War Thunder: nadchodzi premiera japońskiej marynarki

Gaijin Entertainment ogłosił, że już wkrótce w War Thunder dodana zostanie japońska marynarka. Testy beta okrętów rozpoczną się pod koniec maja, wraz z premierą aktualizacji 1.89.

Nowe drzewko technologiczne składać się będzie z ponad 20 jednostek, począwszy od kutrów torpedowych, a na krążownikach kończąc. Wiele z nich brało aktywny udział w bitwach II Wojny Światowej, m.in. lekki krążownik Agano który ewakuował siły japońskie z Guadalcanal, czy niszczyciel Yugumo eskortujący admirała Nagumo z Wysp Salomona. Mimo iż większość okrętów będzie pochodzić z czasów Imperium Japońskiego, nie zabraknie także jednostek powojennych, w tym PT-15 – ostatniego kutra torpedowego w służbie tego kraju.

Japońskie torpedy tlenowe Typ 93 były jednymi z najbardziej zaawansowanych w swoim czasie. Charakteryzowały się dużą prędkością, zasięgiem oraz siłą rażenia. Ze względu na te właściwości, po wojnie historycy opisywali je terminem „długiej lancy”. Wszyscy gracze War Thunder będą mieli wkrótce okazję samemu przekonać się, skąd ta nazwa – zarówno wygląd jak i możliwości japońskiej marynarki zostały bowiem odwzorowane tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Dla przykładu, Yugumo uzbrojony jest w osiem wyrzutni torpedowych w układzie poczwórnym na środku okrętu, dzięki czemu razić można pełną salwą w obydwu kierunkach.

Po premierze aktualizacji 1.89 każdy z graczy będzie mógł zyskać dostęp do testów, poprzez wykonywanie zadań w grze. Jeśli ktoś pragnie zasiąść za sterami okrętów szybciej, może zakupić jeden z zestawów premium w przedsprzedaży. Zestawy zawierają unikalne tytuły oraz oznaczenia, jeden z nich posiada kuter PG-02 (Era II), a drugi niszczyciel Kiyoshimo (Era III)

Premiera japońskiej marynarki wniesie również kolejną nowość, mowa tutaj o ciężkich krążownikach. Więcej informacji o nich pojawi się w nadchodzących blogach deweloperskich.

War-Thunder-PT-15-2

War-Thunder-Yugumo-1

War-Thunder-PG-02-1

War-Thunder-Kiyoshimo-1

ź: informacja prasowa

5 Odpowiedzi do “War Thunder: nadchodzi premiera japońskiej marynarki

 1. Długo się z tym zbierali, ale w końcu (już prawie) jest.
  Inna rzecz że Gaijin to nie WG i zdecydowanie bardziej historyczne podejście mają.
  Biorąc pod uwagę, że japońskie kutry torpedowe były już w pierwszych testach marynarki to trochę czasu im zajęło odcyfrowywanie japońskich krzaczków.

  Ale fakt, że sporo ludzi grających „w statki” mówi, że w końcu mają porządny powód żeby się w to bawić.

  1. Nie gloryfikuj tych pajaców Svean, mają swoje za uszami. Na początku wymyślili sobie, że zrobią same łódki do poławiania śledzi znaczy kutry i tyle, gracze zaprotestowali rękami i nogami, ale kacapy totalnie to olały, dopiero jak ich youtuberzy przycisnęli min. Phly i jasno stwierdzili, że to jest ch***, kacapy się ocknęły. Ok, no to damy niszczyciela. Dali i sami odkryli, że można coś więcej zrobić, niż łódki do śledzi. Typowa Rosja, nie działają żadne argumenty, oprócz siły.
   Nie ma żadnego argumentu przeciw, by zrobić porządne duże bitwy z pancernikami na otwartym morzu. Żadnego. Niestety, to przeczy polityce Gaijin, która głosi że bitwy mają być szybkie i gracze mają złomować jak najwięcej sprzętu, by tracić srebro. Bitwy pancernikami na otwartej mapie byłyby długie ergo, Gaijinowi się nie opłaca. Pierd*** o problemach z implementacją pancerników pozostawię bez komentarza.

   1. Akurat to, że twoi słynni jutuberzy przycisnęli Gaijin to gówno prawda, bo zapowiedzieli niszczyciele z jakieś 2 tygodnie po tym jak Phly, MikeGoesBoom i inni porobili filmiki o tym. Nie ma szans żeby w tym czasie zrobili modele i zaprogramowali wszystko żeby działało w grze. Ale fakt, że ci youtuberzy podejrzanie wszyscy wydali te filmiki w bardzo krótkim odstępie czasowym skłania mnie raczej do myśli, że ich Gaijin poinformowało, że niedługo zapowiedzą niszczyciele. Powiedziałbym raczej, że zrobili to specjalnie jako „publicity stunt” żeby wyszli na takich słuchających się społeczności niby.

    Poza tym, Gaijin wielokrotnie wypowiadało się, dla czego nie byli skłonni do wprowadzenia pancerników.
    Już nie mówiąc o ilości roboczogodzin ile trzeba wpakować w wymodelowanie takich okrętów. Żeby pakować taką ilość zasobów i czasu w modele do trybu o którym nie ma się pojęcia czy się przyjmie jest trochę głupotą. Lepiej jak zaczęli od dołu i skalują w górę, niż wywalić miliony i je zmarnowaćbo tryb rozgrywki jest martwy.

    1. Pewnie masz rację, możliwe że i tak było. Generalnie moje zdanie jest takie, że ta firma potrafi spier*** wszystko czego się tknie. Od dupy do głowy jest tak daleka droga, że zanim informacja że ktoś kopie dupę dotrze do głowy, to dupa już jest dawno sina. Wszystko za późno, albo źle, albo na zasadzie ze skrajności w skrajność. Ludzie ekspili jety na pve, codziennie sobie farmiliśmy, Gaijin stwierdził że winratio jest za wysokie i spier** pve tak, że nie dało się wygrać. Potem przez miesiąc nikt nie robił pve na jetach, Gaijin odkryło że nikt nie gra, znowu wrócili do sytuacji, gdzie wygrać się da. I tak w koło Macieju, do zajeb**.
     W łódki mało kto gra, wpadli na pomysł, żeby boty dodać. Nawet to spier***, bo boty walą z końca mapy z celnością godną Zajcewa, niczym na pve czołgowym. Serio, w tej firmie są chyba zatrudnieni ludzie z dupami zamiast głów. Nawet szumnie zapowiadany turniej youtube cup coś tam spier***
     https://youtu.be/LLGro3l4Kqo?t=302
     Wymodelowanie pancerników nie jest problemem, bo modele dla Gaijin robi zewnętrzna firma, od dawna to wiadomo, Gaijin tylko płaci za gotowe modele, ujawniono to na reddicie dawno temu. Więc nie pisz że marnują czas na modele, bo nie marnują, po prostu nie opłaca im się (na razie) tego wprowadzać. Skończy się mięso do wrzucania do drzewek to pójdą wyżej. Z premkami pancernikami VI ery włącznie.

    2. To, że robi je zewnętrza firma nie ma znaczenia. Oni dają zlecenie dla grafika, on to robi. Wystawia im rachunek i on na to poświęca czas. To nie działa w taki sposób, że grafik sobie robi modele w wolnym czasie i Gaijin wybiera z katalogu gotowych projektów. Jak już Gaijin mówili w jakimś Q&A – zrobienie modelu krążownika zajmuje nawet do 3 miesięcy, w zależności od jego wielkości. Trudno mi sobie nawet wyobrazić ile czasu trzeba poświęcić na pancerniki.

     A co do botów to słyszałem różne donosy, sporo ludzi widziałem że mówili, że są mocno niecelne te boty, and bronie przeciwlotnicze to z kilometrów potrafią zestrzelić.

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.