon. Co więc stoi na przeszkodzie, żebyś ty – graczu – miał lepsze i gorsze serie bitew? W dodatku w grze, w której tak wiele jest czynników zależnych od czynnika losowego w kluczowych sytuacjach (vide obliczanie miejsca trafienia, obliczanie penetracji danego strzału etc) no i finalnie fakt, że jesteśmy jednym z aż 30 graczy w bitwie? I właśnie dlatego wyniki tego samego człowieka, w tym samym okresie czasu na tym samym bądź różnych kontach mogą się od siebie różnić.Znam taktykę, że… Czytaj więcej »

martinez387

To co miałem napisać napisałem. Nie twierdzę, że na pewno mm rację, ale wiele rzeczy wydaje mi się dziwnych i wiele rzeczy się powtarza. A tutaj kolejna ciekawostka: o ile 42,8% za ostatnie 24h przy zaledwie 7 bitwach to normalka, to już 43,88%, WR przy 139 bitwach za ostatnie 7 dni wygląlda komicznie (poniżej WR botów), szczególnie , że za 30 dni jest ponad 54% . 😀 Jakiś spiskowiec mógłby np. stwierdzić, że coś jakby wyrównuje WR-a.. 😉

comment image.html

Ale to przypadeG, bo prostu przypdeG.
Dobrej nocy. 😉

martinez387

Poprawka. Jeśli chodzi o to 25TP, to na jednym koncie (opłacanym) mam na tym czołgu wn8 2300, na drugim (słabo finansownym) mam WN8….830 (i recent 1100). 😀 Wiedziłem , że recent jest trochę lepszy od overall, tylko, zapomniałem, że overall był, aż tak słaby i stąd pomyliłem go z recentem.

Barkeeper

@martinez – Powtórek z tych słynnych bitew gdzie dzieją się niestworzone i niewytłumaczalne rzeczy wciąż nie chcesz nikomu pokazać? Ehh, tak to wygląda kiedy noobek nie potrafi pojąć podstawowych zasad gry więc sobie wszystko tłumaczy spiskami… Naturalnie nie poda też nazw kont na jakich gra bo by wyszło na wierzch jak bardzo dostaje po tyłku od innych graczy co się przekłada na jego frustrację. I uprzedzając twoje ”argumenty” – Nie proszę o wrzucenie tych powtórek dla mnie ale dla całej rzeczy”oszukiwanych” graczy aby wszyscy zobaczyli jak to złe i niedobre WG robi ludzi w konia. (rotfl)

martinez387

@Barkeeper Nie zauważyłem, żeby mój recent, jakoś znacząco odbiegał od statów miSZCZa (nick miszcza na wot-life, to chyba ten jest sam) 🙂 : .html A jeżeli nawet odbiega, to na plus. 🙂 No ,ale miszcz jak to miszcz, on jest eGZpertem od kul śnieżnych i matematyki. Uj z tym, że coś takiego jak efekt kuli śnieżnej i jego rozwój obliczyć można mają stałe dane matematyczne, a przy zmiennych danych (gdzie często jeden gracz ma większą wartość niż czterech),przy tym śmiesznym RNG, które jest w stanie wypaczyć wynik starcia 1:1 jest to niesamowicie trudne. Miszcz, to miszcz, on wie swoje, co… Czytaj więcej »

martinez387

*to chyba jest ten sam
Dla ułatwienia, staty miszcza, egzperta, który łaskwie tłumaczył takiemu „noobowi” jak ja, co to jest mechanika gry, pancerz efektywny, itp 😀comment image.html

Dawno się tak nie ubawiłem. 🙂

Barkeeper

@martinez – Widzisz matołku, zagadnienie efektu kuli śnieżnej opracowywano w związku z działaniem w realnym życiu jednostek wojskowych gdzie wiele rzeczy jest nieprzewidywalnych i wotowe RNG z jego widełkami się przy tym kryje. Wyniki jasno wskazują że starcia grup piętnasto-osobowych powinny się kończyć najczęściej 15-3 i 15-4. Naturalnie jesteś ”mundrzejszy” niż spora grupa ekspertów zajmujących się tą tematyka, co nie? I skoro wiele twoich bitew ”dziwnie” wygląda to powtórzę jeszcze raz: Podziel się nimi z całą społecznością graczy. W końcu sam wspominałeś ze nie tylko ty masz takie ”odczucia” czyli pewnie sporo innych graczy po obejrzeniu tych powtórek stwierdzi że… Czytaj więcej »

123tomek

Po pierwsze przecież nowi gracze mają ustawki i gra im się łatwiej (widać to gdy ogarnięty gracz zakłada nowe konto).
Po drugie bitwy typu 15:3 z czegoś wynikają a już seria takich bitew ewidentnie wskazuje na perfidne dobieranie nierównych składów.
Po trzecie zbudowanie takich algorytmów to jest kwestia kilku zmiennych – do ogarnięcia przez domorosłych programistów czyli nawet tych z wugie.
Ktoś pytał „po co” – po to by gra była nieprzewidywalna, wywoływała skrajne emocje i też by jednak darmowe czołgi z maratonów nie były do końca takie darmowe.

Barkeeper

@TomeK 1 – Jak widać te ustawki? To że ogarnięty gracz ma dobre wyniki na nowym koncie to chyba wynika z tego że już umie grać, czy to nie jest logiczne? 2 – Bitwy takie wynikają z tego że jeśli jeden team zyska przewagę to ta przewaga zwykle tylko wzrasta. 3 – Po co budować takie algorytmy skoro tak się dzieje naturalnie? Jest tyle opracowań w sieci gdzie można poczytać o tym. Jeśli macie problemy z czytaniem to Jingles zrobił o tym kiedyś materiał. 4 – Przy grze 15 na 15 chcesz przewidywalności? Nie da rady. Można obliczać prawdopodobieństwo wygranej/przegranej… Czytaj więcej »

martinez387

@123tomek Bitwy 15:3 wynikają np. z tego, że w bitwie VII tieru, na Karelii, topowy IS-2 jedzie na środek i w pierwszej minucie ginie, następnie ja, jadąc T-43 dostaję od Hellcata w działo, po 35 sekundach T-34 pierwszym strzałem rozwala mi ammo racka ze swojego małego działka (więc przez kolejne 55 sekund ładuję 2 razy wolniej) – co za „fuks”, he he he, a na końcu jeszcze dwa razy dingami się od T-34-85M (z golda), w tym raz od jego boku. 😉 Akurat w tamtej bitwie było chyba 7:15, ale to jeden pies. 😉 I teraz rodzi się pytanie –… Czytaj więcej »

martinez387

@Barkeeper Przecież masz wszystko Ponad 7 lat grasz w grę i nie wiesz, że na wot-life, w pierwszej kolumnie są overall WN8 i overall WR, a w kolejnych staty za 24h, 7 dni i 30 dni? 🙂 Nigdy nie twierdziłem, że gram dobrze, bo gram co najwyżej przeciętnie (a na HT to nawet trochę poniżej przeciętnej), a z noobami , głąbami itp. to ty wyjechałeś, sugerując, że jakiś bezmózg, z jakimiś mega kompromitującym WN8 wyjeżdża z teoriami spiskowymi i za ich pomocą uzasadnia swój debilizm. 😉 Musiałem więc to wkleić i porównać z twoimi. Nie twierdzę, że nie gram gorzej… Czytaj więcej »

Barkeeper

@martinez – Pierdolisz znowu jak potłuczony. Jeszcze raz ci powtórzę: Jeśli masz powtórki z ”dziwnymi” bitwami to je tu wrzuć. Niech wszyscy sprawdzą jak one wyglądają. Pal licho ja ale niech wszyscy inni je obejrzą. A może uważasz że wszyscy zaglądający tu to ”sekciarze i psychofani”. Czego się boisz? Jesteś pewien że coś się dziwnego w nich działo? To pozwól wszystkim to ocenić. Tak naprawdę to nie chcesz dać tych powtórek bo jesteś zwykłym kłamcą i żadnych takich powtórek nie masz. Z takimi jak ty nieraz miałem do czynienia jak jeszcze się udzielałem na forum. Pitolenie o tym jak WG… Czytaj więcej »

martinez387

„pitolenie jak to WG go oszukuje” I co jeszcze pisałem, może coś o Reptilianach? 🙂
Życzę dużo spokoju. Napisałbym coś więcej, ale skoro mówisz, że masz problemy ze zdrowiem, to sobie daruję i nie będę ciebie wnerwiał, gdyż, aby wyzdrowieć potrzeba też i spokoju Bardzo chętnie wyślę kilka powtórek (w tym opisaną wyżej) np. 123tomek czy innym ludziom , których kojarzę z tego forum, a którzy są zainteresowani dyskusją, a nie wyładowywaniem emocji, czy wciskaniem bajek o „efekcie kuli śnieżnej, która czyni wynik 15:4 najbardziej prawdopodobnym” . 🙂

Barkeeper

@martinez – Czyli podsumowując nie masz żadnych powtórek i łżesz jak pies.

martinez387

Z ludźmi poniżej pewnego poziomu nie dyskutuje się i nie traktuje ich poważnie, więc serdeczne dzięki za to dodatkowe, krótkie i treściwe uzasadnienie ww. zasady. 😉

Barkeeper

@martinez – Czyli nie traktujesz poważnie wszystkich odwiedzających tą stronę i czytających te komentarze. No nieźle. Już ci kilka razy pisałem. Wstaw te powtórki nie dla mnie ale dla całej rzeszy innych graczy. Swoją drogą przedstawiasz najgorszy typ dyskutanta. Stawiasz teorię i piszesz że masz coś na jej potwierdzenie a jak masz szansę udowodnić że masz rację pokazując dowody to tego unikasz. Wniosek jest prosty. Kłamiesz i nie masz nic co by mogło poprzeć twoje brednie.

martinez387


” Bardzo chętnie wyślę kilka powtórek (w tym opisaną wyżej) np. 123tomek czy innym ludziom , których kojarzę z tego forum, a którzy są zainteresowani dyskusją, a nie wyładowywaniem emocji,”
„Swoje bitwy bardzo chętnie wyślę komuś kto jest zainteresowany dyskusją, a nie infantylnymi próbami wyszydzania i ośmieszania rozmówcy, bo on i tak wie swoje”
To mój ostatni post do ciebie, nie będę pięćdziesiąty raz powtarzać tego co już pisałem wyżej. Jak się pojawi ktoś zainteresowany powtórkami- kogo kojarzę , to chętnie mu coś podeślę.

Barkeeper

@martinez – Wypisuj sobie jakie tylko chcesz pierdoły. Gdybyś miał cokolwiek to byś pozwolił wszystkim to zobaczyć. Nic nie masz i łżesz jak zwykły troll. Taka jest prawda.

Fuse

Na wygranie gry nie masz wielkiego wpływu w WOTku i niektóre gry po prostu musisz przegrać. W grze jest za dużo graczy którzy nie ogarniają podstawowych praw gry którzy nie ogarniają nawet jak ktoś do nich strzela etc. Część z nich przeszkadza jeszcze drużynie czyli np. jada przed celownik blokując cele na dobrych pozycjach później ginąc blokują miejscówkę na przytrzymanie ataku lub np. wypychają pod wroga bo w trybie snajperskim nie widzą nic innego poza celownikiem. Masz wpływ na dmg i jakość statystyk a to że masz wyższe win ratio niż bot znaczy że tyle razy w bitwie gdzie twój… Czytaj więcej »

martinez387

Ja widzę jeszcze więcej schematów i bynajmniej nie wszystkie są złe dla gracza. 1) Jeżeli gramy pierwsze bitwy jakimś nowym czołgiem – szczególnie premką, albo czołgiem który już na starcie ma dobre parametry: pancerz, penę, to w większości przypadków, pierwsze10,15 bitew wyjdzie nam fantastycznie. Po pierwszych bitwach potrafię mieć WN8 sporo lepsze od średniego, dmg ratio np 4, a kill ratio np.5. Ba, często już pierwsza bitwa wychodzi kosmicznie, masterki na 4TP, 14TP czy Chi-Nu zdobyłem już w pierwszej bitwie. 😉 Ale w kolejnych bitwach, ta dobra passa, dziwnie zanika, pojawiają się bitwy tragiczne i wszystko się uśredni. 2) Tak… Czytaj więcej »

Fuse

Chciałem jeszcze dodać coś odnośnie operacji światecznych. Brakowało mi 1 ozdoby na choinkę szansa na wylosowanie 50% trafiłem ją dopiero za 9 razem!!!!!!!!!!!!!!!! Obliczyłem szansę na taką sytuację oto ona:

1 raz – 1:2 czyli 50%
2 razy – 1:4 czyli 25%
….
9 razy – 1:512 czyli 0,00195 %

SERIO WG?

martinez387

U mnie problemy zniknęły, gdy kupiłem duże paczki (tj. któryś tam zestaw). W większości odpowiednią ozdobę trafiłem już za pierwszym razem, nawet przy prawdopodobieństwie 33,333%. Miałem „szczęście”. 🙂

Fuse

Bardziej chodziło mi o prawdopodobieństwo powtórzenia się jakiegoś rzutu i jest ona tutaj absurdalna. A losowałem jedna po drugiej w jednym rzucie. Pokazuje to jak bardzo pseudo rng jest to system.

Wczesniej też nie trafiłem tej ozdoby ale liczę w ciągu.

martinez387

Dobrze, dobrze. Mówiłem o tym, że kiedy kupiłem ileś tam paczek, , to każdą kolejną brakującą ozdobę, którą musiałem losowo tworzyć w tym całym Zderzaczu…trafiałem praktycznie za pierwszym razem, nawet jeśli prawdopodobieństwo wynosiło tylko 33,3%, a nie 50%. Były wyjątki od tej zasady, ale nieliczne. Dlatego pisałem o „szczęściu” (wręcz niesamowitym) , chodziło mi o właśnie o losowania, a nie o ozdoby, które wypadły z paczek.. 🙂

Barkeeper

@Fuse – Skąd wiesz jaka była szansa na wylosowanie tej ozdoby. Zgaduję że specjalnie wybierałeś rodzaj ozdoby, poziom itp. Wciąż w takim wypadku masz równa szansę na wylosowanie którejkolwiek ozdoby z danego poziomu. A na 5 poziomie jest ich chyba z 20. Tak więc szansa wynosi jednak sporo mniej niż 50%. Żeby to zrozumieć wystarczy że pobawisz się zwykła kostką do gry. Masz tam 6 możliwości a nieraz możesz kilkanaście razy nią rzucić i nie trafić na to co chcesz. To jest banalnie proste i tak ciężko to zrozumieć? Już rozumiem czemu tacy jak ty czy martinez macie problemy ze… Czytaj więcej »