WoWs: Czarny Piątek powraca

Czekają na Was nowe okręty i znane legendy!

Kapitanowie!

Czas odkurzyć Wasze najlepsze stroje wieczorowe – szykowne czarnopiątkowe noce wracają do Zbrojowni!

NASI DEBIUTANCI KOLEJNO DOSTĘPNE ZESTAWY LEGENDY CZARNEJ FLOTY
W tym roku na świeczniku stawiamy potężne pancerniki IX IWAMI B i VIII BRANDENBURG B, wdzięczny krążownik VII LAZO B oraz zwinny niszczyciel IX BLACK B.

Kolejno dostępne zestawy, w których znajdziecie kontenery Czarny Piątek 2023 i Unikalne premie, a do tego jednego z nowo przybyłych w Czarnej Flocie – VI REPULSE B.

Wasze ulubione czarne okręty powracają oraz czekają na Was w Zbrojowni i Sklepie Premium.

KONTENERY PREMIUM CZARNY PIĄTEK 2023 AUKCJA TEMATYCZNA SPECJALNA MISJA BOJOWA
Czekają na Was kontenery premium Czarny Piątek, które mogą zawierać czarne okręty.

Przygotowaliśmy tematyczną aukcję z okrętami X SMOLENSK B oraz X SMOLENSK w roli głównych pozycji!

Specjalna misja bojowa dla tych, którzy zdobyli zarówno czarny okręt, jak i jego standardowy odpowiednik.

DEBIUTANCI CZARNEGO PIĄTKU

W tym roku na świeczniku stawiamy potężne pancerniki  IX Iwami B i VII Brandenburg B , wdzięczny krążownik  VII Lazo B oraz zwinny niszczyciel IX Black B. Zestawy, które zawierają te okręty, znajdują się już w Zbrojowni i Sklepie Premium.

Zestawy te są dostępne do: 24 lis, 03:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 24 lis, 03:00

OKRĘTY W ZBROJOWNI

Każdy okręt można nabyć osobno w Zbrojowni.

Iwami B IX IWAMI B to potężny pancernik, który dołączył do Czarnej Floty i jest gotowy na podbój mórz.

Iwami jest wersją „superpancernika” A-140-J3, z mniejszą liczbą dział baterii głównej, skuteczniejszą artylerią uniwersalną i uzbrojeniem torpedowym.

IX IWAMI B to samodzielny okręt premium. Jedyna różnica w porównaniu ze standardowym odpowiednikiem — okrętem IX IWAMI — to schemat kolorystyczny stałego kamuflażu.

Brandenburg B VIII BRANDENBURG B jest potężnym pancernikiem i nowicjuszem w Czarnej Flocie. Może zaimponować nawet zaprawionym Kapitanom.Brandenburg to projekt pancernika przypominającego typ Bismarck, ale uzbrojonego w inne działa baterii głównej, opracowane pod koniec lat 30. XX wieku.

VIII BRANDENBURG B to samodzielny okręt premium. Jedyna różnica w porównaniu ze standardowym odpowiednikiem — okrętem VIII BRANDENBURG — to schemat kolorystyczny stałego kamuflażu.

Lazo B VII LAZO B to wdzięczny krążownik zbudowany specjalnie na potrzeby Czarnej Floty. Jest gotów do bitwy!Lazo jest jednym z radzieckich krążowników lekkich Projektu 68 o dużych wymiarach i baterii głównej, na którą składa się dwanaście dział kal. 152 mm.

VII LAZO B to samodzielny okręt premium. Jedyna różnica w porównaniu ze standardowym odpowiednikiem — okrętem VII LAZO — to schemat kolorystyczny stałego kamuflażu.

Black B IX BLACK B to debiutant w Czarnej Flocie, który aż się rwie na podbój mórz!Black, niszczyciel typu Fletcher, podczas II wojny światowej zaangażowany był w operacje patrolowe w centralnej części Oceanu Spokojnego oraz brał udział w lądowaniach na Saipanie i Guamie, a także bitwie w zatoce Leyte oraz atakach na Okinawę. W czasie II wojny światowej okręt został odznaczony sześcioma gwiazdami bojowymi.

IX BLACK B to samodzielny okręt premium. Jedyna różnica w porównaniu ze standardowym odpowiednikiem — okrętem IX BLACK — to schemat kolorystyczny stałego kamuflażu.

IX IWAMI B

VIII BRANDENBURG B

VII LAZO B

IX BLACK B

Okręty te są wyposażone w stałe kamuflaże i standardowe premie ekonomiczne dla swoich poziomów. Zarabiają również więcej kredytów w każdej bitwie i mają zmniejszone koszty obsługi po bitwie. Dla tych okrętów nie jest wymagane przeszkalanie dowódcy.

KOLEJNO DOSTĘPNE ZESTAWY

Wydawane tradycyjnie na Czarny Piątek kolejno dostępne zestawy zachwycą Was kontenerami Czarny Piątek 2023 oraz Unikalne premie, dniami konta premium Warships i nie tylko! Jeszcze jeden debiutant w Czarnej Flocie —  VI Repulse B — czeka na Was na końcu tego łańcucha!

Zestawy te są dostępne do: 24 lis, 03:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 24 lis, 03:00

VI Repulse B to nowy, stylowy pancernik Czarnej Floty, który z pewnością podbije serca wielu Kapitanów.

Repulse był drugim okrętem typu Renown. Jego budowę rozpoczęto w 1915 roku, wszedł do służby w 1916 roku i brał później udział w Drugiej bitwie koło zatoki Helgolandu. W grudniu 1941 roku Repulse został zatopiony przez japońskie lotnictwo na Morzu Południowochińskim.

VI Repulse B to samodzielny okręt premium. Jedyna różnica w porównaniu ze standardowym odpowiednikiem — okrętem VI Repulse — to schemat kolorystyczny stałego kamuflażu

VI REPULSE B

Okręt ma stały kamuflaż, korzysta też ze standardowych premii ekonomicznych dla swojego poziomu. Zarabia również więcej kredytów w każdej bitwie i ma zmniejszone koszty obsługi po bitwie. Dla tego okrętu nie jest wymagane przeszkalanie dowódcy.

LEGENDY CZARNEJ FLOTY

Czy czekaliście na powrót czarnopiątkowych okrętów z poprzednich lat? Cóż, nadeszła na to pora! Możecie zdobyć każdy z nich osobno w Zbrojowni, natomiast w Sklepie Premium znajdziecie zestawy, z których każdy zawiera kilka czarnych okrętów naraz.

Zestawy te są dostępne do: 24 lis, 03:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 24 lis, 03:00

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU PREMIUM

MOŻLIWE DO KUPIENIA OKRĘTY Z POPRZEDNICH LAT:

 • X NAPOLI B
 • IX KEARSARGE B
 • VIII MAINZ B
 • VIII CZKAŁOW B
 • X YOSHINO B
 • IX POMMERN B
 • VIII SAIPAN B
 • VIII LOYANG B
 • IX JEAN BART B
 • VIII COSSACK B
 • VII ATLANTA B
 • IX ALASKA B
 • VIII GRAF ZEPPELIN B
 • VII SCHARNHORST B
 • VII SIMS B
 • VIII TIRPITZ B
 • VIII ATAGO B
 • VIII ASASHIO B
 • VIII MASSACHUSETTS B
 • VIII KAGA B

KONTENERY PREMIUM CZARNY PIĄTEK 2023

Zestawy te są dostępne do: 24 lis, 03:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 24 lis, 03:00

Kontenery premium Czarny Piątek 2023 są do kupienia w Zbrojowni i Sklepie Premium. Informacje o zawartości kontenerów i szansach wylosowania znajdziecie poniżej.

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU PREMIUM

kont prem czar piat 2023

AUKCJA NA CZARNY PIĄTEK

Początek: 2 lis, 13:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 2 lis, 13:00
Koniec: 5 lis, 13:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 5 lis, 13:00

Przygotowaliśmy specjalną aukcję z tematycznymi pozycjami! Znajdują się wśród nich nowy czarny okręt X Smolensk B, jego standardowy odpowiednik okrętu  X Smolensk, a także flagi Smolensk B oraz Smolensk. Aukcja zostanie przeprowadzona zgodnie z zasadami jednolitej ceny.

ZASADY AUKCJI O JEDNOLITEJ CENIE

Możecie uczestniczyć w aukcji tylko poprzez specjalną kategorię w Zbrojowni.

Składa się z następujących etapów:

 1. Ogłaszane są pozycje, ich ceny wywoławcze i liczba możliwych zwycięzców aukcji.
 2. Rozpoczyna się aukcja i można składać oferty.
 3. Wyniki aukcji są podsumowywane; nie można już wtedy składać ofert.
 4. Nie ma przegranych — zwycięzcy aukcji odbierają swoje nagrody, a pozostali uczestnicy licytacji otrzymują z powrotem zaoferowane przez siebie zasoby.

Liczba zestawów na aukcji jest ograniczona dla każdej pozycji. Po podsumowaniu wyników aukcji wygrywają najwyższe oferty. Jeśli pojawią się dwie równe oferty, wygrywa ta złożona wcześniej. W przypadku równych ofert brany jest również pod uwagę czas zmiany ostatniej oferty. Jednak wszyscy zwycięzcy zapłacą tylko minimalną kwotę potrzebną do wygrania danej pozycji. Nadpłata zostanie im zwrócona na konto. Każdy zwycięzca otrzymuje jeden zestaw.

W zależności od pozycji możecie użyć różnych zasobów w grze, by złożyć ofertę.

To przygoda bez ryzyka! Wszystkie oferty, które nie wygrają, zostaną zwrócone licytującym po zamknięciu aukcji.

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO AUKCJI

SMOLENSK B

Smolensk to wstępny projekt krążownika lekkiego, który opracowano w 1950 roku. Według założeń miał posiadać najwyższy współczynnik siły ognia artylerii na tonę wyporności i pokładano w nim spore nadzieje w kontekście wypełniania różnorodnych zadań. Jednak obciążenie zakładów produkcyjnych i sceptycyzm przywództwa względem konstruowania okrętów z uzbrojeniem, które nie było jeszcze gotowe do produkcji, sprawiły, że plany te spaliły na panewce.

X Smolensk B to samodzielny okręt specjalny. Jedyna różnica w porównaniu ze standardowym odpowiednikiem — okrętem X Smolensk— to schemat kolorystyczny stałego kamuflażu.

X SMOLENSK B

Okręt ma stały kamuflaż, korzysta też ze standardowych premii ekonomicznych dla swojego poziomu. Ponadto koszty obsługi okrętu po bitwie są zmniejszone. Dla tego okrętu nie jest wymagane przeszkalanie dowódcy.

SPECJALNA MISJA BOJOWA

Specjalna misja bojowa jest dostępna do końca 2023 roku dla Kapitanów, którzy wypełnili jeden z następujących warunków:

 • Stali się posiadaczami okrętu wydarzenia Czarny Piątek 2023 ze standardową wersją tego okrętu obecną już w ich kolekcji.
 • Stali się posiadaczami zarówno okrętu wydarzenia Czarny Piątek 2023, jak i jego standardowej wersji.

Uwaga: VIII Asahio, VIII Massachusetts, IX Alaska, IX Jean Bart i X Smolensk nie sa obecnie możliwe do kupienia bezpośrednio.

Specjalna misja bojowa stała się możliwa do odblokowania wraz z premierą aktualizacji 12.9 oraz pozostanie dostępna do:

1 sty, 00:01 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 1 sty, 00:01

Zdobądźcie 4000 bazowych PD za sterami okrętu związanego z wydarzeniem lub jego standardowego odpowiednika. Zostaniecie nagrodzeni dublonami, a część okrętów przyniesie również wolne PD lub węgiel. Specjalną misję bojową możecie zdobyć i wypełnić tylko raz do końca 2023 roku. Po zdobyciu misji otrzymacie szczegółowe informacje o warunkach i nagrodach za poszczególne okręty w sekcji misji bojowych w porcie.

Więcej informacji na temat zasad rekompensat, ewentualnych zmian równoważących i mechanik kontenerów możecie znaleźć tutaj.

ź: WoWs

 

0 0 votes
Oceń wpis:
1 komentarz
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Wild_Butter

kurwa, wiedziałem że to info ze smoleńskiem B jest zbyt pięknę aby było prawdziwe xD