WoWs: armada

Cheshire.

Przewodnik Kapitana po brytyjskim krążowniku VIII poziomu!

Historia

Cheshire to wariant brytyjskiego krążownika ciężkiego uzbrojonego w działa baterii głównej kal. 234 mm. Jego model powstał na podstawie krążownika Albemarle. Projektując ten okręt, nasi deweloperzy kierowali się teoriami dotyczącymi możliwej ewolucji typu Albemarle w latach 40. ubiegłego wieku.

II wojna światowa sprawiła, że wszystkie obowiązujące ówcześnie ograniczenia dotyczące uzbrojenia morskiego stały się nieważne. Zwiększyły się też nakłady na przemysł, a brytyjscy inżynierowie połączyli siły. Pozwoliło to na zbudowanie dużego i potężnego krążownika ciężkiego. Cheshire ma na pokładzie działa kal. 234 mm Mark XII, które wykazały się dużą skutecznością na brytyjskich monitorach podczas I wojny światowej.

W World of Warships okręt wyróżnia się niezłym kamuflażem, a także dobrą przeżywalnością i opancerzeniem, ale jego mankamentem jest duża i wysoko umieszczona cytadela.  VIII Cheshire jest uzbrojony w artylerię dużego kalibru i poczwórne wyrzutnie torped.

Odtworzenie okrętu

Bateria główna: Sześć dział kal. 234 mm w trzech podwójnych wieżach 50 Mk.XII

Bateria uniwersalna: Szesnaście dział kal. 113 mm 45 QF Mk.V na podwójnych stanowiskach RP 41 Mk.VI

Uzbrojenie torpedowe: Dwie poczwórne wyrzutnie torped kal. 533 mm QR Mk II

Uzbrojenie przeciwlotnicze: Dziesięć podwójnych dział kal. 40 mm 56 OQF Mk.X na stanowiskach STAAG Mk.2; czterdzieści działek kal. 20 mm Oerlikon Mk.II na podwójnych stanowiskach Mk.V

Ulepszenia

  • Modyfikacja głównego uzbrojenia 1
  • Ochrona maszynowni
  • Modyfikacja systemów celowniczych 1
  • Modyfikacja 1 napędu
Modyfikacja 1 systemu kamuflażu

Cechy kluczowe

  • Sześć dział kal. 234 mm rozmieszczonych w trzech wieżach. Pociski potrafią zadać znaczne uszkodzenia jak na swój poziom. Czas potrzebny na obrócenie wieży o 180 stopni to zaledwie 18 sekund — artylerią dużego kalibru na okręcie  VIII Cheshire można wycelować szybciej niż działami kal. 152 mm niektórych krążowników lekkich tego samego poziomu. Wystrzeliwane pociski OB mogą spenetrować pancerz o grubości 59 mm.
  • Jego uzbrojenie torpedowe składa się z dwóch poczwórnych wyrzutni z możliwością wypuszczania torped jedna po drugiej. Zasięg torped — 8 km.
  • Krążownik ten posiada dobre opancerzenie jak na swój poziom i pokaźną pulę PW.
  • Sprzęt eksploatacyjny Wyspecjalizowane grupy naprawcze przywraca 2% całkowitej puli PW okrętu na sekundę i może naprawić do 50% wszystkich uszkodzeń zadanych cytadeli.
  • Przyzwoity system ochrony przeciwlotniczej jest dodatkowo wspierany przez sprzęt eksploatacyjny Obrona przeciwlotnicza. Sprzęt ten można alternatywnie zastąpić Sondą hydroakustyczną.
  • Więcej kredytów zdobywanych w każdej bitwie i 50% dodatkowych PD za stały kamuflaż, który również zmniejsza o 10% koszty obsługi okrętu po bitwie.

Cheshire: Zestaw admiralski w Zbrojowni

ź: WoWs

 

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze