WoWs: jak grać

Niszczyciele torpedowe.

Celem serii „Jak grać” jest zapoznanie kapitanów z rozmaitymi aspektami gry. Tym razem porozmawiamy o niszczycielach torpedowych.

Obejrzyjcie nowy film, by dowiedzieć się wszystkiego o bitwach rozgrywanych za sterami niszczycieli torpedowych.

Rodzaje niszczycieli

Gracze zazwyczaj kojarzą okręty tej klasy z niską wykrywalnością, Wytwornicą dymu, skromną przeżywalnością, szybkostrzelnymi działami i groźnymi torpedami. Jednak na podstawie siły i skuteczności konkretnego rodzaju uzbrojenia niszczyciele w grze można podzielić na trzy duże grupy.

Niszczyciele torpedowe

Główne parametry okrętu skupione są na kamuflażu i silnym uzbrojeniu torpedowym, natomiast bateria główna ma stosunkowo słabą charakterystykę.

Niszczyciele artyleryjskie

W mniejszym stopniu polegają na maskowaniu i ukrywaniu się i atakują przede wszystkim z wykorzystaniem swoich dział głównych. W przypadku tych niszczycieli uzbrojenie torpedowe ma drugorzędne znaczenie, a w niektórych przypadkach może być nawet zupełnie nieobecne.

Niszczyciele wielozadaniowe

Uzbrojenie artyleryjskie i torpedowe tych okrętów może zostać użyte z porównywalną skutecznością.

Sztuka prowadzenia bitew

W osiągnięciu sukcesu za sterami niszczyciela torpedowego pomoże przestrzeganie kilku zasad.

Dystans

Zdecydujcie, jaki dystans w trakcie bitwy chcecie zachować pomiędzy swoim niszczycielem, a okrętami przeciwnika. Maksymalny nie powinien przekraczać zasięgu torped, a minimalny — zasięgu wykrywalności Waszego niszczyciela.

Można oczywiście zbliżyć się na dystans mniejszy, niż zasięg wykrywalności, ale nie zapominajcie, że niszczyciele torpedowe są dość łatwym celem z bliskiej odległości.

Warto by było poprawić kamuflaż swojego okrętu, by mieć szansę na zbliżenie się do celu bez ujawnienia własnej pozycji. Do tego celu bardzo przydadzą się umiejętności dowódcy i ulepszenia okrętu.

Pozycja

Skierujcie się w miejsce, w którym Wasze torpedy będą mogły zadać największe uszkodzenia. Waszym głównym celem są pancerniki. Powinniście na nie polować na otwartych wodach w pobliżu Stref kluczowych, skupisk wysepek itp. Cichy niszczyciel torpedowy może przydać się wszędzie.

Pozostawajcie czujni, chowając się za zasłoną dymną. Pamiętajcie, że w każdej chwili mogą się pojawić wrogie torpedy. Skierujcie się dziobem lub rufą w kierunku potencjalnych zagrożeń. Dzięki temu ograniczycie ryzyko trafienia przypadkową torpedą. Tej sztuczki można też użyć przy zajmowaniu stref kluczowych. Doświadczeni gracze czasami wpływają do strefy kluczowej rufą do przodu, dzięki czemu mogą szybciej nabrać prędkości i wycofać się, gdy pojawi się zagrożenie.

Kontrola

Innym zadaniem stawianym przed niszczycielami torpedowymi jest kontrola terytorium. Niewidzialne zagrożenia sprawiają, że przeciwnicy działają znacznie ostrożniej. Samotny niszczyciel torpedowy na flance zdolny jest do powstrzymywania całej grupy przeciwników. W takich sytuacjach niewielu graczy zdecyduje się na ryzyko trafienia salwą torped w burtę, więc możecie zmusić przeciwników do zaniechania szturmu w wybranym kierunku.

Innym podobnym zadaniem jest zwiad. Niszczyciele torpedowe mają najmniejszy zasięg wykrywalności w grze. Możecie wykrywać przeciwników, samemu pozostając względnie bezpieczni. Otrzymacie PD i kredyty za wszelkie uszkodzenia zadane po wykryciu przez Was przeciwnika.

Uzbrojenie

Torpedy są „cheval de bataille” niszczycieli torpedowych w bitwie. Musicie jednak wiedzieć, jak poprawnie użyć swojej baterii głównej. Unikajcie pojedynków artyleryjskich, zwłaszcza z niszczycielami artyleryjskimi z pełną pulą PW. W takich starciach prawdopodobnie polegniecie lub stracicie większość swoich PW.

Ponadto, pozostaniecie widoczni przez 20 sekund za każdym razem, gdy otworzycie ogień poza zasłoną dymną, a większość przeciwników spróbuje Was wyeliminować przy pierwszej nadarzającej się okazji, by uniknąć zagrożenia, jakie stwarzają Wasze torpedy. Pamiętajcie, że dla niszczyciela torpedowego bateria główna jest narzędziem wykorzystywanym w ściśle określonych sytuacjach. Zanim otworzycie ogień, zastanówcie się, czy to naprawdę konieczne.

Cierpliwość

Im dłużej utrzymujecie się na wodzie, tym większy pożytek będzie z Was miała drużyna. Musicie także pamiętać, że w końcowej fazie bitwy ciche niszczyciele mają większy wpływ na jej wynik. Nie oznacza to, że w pierwszej części bitew macie schować się gdzieś w rogu mapy. Po prostu powinniście zachować ostrożność. Rozważne działania i podejmowanie uzasadnionego ryzyka są kluczem do zwycięstwa. Unikajcie brawury!

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze