9.21 – przegląd aktualizacji @WoTPolska

Witajcie, czołgiści! Wprowadziliśmy aktualizację 9.21. Znajdziecie w niej nowe francuskie czołgi ciężkie bez magazynka, zimową mapę dla Wielkich bitew, spore zmiany w opancerzeniu brytyjskich niszczycieli czołgów, a także możliwość zmiany wyglądu zewnętrznego pojazdów.

Co nowego

Przegląd brytyjskich niszczycieli czołgów

Brytyjskie niszczyciele czołgów bez wieży często były ignorowane z powodu ich niewystarczającej odporności. Aktualizacja 9.21 pomaga im powrócić do grona konwencjonalnych dział ofensywnych pozbywając się znaczących słabych punktów w ich przednim i bocznym pancerzu. Wraz z pozbyciem się tych zadawnionych problemów z pancerzem, aktualizacja sprawia, że Churchill Gun Carrier, AT 15 oraz Tortoise mają teraz lepsze statystyki penetracji i uszkodzeń podstawowych działem 32-funtowym. Takie zmiany w równoważeniu powinny wzmocnić te pojazdy wsparcia sprawiając, że będą mogły przyjąć kilka trafień i rozbić przeciwników znaczną siłą ognia.

Nowy Brytyjczyk X poziomu: FV217 Badger

FV215b (183) nie pasował do roli pojazdu szturmowego do walki na krótki dystans, która stała się znakiem rozpoznawczym tej linii po jej przeglądzie. Aby zapewnić, żeby brytyjskie bezwieżowe niszczyciele czołgów oferowały wyjątkową rozgrywkę na wszystkich poziomach, zamieniliśmy go na FV217 Badger. Ten nowy zawodnik korzysta z wiedzy wypracowanej na pojazdach V-IX poziomu w linii, ale znacznie je wyprzedza pod względem siły ognia i ochrony, co daje ciekawy styl gry na X poziomie.
Jeśli posiadacie FV215b (183) w momencie wprowadzenia aktualizacji, zatrzymacie go (jako pojazd specjalny) i dostaniecie Badgera za darmo!

Ciężkie posiłki dla Francji

AMX M4 mle. 45 prowadzi teraz do nowej linii francuskich czołgów ciężkich. Każdy nowy pojazd ma teraz dwa świetne działa (jedno z mocnymi uszkodzeniami podstawowymi, drugie szybkostrzelne, z niższymi uszkodzeniami), co jest miłą zmianą od strategii „strzelaj i w nogi”, którą francuskie czołgi ciężkie często wymuszały. Ale to nie wszystko – ten tercet wyróżnia się dodatkowo dzięki wytrzymałym pancerzom przedniemu i wieży. W połączeniu z niezłym kątem opuszczenia działa i sporym zasobem PW otrzymujecie wszystko, co jest potrzebne, by utrzymać się przy życiu w samym środku bitwy, a jednocześnie przyczynić się do zwycięstwa drużyny.

AMX M4 mle. 54 – twardy Francuz

Gdy wejdziecie na szczyt linii francuskich czołgów ciężkich, odkryjecie AMX M4 mle. 54. Kontynuuje on tradycje tej linii, posiadając gruby pancerz przedni i oferując dwa zupełnie różne w stylu gry działa. Szybkostrzelne działo 120 mm zapewni Wam przewagę na pierwszej linii. Lubicie wymieniać cios za cios na małym dystansie? Wtedy będzie lepsze mocne uderzenie działa 130 mm. Wybierzcie to, które pasuje lepiej do Waszych celów, ale nie zapomnijcie wypróbować też drugą opcję, gdy już pierwszą nacieszycie się do woli.

Nowa mapa dla Wielkich bitew

Jeśli znacie już każdy krzak w Nebelburgu i marzy się Wam nowa mapa dla wielkich bitew, aktualizacja 9.21 wychodzi Wam naprzeciw z Klondike, mapą 1,4 x 1,4 km. Tę nową arenę stworzono specjalnie dla wielkich bitew i obsługuje formaty bitew standardowych i spotkaniowych. Jej inspiracją były opowieści o alaskańskiej gorączce złota. Przenosi bitwy pancerne do Ameryki Północnej, gdzie zabudowane miasteczko sąsiaduje z otwartymi przestrzeniami i opuszczoną osadą górniczą. Różnorodny teren dający spore możliwości taktyczne dla każdej klasy pojazdów zapewnia, że tutaj nie doświadczycie nudy. Przejrzyjcie szczegółowy opis, by lepiej wyruszyć na nowej mapie!

Nowa mechanika personalizacji

W 2018 roku będziemy przerabiać możliwości dopasowania wyglądu w bardziej wyrafinowany system, który umożliwi Wam nadanie swoim czołgom własnego stylu. Co najważniejsze, w wersji 9.21 zmieniliśmy sposób działania personalizacji – dodaliśmy style i wyznaczyliśmy kilka obszarów możliwych do dostosowania na czołgu. Teraz możecie niezależnie pomalować kadłub, wieżę, działo, zawieszenie i jarzmo działa, dostosować rozmiar wzoru kamuflażu i nadać swojemu pojazdowi wyjątkowy wygląd dzięki efektom wizualnym. Zajrzyjcie do przewodnika, by poznać te nowe opcje.

Ceny za dopasowanie i często zadawane pytania

Przeróbka możliwości dopasowania wpływa na jego główną mechanikę i nie byłaby kompletna bez zmian w cenniku. Aby upewnić się, że nowa wersja systemu działa jak w zegarku, zaprojektowaliśmy jednolity cennik, który współgra z nową mechaniką. Ponieważ to jest pierwszy raz, gdy go pokazujemy, zestawiliśmy specjalną listę najczęściej zadawanych pytań, by zaznajomić Was ze wszystkimi zmianami. Zajrzyjcie tam i bez wahania zadawajcie pozostałe pytania na forum.

Często zadawane pytania

Ogólne

Czy ta mechanika jest dostępna dla wszystkich czołgów?

W tej chwili nowe efekty, farba i style do kupienia dostępne są tylko dla pojazdów premium VIII poziomu i czołgów standardowych X poziomu. Pracujemy nad wprowadzeniem ich na niższych poziomach. Kamuflaże, emblematy, napisy i gotowe style do wypożyczenia mogą zostać zastosowane w każdym czołgu.

Czy wprowadzicie nową mechanikę dopasowania wyglądu również dla innych poziomów?

Tak, będziemy ją wprowadzać dla poziomów VI–IX w 2018 roku.

Jaki rodzaj dopasowania wyglądu będzie dostępny dla poziomów I–IX?

Wygląd pojazdów poziomów I–IX można dopasować za pomocą kamuflażu, emblematów i napisów. Można również wypożyczyć i zastosować gotowe style. Czołgi premium VIII poziomu mogą być dopasowane za pomocą zupełnie nowej mechaniki.

Kupione elementy dopasowania

Co z przedmiotami, które już kupiłem?

Zachowacie każdy stały kamuflaż, emblemat czy napis, który kupiliście przed 9.21 po wprowadzeniu aktualizacji. Wydaliście na nie fundusze i należą do Was. Tymczasowy kamuflaż zostanie usunięty, ale jego koszt zostanie Wam zwrócony w kwocie równej obecnej ceny kamuflażu w kredytach pomnożonej przez ilość pozostałych dni.

A co z elementami, których teraz używam?

Zostają tam, gdzie ich miejsce. Nic nie zostanie zdemontowane czy wycofane z Waszych kont. Jedynym wyjątkiem jest tymczasowy kamuflaż. Zostanie on usunięty, ale jego koszt zostanie Wam zwrócony w kwocie równej obecnej ceny kamuflażu w kredytach pomnożonej przez ilość pozostałych dni.

Wypożyczyłem kamuflaż przed publikacją aktualizacji 9.21. Co się z nim stanie?

Zostanie on usunięty, ale jego koszt zostanie Wam zwrócony w kwocie równej obecnej ceny kamuflażu w kredytach pomnożonej przez ilość pozostałych dni.

Ceny

Czy po publikacji wersji 9.21 ceny się zmienią?

Tak, ceny za kamuflaż, emblematy i napisy zostaną obniżone tak, by pasowały do nowej mechaniki dopasowania wyglądu. Na przykład, aby w pełni pokryć cały pojazd na jeden sezon, potrzeba teraz trzech skórek, po 50 szt. złota każda. Jest to mniej więcej jedna trzecia tego, co trzeba było wydać na kamuflaż przed 9.21. Kompletną listę cen znajdziecie w kliencie gry.

Czy zwrócicie różnicę w cenach sprzed/po 9.21?

Nie, nie zwrócimy. Zwroty kosztów są dobrą okazją do prób wyłudzenia. Niektórzy gracze mogliby wykupować elementy tylko po to, aby dostać darmowe złoto jako rekompensatę, a to doprowadziłoby do negatywnych skutków w ekonomii gry.

Aby zminimalizować problemy, które mogą wyniknąć na skutek tych zmian, wszyscy otrzymają wyjątkowy, dziewięcioelementowy zestaw kamuflaży. Będzie się on składał z trzech zestawów sezonowych ze skórkami dla kadłuba, wieży oraz działa każdy. Cóż, w odróżnieniu od innych kamuflaży specyficznych dla danej narodowości, te specjalne tekstury mogą być nałożone na zupełnie dowolny czołg.

Gdzie mogę sprawdzić nowe ceny?

W kliencie gry.

Nowa Mechanika

Czy mogę dopasowywać czołgi typu Defender czy Patriot?

Personalizacja dla takich maszyn nie będzie dostępna.

Jak działa kamuflaż? Czy jest to pojedynczy element?

Kamuflaż jest teraz stosowany osobno dla kadłuba, wieży i działa pojazdu.

Zestaw kamuflażu na jeden sezon zawiera trzy skórki. Możecie dopasować swój czołg korzystając ze skórek z różnych zestawów. Możecie również dopasować rozmiar kamuflażu dla kadłuba, wieży i działa, wybierając mały, normalny lub duży.

Co z premią za kamuflaż?

To działa tak samo jak przed 9.21. Po prostu zastosuj kamuflaż na kadłub, aby zmniejszyć pole widzenia przeciwnika w okolicy Twojego czołgu.

Czy muszę pokryć cały czołg kamuflażem, aby dostać premię do maskowania?

Nie, pokrycie kadłuba czołgu wystarczy.

Ile skórek kamuflażu potrzebuję do czołgu bezwieżowego?

Dwie: jedną na kadłub i drugą na działo.

Czym różni się farba historyczna od niehistorycznej?

Jeśli kupiliście puszkę niehistorycznej farby, możecie użyć jej w dowolnym sezonie (po jednej puszce na moduł). Malowanie historyczne to zupełnie inna sprawa. Korzystając z niego, musicie kupić farbę osobno dla każdej pory roku.

Kupiłem i zastosowałem efekt wizualny, ale nic się nie stało. Co się dzieje?

Sprawdź swoje ustawienia graficzne. Efekty wizualne nie są widoczne, kiedy w ustawieniach masz wybraną opcję „niskie”. Jeśli jest tak w tym przypadku, zobaczysz powiadomienie sugerujące zmianę ustawień. Zmień je i sprawdź, czy wszystko działa.

Zestawy stylizacyjne

Jak często macie zamiar dodawać nowe style?

Zależy to od wielu czynników, ale planujemy stworzenie wielu stylów w nadchodzącym roku.

Czy mogę w jakiś sposób zmodyfikować monotonne kamuflaże?

Tak, możesz dostosować skalę plam w kamuflażu. Również poprawa koloru podstawowego zmienia wygląd kamuflażu.

Czy mogę stworzyć własny styl, zapisać go i później zastosować na innych czołgach?

W tej chwili nie ma takiej opcji, ale rozważymy jej dodanie w przyszłości.

Czy mogę edytować zakupione style?

Na tą chwilę nie ma takiej opcji.

Chcę zastosować ten sam emblemat dla wszystkich sezonów. Czy płacę za jeden element?

Nie, emblematy są wyceniane pojedynczo. Jeśli kupisz jeden element, to możesz go użyć tylko raz, więc na trzy sezony potrzebujesz trzech emblematów.

Czy możliwe jest przybliżenie na element dopasowania?

Tak.

Czy mogę użyć stylu kupionego za złoto na wszystkich poziomach, tak jak styl wypożyczany?

Nie, to jest dostępne tylko dla czołgów premium VIII poziomu i wszystkich pojazdów X poziomu.

Jaka jest różnica między kamuflażem a wypożyczonym stylem?

Wypożyczony styl daje Ci pełny kamuflaż na wszystkie sezony.

Czy mogę sprzedać pozostałe bitwy dla mojego wypożyczonego stylu, lub sprzedać jego część?

Nie.

Widoczność

Dostosowałem wygląd, ale moi znajomi go nie widzą.

Opcja Ukryj niehistoryczne elementy jest domyślnie zaznaczona. Powiedz znajomym, by ją odznaczyli w ustawieniach (zakładka „Ogólne”), by Twój wzór stał się dla nich widoczny.

Opcja Ukryj niehistoryczne elementy jest zaznaczona, ale moje elementy dopasowania są wierne historycznie. Dlaczego ich nie widać?

Najprawdopodobniej co najmniej jeden element, który wykorzystujesz, jest niehistoryczny, co wystarcza, by wszystkie były ukryte. Sprawdź dokładnie i wymień niehistoryczne elementy na jakieś alternatywne, by wszyscy mogli obejrzeć Twój wzór.

Skąd mogę wiedzieć, czy elementy dopasowania są wierne historycznie, czy nie?

Sprawdź opis elementu. Jest specjalna ikona i dodatkowe informacje przy każdym elemencie.

Co się stanie, gdy usunę farbę z czołgu?

Gdy usuwasz farbę, jest ona przenoszona do magazynu
.

6 Odpowiedzi do “9.21 – przegląd aktualizacji @WoTPolska

 1. 12.12.2017…

  1. Info na stronie WoTa jest.
  2. Oficjalny filmik na EU jest.
  3. Omówienie jest.
  4. Aktualizacji nie ma…
  5. Brak opisu nowych bugów!

  Oni serio… co update to inaczej wszystko robią. Raz jest info „nowy bla bla bla jutro”. Wgrywają łatę i dopiero wrzucają na stronę informacje. Dzień później filmik. Innym razem najpierw wrzucają wszystko na raz zapominając o samej łacie.

Dodaj komentarz