WoWs: osiągnijcie kamień milowy VI poziomu

W 10 prostych krokach.

Jesteście nowi w grze? Dopiero co zostaliście zrekrutowani? W takim razie ten przewodnik jest dla Was!

Jesteście rekruterami? Podzielcie się tym artykułem ze swoimi rekrutami i patrzcie, jak rosną w siłę!


Jako że wydarzenie Jesienna kampania rekrutacyjna wkrótce dobiega końca, chcemy Wam zaoferować trochę przydatnych porad i trików dla rekruterów oraz rekrutów. Poniżej znajdziecie krótką listę, która może tchnąć wiatr w żagle rekrutów i pomóc im pokonać swoje kamienie milowe w najskuteczniejszy sposób.


1. Działajcie drużynowo!

Niech rekruter będzie Waszym mentorem! Stwórzcie z nim dywizjon, a z pewnością nauczycie się od niego w akcji wielu przydatnych rzeczy. To jednak nie wszystko. Za każdą bitwę, którą rozegracie ze swoim rekruterem – tym bardziej, jeśli wygracie – otrzymacie punkty rekrutacyjne. Jest to waluta, którą można wykorzystać w grze do kupienia kontenerów Stacji rekrutacyjnej. Zawierają one cenne waluty, personalizacje okrętów, a nawet same okręty!

Dowiedzcie się więcej o nagrodach Stacji rekrutacyjnej tutaj!


2. Znajdźcie swoją strefę komfortu

Gdy rozpoczynacie swoją przygodę z World of Warships, możecie przeczesywać różnorakie fora, by znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: która linia okrętów jest najpotężniejsza? Prawda jest taka, że każdy kapitan jest inny, a style rozgrywki potrafią się diametralnie różnić, ale jeśli uczycie się gry od absolutnych podstaw, to zalecamy Wam zarówno jednostki japońskie, jak i amerykańskie. Rozgrywka nimi jest stosunkowo zbalansowana, co pozwoli Wam wygodnie zacząć przygodę.

  • Jeśli lubicie działać z ukrycia i organizować zasadzki, dajcie szansę niszczycielom;
  • jeśli najlepiej czujecie się, dzierżąc największe działa na polu bitwy, to pancerniki mogą okazać się dla Was stworzone;
  • jeśli cenicie wszechstronność i lubicie wspierać sojuszników, to Waszym powołaniem może być dowodzenie krążownikami.

Po pewnym czasie załapiecie, o co chodzi w rozgrywce i będziecie w stanie znaleźć gałąź, w której będziecie się czuć jak ryba w wodzie.

Komfort ⇒ Wyniki ⇒ Nagrody


3. Znajomość trybów gry

Istnieje kilka typów bitew, która stają się dostępne w miarę zwiększania poziomu dostępu konta. Dla nowych graczy najważniejsze są bitwy kooperacyjne i losowe.

Bitwy kooperacyjne są idealne, jeśli zaczynacie przygodę z World of Warships i poznajecie podstawy. Jednakże, gdy osiągniecie 3. poziom konta, zyskacie dostęp do bardziej wymagającego trybu PvP – bitew losowych – dzięki którym będziecie mieli możliwość znacznego zwiększenia nagród!


4. Rozpocznijcie kampanię

Jedną z funkcji gry, której gracze często nie zauważają, jest system kampanii. Zasada jego działania jest bardzo prosta.

Kampanie są odblokowywane, gdy Wasze konta osiągną 10. poziom dostępu

Stale dostępne kampanie zobaczycie za pomocą odpowiedniego przycisku po lewej stronie w Porcie. Dla nowych graczy najbardziej przystępne będą następujące z nich:

  • Nauka o zwycięstwie (łatwa);
  • Honorowa służba (średnia).

Musicie ręcznie aktywować zadania w interfejsie kampanii, by zdobywać gwiazdy i czynić postępy w wybranych kampaniach. Jednocześnie można aktywować dwa zadania (trzy, jeśli posiadacie konto premium Warships), a za ukończenie każdego z nich otrzymacie przydatne nagrody – wśród nich flagi sygnałowe i kamuflaże – które zwiększą Wasze osiągi podczas bitwy oraz zapewnią mnożniki zdobywanych PD i kredytów.

Złota rada: męczycie się, by zdobyć wystarczającą liczbę gwiazd? Zadania można wielokrotnie powtarzać, by zdobywać punkty za misje. Jednak nagroda za zadanie jest przyznawana tylko raz.

5. Dozbrójcie się!

Przed wyruszeniem okrętem do boju, zawsze sprawdźcie zakładkę WYGLĄD w górnej części interfejsu Portu. Znajdziecie tam wykaz wszystkich posiadanych kamuflaży i flag sygnałowych, które czekają, aż je zamontujecie. Gdy najedziecie na jakąś pozycję, zobaczycie, jakie zapewnia premie przy użyciu – premie ekonomiczne, jak doładowania PD i kredytów; premie bojowe, jak doładowania wykrywalności i rozrzutu; lub kombinację różnych premii.

Naraz możecie założyć do 21 flag sygnałowych, ale tylko jeden kamuflaż, więc przed wypłynięciem na bitwę, dobierzcie rozważnie ekwipunek!

Gorąco polecamy obejrzenie następujących krótkich samouczków z naszej serii filmów „Jak to działa”:


6. Wykonujcie misje bojowe

Specjalne misje bojowe są regularnie dostępne w grze. Można je wykonać w formie pojedynczych zleceń lub łańcuchów. Są często ograniczone czasowo i powiązane z historycznymi rocznicami lub specjalnymi wydarzeniami w grze jak np. tryby na Prima Aprilis, czy Halloween.

Sporadycznie na portalu World of Warships również publikowane są misje i rywalizacje, których aktywowanie jest opcjonalne, co oznacza, że musicie zalogować się na portalu za pomocą swojego konta Wargaming i kliknąć odpowiedni przycisk, by wziąć udział.

Nagrody za te misje i zawody mogą znacznie usprawnić Wasze starania w dostaniu się na wyższy poziom!

Misje bojowe są odblokowywane, gdy konto osiągnie 8. poziom dostępu

Sprawdźcie naszą serię Odprawa przed misją, która omawia misje tygodniowe i jest aktualizowana w każdy czwartek na naszej stronie!


7. Opracujcie plan na grę

W każdej bitwie gracz ma do dyspozycji tylko jeden okręt, więc wykorzystajcie swój jak najlepiej!

Osiągi w grze i poziom wkładu w bitwę, który ostatecznie prowadzi do zwycięstwa Waszej drużyny zawsze będą najlepszymi wskaźnikami Waszego stopnia zaawansowania.

  • Grajcie ostrożnie – jeśli na początku bitwy dacie się złapać samotnie na otwartej przestrzeni, przyciągniecie ostrzał całej floty nieprzyjaciela. O ile nie jesteście całkowicie pewni, że element zaskoczenia jest po Waszej stronie, nie prowokujcie przeciwnika, odpalając działa. Gdy bitwa zacznie się na dobre, a równowaga sił zostanie zaburzona na Waszą korzyść, możecie pokusić się o odważniejsze ruchy i – kto wie – stać się czynnikiem kluczowym przy osiągnieciu zwycięstwa.
  • Wykorzystujcie wszystkie narzędzia, które posiadacie – interfejs gry zapewnia mnóstwo przyrządów i wskaźników, które pomogą Wam zmaksymalizować efektywność bojową i rozeznanie w sytuacji – są to celownik, pasek PW przeciwników i minimapa.
    • Rola minimapy nie ogranicza się jedynie do pokazywania Waszego położenia. Świadomość ruchów sojuszników i przeciwników pomoże Wam podejmować strategiczne decyzje. Sprawdźcie poświęcony tej kwestii poradnik i wykorzystajcie w pełni to potężne narzędzie!


8. Zatapianie okrętów to nie wszystko

Niszczenie okrętów przeciwnika potrafi dać mnóstwo satysfakcji. Oczywiście ustalanie priorytetów oraz eliminacja celów są bardzo ważne i zwiększą liczbę PD na koniec bitwy, ale w ostateczności zwycięstwo jest warte więcej niż zatopiony nieprzyjaciel!

Zdobywajcie strefy kluczowe; zapewnijcie wsparcie ogniowe sojusznikom, gdy próbują je zająć; skupcie się na przeciwnikach, którzy wydają się stanowić największe i najbliższe niebezpieczeństwo, nawet jeśli będzie to oznaczać, że mała czerwona baretka przejdzie Wam koło nosa.

Gorąco polecamy obejrzenie krótkiego samouczka z naszej serii filmów „Jak to działa”:


9. Czas premium Warships

Najszybsze, najprostsze i najbardziej bezpośrednie przyśpieszenie Waszych postępów można osiągnąć przez pozyskanie czasu konta premium Warships. Czas premium działa na bardzo prostej zasadzie – zapewnia stałą premię 65% do PD zdobywanych po bitwie i 50% do zarobionych kredytów. Dodatkowo otrzymacie unikatowy Port premium oraz możliwość aktywowania trzech zadań kampanii jednocześnie zamiast dwóch.

65% more commander experience per battle
65% więcej PD dowódcy w każdej bitwie
65% more experience per battle
65% więcej PD w każdej bitwie
50% more credits per battle
50% więcej kredytów w każdej bitwie

Załóżmy zatem, że w ciągu tygodnia zdobędziecie 2000 PD. Po aktywowaniu konta premium Warships moglibyście zarobić w tym samym okresie 3300 PD.

Dni konta premium Warships można zdobyć za określone misje bojowe, w Dostawach codziennych oraz za zadania z kampanii w grze.

Konto premium można również kupić w Sklepie premium – zarówno dla siebie, jak i w ramach prezentu dla innego gracza.

Wszyscy rekruci otrzymują 7 dni konta premium Warships oraz okręt II poziomu Diana po rozegraniu swojej pierwszej bitwy! Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to wyciśnijcie z tej okazji, ile się da!


10. Uczcie się od najlepszych!

Nie musicie tak właściwie grać w World of Warships, by się uczyć – możecie naszą grę również oglądać!

Włączcie nasz oficjalny kanał Twitch co tydzień, by oglądać regionalne streamy społeczności. Po pierwsze i najważniejsze, możecie wyciągnąć z nich pouczającą lekcję na temat rozgrywki od doświadczonego zespołu streamowego, jest jednak również możliwość wzięcia udziału w okazjonalnych akcjach rozdawniczych z przedmiotami w grze!

Poza naszym kanałem, dziesiątki utalentowanych współtwórców społeczności World of Warships transmituje regularnie swoje poczynania w grze. Oglądanie ich transmisji może Wam pomóc w poznaniu skutecznych rozwiązań taktycznych oraz konkretnych mechanik gry.

Sprawdźcie kanały naszych zaufanych współtwórców społeczności i zobaczcie jaki kurs obiorą zaprawieni w bojach kapitanowie!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, spróbujcie połączyć swoje konto Twitch z kontem Wargaming.net. Dzięki temu, gdy będziecie oglądać określonych streamerów World of Warships, zapewnicie sobie szansę na zdobycie nagród – tzw. Twitch Drop. Poczytajcie więcej o Twitch Drops tutaj.


Jesienna kampania rekrutacyjna: zdobądźcie 500 dublonów za rekruta!

Przez następne 30 dni możecie zdobyć co najmniej 500 dublonów i 500 punktów rekrutacyjnych za każdego rekruta, którego zaprosicie przez Stację rekrutacyjną! Wliczany będzie każdy zaproszony przez Was gracz, który osiągnie swój rekrutacyjny kamień milowy przed zakończeniem wydarzenia. 10 najlepszych rekruterów z każdego serwera może się spodziewać nagrody w postaci losowego okrętu premium o poziomie odpowiadającym ich stopniowi!

Kliknijcie tutaj po więcej informacji

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze