WoWs: miniprzewodnik

Kredyty.

Zdecydowaliśmy się zaktualizować naszą bazę wiedzy i opublikować serię miniprzewodników dotyczących dostępnych w naszej grze zasobów.

Ten pilotażowy artykuł poświęcamy kredytom — kamieniu węgielnemu ekonomii gry. Koniecznie go przeczytajcie, jeśli jesteście nowi w grze! Weterani również znajdą tu przydatne wskazówki.

KREDYTY I ICH PRZEZNACZENIE

Kredyty są podstawową walutą w World of Warships. To kredyty, do spółki z PD, są zasobem przyznawanym po każdej bitwie. To właśnie one używane są do nabywania możliwych do zbadania okrętów i modułów. To jedna z kluczowych funkcji kredytów — ale zdecydowanie niejedyna.

KREDYTY POTRZEBNE SĄ TEŻ DO:

  • nabywania sygnałów wszystkich typów;
  • nabywania licznych ulepszeń, jednorazowych i stałych kamuflaży;
  • zaawansowanego szkolenia dowódców podczas ich rekrutacji;
  • odwoływania dowódców;
  • obsługi okrętów po bitwach.

Kredyty wydawane są po każdej bitwie w ramach tzw. kosztów obsługi okrętu. Im wyższy poziom okrętu, tym wyższe koszty jego serwisowania. Jest to szczególnie odczuwalne w przypadku superokrętów: ich obsługa kosztuje dwa razy więcej niż okrętów X poziomu.

SPECJALNE OPCJE KREDYTÓW

W Zbrojowni często pojawiają się oferty specjalne za kredyty. Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi do głowy, są aukcje. Licytowane przedmioty najczęściej można nabyć za kredyty, np. superokręty we wczesnym dostępie i inne przedmioty.

Aktualizacja 13.2 wprowadza do gry wydarzenie Polowanie na Piñatę. W ramach tego tymczasowego typu bitwy możecie skorzystać ze specjalnego wspierającego sprzętu eksploatacyjnego, a zestawy odblokowujące różne jego rodzaje dla różnych klas okrętów, dostępne są także za kredyty.

ŹRÓDŁA KREDYTÓW

Wspominaliśmy już, że każda rozegrana bitwa nagrodzi Was kredytami. Ważne, by pamiętać, że liczba zdobytych kredytów jest uzależniona od Waszych aktywnych działań w toku bitwy. Zadawane uszkodzenia; zniszczone lub wykryte okręty nawodne i podwodne oraz samoloty; uszkodzenia zadane wykrytym przez Was przeciwnikom; potencjalne uszkodzenia; zajmowanie i obrona stref kluczowych i baz; a nawet wykrywanie torped — wszystkie te działania przynoszą kredyty. Im lepiej sobie radzicie w bitwach, tym więcej środków otrzymacie.

Ważny jest też dobór okrętu. Okręty niższych poziomów nie mogą się poszczycić wielkim potencjałem do zarabiania kredytów, a okręty X poziomu i superokręty są dość drogie pod względem obsługi. Łatwo z tego wywnioskować, że optymalne do zarabiania kredytów są poziomy VIII–IX. Okręty premium są oczywiście najlepszą opcją na zdobycie dodatkowych kredytów i PD w każdej bitwie.

Czy jest jakiś sposób na zwiększenie dochodów w kredytach? Poza oczywistą poradą, by grać okrętami premium VIII i IX poziomu tak skutecznie, jak to możliwe, są też inne sposoby! Z pomocą przychodzą aktywności, misje bojowe i modyfikatory, a także kupowanie i sprzedawanie przedmiotów.

OPERACJE I POTYCZKI

Bitwy losowe nie są jedynymi starciami, w których można zdobywać kredyty — rzućcie też okiem na operacje. W bitwach tego typu walczycie z przeciwnikami sterowanymi przez AI, a wydarzenia rozwijają się w nich w bardziej kontrolowany sposób. Jeśli macie wystarczające umiejętności i wybierzecie właściwe okręty, operacje mogą się stać dla Was stabilnym źródłem kredytów.

W każdej nowej aktualizacji przeprowadzamy też trzy albo cztery potyczki i każda z nich oferuje specjalne łańcuchy misji bojowych. Ich warunki i nagrody mogą się nieznacznie różnić pomiędzy aktualizacjami. Wypełnianie misji bojowych w potyczkach może zapewnić miliony dodatkowych kredytów w każdej aktualizacji.

SPRZEDAWANIE PRZEDMIOTÓW

Zawsze możecie sprzedać zbadane okręty za 50% ich pierwotnej ceny. W końcu nie każdy okręt idealnie pasuje do Waszego stylu gry, prawda? Sprzedawanie zbadanych okrętów jest powszechną praktyką. Gra daje nawet możliwość sprzedaży całej gałęzi — to poważna decyzja, ale w zamian otrzymuje się masę kredytów! Pamiętajcie o tym, gdy rozwijacie nową gałąź.

Na 15. poziomie dostępu odblokowana zostaje funkcja zarządzania przedmiotami. W sekcji Inwentarz w menu profilu w grze możecie sprzedawać moduły, ulepszenia, sygnały, flagi, kamuflaże i premie ekonomiczne.

NAGRODY CODZIENNE I KONTENERY

Z pewnością zauważyliście, że za każdym razem, gdy logujecie się do gry, to pierwszą rzeczą, którą widzicie, jest okno nagród codziennych*. Nagrody codzienne przybierają różną postać, również kredytów. Oczywiście nie każdego dnia, ponieważ stale się one zmieniają. Jednocześnie każdego dnia możecie zdobyć maksymalnie trzy kontenery za zdobycie 200012 500 i 37 000 PD. Możecie wybrać kontenery, które chcecie otrzymać — możliwości jest kilka. Jedną z nich jest kontener Więcej nagród ekonomicznych, który daje gwarancję otrzymania kredytów.

*Jeśli nie widzicie ekranu z nagrodami codziennymi po zalogowaniu, a chcielibyście go widzieć, to kliknijcie swoją nazwę użytkownika w Porcie i przejdźcie do zakładki Nagrody codzienne. W oknie, które się otworzy, zaznaczcie pole w prawym dolnym rogu ekranu.

W każdej aktualizacji możecie otrzymać darmowe zestawy w Zbrojowni. Przyznawane są one raz dziennie i zawierają różne wartościowe przedmioty, m.in. kredyty.

UCZESTNICTWO W TESTACH PUBLICZNYCH

Premiera każdej aktualizacji gry poprzedzona jest testem publicznym, w którym każdy może wziąć udział i na własnej skórze doświadczyć nadchodzących zmian. Jest to pouczające dla graczy i przydatne dla deweloperów. Może też być dla Was bardzo lukratywne! W trakcie każdego testu publicznego gracze mają dostęp do misji bojowych z kuszącymi nagrodami. Również z kredytami.

NAGRODY DLA NASZYCH SUBSKRYBENTÓW

Kredyty są częstą nagrodą dla naszych subskrybentów na YouTubeTwitchDiscord i w mediach społecznościowych. Te źródła dostaw nie są tak pewne, jak potyczki czy testy publiczne, ponieważ nagrody mogą się różnić pomiędzy aktualizacjami. Mimo wszystko na pewno warto mieć tę możliwość na uwadze!

W bieżącej aktualizacji 13.2 możecie zdobyć nawet 180 000 kredytów za wypełnianie misji bojowych dla naszych subskrybentów na YouTube. I to nawet bez uwzględniania nagród z kontenerów i kodów bonusowych, które często pojawiają się w naszych filmach.

MODYFIKATORY

Stałe i jednorazowe premie ekonomiczne oraz konto premium to zupełnie osobne tematy. Gdy je połączymy, mogą zwiększyć dochody w kredytach po każdej bitwie niemal pięciokrotnie, dzięki czemu są praktycznie najskuteczniejszym sposobem na zdobywanie waluty gry w dużych ilościach. Wspominamy jednak o nich na samym końcu, ponieważ najpierw musicie je zdobyć.

Premie ekonomiczne i dni konta premium Warships są często dostępne w charakterze nagród za przepustki wydarzenia, w Stoczni, w sezonach bitew rankingowych i klanowych oraz w pewnych łańcuchach misji bojowych. Możecie też często znaleźć je w kontenerach i zestawach.

W Zbrojowni możecie zdobyć standardowe i specjalne premie ekonomiczne, dostępne osobno za węgiel.

KUPNO I WYMIANA

Skoro jesteśmy już przy płatnych opcjach, to poniżej macie ostatnie dwa sposoby na podratowanie swoich zapasów głównej waluty gry w sposób szybki i odczuwalny. Zawsze możecie znaleźć kredyty do kupienia — osobno lub w zestawach za dublony — w Zbrojowni i Sklepie Premium. Możecie też wymieniać dublony na kredyty w swoich portach, w każdym momencie.

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze