WoWs: przegląd niemieckich lotniskowców

Niemieckie lotniskowce Rhein, Weser, August von Parseval i Manfred von Richthofen są już dostępne do zbadania dla wszystkich graczy.

Przeczytajcie artykuł, by dowiedzieć się, jak efektywnie wykorzystywać cechy tych okrętów i ich eskadr.

Cechy nowej gałęzi okrętów

  • Samoloty mają dużą prędkość przelotową, ale skromną pulę punktów wytrzymałości.
  • Ich samoloty szturmowe są wyposażone w nowy typ amunicji — rakiety przeciwpancerne. Pozwolą one na zadanie pokaźnych uszkodzeń cytadelom przeciwników. Istnieje jednak ryzyko, że atakując pod ostrymi kątami, rakiety zrykoszetują bądź nie przebiją pancerza — tak jak w przypadku pocisków przeciwpancernych. Trafienie cienkiego pancerza niszczycieli często będzie skutkować przebiciem celu na wylot i zadaniem jedynie 1/10 uszkodzeń maksymalnych.
  • Niemieckie bombowce mają na pokładzie bomby przeciwpancerne, zadające duże uszkodzenia maksymalne. Eskadra początkowo leci na dużej wysokości, a klucz atakujący może zanurkować bez potrzeby wcześniejszego wzniesienia na wyższy pułap. Ponieważ dość trudno jest odpowiednio ustawić celownik na przeciwniku, a zrzucane bomby spadają względnie powoli, najskuteczniejsze będą ataki na powolne cele.
  • Torpedy zrzucane przez niemieckie samoloty są szybkie, ale ich zasięg jest stosunkowo mały, a potencjał zadawanych uszkodzeń — niewielki.
  • Poczynając od VIII poziomu, w sprzęt eksploatacyjny Naprawa wyposażone są nie tylko bombowce torpedowe, ale również bombowce nurkujące.
  • Okręty są uzbrojone w celną baterię dodatkową dalekiego zasięgu, której zdolność przebicia pancerza jest wyższa, niż w przypadku ich odpowiedników.
0 0 votes
Oceń wpis:
1 komentarz
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
d s

z kontenera wypadł mi niemiecki t8, z moich doświadczeń torpedowce i bombowe to albo dwupłatowce (na 8 tierze) lub bf110. Co do wersji bombowej szybkie ale jak w lecą w zasięg 2 plotek to nawet leczenie nic im nie da i z ataku mało kto wraca , nurkują 3 samoloty ale mam wrażenie, że okręg celowania się zwiększa bliżej wody niż maleje i bardzo często 2 z 3 bomb lecą za obrys statku bo do krawędzi jajka spadają (celownika) dlatego jeśli cel nie jest szeroki lepiej z boku przystąpić do ataku, torpedy szybkie ale dmg śmieszny jak szwedzkie dd na… Czytaj więcej »