WoWs: Aktualizacja 13.2

Polowanie na Piñatę.

od: 14 mar, 03:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 14 mar, 03:00
do: 14 mar, 06:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 14 mar, 06:00

Kapitanie, dziękujemy za czytanie naszych artykułów. Przyjmij wyrazy naszej wdzięczności w postaci 1 dnia konta premium Warships! Żeby go odebrać, wystarczy kliknąć przycisk „Odbierz swój prezent”. Ciesz się korzyściami, które daje Ci w grze! Dzień konta premium Warships rozpocznie się bezpośrednio po kliknięciu przycisku.

Możesz odebrać swój prezent do: 8 kwi, 15:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 8 kwi, 15:00

ODBIERZ SWÓJ PREZENT

 

Polowanie na Piñatę

Początek: 28 mar, 03:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 28 mar, 03:00
Koniec: 11 kwi, 04:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 11 kwi, 04:00

Aktualizacja 13.2 wprowadza wydarzenie Polowanie na Piñatę! Podczas wydarzenia będziecie mogli upolować specjalny okręt Piñata, aby zyskać przewagę nad przeciwnikami. Tegoroczne wydarzenie dostępne jest jako oddzielny typ bitwy ze specjalnie ozdobioną mapą Wyspy Kolorowe.

Szczegóły

 • Bitwy okrętami wszystkich klas z poziomów VIII–IX; 7 graczy w drużynie.
 • Kiedy okręt Piñata zostanie posłany na dno, w miejscu jego zatopienia pojawi się kurcząca się strefa kluczowa.

Polowanie na Piñatę wprowadzi także nową mechanikę — wspierający sprzęt eksploatacyjny. Łącznie dostępnych jest osiem unikalnych wspierających sprzętów eksploatacyjnych, a każdy typ okrętu ma dostęp do pięciu z nich. Początkowo zostanie odblokowany jeden sprzęt eksploatacyjny dla każdego typu okrętu, natomiast aż cztery inne można zdobyć, wykonując misje lub kupując je za kredyty w Zbrojowni. Będziecie mogli wybrać tylko jeden wspierający sprzęt eksploatacyjny na bitwę.

Podczas wydarzenia Polowanie na Piñatę możecie zdobywać żetony Piñaty, wypełniając misje bojowe. Żetony te można wymieniać na nagrody w Zbrojowni.

Więcej informacji znajdziecie w osobnym artykule.

Wczesny dostęp do krążowników Wspólnoty

Długo oczekiwane krążowniki Wspólnoty wchodzą do wczesnego dostępu w aktualizacji 13.2!

W skład linii wchodzą zarówno krążowniki lekkie, jak i ciężkie, przy czym niskie i średnie poziomy są uzbrojone w działa kal. 152 mm, a od VIII poziomu w górę — w artylerię kal. 203 mm. Te jednostki mogą zadawać przyzwoite uszkodzenia na minutę, ale do ich wad zalicza się stosunkowo słaba balistyka i wolno obracające się wieże. Począwszy od III poziomu te okręty są dodatkowo uzbrojone w torpedy. Na VII poziomie ich torpedy zyskują zasięg na tyle duży, że mogą być nawet wystrzelone z ukrycia, dzięki doskonałemu maskowaniu.

Tak jak większość krążowników, okręty tej linii mogą używać Sondy hydroakustycznej dostępnej na osobnym miejscu na IV poziomie, a na wyższych poziomach dzielącej miejsce z Obroną przeciwlotniczą. Począwszy od V poziomu, charakterystyczna dla okrętów Wspólnoty Niskoprężna wytwornica dymu staje się również dostępna w swoim własnym miejscu. Jej długi czas działania pozwala krążownikom pozostać w ukryciu przy powolnym ruchu. Począwszy od VIII poziomu okręty linii są wyposażone w Grupę naprawczą o standardowych parametrach.

Poza tym krążowniki Wspólnoty mają dostęp do ulepszonego Detektora okrętów podwodnych z powiększonym zasięgiem od V poziomu i Ataku lotniczego bombami głębinowymi z ulepszoną charakterystyką.

Aby uczcić to wydarzenie, następujące tematyczne stałe kamuflaże zostaną dodane do gry: Indyjski tygrys dla V DELHI, Nowozelandzka paproć dla VIII AUCKLAND i Australijska ozdoba dla X CERBERUS. Dodatkowo grę ubogacą historyczni dowódcy Harold Farncomb i Leonard Murray, naszywka Skorpena Wspólnoty, flaga pamiątkowa Drużyna Wspólnoty i kontenery premium Drużyna Wspólnoty.

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji 13.4 żetony Wspólnoty w tym kontenerze będą zastąpione kredytami. Więcej szczegółowych informacji udostępnimy w przyszłości.

Przepustka wydarzenia Drużyna Wspólnoty

Aktualizacja 13.2 wprowadza nową tematyczną przepustkę wydarzenia! Możecie w niej wziąć udział i przejść dwie linie postępu, które oferują mnóstwo nagród. Każda linia składa się łącznie z 20 poziomów — ukończcie je, aby zdobyć wszystkie główne nagrody i uzyskać dostęp do dodatkowych za ukończenie dodatkowych poziomów.

Będziecie mogli zdobyć historycznego dowódcę Harolda Farncomba z 6 punktami umiejętności, pamiątkową flagę, stały kamuflaż Indyjski Tygrys dla okrętu V DELHI, żetony Wspólnoty w pierwszej linii postępu, a także inne cenne nagrody. Po ukończeniu początkowych 20 poziomów otrzymacie 2 kontenery Więcej sygnałów za ukończenie każdego następnego poziomu.

W drugiej linii postępu, możliwej do odblokowania za dublony, najcenniejszą nagrodą jest okręt
VI MYSORE. Wśród pozostałych nagród, będziecie mogli zdobyć stałe kamuflaże Gregale, Dzień Kanady, Trzy kolory Indii i Niebieska laguna, a także żetony Wspólnoty i inne cenne przedmioty. Po ukończeniu pierwszych 20 poziomów wypełnianie kolejnych zapewniać będzie żetony Wspólnoty.

Więcej informacji znajdziecie w osobnym artykule.


Aktualizacja okrętów podwodnych

W aktualizacji 13.2 zostanie wprowadzonych wiele nowych funkcji i zmian dla okrętów podwodnych. Wpłyną nie tylko na ich rozgrywkę, ale także na ulepszenia i zbalansowanie.

 • Aby silniej skupić się na problemie „shotgunningu” przez okręty podwodne, torpedy będą zadawać różne uszkodzenia w zależności od dystansu.
 • Okręty podwodne otrzymają też zmiany Ulepszeń. Niektóre z istniejących zostaną zmienione lub usunięte, wprowadzone zostaną nowe.
 • Zmiany w rozgrywce obejmą zarówno okręty podwodne, jak i nawodne.
 • W okrętach podwodnych wprowadzone też zostaną zmiany równoważące, żeby utrzymać ich konkurencyjność względem okrętów innych klas.

W pierwszym tygodniu po wprowadzeniu aktualizacji 13.2 wszyscy gracze otrzymają 100% zniżki na demontaż ulepszeń. Ulepszenia, których to dotyczy, zamontowane na łodziach podwodnych w momencie wprowadzenia aktualizacji, zostaną bezpłatnie zdemontowane i usunięte z kont graczy. Rekompensata zostanie przyznana adekwatnie do ich pełnych cen.

Więcej informacji o tych zmianach, a także zasadach rekompensaty znajdziecie w osobnym artykule.

Amerykańskie lotniskowce opuszczają wczesny dostęp

Wczesny dostęp do okrętów VI INDEPENDENCE, VIII YORKTOWN i X ESSEX kończy się wraz z wprowadzeniem aktualizacji 13.2, a jednostki te dołączą do drzewa technologicznego i staną się dostępne dla wszystkich.

Nowe lotniskowce mają dostęp do tylko jednej eskadry bombowców torpedowych, która jest wspierana dwiema taktycznymi eskadrami, składającymi się z samolotów szturmowych i bombowców nurkujących.

Od VIII poziomu eskadry taktyczne są wyposażone w nowy sprzęt Wytwornica zasłony dymnej.

Więcej informacji znajdziecie w osobnym artykule.

Bitwy rankingowe

Aktualizacja 13.2 wprowadza 16. sezon bitew rankingowych.

Początek: 13 mar, 10:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 13 mar, 10:00
Koniec: 14 maj, 02:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 14 maj, 02:00

Bitwy w lidze brązowej będą toczone w formacie 6 na 6 okrętami VIII poziomu, a zarówno w srebrnej, jak i złotej lidze gracze staną za sterami okrętów X poziomu i superokrętów.

W lidze brązowej i srebrnej do drużyny może należeć nie więcej niż jeden okręt podwodny, cztery pancerniki i cztery niszczyciele. W Złotej Lidze nie więcej niż jeden okręt podwodny, trzy pancerniki i cztery niszczyciele na drużynę.

Lotniskowce będą niedostępne w tym sezonie bitew rankingowych.

Więcej informacji znajdziecie w kliencie gry.

Potyczki

Początek pierwszej potyczki: 15 mar, 09:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 15 mar, 09:00
Koniec pierwszej potyczki: 18 mar, 02:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 18 mar, 02:00

W aktualizacji 13.2 odbędą się cztery potyczki toczone w różnych formatach. Pierwsza potyczka odbędzie się w formacie 5 na 5 pancernikami, lotniskowcami i okrętami podwodnymi VIII poziomu. Do drużyny może należeć nie więcej niż jeden okręt podwodny, jeden lotniskowiec i cztery pancerniki. Gracze mogą brać udział w dywizjonach złożonych z maksymalnie trzech graczy.

Więcej informacji znajdziecie w kliencie gry.

Wsparcie na YouTube

Zaktualizowaliśmy korzyści naszego programu wspierania na YouTube! Wypełniajcie specjalne misje bojowe w aktualizacji 13.2, by zdobywać żetony społeczności, wraz z kontenerami Specjalne premie i Niemiecka eskadra!

Nagrody za różne poziomy wsparcia w aktualizacji 13.2

Poziom Koszt* Misja bojowa Nagroda

WoWS First Mate

0,99 USD Zdobyć 15 000 bazowych PD. Typy bitwy: losowa, rankingowa, kooperacyjna, potyczki, operacje. Poziomy: V–X i superokręty. 1500 żetonów społeczności

WoWS Admiral

1,99 USD Zadać 600 000 punktów uszkodzeń. Typy bitwy: losowa, rankingowa, kooperacyjna, potyczki, operacje. Poziomy: V–X i superokręty. Będziecie mogli również ukończyć misję bojową z poprzedniego poziomu i otrzymać za nią należne nagrody. 6 kontenerów Specjalne premie + nagroda z poprzedniego poziomu

Naval Historian

2,99 USD Zdobyć 15 baretek „Zniszczenia”. Typy bitwy: losowa, rankingowa, kooperacyjna, potyczki, operacje. Poziomy: V–X i superokręty. Będziecie mogli również ukończyć misje bojowe z dwóch poprzednich poziomów i otrzymać należne za nie nagrody. 4 kontenery Niemiecka eskadra + nagrody z dwóch poprzednich poziomów

* Waluta i opłaty wspierania mogą różnić się w zależności od kraju.

Wspierający nas na YouTube mogą odbierać specjalne misje bojowe aż do końca obecnej aktualizacji i muszą je wypełnić do końca kolejnej.

Rozszerzamy ten program na kanały naszych współtwórców, by jeszcze więcej Kapitanów mogło wspierać działalność, której kibicują. Oznacza to, że poza trzema poziomami wsparcia na naszym oficjalnym kanale, możecie teraz wykupić poziom WoWS Commander u naszych współtwórców. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.

Poprawki interfejsu

Poprawiliśmy interfejs klanu poprzez dodanie dwóch okien: pierwsze wyświetla informacje o premiach klanu, a drugie prezentuje opis klanu i dodatkowe informacje. Wprowadziliśmy też możliwość dodania klikalnego łącza do Discorda w opisie klanu.

Zmiany w balansie

 • Kąty wystrzeliwania torped zostały zmniejszone o 1 stopień dla okrętu VIII TONE, aby zapobiec przenikaniu przez kadłub podczas celowania.
 • Zwiększono uszkodzenia wszystkich torped alternatywnych okrętów podwodnych o 15%.
 • Zwiększono uszkodzenia akustycznych torped okrętów podwodnych brytyjskiego drzewa technologicznego o 5%.
 • Niemiecki okręt podwodny VIII U-190
  • Zasięg podstawowych alternatywnych torped został zwiększony z 5,5 do 7 km.
  • Zasięg możliwych do zbadania alternatywnych torped został zwiększony z 6,3 do 7,5 km.
 • Niemiecki okręt podwodny X U-2501
  • Zasięg podstawowych alternatywnych torped został zwiększony z 6,3 do 7,5 km.
  • Zasięg możliwych do zbadania alternatywnych torped został zwiększony z 6,3 do 8 km.

Dodatki i zmiany zawartości

Dodaliśmy nowe portrety i dubbingi dla standardowych dowódców Wspólnoty odzwierciedlające Indie, Nową Zelandię, Australię i Kanadę.

Francuski krążownik VI poziomu Montcalm, brytyjski krążownik VI poziomu Orion ’44 i brytyjski pancernik VII poziomu Duke of Bronte (używany do testowania Rodney) zostały dodane do testowania przez deweloperów, ochotników i współtwórców społeczności.

Przyszłe zmiany

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji 13.3 kontener Bitwa nad Sommą zostanie dodany do Zbrojowni. Oznacza to, że gracze będą mogli ukończyć kolekcje Bitwa nad Sommą, jeśli przeoczyli swoją szansę podczas poprzedniego wydarzenia.

Zawartość kontenera Bitwa nad Sommą zmieni się od aktualizacji 13.3: miejsce 1 — 100% szans na 1 element kolekcji Bitwa nad Sommą.

W związku z powyższymi zmianami, od aktualizacji 13.3, kontenery Bitwa nad Sommą zostaną automatycznie otwarte dla wszystkich graczy, którzy mają je dostępne na swoich kontach. W ten sposób gracze otrzymają aktualne nagrody z kontenera, zanim nastąpią jakiekolwiek zmiany.

Pozostałe zmiany

 

 • Naprawiono błąd umiejętności dowódcy Mistrz działonowy w okręcie VII SURREY, który powodował wyświetlanie niepoprawnych informacji o czasie przeładowania dział dodatkowych w porcie.
 • Naprawiono błąd powodujący, że sojusznicze bombowce torpedowe nie były widoczne na minimapie, jeśli sojuszniczy statek miał status osoby naruszającej zasady za niesportowe zachowanie.
 • Naprawiono błąd powodujący, że okręty podwodne pozostawały wykryte po oznaczeniu celu z bliskiej odległości i zanurzeniu się pod wodą.
 • Ekran wyników bitwy otwarty z Portu pokaże teraz, który warunek zwycięstwa został spełniony i zakończył bitwę.
 • Naprawiono błąd powodujący awarię klienta gry podczas rejestracji nowego konta na platformach Steam, EGS, Microsoft Store lub GOG.
 • Naprawiono rzadki błąd, który powodował, że torpedy akustyczne poruszały się w przeciwnym kierunku niż cel oznaczony impulsem sonaru.
 • Naprawiono kilka błędów związanych z pancerzem okrętów VIII KANSAS, VII ASTURIAS i VIII N. CAROLINA.
 • Naprawiono kilka błędów wizualnych w oknach zakupu.
 • Naprawiono drobne wizualne błędy i format tekstu w kilku oknach pojawiających się przed i po bitwach, a także w porcie.
 • Naprawiono tekstury na okrętach X RHODE ISLAND, IX MINNESOTA i VI BAYERN.
 • Naprawiono tektury następujących kamuflaży: Blast Master, Duma CouRageous i Przyszłość złodzieja.
 • Zawarto dodatkowy opis dla sprzętu eksploatacyjnego Myśliwce patrolowe okrętu VI INDEPENDENCE, a także dla okrętów VIII YORKTOWN i X ESSEX.
 • Naprawiono błąd powodujący wyświetlanie podpowiedzi dotyczących standardowych torped podczas wchodzenia do bitwy okrętem z torpedami głębinowymi.
 • Naprawiono wizualny błąd związany ze wskaźnikami przeładowania uzbrojenia dla okrętów podwodnych.
 • Naprawiono błąd, który czasami powodował, że działa dużego kalibru nie wydawały unikalnego dźwięku, jeżeli na okręt był nałożony stały kamuflaż.
 • Naprawiono wizualny błąd związany z teksturami okrętów, gdy sprzęt eksploatacyjny Grupa naprawczo-ratunkowa był aktywny.
 • Naprawiono błąd, który w niektórych sytuacjach powodował, że gracze zdobywali podwójną ilość ropy.
 • Kompletna lista zmian znajduje się na stronie Wsparcia Gracza.

Przynosimy prezenty! Wypatrujcie żetonów społeczności w tym i kolejnych artykułach na naszej stronie internetowej! Możecie wymieniać je w Zbrojowni na kontenery z okrętami premium i innymi przedmiotami. Bądźcie na bieżąco z wiadomościami i koniecznie dzielcie się artykułami ze znajomymi, żeby oni też mogli odebrać prezenty!

Nagrodę można odebrać do: 18 mar, 14:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: 18 mar, 14:00

ź: WoWs