WoWs: przegląd nowych brytyjskich pancerników

W aktualizacji 0.11.8 udostępnione do zbadania zostały nowe brytyjskie pancerniki z poziomów III–X.

Sprawdźmy, jak nowo przybyli różnią się od swoich doświadczonych pobratymców i jak nimi grać.

Nowe okręty

Indefatigable

Klasyczny przykład pierwszych brytyjskich krążowników liniowych. Ten okręt łączy w sobie uzbrojenie i rozmiary drednota z szybkością i opancerzeniem krążownika.

Queen Mary

Ostatni brytyjski krążownik liniowy, który wszedł do służby przed I wojną światową. Szybki okręt o potężnym uzbrojeniu głównym, lecz stosunkowo kiepskim opancerzeniu.

Tiger

Krążownik liniowy, który w przeciwieństwie do swoich poprzedników ma rozsądniejszy układ wież baterii głównej na dziobie i rufie.

Renown

W chwili wejścia do służby ten krążownik liniowy był największym i najszybszym okrętem swojej klasy. Uzbrojony jest w działa baterii głównej kal. 381 mm.

Rooke

Projekt krążownika liniowego stworzony po I wojnie światowej. To duży okręt, całkiem szybki jak na swe rozmiary i mający potężniejsze uzbrojenie i opancerzenie w porównaniu do swych poprzedników.

Hawke

Potężny krążownik liniowy uzbrojony w dziewięć dział kal. 406 mm. Obrona przeciwlotnicza okrętu składa się ze stanowisk z działami uniwersalnymi i przeciwlotniczymi z lat 30. i 40. XX wieku.

Duncan

Projekt krążownika liniowego, który stworzono po zakończeniu I wojny światowej. Wyróżniającą cechą okrętu jest nietypowe rozmieszczenie dział baterii głównej kal. 419 mm.

St. Vincent

Duży krążownik liniowy oparty na założeniach Projektu I3, który opracowano w 1920 roku. Główne uzbrojenie okrętu stanowią działa kal. 457 mm w wieżach na dziobie i śródokręciu.

Cechy gałęzi

Bateria główna

 • Duży kaliber jak na ten rodzaj okrętu — 419 mm na IX poziomie i 457 mm na X poziomie.
 • Pociski PP z niskim progiem uzbrajania, skuteczne przeciwko lekko opancerzonym celom.
 • Duża celność, ale krótki zasięg ognia.

Uzbrojenie torpedowe

 • Torpedy z mechaniką skręcania.
 • Wąskie sektory wystrzeliwania torped.
 • Wyrzutnie torped na dziobie od IX poziomu.
 • Wysokie uszkodzenia.

Ruch

 • Wysoka prędkość.
 • Wysoka manewrowość.
 • Poprawiona dynamika przyspieszania od VI poziomu.
 • Doładowanie silnika od V poziomu.

Żywotność

 • Słaby pancerz.
 • Cienkie opancerzenie na dziobie i rufie.
 • Sprzęt eksploatacyjny Ulepszona grupa naprawcza dostępny do VIII poziomu.
 • Wyspecjalizowane grupy naprawcze dostępne od IX poziomu.

Pozostałe cechy

 • Dobry kamuflaż.
 • Obrona przeciwlotnicza od poziomu VI.

Taktyka

Nowe brytyjskie pancerniki są skuteczne na krótkich i średnich dystansach. Niewielki zasięg ognia jest rekompensowany przez wysoką celność i duży kaliber głównych dział — aż 457 mm na X poziomie. Dobry kamuflaż pozwala nowym okrętom zbliżyć się do celu, by oddać pierwszą salwę, która może być zarazem kończącą.

Pociski OB mają standardową zdolność przebijania, więc nacisk kładziony jest na pociski PP. Ze względu na niski próg uzbrajania mają mniejszą szansę na przebicie pancerza na wylot. Trzeba zauważyć, że opancerzenie nie jest silną stroną nowych jednostek. Jeśli zostaniecie przyparci do muru, nie strzelajcie bez potrzeby i szukajcie okazji do wycofania się. Od III do IX poziomu okręty mają większą pulę PW niż przeciętna na tym poziomie. Poza tym wszystkie okręty do VIII poziomu włącznie wyposażone są w ulepszony sprzęt eksploatacyjny Grupa naprawcza, który przywraca więcej PW i szybciej się odnawia.  X St. Vincent ma mniej PW niż jego rywale, ale obecność Wyspecjalizowanych grup naprawczych rekompensuje ten mankament, ponieważ przywracają dużą część wytrzymałości okrętu w krótkim czasie.  IX Duncan również posiada ten sprzęt eksploatacyjny.

Brytyjskie pancerniki mają ulepszoną dynamikę przyspieszania, wysoką prędkość, a począwszy od V poziomu — sprzęt eksploatacyjny Doładowanie silnika. Nowe okręty mogą zajmować korzystne pozycje na mapie na wczesnych etapach bitwy, szybko przemieszczać się, by wspierać sojuszników, i gwałtownie zmieniać kierunek dzięki dobrej manewrowości.

Wszystkie okręty gałęzi mają torpedy z mechaniką skręcania. Pozwala ona wystrzelić torpedy pod kątem, którego nie umożliwia sam obrót wyrzutni. Zaraz po wystrzeleniu torpedy skręcają w wybranym kierunku i podążają po linii prostej do wyznaczonego celu. Torpedy zadają wysokie uszkodzenia od IV poziomu, ale nie mogą stanowić głównego uzbrojenia z powodu niewielkiej ich liczby.  VI Renown stanowi wyjątek, ponieważ w sumie posiada osiem wyrzutni — po cztery na stronę. Na IX i X poziomie okręty pozwalają na wygodniejsze korzystanie z torped niż ich poprzednicy, ponieważ wyrzutnie torped usytuowane są na dziobie. Jeśli chociaż jedna albo dwie torpedy sięgną celu, przeciwnik zostanie poważnie uszkodzony.

Nowe brytyjskie okręty są dość wszechstronne — mają potężne działa i torpedy, a do tego niezłą baterię dodatkową z dużą szansą na podpalenie celu. Pancerniki te mogą skutecznie odpierać wrogie lotnictwo dzięki sprzętowi eksploatacyjnemu Obrona przeciwlotnicza dostępnemu od VI poziomu. Musicie jednak pamiętać o słabym pancerzu, gdy ruszacie do potyczek — możecie być zmuszeni do większej ostrożności. Nie ulega jednak wątpliwości, że we wprawnych rękach te okręty mogą zadać mnóstwo uszkodzeń i mogą zapewnić wiele pozytywnych wrażeń i zwycięstw.


Ulepszenia

Właściwie dobrane ulepszenia mogą znacząco poprawić charakterystykę każdego okrętu. Oto nasze rekomendacje:

 • Modyfikacja głównego uzbrojenia 1
 • Modyfikacja 1 systemu kontroli uszkodzeń albo Modyfikacja doładowania silnika 1
 • Modyfikacja systemów celowniczych 1
 • Modyfikacja 2 systemu kontroli uszkodzeń albo Modyfikacja 1 układu sterowania
 • Modyfikacja 1 systemu kamuflażu
 • Modyfikacja 3 głównej baterii albo Modyfikacja 2 układu kontroli ognia
0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze