WoWs: nowości w patchu 0.9.6

Lada moment na serwer wejdzie aktualizacja 0.9.5 a już mamy informacje, czego spodziewać się po następnym patchu.

W 0.9.6 rozpocznie się wydarzenie związane z wprowadzeniem niemieckich lotniskowców do gry. Konkretnie wczesny dostęp czyli łatwy sposób żeby ludzie zapłacili za coś co później dostaną za darmo.

Czym będą charakteryzowały się nowe “przewoźniki”? (Przewoźniki – aircraft carriers przetłumaczone przez WG i wrzucone do oficjalnego newsa na stronie WoWs w okolicach wprowadzenia reworku CV)
Przytoczę tu fragment wcześniejszego newsa:

  • Samoloty będą nieco szybsze od maszyn innych nacji, ale ich pula HP będzie poniżej średniej dotychczas znanych nam samolotów.
  • Samoloty szturmowe wyposażone będą w rakiety przeciwpancerne. Rakiety te mogą zadawać wysokie uszkodzenia trafiając w cytadelę okrętu, ale jeżeli trafią skątowany pancerz mogą rykoszetować lub po prostu nie uzyskać penetracji. Rakiety odpalone w kierunku pokazującego burtę niszczyciela będą overpenetrować i zadawać będą jedynie 10% maksymalnych obrażeń. Mogą rykoszetować również od pancerza niszczycieli. Gracze powinni bronić się przed tymi rakietami w podobny sposób, jak robią to w przypadku pocisków p-panc.
  • Bombowce nurkujące używać będą bomb przeciwpancernych. Jednak bombowce niemieckie będą nurkować do ataku od razu, bez wznoszenia się. Strefa zrzutu będzie miała kształt wydłużonej elipsy (czyli podobna do każdej innej w tego typu samolotach? Poza Graffem Zeppelinem), i trudno będzie celować w trakcie ataku. Najskuteczniejsze będą w walce z powolnymi celami.
  • Ostateczny kształt zrzutu torpedowców będzie podobny do tego u lotniskowców USN i IJN. Torpedy będą miały 6km zasięgu.

Jak to zwykle ze wczesnym dostępem bywa, pojawią się nowe żetony – niemieckie tokeny, kamuflaż jednorazowy oraz port Hamburg otrzyma związaną z wydarzeniem aktualizację.

1

2

3

4

5

Bitwy rankingowe

Od 22 lipca do 18 sierpnia trwał będzie rozgrywany na tierze VIII 17 sezon bitew rankingowych. Bitwy będą toczyć się w formacie 7 vs 7. Niestety na razie nie podano czy będą brać udział lotniskowce.

Zmiana sekcji “Moduły”

Nazwa sekcji zmieniona zostanie na “Ekwipunek”
Moduły i ulepszenia będą dostępne z poziomu jednego ekranu, bez konieczności przełączania.

1

Dodatkowa zawartość i zmiany

Porty Baza Morska, Azur Lane, Smok oraz Baza Surashima otrzymają nowy model oświetlenia kompatybilny z technologią HDR.

1

Ikony, opisy i nazwy kilku typów materiałów eksploatacyjnych zostaną zmienione. Uwidoczni to różnice między rożnymi wariantami tych samych materiałów. Bardzo przydatna zmiana, często widać graczy którzy nie wiedzą jak działa to, co mają na pokładzie.

1

Zmianie ulegnie przyznawanie odznaczenia “Dowódca lotniskowca” – wymagania spadną do 60, 71, 84 i 113 tysięcy średnich obrażeń na sto bitew.

Dodany zostanie emblemat “kolekcjoner – złoto” dla osób posiadających 350 okrętów w porcie oraz sam emblemat zostanie przeprojektowany graficznie, aby bardziej widoczne były róznice pomiędzy poszczególnymi jego stopniami.

1

Ź: World of Warships Development Blog

Jedna odpowiedź dla “WoWs: nowości w patchu 0.9.6”

Dodaj komentarz