WoWs: biuletyn aktualizacji 0.9.4 i test publiczny

Zmiany i nowości w nadchodzącej aktualizacji oraz jak dołączyć do testu publicznego.

UWAGA! Aktualizacja jest wciąż w fazie testów, więc informacje zawarte w biuletynie są umowne i odzwierciedlają stan gry na czas jego publikacji. Niektóre zmiany i nowe funkcje mogą zostać ostatecznie całkowicie usunięte bądź wprowadzone w zupełnie innej formie do czasu wprowadzenia aktualizacji. Zrzuty ekranu, konkretne wartości i szczegóły mechanik w grze niekoniecznie znajdą swoje odzwierciedlenie w finalnej wersji gry po wejściu aktualizacji.

Okręty podwodne

Aktualizacja 0.9.4 wprowadzi do gry okręty podwodne w osobnym typie bitew okrętami VI poziomu. W trakcie testu publicznego wszyscy mogą brać udział w testowaniu okrętów nowej klasy!

Delikatni, lecz dyskretni łowcy, mogący poruszać się nie tylko w płaszczyźnie poziomej, ale również zanurzać się w morskie głębiny. Głębokość zanurzenia okrętów podwodnych wpływa na ich wykrywalność, zasięg widzenia i wzajemne oddziaływanie z innymi okrętami podwodnymi i nawodnymi.

Głównym uzbrojeniem okrętów podwodnych są torpedy z naprowadzaniem akustycznym. Możecie przypuścić atak z dowolnej głębokości, a dzięki mechanice impulsów sonaru zwiększycie potencjalną skuteczność swojej salwy torpedowej. Baczcie na poziom naładowania akumulatorów i mądrze korzystajcie z impulsów sonaru. Torpedy mogą wynurzać się i trafiać we wrogie jednostki tylko przy aktywnym efekcie impulsu sonaru. Jeśli skończy się Wam moc w akumulatorach, będziecie zmuszeni zmniejszyć prędkość do 1/4 lub wynurzyć się na powierzchnię, żeby je naładować.

Miejcie oko na niszczyciele i krążowniki drużyny przeciwnej. Wszystkie niszczyciele, a także krążowniki VI DallasVI BudionnyVI Leander i VI Perth posiadają bomby głębinowe, którymi mogą atakować okręty podwodne ukrywające się pod powierzchnią wody.

Więcej informacji na temat gry okrętami podwodnymi, a także przeciw nim, znajdziecie w artykule „Okręty podwodne: jak nimi grać”.

Radzieckie krążowniki

W aktualizacji 0.9.4 rozpoczyna się wydarzenie poświęcone radzieckim ciężkim krążownikom. Nowe okręty pojawią się w ramach wczesnego dostępu na zwykłym serwerze dopiero po wprowadzeniu aktualizacji. W międzyczasie możecie wziąć udział w teście wydarzenia.

Uwaga: nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą różnić się od tych na serwerze zwykłym. Same radzieckie ciężkie krążowniki nie będą dostępne na serwerze testu publicznego.

 • Nagrody dostaw codziennych i za wypełnianie dyrektyw: kontenery wydarzenia z nowym, tymczasowym zasobem — żetonami radzieckimi.
 • Nagroda za wypełnienie wszystkich dyrektyw: stały kamuflaż „Radziecki” dla okrętu V Mikojan.
 • Przedmioty dostępne w Zbrojowni w zamian za żetony: kredyty, jednorazowe kamuflaże, sygnały oraz dni konta premium.
 • Zestawy zapewniające wczesny dostęp do radzieckich krążowników dostępne są w Zbrojowni w zamian za żetony. Czeka na Was 6 zestawów, które będą otwierane po kolei. Krążownik V Mikojan znajdziecie w pierwszym zestawie, kolejne zestawy zawierać będą VIII Tallinn i IX Riga, a także kamuflaż „Radziecki” dla krążowników Tallinn, Riga i X Pietropawłowsk.

Port Czarnomorski został zaktualizowany i otrzymał nową nazwę — Noworosyjsk. Port ten dostępny będzie także w swoim oryginalnym kształcie za pośrednictwem Stacji modyfikacyjnej.

Ulepszony sprzęt eksploatacyjny

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji 0.9.4 sprzęt eksploatacyjny premium będzie darmowy, a standardowy zostanie usunięty z gry. Od teraz cały dostępny sprzęt eksploatacyjny będzie miał parametry, jakie dotychczas posiadała wersja premium.

Sprzęt eksploatacyjny premium zamontowany na okręcie i przechowywany w Inwentarzu zostanie automatycznie zamieniony na kredyty. Kontenery „Więcej sprzętu eksploatacyjnego” nie będą już dostępne, a jeśli posiadacie jakieś kontenery tego typu na swoich kontach, to zostaną one automatycznie wymienione na kredyty po cenie 160 000 kredytów za sztukę. Jeśli chodzi o inne nagrody, to ulepszony sprzęt eksploatacyjny zostanie zamieniony na sygnały.

Bitwy rankingowe

Aktualizacja 0.9.4 rozpocznie nowy sezon bitew rankingowych. Oczekujcie gry okrętami VII poziomu w formacie 7 na 7.

Inne zmiany i usprawnienia

 • Poprawione narodowe kwestie mówione dla okrętów polskich, holenderskich i austro-węgierskich. Obecność podkładów głosowych dla unikalnych dowódców jest teraz brana pod uwagę, gdy wybrany jest tryb „Narodowe+”.
 • Poprawiony wygląd zakładki Moduły. W zakładce tej można teraz obejrzeć wszystkie ulepszenia i sprzęt eksploatacyjny dla okrętów, których jeszcze nie zdobyliście, natomiast okręty badane są i kupowane na ekranie drzewa technologicznego.

 • Mapy Zorza polarna, Rozbicie, Śpiący olbrzym, Pętla, Grecja i Złomowisko Alpha zostały przystosowane do nowego modelu oświetlenie i ulepszonej technologii HDR.

Sg1

Sg2

 • Zmieniono ułożenie wysp na mapie Pętla, co sprawi, że dostęp do stref kluczowych i manewrowanie wewnątrz nich będzie łatwiejsze.

L1

L2

Test Publiczny

Dołączcie do testu publicznego nadchodzącej aktualizacji, aby zdobyć nagrody na serwerze głównym!

Spodziewajcie się okrętów podwodnych, wydarzenia Radzieckie krążowniki, darmowego ulepszonego sprzętu eksploatacyjnego, bitew rankingowych i innych ulepszeń. Rzućcie okiem na biuletyn deweloperów i witajcie w teście!

NAPISZ OPINIĘ

Dowódcy, doceniamy Wasz wkład i dokonujemy zmian na bieżąco! Pamiętajcie jednak, że nie możemy opublikować informacji o wszystkich zmianach we wszystkich regionach, ponieważ jest ich bardzo wiele, a czas testu jest ograniczony. Rozsyłamy więc wszystkie informacje o zmianach jedynie w języku angielskim. Dziękujemy za zrozumienie.

Harmonogram rundy 1.

Początek: Cz. 16 Kwi. 18:30 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Cz. 16 Kwi. 18:30
Koniec: Wt. 21 Kwi. 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Wt. 21 Kwi. 07:00

Cechy szczególne testu

W dniach od 17 do 21 kwietnia każdy gracz będzie mógł wypróbować okręty podwodne w specjalnym trybie bitwy!

Początek: Pt. 17 Kwi. 15:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Pt. 17 Kwi. 15:00
Koniec: Wt. 21 Kwi. 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Wt. 21 Kwi. 07:00
 • Każdego dnia podczas tej rundy testu, otrzymacie jeden żeton Podwodny. Możecie wymienić żetony na losowe zestawy w Zbrojowni, z których każdy zawiera okręt na wypożyczenie wraz z dowódcą.
 • Wybierzcie typ bitwy okrętów podwodnych.
 • Bitwy będą się odbywać na mapach Sąsiedzi i Trójząb za sterami okrętów VI poziomu.
 • Jeśli będzie to potrzebne, składy drużyn zostaną uzupełnione botami.

Więcej o tym, jak grać okrętami podwodnymi, a także jak sobie z nimi radzić, możecie przeczytać w specjalnym artykule.

Misje bojowe i nagrody

Runda
1. 2.
Stocz bitwę losową lub kooperacyjną za sterami okrętu VII–X poziomu.

Nagroda na serwerze zwykłym: po 3 sygnały każdego typu, z wyjątkiem sygnałów specjalnych.

Stocz trzy bitwy losowe lub kooperacyjne za sterami okrętów VII–X poziomu.

Nagroda na serwerze zwykłym: 10 wzorów kamuflażu Typ 6.

Zdobądź 8000 bazowych PD w bitwach losowych lub kooperacyjnych za sterami okrętów VII–X poziomu.

Nagroda na serwerze zwykłym: 1 kontener Wargaming.

Zdobądź 6000 bazowych PD w bitwach okrętów podwodnych.

Nagroda na serwerze zwykłym: po 5 następujących sygnałów specjalnych: Smok, Wiwerna, Czerwony smok, Uroboros i Hydra.

Stocz dziesięć bitew okrętów podwodnych za sterami okrętów podwodnych.

Nagroda na serwerze zwykłym: pamiątkowa flaga dla uczestników beta testu okrętów podwodnych.

Stocz piętnaście bitew okrętów podwodnych za sterami okrętów dowolnej klasy z wyjątkiem okrętów podwodnych.

Nagroda na serwerze zwykłym: naszywka dla uczestników beta testu okrętów podwodnych.

Jeden kontener Wargaming zawiera 1 dzień konta premium Wargaming.

Sezon wiosenny

Test publiczny 0.9.3 otworzył sezon wiosenny, który ma potrwać przez trzy aktualizacje.

Nagrody

 • Ukończenie dwóch misji osobistych zostanie nagrodzone emblematem sezonowym.
 • Ukończenie trzech misji osobistych zostanie nagrodzone unikatową flagą, naszywką oraz kontenerem Okręt premium VI poziomu.
 • Ci, którzy posiadają wszystkie cztery różne sezonowe emblematy, zostaną nagrodzeni unikatowym emblematem Weterana testu publicznego.
Sezon wiosenny #2
 • Stocz 20 bitew.
 • Zdobądź 30 000 bazowych PD.
 • Zdobądź 100 baretek „Podpalenie”, „Spowodowanie zalania”, „Trafienia w cytadelę” lub „Trafienia torpedami”.

Nagroda na serwerze zwykłym: 4 kontenery Radzieckie.

Misję można wykonać tylko raz, za sterami okrętów VI–X poziomu w bitwach losowych i okrętów podwodnych.

Gdy tylko ukończycie tę misję, misja Sezon wiosenny #1 z poprzedniego testu publicznego stanie się dostępna. Jeśli rozpoczęliście już wykonywanie misji Sezonu wiosennego podczas testu publicznego 0.9.3, Wasz postęp zostanie zachowany.

Premie początkowe

 • Na początku testu publicznego każdy uczestnik na swoim koncie posiadać będzie okręty VI–VIII poziomu, za których sterami zasiądą dowódcy z 15 punktami umiejętności.
 • Koszt badań okrętów i modułów będzie znacznie obniżony.
 • Gracze będą mogli resetować umiejętności dowódców za darmo.

Jeśli dołączacie do testu publicznego po raz pierwszy od aktualizacji 0.9.3, zostaniecie nagrodzeni następującymi premiami:

 • 500 000 000 kredytów; 30 000 dublonów oraz 90 dniami konta premium.
 • 50 sygnałami wszystkich typów (poza sygnałami specjalnymi), które również zostaną dodane do Waszego konta testu publicznego.

Jak dołączyć do testu publicznego

Wszystkie informacje o tym, jak dołączyć do testu publicznego i o warunkach zdobycia nagród są dostępne na naszej oficjalnej stronie w specjalnym artykule.

TEST PUBLICZNY: INSTRUKCJE

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze