WoWs: sprinty nr 11 i bitwy klanowe nr 9

Kolejna garść nowych informacji z devlogu – głównym tematem będzie zapowiedz kolejnych sezonów bitew jako tako zorganizowanych, czyli CW i para-rankedów, czyli sprintu rankingowego.

Bitwy klanowe – sezon IX

Sezon rozpocznie się 15 kwietnia i potrwa do 8 czerwca.
Bitwy rozgrywane będą (cóż za niespodzianka i nowość w tym trybie!) na poziomie X, w formacie 7 vs 7. W bitwach będą mogły wziąć udział wszystkie klasy okrętów.
WSZYSTKIE – łącznie z lotniskowcami. Wraz z dodaniem możliwości udziału w bitwach lotniskowców dodane zostanie nowe ograniczenie: klany mogą wybrać do bitwy jeden lotniskowiec LUB jeden pancernik.

WG twierdzi, że rozumie jak wielką zmianą będzie wprowadzenie CV do klanówek i ma bacznie obserwować ich przebieg oraz wyciągnąć z niego wnioski. Oby nie takie, jakie z feedbacku dotyczącego reworku.
Z jednej strony dodanie lotniskowców usunie jakiekolwiek możliwości taktycznego rozgrywania bitew, ze względu na natychmiastowego spota, a z drugiej, dzięki temu cw, być może zyskają na dynamizmie i przestaną być tak nudną kamperiadą.

Czy klan, który wybierze lotniskowiec będzie mógł spotkać klan, który takiego wyboru nie dokonał i ma w składzie pancernik? Mam nadzieję, że nie ale oficjalnej informacji na razie nie ma. Wiadomym jest, że wydłuży to czas oczekiwania na bitwę – coś, czym WG zasłania się przy propozycjach wprowadzenia jakichkolwiek rozsądnych zmian w matchmakingu. Jak widać, nie jest to w tym przypadku istotne.

Nowością będzie natomiast brak darmowego resetu perków kapitańskich, dla osób biorących udział w CW – powód? W poprzednich sezonach pewna była nieobecność lotniskowców, dlatego perki wymagały zmiany. Sezon IX będzie już miał lotniskowce, więc perki z randomów w zupełności wystarczą. Zaufajcie mi.

Sprint rankingowy – sezon XI

Kolejny sezon para-rankedów rozgrywany będzie od 29 kwietnia do 11 maja. Rozgrywki będą toczyły się na poziomach IX i X (zapewne od określonego stopnia), w formacie 12 vs 12, również na wszystkich dostępnych klasach okrętów.
Czym zatem różnić będą się od zwykłych randomów, poza kilkoma szmatkami do wygrania i garścią węgla na koniec? Otóż będą rozgrywane w trybie Wyścigu Zbrojeń, którego osobiście jestem wielkim fanem, więc zapewne kilka bitew dla zaspokojenia ciekawości rozegram.

Dodaj komentarz