RanZar: przyjaźń

Ups, chyba mi coś umknęło 😉

0 0 votes
Oceń wpis:
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Wild_Butter

dom1n przestań prosze wrzucać tą propagande, w 40 roku poprzedniego wieku niemcy byli sojusznikami radzieckich a tu pokazują takie bzdury…

burkoslaw_

Tak jak my razem z Hitlerem nie napadliśmy na Czechosłowację, tak jak my nie napadliśmy wcześniej na Litwę zabierając jej Wilno, jak nie paliliśmy cerkwi na wschodzie i nie urządzaliśmy w II RP małych pogromów żydów jeszcze zanim Hitler doszedł do władzy. Każdy kraj ma swoją propagandę.

martinez387

@burkoslaw_ 1) Nie nie napadliśmy na Czechosłowację, jedynie odbiliśmy to co „bracia” Czesi zabrali nam w 1919 roku, podstępnie napadając na Zaolzie, pod dowództwem czeskiego zbrodniarza wojennego, gen. Snejdarka, odpowiedzialnego za mordowanie polskich jeńców i cywilów 2)” Bunt” Żeligowskiego być może nie był elegancki, ale nie należy zapominać, że w Wilnie Litwinów było AŻ 5%, a Polaków ponad 50%. Nie bez znaczenia w tej sytuacji była też obecna na Litwie antypolska obsesja (widoczna zresztą o dzisiaj), co objawiło się np, latach 1918-1939 w całkowitym zniszczeniu polskości w rejonie Kowna. Gdyby ci „biedni” Litwini mieli w międzywojniu Wilno, to z dużą… Czytaj więcej »

Ten_warrior_

Jest takie powiedzenie, że jeden zobaczy drzazgę w czyimś oku, a nie zobaczy belki w swoim. U burkoslawa jest zupełnie odwrotnie. Oczywiście nie dotyczy to jego oświeconej osoby bezpośrednio, a narodu „napadliśmy” do którego jak widać się przyznaje. Chyba takie już ma zboczenie….

burkoslaw_

Ad1 W takim razie Niemcy i Rosjanie nie napadali tylko odbijali tereny które przed I wojną światową należały do nich tak więc wiesz semantyka. Ad2 W gdańsku było 90% Niemców i może 5% Polaków. Rozumiem że zgodnie z twoją argumentacja dowolny kraj może napaść na inny jeśli poza jego granicami znajduje się pewna liczba obywateli narodowości kraju napadającego. Tym samym przyznałeś że słuszne były zabranie Czechosłowacji Sudetów przez Niemcy i obecna agresja Rosji na Ukrainę. Pomyśl zanim cos palniesz w imię bogoojczyźnianej sprawiedliwości. Ad 3 Za co my się im potem też rzezią w kilku miejscowościach odwdzięczyliśmy, a wcześniej robiliśmy… Czytaj więcej »

KosmoKaczka

Wiesz, w 1940 nie było jeszcze Karla, a co mówić o Gustavie. Więc nie wiem skąd wniosek, że tyczy się tego okresu.

Ten_warrior_

Nie trzeba być geniuszem, żeby się domyśleć, że chodzi tu o inwazje na Anglię, a ta miała mieć miejsce w 1940. Popieram, wywalić tego propagandowego gniota …

Ulrich

Czekam na odcinek, w którym bohaterska armia czerwona wkracza 17 września z braterską pomocą, aby ratować polaków przed niemcami i faszystowskimi rządami sanacji. Swoją drogą aż dziw, że sowieci tak długo walczyli z frycami, zgodnie z tym co pokazują to jeden t 34 mógł zniszczyć cały niemiecki korpus pancerny.

burkoslaw_

Zależy od roku początkowo Niemcy mieli wielkie problemy z T-34