WoWs: miesiąc USNI

Powstanie, historia i misja.

W tym tygodniu w World of Warships będziemy świętować nie tylko z jednego powodu. Poza 8. rokiem utrzymywania się naszej gry na fali, chcemy również upamiętnić bardzo ważną datę w historii U.S. Naval Institute — ich 150-lecie. Od dzisiaj w każdym tygodniu aktualizacji 12.8 będziemy publikować nowy artykuł, omawiający inny aspekt długiej i bogatej historii naszej instytucji partnerskiej. Każdej z tych publikacji będzie towarzyszyć gotowy do odebrania łańcuch misji bojowych. Ukończcie co najmniej trzy z tych tygodniowych łańcuchów, by otrzymać flagę w grze 150. rocznica U.S. Naval Institute i nie tylko. Więcej informacji o jubileuszowym miesiącu USNI znajdziecie tutaj.

Odbierz łańcuch misji na stronie WoWs

Warunki misji

Początek: 14 wrz, 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 14 wrz, 07:00
Koniec: 27 wrz, 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 27 wrz, 07:00
Część 1. Zdobyć 15 000 bazowych PD.

Nagroda: po 1 jednorazowej premii ekonomicznej kredyty +40% i PD okrętu +200%.

Część 2. Wygrać 1 bitwę.

Nagroda: 2 kamuflaże jednorazowe Stars 'n’ Stripes.

Nagroda końcowa: po 1 jednorazowej premii ekonomicznej PD dowódcy +200% i wolne PD +600%.

Możecie ukończyć ten łańcuch misji bojowych w bitwach losowych, rankingowych i kooperacyjnych, a także w operacjach i potyczkach, grając okrętami V–X poziomu i superokrętami.

W 1873 roku grupa 15 oficerów Marynarki Wojennej i Piechoty Morskiej zebrała się w budynku fizyki i chemii Akademii Marynarki Wojennej, by omówić zawodowe sprawy floty po wojnie secesyjnej. Tak powstał United States Naval Institute, który od swych początków służył jako otwarte i niezależne forum służące debatom i dyskusjom związanym ze sprawami dotykającymi Służb Morskich.

Departament Fizyki i Chemii, korytarz, w którym spotkali się pierwsi oficerowie i założyli USNI. Fregaty USS Constitution i USS Santee, slupy wojenne USS Marion i USS Dale, a także monitor z podwójną wieżą USS Amphitrite.

Kontradmirał John Worden, który w tym czasie służył również jako superintendent Akademii Marynarki Wojennej, został pierwszym prezesem Naval Institute. John Worden zyskał krajową sławę jako kapitan USS Monitor w bitwie w zatoce Hampton Roads podczas wojny secesyjnej. Monitor stoczył pojedynek z należącym do Konfederacji okrętem pancernym CSS Virginia podczas pierwszej w historii morskiej bitwie pomiędzy napędzanymi parą, opancerzonymi jednostkami.

Okręty pancerne walczyły ze sobą przez kilka godzin, ale żaden z nich nie doznał poważnych uszkodzeń. Po żadnej ze stron nie odnotowano ofiar śmiertelnych i tylko Worden został poważnie ranny. Dzień wcześniej Virginia toczył bitwę z okrętami wroga, z kolei Monitor walczył w tym czasie z siłami natury. W rezultacie załogi obu jednostek były wyczerpane i oba okręty zużyły już znaczną część amunicji. Jednostki wycofały się — Virginia obrał kurs na Sewell’s Point, a Monitor powrócił na swoje kotwicowisko. Mimo że bitwa zakończyła się remisem, zwiastowała nadejście przyszłości bitew morskich.

Kontradmirał John L. Worden, USN, fotografia autorstwa F.M. Zullera, Akademia Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, z podpisem: „Dla Komandora T.L. Swanna z pozdrowieniami od Johna L. Wordena, Kontradmirała Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, Akademia Marynarki Wojennej, 1 lutego 1874 r.”

Wizją założycielską Naval Institute było stworzenie forum do wymiany myśli, by rozpowszechniać i poszerzać wiedzę o potędze morskiej oraz zachować nasze morskie dziedzictwo. „Zapisy” tych początkowych dysput zostały ostatecznie opublikowane i były czytane w całej flocie. To właśnie we flocie, stanowiącej ostrze miecza marynarki, naprawdę można było odczuć wartość rozpraw Naval Institute. Wpływ nowej organizacji szybko się rozprzestrzenił i wkrótce objął wszystkie Służby Morskie USA: Marynarkę Wojenną, Piechotę Morską i Straż Wybrzeża.

Dzisiejsza siedziba Naval Institute — Beach Hall — posiada imponujący widok na rzekę Severn oraz cmentarz, na którym spoczywają najbardziej zasłużeni bohaterowie z historii Marynarki Wojennej i Piechoty Morskiej, w tym Ernest J. King i Willis A. Lee.

USNI służy swoim członkom, publikując miesięcznik Proceedings i zapewniając inne korzyści, jak na przykład dziennik informacyjny USNI News oraz zniżki na wszystkie pozycje z oferty Naval Institute Press; a także zniżkę na subskrypcję swojego nagradzanego dwumiesięcznika Naval History Magazine. Członkowie mają również dostęp do archiwum USNI, a także konferencji i wydarzeń, dzięki którym mogą poszerzać swoje sieci kontaktów i rozwijać się zawodowo.

Członkowie USNI otrzymują zniżki na wszystkie książki Naval Institute Press, dostęp do ponad 500 tysięcy fotografii w archiwum online, a także subskrypcję magazynów Proceedings oraz Naval History MagazineTutaj znajdziecie więcej szczegółów.

Założony w 1873 roku U.S. Naval Institute to niezależne forum zrzeszające osoby zainteresowane rozwojem i rozpowszechnianiem profesjonalnej, literackiej i naukowej wiedzy o potędze morskiej i innych kluczowych zagadnień w zakresie globalnego bezpieczeństwa. Wasze członkostwo umożliwia Naval Institute kontynuowanie jego kluczowej misji Niezależnego Forum dla Służb Morskich — przestrzeni dla wolnej i niezależnej dyskusji.

Informacje: Jubileuszowy Miesiąc USNI

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze