WoWs: kolekcje

Zbieranie i nagrody.

W wersji 0.9.7 pojawi się kolekcja „Marynarka Niemiec”.

To doskonała okazja na odświeżenie sobie pamięci o dostępnych kolekcjach w grze i przypomnienie, dlaczego warto je zbierać.

KOLEKCJA „MARYNARKA NIEMIEC”

Zbierajcie elementy kolekcji, aby poznać historię niemieckiej marynarki w pierwszej połowie XX wieku — okręty i samoloty; osobistości i emblematy; nagrody oraz mundury. Zebranie całej kolekcji pozwoli Wam poznać losy niemieckich projektów lotniskowców; historię Karla von Müllera, oficera dowodzącego krążownikiem Emden; ciekawe fakty na temat Orderu Hohenzollernów oraz znacznie więcej! Kolekcja składa się z sześciu sekcji, z których każda dzieli się na sześć elementów:

  • Samoloty;
  • Emblematy okrętów;
  • Niemieckie odznaczenia wojskowe;
  • Osobistości;
  • Okręty;
  • Niemiecka Marynarka Wojenna.

Nagrodą za skompletowanie sekcji i całej kolekcji jest możliwość zawieszenia dwóch flag oraz alternatywne wzory kamuflażu dla okrętów niemieckich.

W trakcie aktualizacji 0.9.7, kontenery z elementami kolekcji można zdobyć na następujące sposoby:

  • do 10 kontenerów — poprzez wypełnianie dyrektyw;
  • do 2 kontenerów — z Dostaw codziennych;
  • do 5 kontenerów — za wykonywanie specjalnych misji bojowych z oficjalnych streamów World of Warships;
  • do 6 kontenerów — za wykonywanie specjalnych łańcuchów misji bojowych za sterami Pommern. Dwie z tych misji można również wykonać, dowodząc okrętem Erich Loewenhardt.

Kliknijcie poniższy przycisk na głównej stronie WoWs, aby odebrać jeden dodatkowy kontener!

Możecie kontynuować zbieranie elementów kolekcji z Dostaw codziennych, poprzez aktywację subskrypcji w zakładce Kolekcje w sekcji Profil w Porcie.

Kurs wymiany zduplikowanych elementów wynosi 4:1. Po skompletowaniu całej kolekcji każdy duplikat zostanie automatycznie wymieniony na 15 000 kredytów.

Dołączcie do polowania na przedmioty z nowej kolekcji, skompletujcie obecne kolekcje i odbierzcie cenne nagrody!

PO CO GROMADZIĆ KOLEKCJE?

Kolekcje są świetnym sposobem na poznanie interesujących faktów historycznych i przy okazji zdobycie wartościowych nagród, takich jak stałe kamuflaże, dowódcy oraz inne cenne przedmioty oraz możliwości w grze.

Nasze kolekcje zaprojektowane są w taki sposób, żeby dawać graczom wiedzę na temat historii marynarek wojennych, ważnych operacji wojskowych czy słynnych postaci historycznych. W grze czasami pojawią się także kolekcje „niehistoryczne”. Mogą być one związane ze współpracą z innymi markami (na przykład kolekcja zainspirowana serią anime High School Fleet), czy skupiać się na samej grze World of Warships.

Na kolekcje składają się rozmaite elementy: herby okrętów wojennych i jednostek bojowych, przedmioty związane z ważnymi osobistościami, uzbrojenie, okręty i samoloty, insygnia i wiele więcej. Każdy obrazek opatrzony jest szczegółowym opisem. Dla wygody graczy elementy podzielone są na tematyczne sekcje, a skompletowanie każdej sekcji jest nagradzane. Gdy gracz posiada wszystkie elementy kolekcji, wyświetlane jest okno z informacją o przyznanej nagrodzie. Kolekcja oznaczana jest ikoną „Zebrano”, co oznacza, że w każdej chwili można do niej wrócić i zapoznać się z opisami jej elementów.

JAK GROMADZIĆ KOLEKCJE?

Gdzie znajdę swoje kolekcje?

W sekcji Profil w Porcie. Dostęp do danej kolekcji przyznawany jest po zdobyciu pierwszego jej elementu.

Uwaga: zakładka Kolekcje nie będzie widoczna, jeśli nie posiadacie żadnych elementów kolekcji.

Jak zdobywać przedmioty z kolekcji?

Zazwyczaj elementy kolekcji zdobywa się dzięki kontenerom o tej samej nazwie. Kliknięcie przedmiotu kolekcji, który znaleziono w kontenerze, przeniesie Was do ekranu właściwej kolekcji. Są jednak wyjątki — na przykład przedmioty z kolekcji Rocznica World of Warships z 2017 roku przyznawane były za specjalne osiągnięcia w bitwach.

Czym jest subskrypcja?

Niektóre kolekcje można subskrybować. Jest to sposób na wybranie kolekcji, którą chcecie aktywnie zbierać. Pierwsze elementy tych kolekcji zdobyć można dzięki specjalnym kontenerom. Aktywacja subskrypcji sprawi, że pozostałe jej elementy znaleźć będzie można w następujących kontenerach: Więcej kredytów, Więcej sygnałów i kamuflaży, Więcej zasobów oraz Spróbuj szczęścia. W danym momencie można subskrybować tylko jedną kolekcję, za pośrednictwem zakładki Profil.

Czym jest duplikat?

Przy gromadzeniu kolekcji może się zdarzyć, że otrzymacie przedmiot, który już posiadacie — nazywamy go „duplikatem”. Mając wystarczającą liczbę duplikatów z tej samej kolekcji, można je wymienić na dowolny brakujący przedmiot z tej kolekcji. Żeby to zrobić, trzeba kliknąć puste miejsce w albumie i potwierdzić chęć wymiany duplikatów na wybrany brakujący element w oknie, które się pojawi. Koszt takiej wymiany uzależniony jest od kolekcji, ale zazwyczaj wynosi od 2 do 5 duplikatów za brakujący element. Gdy kolekcja będzie już pełna, wszystkie pozostałe duplikaty zostaną automatycznie wymienione na kredyty. Dokładny kurs wymiany uzależniony jest od kolekcji. Gracz może więc zdecydować, czy woli ukończyć kolekcję jak najszybciej, czy decyduje się zgromadzić jak najwięcej duplikatów, by zdobyć później więcej kredytów.

JAKIE KOLEKCJE I NAGRODY SĄ DOSTĘPNE?

Aktualnie w grze jest dostępnych 15 kolekcji. Ich elementy zdobyć można dzięki kontenerom o tej samej nazwie, które nabyć można w Zbrojowni za węgiel. Wyjątki: Yamamoto Isoroku, „Kapitan Zła Rada: Od kuchni” oraz „King of the Sea”.

Yamamoto Isoroku

Kolekcja ta poświęcona jest biografii Yamamoto Isoroku, głównodowodzącemu Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej. Składa się z 40 elementów, takich jak przedmioty osobiste admirała, mundury starszych oficerów marynarki i marynarzy Japonii, odznaczenia za osiągnięcia w bitwach oraz rozmaite elementy wyposażenia wojskowego związanego z Yamamoto Isoroku. Pierwszy element kolekcji zdobyć można, wypełniając ostatnią misję kampanii Yamamoto Isoroku lub dzięki konkretnemu kontenerowi ze Sklepu Premium.

Nagrodą za zebranie kolejnych sekcji jest możliwość zawieszenia dwóch flag oraz alternatywne wzory kamuflażu dla okrętów japońskich.

Nagrodą za zebranie całej kolekcji jest pamiątkowa flaga.

Możliwa jest subskrypcja tej kolekcji.

Polowanie na Bismarcka

Kolekcja poświęcona słynnej operacji morskiej o takiej samej nazwie, zawierająca godła okrętów i jednostek lotniczych, które brały w niej udział.

Nagrodą za zebranie całej kolekcji są stałe kamuflaże dla pancernika VIII Bismarck: Z dna oceanu oraz Ostatni podbój.

Dunkierka

Kolekcja poświęcona Operacji Dynamo — misji przeprowadzonej w 1940 roku, by ocalić brytyjskich i francuskich żołnierzy z miasta Dunkierka, gdzie zostali otoczeni przez niemieckie oddziały. Kolekcja opowiada historie okrętów, które brały udział w ewakuacji.

Nagrodami za zebranie całej kolekcji są unikalny brytyjski dowódca Jack Dunkirk z 10 punktami umiejętności oraz pamiątkowa flaga Ewakuacja Dunkierki.

2 lata World of Warships

Kolekcja poświęcona drugiej rocznicy gry, złożona z przedmiotów związanych z różnymi fazami rozwoju projektu w latach 2016 oraz 2017.

Nagrodami za zebranie sekcji są rozmaite stałe kamuflaże dla możliwych do zbadania okrętów VIII poziomu.

Nagrodami za zebranie całej kolekcji są kamuflaż dla brytyjskiego pancernika VIII poziomu VIII Monarch oraz pamiątkowa flaga.

Vive la France

Kolekcja wydana z okazji wprowadzenia do gry francuskich pancerników. Złożona jest z różnych przedmiotów powiązanych z marynarką francuską.

Nagrodami za zebranie całej kolekcji są unikalny francuski dowódca Jean-Jacques Honoré z 10 punktami umiejętności oraz pamiątkowa flaga.

Amerykańskie krążowniki

Kolekcja wydana z okazji wprowadzenia do gry amerykańskich lekkich krążowników. Składa się z przedmiotów powiązanych z U.S. Navy, zwłaszcza jej krążownikami.

Nagrodami za zebranie sekcji są możliwość wieszania dwóch flag oraz alternatywne wzory kamuflażu na amerykańskie okręty.

Nagrodami za zebranie całej kolekcji są stały kamuflaż Wolność dla VIII Cleveland oraz pamiątkowa flaga.

Możliwa jest subskrypcja tej kolekcji.

Bitwa koło Przylądka Północnego

Przedmioty z tej kolekcji związane są z bitwą z II wojny światowej o tej samej nazwie, w której niemiecki pancernik Scharnhorst starł się z licznymi okrętami brytyjskimi.

Nagrodami za zebranie całej kolekcji są stały kamuflaż Arktyczny dla brytyjskiego pancernika VII Duke of York oraz pamiątkowa flaga Przylądek Północny.

3 lata World of Warships

Ta kolekcja, prezentowana w formie pamiętnika Dashy Perovej, poświęcona jest trzeciej rocznicy World of Warships. W jej skład wchodzą rozmaite elementy powiązane z rozwojem gry w latach 2017 i 2018: wprowadzenie baz morskich, wydarzenia na Halloween i Nowy Rok, insygnia, cykl amerykański, Zbrojownia (wówczas zwana Arsenałem) oraz inne wydarzenia w grze.

Nagrodami za zebranie poszczególnych sekcji są jednorazowe kamuflaże i sygnały specjalne.

Nagrodami za zebranie całej kolekcji są superkontener oraz pamiątkowa flaga.

Niszczyciele Royal Navy

Kolekcja ta poświęcona jest wprowadzeniu do gry brytyjskich niszczycieli. Przedstawia ona historię brytyjskiej marynarki wojennej w XX wieku.

Nagrodą za zebranie sekcji jest możliwość wieszania dwóch flag oraz alternatywne wzory kamuflaży na okręty brytyjskie i Wspólnoty.

Nagrodą za zebranie całej kolekcji są stałe kamuflaże dla okrętów VIII Lightning i VII Haida oraz pamiątkowa flaga.

Możliwa jest subskrypcja tej kolekcji.

Lotnictwo morskie

Kolekcja ta składa się z elementów takich jak modele samolotów, sygnały oficerów lądowania oraz godła brytyjskich lotniskowców.

Nagrodami za zebranie całej kolekcji są stały kamuflaż dla lotniskowca VIII Implacable, a także możliwość wyboru alternatywnych wzorów kamuflaży dla okrętów Wspólnoty oraz zawieszenia dwóch flag na brytyjskich lotniskowcach.

Możliwa jest subskrypcja tej kolekcji.

W służbie Ojczyźnie

Kolekcja związana z wprowadzeniem do gry radzieckich pancerników. Słynni admirałowie, doskonali inżynierowie, chwalebne zwycięstwa na morzach, innowacyjne projekty i potężnie uzbrojone pancerniki — kolekcja ta pełna jest historii marynarek rosyjskiej i radzieckiej.

Nagrodami za zebranie poszczególnych sekcji są kontenery Oktiabrskaja Rewolucja oraz możliwość stosowania dwóch flag i alternatywnych wzorów kamuflaży na radzieckich niszczycielach oraz krążownikach.

Nagrodą za zebranie całej kolekcji jest możliwość zastosowania dwóch flag oraz alternatywnych wzorów kamuflaży na radzieckich pancernikach.

Możliwa jest subskrypcja tej kolekcji.

„Stanowczo i gwałtownie”

Kolekcja związana z wprowadzeniem do gry włoskich krążowników. Słowa „Stanowczo i gwałtownie” odwołują się do motta lekkiego krążownika Raimondo Montecuccoli — „Con risolutezza, con rapidità”. Duża prędkość była cechą charakterystyczną dla okrętów Regia Marina, a determinacja i poświęcenie włoskich marynarzy wzbudzały szacunek nawet wśród nawet ich przeciwników.

Nagrodą za zebranie poszczególnych sekcji jest 1 dzień konta premium Warships.

Nagrodami za zebranie całej kolekcji są naszywka oraz unikalny włoski dowódca, Luigi Sansonetti, z 10 punktami umiejętności. Dowódca Luigi Sansonetti posiada talenty, które zwiększają zasięg baterii główniej, skracają czas przeładowania głównych dział oraz wydłużają działanie wszystkich sprzętów eksploatacyjnych.

„Kapitan Zła Rada: Od kuchni”

Ta kolekcja poświęcona jest serii Kapitan Zła Rada i jej głównemu bohaterowi, Kapitanowi. Możecie rozpocząć zbieranie elementów kolekcji od wpisania kodu promocyjnego, który znajdziecie w serii filmów na YouTube.

Nagrodami za zebranie poszczególnych sekcji są dni konta premium, jednorazowe kamuflaże oraz sygnały specjalne.

Nagrodami za zebranie całej kolekcji są naszywka, flaga pamiątkowa oraz unikalny dowódca Kapitan z 10 punktami umiejętności.

Możliwa jest subskrypcja tej kolekcji.

King of the Sea

Ta kolekcja poświęcona jest turniejowi o tej samej nazwie, organizowanemu przez społeczność. Strategie oraz charakterystyka rozgrywki, gracze i organizatorzy turnieju — poznajcie więcej faktów związanych z największym turniejem World of Warships. Możecie zbierać element kolekcji przez wypełnianie misji bojowych podczas turnieju. W trakcie pojedynczego turnieju możecie zdobyć maksymalnie połowę elementów.

Nagrodą za zebranie poszczególnych sekcji jest 1 dzień konta premium.

Nagrodą za zebranie całej kolekcji jest 1 kontener Okręt premium VII poziomu.

Belle Epoque

Ta kolekcja jest poświęcona okrętom z początku XX wieku — okresu rozkwitu pancerników.

Nagrodą za zebranie poszczególnych sekcji jest 1 dzień konta premium.

Nagrodami za zebranie całej kolekcji jest 1 kontener Prezent od Mikołaja, naszywka Pickelhelm oraz flaga pamiątkowa Prussia.

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze