WoWs: biuletyn deweloperów i test publiczny 13.0

Zmiany i nowości w najnowszej aktualizacji World of Warships oraz test publiczny.

WAŻNE! Aktualizacja jest wciąż w fazie testów, więc informacje zawarte w artykule mają charakter wstępny i odzwierciedlają stan gry na czas jego publikacji. Niektóre zmiany i nowe funkcje mogą zostać całkowicie usunięte bądź pojawić się we wprowadzonej aktualizacji w innej formie. Zrzuty ekranu, konkretne wartości i szczegóły mechanik w grze niekoniecznie znajdą swoje odzwierciedlenie w ostatecznej wersji gry po wprowadzeniu aktualizacji.

Nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą różnić się od tych na serwerze głównym.

Harmonogram rundy 1.

Początek: 14 gru, 18:30 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 14 gru, 18:30
Koniec: 19 gru, 07:30 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 19 gru, 07:30

Udział w teście publicznym to doskonały sposób na zdobycie kontenerów z okrętami premium, stałymi i jednorazowymi kamuflażami oraz innymi cennymi przedmiotami. Wszystkie informacje o tym, jak dołączyć do testu publicznego, są dostępne na naszej oficjalnej stronie w specjalnym artykule.

Koronnymi aktywnościami testu publicznego aktualizacji 13.0 będzie możliwość zapisania się na wydarzenie Łowy obfitości, a także test funkcjonalności wyświetlania parametrów okrętu w bitwie.

Napisz opinię

Wczesny dostęp do amerykańskich lotniskowców

Wczesny dostęp do nowej linii amerykańskich lotniskowców będzie miał swój początek w aktualizacji 13.0.
VI INDEPENDENCE, VIII YORKTOWN i X ESSEX są trzema lotniskowcami przygotowywanymi do bitwy. Aby uczcić wydarzenie, oprócz tych 3 historycznych jednostek do gry zostaną dodane stałe kamuflaże dla VIII YORKTOWN i X ESSEX, a także flaga pamiątkowa.

Rozgrywka tymi lotniskowcami jest oryginalna i unikalna w porównaniu do obecnych już w grze jednostek tej klasy. Mają dostęp do tylko jednej eskadry bombowców torpedowych, która jest wspierana dwiema taktycznymi eskadrami, składającymi się z samolotów szturmowych i bombowców nurkujących. Od VIII poziomu eskadry taktyczne są wyposażone w nowy sprzęt Wytwornica zasłony dymnej.

Nowe amerykańskie lotniskowce nie będą dostępne na serwerze testu publicznego.

VI INDEPENDENCE i VIII YORKTOWN będą dostępne poprzez specjalne wydarzenie.

To będzie składać się z 20 poziomów, jakie możecie pokonywać poprzez wypełnianie serii codziennych i tygodniowych misji. Lotniskowiec VI INDEPENDENCE stanowi najcenniejszą nagrodę w głównej linii postępu. Podczas wydarzenia dostępne są również pamiątkowa flaga Amerykańskie lotniskowce, stały kamuflaż Wolność dla krążownika VIII CLEVELAND, kontener premium Flagi, kontener Skrzydła wolności i inne cenne przedmioty. Oprócz tego kontenery Skrzydła wolności będzie można zdobyć w nagrodę za ukończenie początkowych 20 poziomów.

Podczas tego wydarzenia gracze otrzymają możliwość odblokowania komplementarnej linii postępu za dublony. Podobnie jak w przypadku głównej linii postępu, ta linia również składa się w sumie z 20 poziomów. Wyróżniają ją za to nagrody. W przeciwieństwie do głównej linii, ta komplementarna zawiera nagrody, takie jak lotniskowiec VIII YORKTOWN, pakiet premii dla VIII YORKTOWN, dowódcę Statua Wolności z 6 punktami umiejętności i indywidualnym dubbingiem, stały kamuflaż Wolność dla VIII BALTIMORE oraz inne, cenne nagrody. Żetony amerykańskie można zdobyć w ramach nagrody dodatkowej po ukończeniu początkowych 20 poziomów.

Podczas testu publicznego 13.0 będziemy testować kilka wersji postępu wydarzenia, przez co rezultat postępu będzie się nieco różnił w zależności od gracza.

W późniejszych publikacjach przekażemy więcej informacji o zdobyciu X ESSEX, stałych kamuflażach dla VIII YORKTOWN i X ESSEX , a także o innych sposobach na zdobycie żetonów amerykańskich.

Łowy obfitości

Wersja 13.0 będzie również zawierać nową iterację Łowów obfitości zawierającą zmiany, które ogłoszono wcześniej w aktualizacji 12.8.

 • Cztery nowe osiągnięcia:
  • Nieuchwytny Okręt obfitości — wygraj i przetrwaj 5 bitew, grając okrętem oznaczonym jako Okręt obfitości.
  • Groźny Okręt obfitości — zniszcz 4 okręty przeciwnika w jednej bitwie, grając okrętem oznaczonym jako Okręt obfitości.
  • Łowczy Okręt obfitości — zniszcz okręt przeciwnika oznaczony jako Okręt obfitości, samemu również będąc Okrętem obfitości.
  • Przynęta — otrzymaj 1 000 000 punktów potencjalnych uszkodzeń i znajdź się w najlepszej trójce swojej drużyny pod względem zdobytych bazowych PD. Sprzymierzony okręt oznaczony jako Okręt obfitości musi przetrwać bitwę.
 • Możliwość usunięcia roli Okrętu obfitości po przypisaniu jej do gracza.
 • Warunki zdobycia osiągnięcia Łowczy Okręt obfitości zostały zmienione. Obecnie osiągnięcie zostanie odblokowane, jeśli gracz zniszczy wrogi Okręt obfitości, samemu nie będąc takim okrętem.
 • Oprócz tego dodano usprawnienia graficzne dla sprzymierzonych Okrętów obfitości.

Wydarzenie Łowy obfitości będzie dostępne w bitwach losowych, a każdy gracz wybrany do roli Okrętu obfitości będzie musiał zagrać pancernikami, krążownikami lub niszczycielami VI–X poziomu, aby zostać Okrętem obfitości w tej konkretnej bitwie.

Pora na nagrody! Gracze w roli Okrętu obfitości i standardowi gracze zyskają możliwość zdobywania żetonów gwiezdnych, które będą mogli wydać w kategorii Zbrojowni. Głównymi nagrodami są stałe kamuflaże Bionic dla X DES MOINES, IX BUFFALO i VIII BALTIMORE. Żetony gwiezdne można zdobyć wyłącznie w wydarzeniu Łowy obfitości.

Standardowi gracze będą mogli zdobyć żetony gwiezdne za zniszczenie Okrętu obfitości w bitwie lub zdobycie osiągnięcia Przynęta. Gracze w roli Okrętu obfitości mogą zdobywać żetony gwiezdne poprzez zgarnięcie osiągnięć Nieuchwytny Okręt obfitości, Groźny Okręt obfitości i Łowczy Okręt obfitości, a także za wypełnianie specjalnych misji bojowych.

Podczas ogłoszenia nowego wydarzenia, gracze będą mogli zgłosić się na naszej stronie i znaleźć się wśród losowo wybranych uczestników.

POZNAJCIE DOLĘ OKRĘTU OBFITOŚCI, POPISZCIE SIĘ SWOIMI UMIEJĘTNOŚCIAMI I STAŃCIE W SZRANKI Z SILNIEJSZYMI PRZECIWNIKAMI! KLIKNIJCIE PRZYCISK, BY SIĘ ZAPISAĆ I POCZEKAJCIE NA WYNIKI. LOSOWO WYBRANI UCZESTNICY OTRZYMAJĄ STATUS OKRĘTU OBFITOŚCI.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 14 gru, 01:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 14 gru, 01:00

Dołącz jako Okręt obfitości*

*Żeby skorzystać z tej oferty, przejdź na oficjalną stronę WoWs.

Wyświetlanie parametrów okrętu w bitwie

Dodaliśmy funkcjonalność, która umożliwia graczom zobaczenie różnych parametrów okrętu w bitwie! Teraz możecie zbierać dane wywiadowcze o drużynie przeciwnika, aby lepiej przygotować się do bitwy. Aby zobaczyć parametry innych okrętów przed lub w trakcie bitwy, wystarczy kliknąć wrogi lub sprzymierzony okręt w oknie drużyny, które można otworzyć naciśnięciem klawisza Tab, a wyświetli się etykieta z informacjami o okręcie.

Jak to działa
Ta mechanika pokaże najlepsze możliwe parametry osiągalne przez przeciwne i sprzymierzone okręty, które nie zostały wykryte przez Wasz okręt. Aby otrzymać pełen dostęp do aktualnych parametrów sprzymierzonego okrętu i jego sprzętu eksploatacyjnego, będziecie musieli najpierw wykryć go własną jednostką podczas bitwy. Zdecydowaliśmy się pokazać najlepsze możliwe parametry przeciwnego okrętu, aby uniknąć odkrycia jego wyposażenia, dokładnych charakterystyk i samej strategii. Te okręty mogą mieć w rzeczywistości niższe parametry lub inne specyfikacje.

Najlepsze możliwe parametry będą uwzględniać dowolne możliwe premie od dowódców, ulepszenia, w tym te unikalne, sygnały oraz moduły. Natomiast nie będą brane pod uwagę unikalne talenty dowódcy, warunki pogodowe, efekty dynamiczne lub możliwe do wywołania umiejętności, jak Oszołomienie, Przypływ adrenaliny lub Nieustraszony awanturnik.

Unikalne ulepszenia

Dwa okręty otrzymają nowe unikalne ulepszenia w aktualizacji 13.0! Unikalne ulepszenie w 6. miejscu będzie dostępne dla niemieckiego niszczyciela X ELBING i holenderskiego krążownika X GOUDEN LEEUW.

Zaprojektowaliśmy unikalne ulepszenie dla X ELBING, aby zwiększyć jego prędkość i poprawić pracę dział na otwartych wodach w zamian za dłuższy czas przeładowania w porównaniu do Modyfikacji 3 głównej baterii, którą można zastosować w tym samym miejscu. Unikalne ulepszenie dla X GOUDEN LEEUW poszerza jego opcję rozgrywki opierającą się głównie na ataku lotniczym na krótkim dystansie, który najlepiej przeprowadzać, gdy okręt pozostaje niewykryty.

Elbing
 • Miejsce 6.
 • Efekty
  • Czas przeładowania głównej baterii: –6%
  • Maksymalna prędkość okrętu, gdy sprzęt eksploatacyjny Doładowanie silnika jest aktywny: +12%
  • Szybkość obrotu głównych wież: +100%
Gouden Leeuw
 • Miejsce 6.
 • Efekty
  • Ładunki uzbrojenia atak lotniczy: +1
  • Czas odnowienia ataku lotniczego: –25%

Misje bojowe i nagrody

Wykonujcie misje bojowe na serwerze testu publicznego, a będziecie mogli zdobyć żetony społeczności. Żetony te można wymienić na różne nagrody w Zbrojowni, w tym rzadkie stałe kamuflaże, kontenery i inne przedmioty w grze.

Nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą różnić się od tych na serwerze głównym.

Runda
1. 2.
Zdobyć 250 bazowych PD w jednej bitwie losowej i/lub kooperacyjnej.

Nagroda na serwerze głównym: 100 żetonów społeczności.

Zdobyć 1000 bazowych PD w bitwach losowych i/lub kooperacyjnych.

Nagroda na serwerze głównym: 200 żetonów społeczności.

Zdobyć 8000 bazowych PD w bitwach losowych i/lub potyczkach.

Nagroda na serwerze głównym: 1 specjalny kontener Taktyczny.

Zadać 600 000 pkt uszkodzeń okrętom przeciwnika lub pomóc swojej drużynie zadać 200 000 pkt uszkodzeń przez wykrycie w bitwach losowych i/lub potyczkach.

Nagroda na serwerze głównym: 1000 żetonów społeczności.

Wygrać 5 potyczek.

Nagroda na serwerze głównym: 500 żetonów społeczności.

Zdobyć 70 baretek Podpalenie, Spowodowanie zalania, Trafienia w cytadelę lub Trafienie torpedą w bitwach losowych, kooperacyjnych i/lub potyczkach.

Nagroda na serwerze głównym: 450 żetonów społeczności.

Otrzymać 3 000 000 potencjalnych pkt uszkodzeń w bitwach losowych, kooperacyjnych i/lub potyczkach.

Nagroda na serwerze głównym: 7 jednorazowych kamuflaży Pionier.

specjalny kontener taktyczny

 • Gracze, którzy zalogują się do serwera testu publicznego po raz pierwszy, otrzymają jednorazową nagrodę na konto: 250 dublonów, 2 kontenery Więcej węgla i 1 specjalny kontener Taktyczny.
 • Otrzymacie jednorazową nagrodę za pierwsze zalogowanie się do każdej sesji testu publicznego aktualizacji 13.0: 100 dublonów i 750 jedn. węgla.

Podczas testu publicznego aktualizacji 13.0 gracze otrzymają również dostęp do specjalnych misji bojowych z nagrodami na serwerze głównym.

Misje bojowe
Zdobyć 12 000 bazowych PD w bitwach losowych, kooperacyjnych i/lub potyczkach.

Nagroda na serwerze głównym: 1600 żetonów społeczności.

Zdobyć 1000 bazowych PD w bitwach losowych i/lub kooperacyjnych.

 • Ta misja bojowa będzie dostępna tylko w drugim i trzecim dniu każdej rundy testu publicznego.

Nagroda na serwerze głównym: 1000 jedn. węgla, 500 wolnych PD, 200 żetonów społeczności, 500 000 kredytów.

Łańcuchy misji bojowych

Łańcuch 1
Zadawajcie uszkodzenia, zdobywajcie bazowe PD i baretki Zniszczenia.

 • Ten łańcuch misji bojowych można wypełnić w bitwach losowych, kooperacyjnych i/lub potyczkach.

Nagroda na serwerze głównym: 1 specjalny kontener Taktyczny i 7500 jedn. węgla.

Łańcuch 2
Wygrywajcie bitwy, zdobywajcie bazowe PD, zadawajcie uszkodzenia i zdobywajcie baretki Zniszczenia.

 • Można ukończyć w bitwach losowych i/lub w potyczkach.
 • Dostępny do ukończenia trzy razy dziennie w następujących godzinach: 11:00−15:00 UTC, 17:00−21:00 UTC, 22:00−02:00 UTC.

Nagroda na serwerze głównym: 5000 wolnych PD, 700 jedn. węgla, 800 000 kredytów, 10 000 elitarnych PD dowódcy.

Szczegóły misji bojowych będą dostępne w kliencie testu publicznego.

W sumie w trakcie testu publicznego aktualizacji 13.0 zdobyć możecie do 8500 żetonów społeczności, 32 600 jedn. węgla, 4 specjalne kontenery Taktyczny, 2 kontenery Więcej węgla, 14 kamuflaży Pionier, 150 000 wolnych PD, 24 400 000 kredytów, 280 000 elitarnych PD dowódcy oraz 450 dublonów.

Dodatkowe misje i nagrody

 Wśród graczy, którzy zdobyli co najmniej 250 bazowych PD w bitwach losowych, mając jednocześnie aktywną rolę Okrętu obfitości, wylosujemy 20 graczy i każdy z nich otrzyma jeden kontener premium Zrzut zaopatrzenia.

 Wśród graczy, którzy zdobyli co najmniej 250 bazowych PD w bitwach losowych i zdołali jednocześnie zatopić Okręt obfitości przeciwnika, wylosujemy 20 graczy i każdy z nich otrzyma jeden kontener premium Zrzut zaopatrzenia.

Te losowania będą wspólne dla obu rund testu publicznego.

Nagrody zostaną rozdane po wprowadzeniu aktualizacji 13.0.

Premie początkowe

 • Ceny badań okrętów i modułów będą znacznie obniżone.
 • Możliwość ponownego rozdysponowania umiejętności dowódcy za darmo.

Jeśli zalogowaliście się na serwer testu publicznego po raz pierwszy od aktualizacji 12.11, otrzymacie dodatkowo następujące bonusy:

 • Wszystkie możliwe do zbadania okręty poziomów VI i VIII z dowódcami z 21 punktami umiejętności.
 • 500 000 000 kredytów, 30 000 dublonów, 250 000 jedn. węgla i 90 dni konta premium Warships.
 • Zestawy z jednorazowymi premiami ekonomicznymi i 50 flagami sygnałowymi.

Jeśli stoczyliście co najmniej jedną bitwę na serwerze testu publicznego podczas testów aktualizacji 12.11, Wasze konta zostaną skopiowane z serwera głównego na serwer testu publicznego.

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze