WoWs: przegląd nowych niemieckich niszczycieli

Niemieckie niszczyciele Z-31, Gustav-Julius Maerker, Felix Schultz oraz Elbing są już dostępne do zbadania dla wszystkich graczy.

Opowiemy Wam, jak pokonać przeciwnika za sterami nowych okrętów!

Cechy nowej gałęzi okrętów

  • Celne działa baterii głównej o dużym, jak na niszczyciele, kalibrze — 150 mm.
  • Potężne pociski PP o niezłej sile przebicia i wysokich uszkodzeniach, a także z ulepszonymi kątami rykoszetowania. Użyjcie ich podczas walki, by zadawać znaczne uszkodzenia krążownikom i pancernikom!
  • Solidna pula PW i niezłe opancerzenie mogą ochronić je przed pociskami OB większości niszczycieli (o ile nieprzyjacielski dowódca nie opanował umiejętności Zapalnik bezwładnościowy dla pocisków OB). Cechy te w połączeniu z ich efektywną artylerią sprawiają, że rozgrywka nowymi niemieckimi niszczycielami jest wyjątkowa. Mając na pokładzie działa rodem z krążowników, pozostają zwinnymi okrętami, które potrafią zadać ogromne uszkodzenia, atakując przeciwników z ich najbardziej wrażliwych stron.
  • Sprzęt eksploatacyjny Wytwornica dymu jeszcze bardziej poprawia ich i tak niezłą przeżywalność. Począwszy od poziomu IX, niemieckie niszczyciele są wyposażone w sprzęt Obrona przeciwlotnicza — cenny nabytek, pozwalający na skuteczniejsze odpieranie ataków samolotów przeciwnika.
  • Z powodu wysokiej wykrywalności oraz niskiego współczynnika uszkodzeń na minutę ich pocisków OB, nowe okręty nie są stworzone do walki o strefy kluczowe.
  • Ich torpedy o wyśmienitym zasięgu zadają niezłe uszkodzenia, ale mają stosunkowo niską prędkości.

Taktyka

Największym błędem, jaki możecie popełnić, grając okrętami z nowej linii, jest pędzenie w kierunku strefy kluczowej na samym początku bitwy. Przeciwna drużyna szybko spostrzeże Wasz okręt ze względu na wysoką wykrywalność. Na początku bitwy niemieckie niszczyciele najlepiej sprawdzą się jako okręty wsparcia, zadające uszkodzenia z dużych odległości.

Warto wspomnieć, że jednostki te mają na wyposażeniu sprzęt eksploatacyjny Obrona przeciwlotnicza, a ich działa plot. cechują się dużym zasięgiem strzału, co nie zdarza się często w przypadku niszczycieli. Dzięki temu z łatwością odgonicie eskadry przeciwników. Jeśli jednak nie chcecie wpaść pod skoncentrowany ostrzał przeciwnika, spowodowany wykryciem przez lotnictwo, zalecamy dezaktywację obrony przeciwlotniczej.

Ich artyleria wymaga specjalnego podejścia do walki. Potężne pociski PP są najefektywniejsze przeciwko krążownikom i pancernikom. Nie powinniście mieć większych problemów z trafianiem okrętów przeciwnika — niszczyciele cieszą się dobrą balistyką i wysoką celnością. Największe szkody wyrządzicie krążownikom, celując w ich burty. Najlepszą taktyką w przypadku walki z pancernikami jest wystrzeliwanie pocisków w kierunku ich końców na dziobie i rufie, a także w stronę nadbudówki. Dzięki ulepszonym kątom rykoszetowania pocisków PP możecie zadać znaczne uszkodzenia niszczycielom, jeśli są one ustawione względem Was pod kątem 45 stopni. Jednak oddawanie pełnej salwy w kierunku niszczycieli zwróconych burtą, będzie często owocować przebiciami na wylot — lepiej więc wtedy skorzystać z pocisków OB. W starciach z opancerzonymi celami pocisków OB warto użyć w przypadku, gdy zwrócone są one do Was dziobem lub rufą.

W środkowym etapie bitwy, gdy niszczyciele mogą już zażyć nieco wolności, warto zainteresować się przejmowaniem stref kluczowych. Zanim jednak to zrobicie, powinniście dokładnie przestudiować sytuację i oszacować położenie okrętów przeciwnika. Jeśli okoliczności nie będą sprzyjały przejmowaniu stref kluczowych, kontynuujcie ostrzał z dużej odległości.

Nie zapominajcie, że niemieckie niszczyciele są wyposażone w torpedy, które z dużą korzyścią można stosować na większych odległościach przeciwko celom o ograniczonej mobilności. Ze względu na krótki czas przeładowania i duży zasięg, możecie spróbować zaskoczyć przeciwników, wystrzeliwując torpedy w kierunku zasłon dymnych, cieśnin lub stref kluczowych.


Ulepszenia

Przydatne będą następujące ulepszenia:

  • Modyfikacja głównego uzbrojenia 1
  • Ochrona maszynowni
  • Modyfikacja 2 głównej baterii
  • Modyfikacja 1 układu sterowania
  • Modyfikacja 1 systemu kamuflażu
  • Modyfikacja 2 układu kontroli ognia lub Modyfikacja 3 głównej baterii

ź: WoWs