WoWs: Cykl Europejski i polski kapitan

W ciągu kilku godzin developerzy World of Warships zasypali nas całą masą zapowiedzi. Zróbmy sobie ich szybki przegląd – na początek Cykl Europejski i polski kapitan

0.9.2 i wczesny dostęp do niszczycieli Pan-Europejskich

1

Do gry dodanie zostanie kamuflaż “Europejski”, kontenery oraz tokeny Europejskie. Te ostatnie będzie można wymienić na pięć zestawów zawierających niszczyciele Pan-Eu od V tieru włącznie aż do IX(czyżby wyeliminowano element hazardowy i otwieranie kolejnych pudełek?). Co jest nowością, do tej pory wczesny dostęp kończył się zawsze na tierze VIII. Tokeny będzie można również wymienić w zbrojowni na dublony czy konto premium.

2

Otrzymamy również nowy port – Fjord. Na podstawie powyższego screena śmiem twierdzić że będzie do przejrzysty port bez zbędnej ilości bajerów. Tak jak kiedyś Zippangu. Ale to moja opinia.

Wraz z pojawieniem się nowej gałęzi, jej okręty otrzymają swoje emblematy.

3

Nowe drzewko otrzyma również nowego, specjalnego kapitana. Drzewko Pan-Europejskie mogło być dowodzone przez każdego Europejczyka. Padło na polaka – wiceadmirała Marynarki Wojennej Polskich Sił Zbrojnych, Jerzego Świrskiego.

Kapitan posiadał będzie dwa talenty:

 • Przeładowanie torped zostanie skrócone o 5% po 8 trafieniach torpedami w bitwie. Talent będzie można aktywować w bitwie kilkukrotnie.
 • Stałe obrażenia od obrony plot wzrośnie o 10% po zestrzeleniu 20 samolotów. Talent można aktywować raz na bitwę.

4

Dodatkowo kapitan będzie posiadał ulepszony perk Adrenalina – przyśpieszy przeładowanie uzbrojenia okrętu o 0,25% zamiast standardowej wartości 0,2%

Gryf – Europejski krążownik tieru I
Otrzyma swoje uzbrojenie historyczne, tj 2×1, 2×2 120mm zamiast 4×1 120mm.

Ź: Reddit

4 Odpowiedzi do “WoWs: Cykl Europejski i polski kapitan

  1. I tier Polski, II – Austro-Węgierski, III Włoski/Szwedzki, IV – X Szwedzki, poza tym V tier premium BB – Austro-Węgierka, VII tier premium DD – Polska, VIII tier premium DD Polska (UK), IX tier premium Niderlandy (Holandia).
   Dodanie drugiej linii DD o odmiennych specyfikacjach i dymie jest możliwe.

 1. Słabo wygląda. Tylko pojedyńczy gracze będą w stanie aktywować jego umiejętność specjalnąi będą to robić rzadko.
  Równie dobrze mógłby nie mieć żadnej “podkręconej” umiejętności i 90% graczy tego nie zauważy.

 2. Mam mieszane uczucia co do nowego kapitana. Ma naprawdę świetną wzmocnioną umiejętność ale z drugiej strony talenty są słabe i w 100% zrobione pod topowe szwedzkie niszczyciele. AR zawsze się przyda na Błysce i w przyszłości Orkanie, ale 8 torped to już będzie rzadkość, o AA nie wspomnę.

Dodaj komentarz