WoWs: Miesiąc USNI

Naval Institute w wojnach światowych.

W tym tygodniu w World of Warships w najlepsze trwa wielkie świętowanie 150. rocznicy powstania U.S. Naval Institute. Co tydzień podczas aktualizacji 12.8 będziemy publikować nowy artykuł, omawiający inny aspekt długiej i bogatej historii naszej instytucji partnerskiej, a każdy artykuł zostanie wzbogacony o możliwy do odebrania łańcuch misji bojowych. Poprzedni łańcuch znaleźć można tutaj.

Ukończcie co najmniej trzy z tych tygodniowych łańcuchów, by w grze otrzymać flagę 150. rocznica U.S. Naval Institute i nie tylko. Więcej informacji o jubileuszowym miesiącu USNI znajdziecie tutaj.

Odbierz łańcuch misji na oficjalnej stronie WoWs

Warunki misji

Początek: 21 wrz, 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 21 wrz, 07:00
Koniec: 4 paź, 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 4 paź, 07:00

Część 1.
Zdobyć 60 000 PD dowódcy.

Nagroda: po 1 jednorazowej premii ekonomicznej kredyty +40% i PD okrętu +200%

Część 2.
Zdobyć 150 baretek.

Nagroda: 2 kamuflaże jednorazowe MS-21

Nagroda końcowa: po 1 jednorazowej premii ekonomicznej PD dowódcy +200% i wolne PD +600%

Od 1873 roku Naval Institute stwarza warunki do wymiany najróżniejszych poglądów i jest najważniejszym na świecie niezależnym forum poświęconym kwestiom obronności i bezpieczeństwa. Niektórzy z najbardziej zasłużonych dowódców marynarki II wojny światowej — King, Nimitz, Halsey i Lee — pierwsze szlify zdobyli w I wojnie światowej, zaś wielu z nich początkową rozpoznawalność zyskało nie na polu walki, lecz na łamach Proceedings.

Okładka pierwszego wydania Proceedings of the United States Naval Institute, rok 1874.

Magazyn po raz pierwszy opublikowano w 1874 roku jako „Proceedings of the Naval Institute”. Czytelnicy militariów stale uznają Proceedings za „najbardziej wiarygodne”, „najbardziej istotne”, „najważniejsze” i „obowiązkowe” wśród wszystkich czasopism o tematyce wojskowej. Redaktorami magazynu są młodsi oficerowie i specjaliści ze wszystkich trzech morskich formacji zbrojnych (Marynarki Wojennej, Piechoty Morskiej i Straży Przybrzeżnej), starsi stopniem dowódcy floty, uznani pisarze, a nawet zwierzchnicy zagranicznych marynarek wojennych. Krąg czytelników jest mocno zróżnicowany, począwszy od kadetów i podchorążych po admirałów i przedstawicieli agencji rządowych.

13 czerwca 1878 pod dowództwem Alfreda Thayera Mahana Naval Institute wprowadził zasady pierwszego konkursu na esej — General Prize Essay Contest — który jest kultywowany do dziś. Obecnie Naval Institute sponsoruje 14 konkursów na esej, na które składa się publikacja zwycięskich esejów w magazynach Proceedings lub Naval History, wyrazy uznania dla zwycięzców na wydarzeniach dla publiczności i nagrody pieniężne.

„Złoty medal przyznany przez Naval Institute to dla mnie nie tylko wielki zaszczyt, lecz również dożywotnie członkostwo i pięćset dolarów. Dodam, że zanim stworzyłem nagrodzony esej, byłem po prostu jednym z wielu oficerów. Ale nagrodzony esej zapewnił mi rozgłos w całej marynarce wojennej, co z pewnością pomogło mi w karierze”.

Admirał floty Ernest J. King, US Navy. Cytowany w „Master of Sea Power” Thomasa B. Buella na temat nagrodzonego eseju „Some Ideas About Organisation Onboard Ship”, napisanego w 1909 roku jako porucznik. Proceedings Vol. 35, #129.

Adm. Chester Nimitz (po lewej), adm. Ernest J. King (w środku), adm. Raymond Spruance (po prawej). Lipiec 1944 roku.
Wzmianka: kolekcja fotografii Alfreda Josepha Sediviego, USN (1915–1945), dzięki uprzejmości Nickie Sedivi Lancaster.

Admirał Ernest J. King dosłużył się stopnia admirała floty, pełniąc później funkcję Naczelnego Wodza United States Fleet (COMINCH) i Szefa Operacji Morskich (CNO) podczas II wojny światowej. Dowodził operacjami, planami i administracją marynarki wojennej USA, był również członkiem Kolegium Połączonych Szefów Sztabów. King był drugim co do rangi oficerem US Navy w czasie II wojny światowej, po admirale floty Williamie D. Leahy, który służył jako Szef Kolegium Połączonych Szefów Sztabów.

Każde większe wyzwanie strategiczne, taktyczne, technologiczne i dotyczące dowodzenia w marynarce wojennej było obiektem debat na łamach Proceedings — czasem przez lata — zanim zmiana się przyjęła. Często nowe pomysły nie były popularne, lecz skrupulatne i logiczne argumenty prowadziły do zmiany. Proceedings nie potrzebuje zatwierdzenia od Marynarki Wojennej, Piechoty Morskiej, czy Straży Wybrzeża, by opublikować artykuł. Jeśli pomysł jest konstruktywny, dobrze przemyślany i ma na celu dobro morskich sił zbrojnych, zostanie opublikowany — podobnie z kontrargumentami.

Członkowie USNI otrzymują zniżki na wszystkie książki Naval Institute Press, dostęp do ponad 500 000 fotografii w archiwum online, a także dostęp do magazynów Proceedings oraz Naval History. By otrzymać dodatkowe informacje, kliknijcie ten link.

Założony w 1873 roku U.S. Naval Institute to niezależne forum zrzeszające osoby zainteresowane rozwojem i rozpowszechnianiem profesjonalnej, literackiej i naukowej wiedzy o potędze morskiej i innych kluczowych zagadnieniach w zakresie globalnego bezpieczeństwa. Wasze członkostwo umożliwia Naval Institute kontynuowanie jego kluczowej misji jako „Niezależnego forum morskich sił zbrojnych” — przestrzeni dla wolnej i niezależnej dyskusji.

Informacje: jubileuszowy miesiąc USNI

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze