WoWs: Suchy dok

Monaghan.

World of Warships to największa wirtualna stocznia na świecie.

Poziom szczegółowości naszych okrętów stale się poprawia i to samo dotyczy oczekiwań stawianych przed naszymi artystami. Suchy dok daje Wam szansę na przyjrzenie się z bliska i nacieszenie oczu wspaniałymi detalami rozmaitych obiektów na pokładach naszych okrętów. Bohaterem tego odcinka jest  VI Monaghan.

Okręt oferuje różnorodną rozgrywkę. Niszczyciel typu Farragut z dalekosiężnymi, szybkostrzelnymi działami kal. 127 mm, który doskonale czuje się w pojedynkach artyleryjskich. Jednak  VI Monaghan ma jeszcze jednego asa w rękawie. Ma dostęp do alternatywnego kadłuba z mniejszą liczbą dział baterii głównej, lecz ze wzmocnionym systemem przeciwlotniczym i potężniejszymi torpedami o dalekim zasięgu.

Spójrzcie na ten amerykański okręt z innej perspektywy.

Spodobał się Wam ten film? Subskrybujcie nasz kanał, aby nie przegapić nowych odcinków!

 SUBSKRYBUJ KANAŁ


Historia

DD-354 Monaghan był przedostatnim z ośmiu okrętów typu Farragut, które weszły do służby w latach 1934 i 1935. Okręt zawdzięcza swoją nazwę oficerowi Johnowi Robertowi Monaghanowi, który zginął na Pacyfiku w 1899 roku.

Projekt został przygotowany przez specjalistów z Biura Okrętowego US Navy na początku lat 30. Okręt nowego typu górował nad poprzednikami w każdym aspekcie. Kadłub z dziobówką poprawiał dzielność morską, nowy napęd zwiększał prędkość maksymalną i zasięg, a artylerię stanowiło pięć całkowicie nowych dział kal. 127 mm. Później poprawiono także uzbrojenie przeciwlotnicze Monaghan.

Początek II wojny światowej dla Stanów Zjednoczonych zastał naszego bohatera w Pearl Harbor, gdzie natychmiast zapisał się w historii, zatapiając japoński miniaturowy okręt podwodny. Losy wojenne przeprowadziły niszczyciel przez cały Ocean Spokojny, od Aleutów po Nową Gwineę. Brał udział w bitwie o Midway i zdobył 12 gwiazd bojowych, ale nie dotrwał do Dnia Zwycięstwa — tajfun Cobra wywrócił Monaghan do góry stępką na wschód od Filipin w grudniu 1944 roku.

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze