Przewodnik po mapie: Urwisko

Urwisko i skaliste grzbiety oddzielają bazy przeciwników. Różnorodne zasłony umożliwiają skupione ataki w kluczowych kierunkach. Bezpośrednia trasa może wydawać się idealna do ataku przełamującego, ale pamiętajcie o flankach!

Obejrzyjcie wideo Przewodnik po mapie, by poznać użyteczne wskazówki i strategie dla każdej klasy, nauczyć się kilku tricków i nie tylko.

Urwisko to jedna z najstarszych i najczęściej pojawiających się map w World of Tanks i jest dostępna dla bitew poziomów od IV do X. Tę mapę letnią charakteryzuje niemal lustrzane odbicie wzdłuż poziomej osi przechodzącej przez pokaźną latarnię. Jest bardzo otwarta, z licznymi wzgórzami, zaroślami i drzewami. To idealne pole bitwy dla dynamicznych pojazdów z dobrymi kątami podniesienia działa, ale każdy może tu wygrać, jeśli ma dobrą taktykę.

Przekrój mapy

Interaktywny obraz na oficjalnej stronie WoT

1

Sprawdźcie powyższą mapę, by zobaczyć najkorzystniejsze pozycje dla każdej klasy i ważne lokacje dające przewagę.

  • Wskakujcie do akcji: Każda drużyna zaczyna na równych zasadach, a popularne strategie można zastosować dla obu początkowych pozycji. Walka na wczesnym etapie o najlepsze pozycje jest nieunikniona.
  • Miejcie centrum pod kontrolą, a będziecie mieli w ręku cały mecz: Szybkie przejęcie kontroli nad centrum mapy wywrze presję na przeciwników, którzy będą musieli dopasować swoją taktykę.
  • Poznajcie pole bitwy: Kluczowe pozycje „obszar donuta” (E3/4 i F3/4), środek mapy (E5/6 and F5/6) oraz wzgórze i latarnia (E8 and F8).
  • Gorące punkty: pozycja D3 dla drużyny zaczynającej na północy (rząd A) i pozycja G2 dla drużyny zaczynającej na południu (rząd K) mają umożliwić wsparcie podczas wczesnego rozwoju rozgrywki oraz jej późnej fazy.

Strategie dla klas

Czołgi lekkie

Czołgi średnie

Czołgi ciężkie

Niszczyciele czołgów

DZIAŁA SAMOBIEŻNE

  • Starajcie się szybko dotrzeć na wzniesienie, najlepiej wokół latarni (F8 na minimapie) pod koniec zaznaczonej trasy.
  • Szybkie pojazdy powinny wykrywać przeciwną drużynę, dostarczać kluczowych informacji i wsparcia ogniowego z pozycji X (D3 na czerwono i G2 na zielono).

Obierzcie trasę do zwycięstwa i do dzieła!

ź: WoT

5 1 vote
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze