WoWs: biuletyn deweloperów 0.11.6 i test publiczny

Zmiany i nowości w nadchodzącej aktualizacji i test publiczny.

WAŻNE! Aktualizacja jest wciąż w fazie testów, więc informacje zawarte w biuletynie mają charakter umowny i odzwierciedlają stan gry na czas jego publikacji. Do czasu wprowadzenia aktualizacji niektóre zmiany i nowe funkcje mogą zostać całkowicie usunięte bądź wprowadzone w innej formie. Zrzuty ekranu, konkretne wartości i szczegóły mechanik w grze niekoniecznie znajdą swoje odzwierciedlenie w ostatecznej wersji gry po wprowadzeniu aktualizacji.

Uwaga: Nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą odbiegać od tych na serwerze głównym.

Brytyjskie pancerniki

Aktualizacja 0.11.6 wprowadza do wczesnego dostępu całkiem nową gałąź brytyjskich pancerników od III do X poziomu. Te, wyposażone w mocarne torpedy oraz działa główne o szczególnie dużym zasięgu, nowe stalowe giganty pokażą swoją wartość w pojedynkach na średnim i minimalnym dystansie. Sprzęt eksploatacyjny Grupa naprawcza, który mają na pokładzie, regeneruje więcej utraconych PW.

Pancerniki strzelają pociskami OB o standardowych parametrach przebicia oraz średniej celności, natomiast pociski PP cechują się typowym dla Brytyjczyków czasem uzbrojenia. Baterie główne są potężne, a kalibry sięgają 457 mm na X poziomie. Okręty powyżej V poziomu cieszą się Doładowaniem silnika. Poczynając od VI poziomu, pancerniki te będą twardym orzechem do zgryzienia dla samolotów, ze względu na sprzęt eksploatacyjny Obrona przeciwlotnicza. Od IX poziomu Grupę naprawczą zastępują Wyspecjalizowane grupy naprawcze.

Nowe brytyjskie pancerniki nie będą dostępne na serwerze testu publicznego.


Tytani przemysłu

Jedną z kluczowych cech aktualizacji jest tymczasowe wydarzenie o nazwie Tytani przemysłu. Stocznie ChathamElswick oraz Clydebank będą rywalizować o prawo do miana najlepszych stoczniowców służących potrzebom Royal Navy.

Dokonajcie wyboru i wesprzyjcie jedną ze stoczni! Pamiętajcie, że każda z nich będzie oferować unikalną nagrodę — jednego z brytyjskich dowódców z sześcioma pkt. umiejętności oraz możliwy do zbadania brytyjski okręt V poziomu ( V Hawkins V Emerald lub  V Acasta).

Wydarzenie Tytani przemysłu będzie podobne do poprzednich wydarzeń, które przygotowaliśmy, m.in. Noc sylwestrowa, Rywalizacja Biur Projektowych, Bitwa bestii i Próby męstwa.

Weźcie udział w wydarzeniu na serwerze głównym, by zdobyć żetony brytyjskie, które możecie wymienić na wczesny dostęp do okrętów, stałe kamuflaże i inne przedmioty.

Dla uczczenia wydarzenia port w Londynie został zaktualizowany.

Oddzielenie wyglądu okrętów od premii ekonomicznych

Ekonomia w grze to jeden z kluczowych składników World of Warships. Minęło już niemal siedem lat od opublikowania gry, ale od tego momentu kluczowe aspekty ekonomii pozostawały niezmienne. W tym czasie pojawiło się mnóstwo problemów, które warto naprawić lub usprawnić.

W ramach aktualizacji 0.11.6 przygotowaliśmy remont generalny ekonomii w grze, rozdzielając wygląd okrętów i premie ekonomiczne.

Pracując nad aktualizacją, chcieliśmy osiągnąć kilka celów:

 • Zaoferować możliwość wyboru premii ekonomicznych i elementów wyglądu (kamuflaży) osobno.
 • Uprościć zarządzanie premiami ekonomicznymi.
 • Upewnić się, że przejście ze starego systemu na nowy będzie możliwie bezproblemowe.
 • Utrzymać obecny stan ekonomii w grze pod względem kosztów i zarobków.

Poprawiliśmy interfejs, zarządzanie premiami, wygląd Inwentarza i wiele więcej! Kluczowym założeniem stojącym za naszymi planami było sprawienie, że Wy, jako gracze, nie stracicie swoich ogólnych zarobków. W niektórych przypadkach nawet zyskacie w stosunku do poprzedniego systemu.

Poniżej zamieszczamy krótką listę głównych zmian. Aby zagłębić się w proces rozdzielania, zajrzyjcie do naszego blogu deweloperskiego.

Lista zmian

 • Premie ekonomiczne będą teraz występować osobno w grze i nie będą już powiązane z kamuflażami i sygnałami. Wzory kamuflażu zmienią wyłącznie wygląd okrętu i można z nich korzystać niezależnie od tych premii.
 • Premia do PD nie będzie wpływać na wolne PD i PD dowódcy. Aby to zrekompensować, zmieniliśmy wszystkie stałe i jednorazowe premie ekonomiczne.
 • Podstawowe zarobki wolnych PD są teraz podwojone.
 • Premie ekonomiczne ze stałych kamuflaży kupuje się teraz osobno, a ich efekt będzie oddziaływać na ekonomię okrętu w sposób stały. Jednorazowe kamuflaże można również nałożyć na te stałe.
 • Tylko jedna premia ekonomiczna może zostać jednocześnie nałożona na dany zasób (kredyty, bojowe PD i PD dowódcy). Ograniczenie to wprowadzono, by uprościć cały system. Wartości premii zostały tak dostosowane, by zrekompensować nawet najbardziej opłacalne kombinacje w obecnym systemie.
 • Zamiast zmniejszać koszt obsługi okrętu po bitwie, stałe kamuflaże zapewnią bonusy do kredytów, by Wasze średnie zarobki nie zmieniły się lub nawet wzrosły.
 • Koszt obsługi możliwych do zbadania jednostek IX i X poziomu został zmniejszony odpowiednio ze 120 000 do 115 000 oraz ze 180 000 do 150 000 kredytów.
 • Aby zrekompensować zmiany w premiach związanych z kosztem obsługi, obecne koszty obsługi w bitwach kooperacyjnych będą dodatkowo pomniejszone o 13,3%, a zarobki w kredytach wzrosną o 12,5%.
 • Chcemy, by kamuflaże wpływały tylko na wygląd okrętów, dlatego usunęliśmy wszystkie oferowane przez nie premie bojowe. Bonus, który zapewniał 3% zmniejszenie wykrywalności okrętu z powierzchni morza, został teraz dodany do standardowej specyfikacji okrętów. Usunęliśmy również premię zwiększającą rozrzut pocisków przeciwnika o 4%.
 • Aktualnie liczba sygnałów i kamuflaży wyświetlanych w zakładce Wygląd nie zawiera tych, które są już zamontowane na okrętach. Wraz z wejściem tej zmiany w życie, będziecie zawsze znać dokładną ilość rezerw w Waszym składzie — wyświetlana będzie łączna liczba sygnałów i wzorów kamuflaży, które macie na koncie.

Ta zmiana oraz wprowadzenie nowej grupy przedmiotów w grze spowoduje zrewidowanie wszystkich nagród w grze. W misjach bojowych, kampaniach, operacjach i kolekcjach sygnały ekonomiczne i specjalne zostaną zastąpione premiami. Kamuflaże również ustąpią miejsca premiom.

Zawartość wszystkich kontenerów, z których można zdobyć sygnały lub kamuflaże, również ulegnie zmianie.

Poza tym dodamy poniższe poziomy dostępu konta, związane z omawianymi zmianami:

 • 5. poziom, odblokowanie premii bojowych dla okrętu
 • 7. poziom, odblokowanie premii ekonomicznych dla okrętu

W ten sposób zwiększymy łączną liczbę poziomów dostępu do 17. Zaznaczamy przy tym, że łączna liczba bitew do rozegrania, by odblokować wszystkie poziomy dostępu, nie ulegnie zmianie. Wasze aktualne postępy w odblokowywaniu poziomów dostępu zostaną zachowane. Nie utracicie żadnych postępów i otrzymacie wszystkie nagrody, które przegapiliście po drodze.


Aktualizacja AI

W aktualizacji 0.11.6 znacząco usprawniliśmy AI stojące za naszymi okrętowymi botami w bitwach treningowych i kooperacyjnych.

 • Poprawiliśmy AI botów odpowiedzialne za poruszanie się, strzelanie oraz korzystanie ze sprzętów eksploatacyjnych w bitwach treningowych.
 • W bitwach kooperacyjnych lotniskowce kierowane przez AI będą teraz przemieszczać się do najbliższego punktu zajęcia, jeśli w bitwie pozostanie tylko kilku sojuszników.
 • Boty będą teraz rzadziej wpadać na siebie lub strzelać w wyspy podczas bitew kooperacyjnych.

Aktualizacja modeli amerykańskich niszczycieli

W aktualizacji 0.11.6 kontynuujemy prace nad amerykańskimi niszczycielami. Tym razem nowe modele otrzymają okręty  VII Sims VII Sims B II Sampson III Wickes IV Clemson V Nicholas i  VI Farragut.

Zmiany interfejsu

W aktualizacji 0.11.6 zmieniliśmy interfejs użytkownika przy otwieraniu kontenerów na barce. Będziecie teraz mogli przejrzeć wszystkie dostępne kontenery, pogrupowane według ich rodzaju. Możecie otworzyć wszystkie kontenery danego typu za jednym zamachem. W przypadku wielu kontenerów dostępna jest informacja o prawdopodobieństwie znalezienia w nich rozmaitych przedmiotów.

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze