War Thunder: 2S6 Tunguska

2S6 Tunguska to zaawansowany pojazd przeciwlotniczy, który zastąpił Szyłkę. Pojawi się w grze już w aktualizacji 1.87 jako topowa maszyna!

Historia
Pomimo iż ZSU-23-4 był dobrym pojazdem i dowiódł swojej wartości, to jednak powoli wychodziły jego wady. Wraz z rozwojem lotnictwa, a zwłaszcza osiąganych przez nie prędkości, Szyłka stawała się przestarzała.

W 1970 roku Sowieccy inżynierowie rozpoczęli prace nad nowym pojazdem, Tunguską. Uzbrojona miała być w dwa działka kal. 30 mm oraz zaawansowany system śledzenia celu. Dokonano również decyzji o zainstalowaniu pocisków kierowanych ziemia-powietrze, ponieważ systemy kierowania ogniem dla działek i pocisków były zbliżone.

W 1973 roku Tunguska była gotowa, lecz w połowie lat 70. wprowadzono mobilną platformę wyposażoną tylko w pociski, z tego powodu produkcja Tunguski stanęła pod znakiem zapytania. Koniec końców zdecydowano się na Tunguskę, ponieważ oferowała większe pole popisu.

Seria przedprodukcyjna opuściła fabrykę w 1976 roku. Po długich testach Tunguska została oficjalnie przyjęta do Armii Radzieckiej w 1982 roku. Pojazd wciąż ulepszano aż do lat 2000.

Zmodernizowane wersje wciąż służą w Rosji, na Białorusi czy Ukrainie. Tunguska służyła również w innych krajach, jak np. w Jemenie, Indiach, Maroko i innych.

2s6 04 1280h720 2bb6e61374f956e5f04a17546596c8e4

W War Thunder 2S6 Tunguska będzie topowym pojazdem przeciwlotniczym w drzewku radzieckim. W przeciwieństwie do innych maszyn tego typu, Tunguska zaoferuje połączenie dwóch typów uzbrojenia. Dzięki temu stanie się unikalnym działem przeciwlotniczym.

Mowa tutaj o parze działek kal. 30 mm oraz zaawansowanych pociskach ziemia-powietrze.

2s6 05 1280h720 4c8e3b12b9398ab9831d9461273c12d8

Działka 2A38 to główne uzbrojenie Tunguski, balistyką przypominają konkurencję z gry. Jednakże ich szybkostrzelność jest znacznie wyższa, sięga 4000 pocisków na minutę! Dzięki temu oraz zapasowi 1936 pocisków potrafi strącić najszybsze samoloty oraz śmigłowce.

Ciekawostka: 2S6 Tunguska jak większość dział przeciwlotniczych otrzymała pseudonim po syberyjskiej rzece.

Pomimo tego iż działka mają spory zasięg, to nadal z niektórymi śmigłowcami może być problem. By sprostać temu wyzwaniu należy skorzystać z ośmiu pocisków kierowanych 9M311!

Pociski swoim zachowaniem przypominają PPK drugiej generacji. Czołgiści muszą wystrzelić pocisk, a potem utrzymać cel w celowniku. Jedyną różnicą jest to, że 9M311 posiada zapalnik zbliżeniowy, dzięki czemu nie trzeba trafić w cel.

2s6 03 1280h720 2fc9f9e800077b05f1580b400e40ec5b

Tunguska bazuje na podwoziu wielozadaniowego pojazdu GM-5970, z tego powodu nie posiada genialnego opancerzenia – jedynie tyle, by przetrwać ostrzał z broni małego kalibru i odłamków. Z drugiej strony dzięki niskiej masie i 710 konnemu silnikowi potrafi rozpędzić się do 65 km/h.

2S6 Tunguska trafi do topowej ery radzieckiego drzewka w aktualizacji 1.87. Wypatrujcie kolejnych nowości!

ź: WT

0 0 votes
Oceń wpis:
14 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
BattlemoveR

RIP helikoptery i myśliwce poddźwiękowe. To se chłopaki polatali. Nie wiem, jak dla mnie to coś musi dostać nerfa, bo strącanie samolotów z 3km to przegięcie pały, zwłaszcza z tym śmiesznym radarem :/

BananaMedi

I bardzo dobrze 😀
Broń Boże, żeby ktoś w helikopterze musiał używać mózgu.
Teraz musi stosować faktyczne taktyki helikopterów na polu bitwy.

BattlemoveR

Mówisz o chowaniu się za drzewami i wzniesieniami i takie tam manewry ? Na AB ? 😀 Panie kochany, ja gram w warthunderowe przedszkole żeby nie używać mózgu, a Ty mnie zmuszasz do wysiłku intelektualnego i używania ukształtowania terenu. Panie, to nie na moje głowe.

BananaMedi

W AB jest taki chaos cały czas, że jeśli będziesz się chować za terenem to plota się czy innym zajmie.
Też wątpie, żeby ludzie tak często grali plotami na AB.

BattlemoveR

Niestety, grają. Raz, jak wylecisz śmigłowcem, to pruje do Ciebie cała wroga drużyna z czego tylko się da, dwa, jak wylecisz śmigłowcem, to na dupie respi Ci się 1-2 myśliwce wroga :D. Trzy, wiele osób zaczyna plotką, bo tak najłatwiej wbić jakieś fragi i odblokować bombowiec albo śmigłowiec z rakietami. Ogólnie jest dupa i kamieni kupa, a powyższe ustrojstwo już całkiem stawia pod znakiem zapytania wylatywanie czymkolwiek na AB 🙂

Daniel Dieselowski

Trudno, AB wgl powinni usunąć, było by 10k graczy i git. Na RB i SB jest problem z tym szajsem, bitwy pancerne, a więcej tego gówna w powietrzu, nawet nie ma sensu grać czołgami na jakąś taktykę, plan itd, bo jak dobrze się ustawisz i dobrze zagrasz, to oczywiście ktoś Cie zaraz pierdolnie z samolotu albo helki, bo nie ma to jak spawny po śmierci,(ehh niech wrócą stare dobre RB) I wszyscy cisną do przodu jak minionki, i gra się w to gorzej niż w wota, także niech dodają jak najwięcej maszyn tego typu, i niech spierdalają z tymi gównami… Czytaj więcej »

BattlemoveR

Jeśli grasz SIMy to istotnie współczuję. Już na RB jest symulator szkopów w Normandii czyli smyraj od krzaka do krzaka rozglądając się po niebie. Posysam strasznie jeśli chodzi o latanie na RB, ale jeśli taki noob jak ja na jednym ładunku na Arado zdjął jeden czołg i drugi podpalił, to jest coś fest nie teges z tym trybem.

Sinecode

Czytając komentarze pod tym postem chciałbym żeby w WoT były podobne płacze bo znalazło się coś co umożliwia złojenie arciarzy i umożliwi reszcie spokojne prucie się po pyskach goldową amunicją, a nie zabawę w uciekanie przed spadające z nieba kupy od arciarza. Niedawno wprowadzone wyścigówki trochę to umożliwiają, ale i tak większość map jest tak podupcona i korytarzowa że jedyne co sobie mogą to stać z tyłu i czekać jak po nich przyjadą.

Sanchezir

Mimo że nie gram w tą gierkę, to śledzę co w trawie piszczy (na YT jest mnóstwo świetnych materiałów). Muszę przyznać, że devsi WarThunder’a mają duże jaja – nie boją się wyzwań i wprowadzania radykalnych zmian. Dodali czołgi, rakiety, helikoptery, pancerze kompozytowe, statki, samoloty naddźwiękowe, radary… i cyrk jedzie dalej. To co kiedyś było nie do pomyślenia, nagle staje się codziennością. Zdecydowanie najbardziej innowacyjny i kreatywny zespół, jeżeli chodzi o arkadowo-symulacyjne gierki militarne. Chciałbym, żeby WG przejrzało na oczy, bo przykład WT pokazuje że da się. Nie trzeba ciągle stąpać w miejscu. Można by wywalić z gry artę, usunąć amunicję… Czytaj więcej »

Marian Kuffa Abungo

Zapomnij. Amunicja premium to dla nich czysty piniądz, arta mimo wszystko jest używana i grindowana, czyli znowu piniondz. A znerf kąt jednej płyty o jeden stopień na jakiejś premce to powstanie taki gównoszkwał, że aż strach. A w WT modzą przy premkach co i rusz (głównie nerfy jak już wszystkie barany kupiły XD).

BattlemoveR

Barany same są sobie winne kupując premki. W sytuacji gdy masz co miesiąc do wyciągnięcia premkę za darmo z obligacji i darmowe złoto z wagerów do zrobienia z klanem, kupowanie czegokolwiek w sytuacji, gdy możesz wrzucić medalion na ulubiony sprzęt to ostateczność dla desperatów. Złotówki na ślimoli nie wydałem i nigdy nie wydam, a premek mam ze 30 sztuk, medalionów nie zliczę. Wyrzucanie pieniędzy na ślimoli nie ma absolutnie sensu.

Daniel Dieselowski

Brawo Ty, a na wota coś wydałeś albo na inne gry, bo na inne też nie ma sensu. Też lecą w chuja, kotlety i w kółko to samo, a może skiny kupujesz? 😀

BattlemoveR

Nie, mam jedną żelazną zasadę, za gry online nie płacę. Druga żelazna zasada głosi, jeśli w grze można kupić przewagę nad innym graczem za pieniądze, to nie tykam tego nawet końcówką pyty. Między innymi dlatego rzuciłem WOT, zrobił się nieznośny w momencie wprowadzenia gold ammo. Raz jeden jedyny złamałem te zasady i wydałem 50 zeta w LOL-u na świąteczny pass, ale zrobiłem na tym deal życia, bo z nafarmionych żetonów nawypadało skórek za około 200 zł.

Kazek

Na testowym straszne kuleje ta maszyna tak samo jak mechanika radarów ale jest to testowy więc pewnie to naprawią. SAMy świetnie się sprawdzają do strzelania na małe dystanse. Minusem Tunguski jest brak pancerza. Wreszcie coś bardziej grywalnego niż Szyłka.