WoWs: bitwy klanowe

Sezon „Salamandra”.

W aktualizacji 12.1 rusza 20. sezon bitew klanowych! Jego kryptonim to „Salamandra”. Salamandry to drapieżne płazy, które żyją głównie na półkuli północnej i polują na małe ssaki, ryby oraz insekty. Salamandry potrafią szybko zregenerować utracone kończyny, a ich wizerunek w kulturze był utożsamiany z ogniem już od czasów starożytnych — wierzono, że zwierzęta te rodziły się w płomieniach.

Bitwy klanowe są dla Was świetną okazją do zademonstrowania umiejętności w World of Warships. Tutaj liczy się nie tylko wynik poszczególnych bitew, lecz także ogólne postępy. Walczcie u boku sojuszników i wspinajcie się na szczyt!

Wygrywajcie bitwy klanowe, by zdobyć cenne nagrody, takie jak stal, ropa, dni konta premium Warships, sygnały bojowe, premie jednorazowe 4. poziomu i żetony klanowe. Im więcej zwycięstw odniesiecie, tym więcej przypadnie Wam nagród.

Zasady

Sesje gry dostępne w: środy, czwartki, soboty i niedziele.

Format: 7 na 7, okręty X poziomu.

W dniach, gdy wprowadzane są jakiekolwiek aktualizacje, bitwy klanowe toczone są tylko w oknie czasowym właściwym dla Waszego serwera.

Mapy i tryby gry

Atlantyk, Lodowe wyspy, Śpiący olbrzym, Łzy pustyni, Rozbicie, Estuarium, Złomowisko Alpha i Wyspy Owcze. Wraz z premierą aktualizacji 12.2 mapa Rozbicie zostanie zastąpiona przez Gorący punkt.

Bitwy na wszystkich mapach będą rozgrywane w trybie Dominacji.

+8 map

Dla wszystkich map stosowane są następujące reguły:

  • Liczba stref kluczowych: 3
  • Czas zajmowania: 30 sekund
  • Zdobywanie punktów zajęcia bazy: 3 punkty za każde 4 sekundy zajęcia

Ograniczenia dot. okrętów

Podobnie jak w poprzednich sezonach w bitwach klanowych obowiązują pewne ograniczenia co do liczby określonych okrętów w każdej drużynie.

Ograniczenia mogą być wprowadzone na cały sezon lub na określony czas. Przykładowo, mogą one obowiązywać przez pierwsze 2 tygodnie sezonu, a następnie zostać zamienione na inne ograniczenia w kolejnych tygodniach. Pozwala nam to szybko reagować na bieżący stan sezonu.

Sezon 20. rozpoczyna się z następującymi ograniczeniami:

  • Żadnych lotniskowców i okrętów podwodnych w bitwach.
  • Nie więcej niż trzech najemników na dywizjon.
  • W drużynie mogą znajdować się maksymalnie dwa pancerniki. Po 3 tygodniach od startu sezonu ograniczenie zmieni się do nie więcej niż jednego pancernika na drużynę.

Ograniczenia dotyczące konkretnych okrętów:

  • Nie więcej niż łącznie trzy okręty  X Marceau i  X Kléber (lub kombinacja obu) na drużynę.
  • Nie więcej niż łącznie jeden okręt  X Pietropawłowsk lub  X Napoli na drużynę.
  • Nie więcej niż jeden okręt  X Marseille na drużynę.
  • Zablokowane w bitwach X Ohio X Vermont X Kremlin X Preussen X St. Vincent X Thunderer X République X Louisiana i  X Småland.

Ograniczenia te pozwalają nam zdywersyfikować rozgrywkę i zwiększyć różnorodność składów w każdym sezonie.

W trakcie sezonu możemy na podstawie naszej analizy statystyk wprowadzić nowe restrykcje lub zmienić te istniejące. Wszelkie zmiany obwieścimy osobno na naszym blogu deweloperskim. Informacje o zmianach będą także dostępne w kliencie gry.

Nagrody

Szczegółowe informacje o warunkach ukończenia i nagrodach możecie znaleźć w kliencie gry.

Skarbiec klanowy

Klany z pozycji 1.–50. w rankingu globalnym otrzymają od 5000 do 25 000 jednostek stali.

Miejsce w rankingu globalnym Stal
1. 25 000
2. 22 500
3. 20 000
4. 17 500
5.–50.* 16 250–5000

*każda kolejna pozycja zapewnia 250 jedn. stali mniej.

Klany, które nie wejdą do najlepszej 50 rankingu, otrzymają na koniec sezonu stal i węgiel do swoich Skarbców. Dokładna suma zależy od ligi i grupy.

Liga, grupa Stal Węgiel
Huragan, 1 2500 25 000
Tajfun, 1 1500 25 000
Tajfun, 2 1000 20 000
Tajfun, 3 0 15 000
Sztorm, 1 0 12 500
Sztorm, 2 0 10 000
Sztorm, 3 0 7500
Wicher, 1 0 5000

Okręty klanowe

Na początku sezonu gracze będą mogli w ramach bitew klanowych tymczasowo korzystać z zestawu trzech okrętów specjalnych X poziomu:  X [Conqueror] X [Hindenburg] i  X [Gearing].

Aby to zrobić, musicie stoczyć jedną bitwę w dowolnym spośród głównych typów bitew, grając jednostką VIII–X poziomu lub superokrętem.

ź: WoWs

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze