WoWs: Zwycięski odzysk

Łączcie swoje zasoby, żeby zdobyć okręty!

Wydarzenie Zwycięski odzysk powraca z legendarnym Kitakami! Łączcie różne zasoby, by zdobyć okręty i inne cenne przedmioty.

Druga edycja Zwycięskiego odzysku będzie szczególnie interesująca dla doświadczonych Kapitanów. World of Warships ma już 8 lat i przez cały ten czas Kapitanowie walczyli zaciekle na naszych morzach, zdobywając zasoby, szkoląc się, tworząc i przekazując rozmaite podania, w tym te o nieuchwytnym Kitakami. Wreszcie objawiona zostanie prawda stojąca za tymi podaniami: wkrótce okręt ten będzie dostępny w ramach naszego nowego, skupionego na krążownikach wydarzenia. Do gry wchodzą cztery nowe okręty! Wszystkie nagrody wydarzenia dostępne są za zasoby możliwe do zdobycia w systemie free-to-play, ale potrzebne będą pokaźne ich ilości. Zagłębmy się w szczegóły!

Zwycięski odzysk

Początek: 14 gru, 03:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 14 gru, 03:00
Koniec: 8 lut, 03:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 8 lut, 03:00

W Zbrojowni czeka na Was wydarzenie Zwycięski odzysk. Zobaczymy, czy będziemy umieli odpowiedzieć na pytania, jakie Wam się nasuwają.

Więcej o wydarzeniu

Zwycięski odzysk to specjalna kategoria w Zbrojowni, która pozwoli Wam łączyć rozmaite zasoby, by zdobyć różne nagrody

Co możecie zdobyć za swoje zasoby?

Zapełnianie paska postępu zapewni następujące nagrody:

  • 4 kontenery Duży prezent od Mikołaja
  • Nowy krążownik VI ELLI wraz z miejscem w porcie i dowódcą z 6 punktami umiejętności
  • Nowy krążownik VII F. FERRUCCIO wraz z miejscem w porcie i dowódcą z 10 punktami umiejętności
  • Nowy krążownik X DEFENCE wraz z miejscem w porcie, dowódcą z 11 punktami umiejętności, stałym kamuflażem Świąteczne lampki oraz standardowym stałym kamuflażem
  • Nowy krążownik X KITAKAMI wraz z miejscem w porcie i dowódcą z 11 punktami umiejętności
  • Pamiątkowe flagi dla tych okrętów oraz unikalny stały kamuflaż Przejmujący wiatr dla X KITAKAMI, dostępny jedynie w trakcie wydarzenia Zwycięski odzysk

Jakie zasoby będą Wam potrzebne?

NIEZBĘDNE ZASOBY

węgiel
punkty badawcze
stal
dni konta premium warships*

*Jeśli chcecie wykorzystać część ze zgromadzonego czasu premium World of Warships, w dowolnym momencie możecie ukończyć nawet 16 etapów wydarzenia przy pomocy tego zasobu.

TO WYDARZENIE LICZY SOBIE W SUMIE 100 ETAPÓW, Z KTÓRYCH KAŻDY KOSZTUJE

ALBO ALBO ALBO
2400 punktów badawczych 1700 jedn. stali 19 000 jedn. węgla 60 dni konta premium World of Warships

Wyjaśnijmy, co oznaczają „połączone zasoby”. Wyobraźcie sobie następującą sytuację: macie węgielstal i punkty badawcze, ale nie macie żadnego z nich w wystarczającej ilości, żeby zapełnić pasek postępu i odebrać pożądaną nagrodę. Jeśli jednak połączycie swoje zasoby, będziecie mogli zapełnić pasek postępu w stopniu wystarczającym, żeby odebrać nagrody! Całkiem sprytnie, prawda? Taką unikalną szansę oferuje wydarzenie Zwycięski odzysk. Połączenie z trudem zarobionych zasobów zapewni Wam wspaniałe nagrody.

Możecie zdobyć rozmaite zasoby potrzebne do otrzymania nagród wydarzenia całkowicie za darmo – wystarczy grać w World of Warships! Możecie dowiedzieć się więcej o rodzajach zasobów i sposobach ich zdobycia w osobnym artykule.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak działa system wymiany?

Aby dokonać udanej wymiany, należy przydzielić zasoby do paska postępu. Pamiętajcie, by odebrać nagrodę, gdy tylko zapełnicie każdy odcinek paska postępu.

Okręty

ELLI

 VI ELLI uzbrojony jest w osiem dział kal. 152 mm o doskonałym zasięgu i balistyce. Może się szybko przemieszczać i utrzymywać optymalny dystans do przeciwnika dzięki maksymalnej prędkości wynoszącej 37,7 węzła. Gdyby Elli potrzebował zbliżyć się do celu, może skorzystać z potrójnych wyrzutni szybkich torped po obu stronach, a jego cytadela jest chroniona przez pancerz przestrzenny. Do jego sprzętu eksploatacyjnego zaliczają się również Sonda hydroakustyczna i Obrona przeciwlotnicza na osobnych miejscach.

FRANCESCO FERRUCCIO

Okręt uzbrojony jest w osiem dział głównych kal. 152 mm o doskonałym zasięgu i rufową wieżę baterii głównej, która może się obracać o 360 stopni. Ma dostęp do pocisków OB oraz PPO o płaskiej balistyce, co pozwala na precyzyjny ostrzał z daleka mimo niskich uszkodzeń na minutę. Pociski PPO mają szczególnie godne uwagi kąty rykoszetowania, dzięki którym można na nich polegać w kwestii zadawania uszkodzeń. Okręt posiada też dwie poczwórne wyrzutnie torped, które – choć wolne – mogą się poszczycić niską wykrywalnością i zasięgiem wynoszącym 13,5 km. Słabszy pancerz i niska wytrzymałość okrętu są rekompensowane przez wysoką prędkość i zwrotność, a także doskonałe maskowanie. Okręt ma dostęp do Wysokoprężnej wytwornicy dymu i może wybierać pomiędzy Myśliwcem a Samolotem zwiadowczym.

DEFENCE

X DEFENCE uzbrojony jest w sześć dział głównych kal. 365 mm na dziobie, a każdy wystrzelony z nich pocisk potrafi zadawać poważne uszkodzenia. Jego brytyjskie pociski OB mają doskonałe wartości penetracji oraz zdolność do wywoływania pożarów, a pociski PP mają poprawione kąty rykoszetowania. Działa baterii głównej dużego kalibru są zagrożeniem, z którym trzeba się liczyć, pomimo ich niskiego współczynnika uszkodzeń na minutę. Defence posiada także osiem wyrzutni torpedowych (rozmieszczonych po obu stronach dziobu) o szerokich kątach wystrzeliwania. Do jego sprzętu eksploatacyjnego zaliczają się Grupa naprawcza, Sonda hydroakustyczna i Krótkotrwała wytwornica dymu w osobnych miejscach.

KITAKAMI

Legendy okazały się prawdziwe!

X KITAKAMI wchodzi do World of Warships, demonstrując budzącą grozę zdolność do wystrzeliwania ciężkich salw torped, ale przez delikatny kadłub trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem. Okręt uzbrojony jest w 10 poczwórnych wyrzutni torpedowych – po pięć na stronę – a każda torpeda przeładowywana jest oddzielnie, podobnie jak w okrętach podwodnych. Mając na uwadze powolne przeładowanie, gracze mogą wystrzeliwać torpedy, gdy te staną się dostępne, albo je nagromadzić i posyłać potężne fale zniszczenia! Okręt posiada dwa rodzaje torped: szybkie, zadające niewielkie uszkodzenia torpedy o zasięgu 12 km, albo mające wielką siłę niszczącą torpedy głębokowodne o zasięgu 20 km, podobne do tych znanych z VIII ASASHIO.

Jako kapitanowie X KITAKAMI postarajcie się pozostać w ukryciu, skwapliwie korzystając z parametrów kamuflażu i Wytwornicy dymu, ponieważ niewielka wytrzymałość i wystawiona na ostrzał cytadela mogą doprowadzić do szybkiej porażki, jeśli zagracie zbyt agresywnie. Okręt dostarczany jest z Wysokoprężną wytwornicą dymu, Doładowaniem silnika i Grupą naprawczą.

Jednostka domyślnie ma stały kamuflaż, korzysta też ze standardowych dla swojego poziomu premii ekonomicznych. Ponadto koszty obsługi okrętu po bitwie są zmniejszone. Dla tego okrętu nie jest wymagane przeszkalanie dowódcy.

Podczas rejsu, którego zwieńczeniem miało być przekazanie Wam tego okrętu, musieliśmy pokonać naprawdę wzburzone wody. Z tego względu zdecydowaliśmy się na unikalną metodę jego dystrybucji. Pamiętajcie, że w związku ze specyfiką rozgrywki i statusem X KITAKAMI, wprowadzamy go ponownie przede wszystkim z myślą o naszych wieloletnich graczach, którzy kolekcjonują okręty i zgromadzili już w grze dużą ilość zasobów. Prawdziwie zapaleni kolekcjonerzy mogą wypełnić 20 dodatkowych etapów, by zdobyć kamuflaż dla Kitakami i pamiątkowe flagi dla wszystkich czterech okrętów uwzględnionych w wydarzeniu.

X KITAKAMI nie będzie dystrybuowany w grze w żaden inny sposób przez następne dwa lata po zakończeniu tego wydarzenia. Nie mamy obecnie żadnych ogłoszonych planów co do jego przyszłej dystrybucji, lecz będziemy Was informować o zmianach w tej kwestii. Stały kamuflaż dla Kitakami pozostanie ekskluzywny i będzie dostępny wyłącznie podczas tego wydarzenia. Pozostałe okręty nie będą dystrybuowane w żaden inny sposób przez co najmniej rok.

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze