WoWs: 8. rocznica

8. rocznica World of Warships

Kapitanowie, czy mnie słychać?

Odbiór… odbiór. Nie mamy dużo czasu. Świat się wali na naszych oczach… Potrzebujemy Cię teraz bardziej niż kiedykolwiek.

Synu, czy odczytałeś telegram? Twoja planeta Cię potrzebuje. Musisz wykorzystać pełnię swojej mocy…

Kolego, czy z Twoim odbiornikiem wszystko w porządku? Moje eksperymenty doprowadziły do katastrofy! Potrzebujemy Twojej floty…

Hej, co się dzieje? Prawie ustanowiłem kolejny rekord. Co to za dziwne szczeliny? Nie zostawię tak tego! Ktoś będzie musiał odpowiedzieć za to, co się stało z moją maszyną do gier. Stary, chodźmy…

Kapitanowie, udało nam się nawiązać połączenie. Ale nie wiadomo jak długo się utrzyma! Wasz port Stół kreślarski istnieje teraz w trzech różnych wszechświatach jednocześnie. Na pewno oglądaliście filmy, więc wiecie, że takie sprawy nigdy nie kończą się dobrze. Waszym zadaniem jest teraz ocalenie wszechświata! Poniżej znajdziecie wszystko, co musicie wiedzieć, by wypełnić swoją misję.

Kto nam pomoże?

Doktor von Roth

Impulsywny naukowiec rodem z lat 80., w białym kitlu, z oczami szaleńca, okularami i rozczochranymi włosami. Czego innego można by się spodziewać po naukowcu z tej dekady? Nie dajcie się jednak zwieść pozorom. Doktor von Roth to geniusz i nie możemy tego zrobić bez niego (jasne, jednocześnie to z jego winy mamy cały ten bajzel…).

General Greenwood Człowiek, który widział w swoim życiu tyle, że nawet redaktor Dziennika okrętowego przy nim blednie. Z pewnością warto mieć tak doświadczonego generała po naszej stronie. Zresztą i tak nie mamy wyboru, synu. Jego wszechświat również nałożył się na nasz…
delmar_83

Myślisz, że to dziwne imię? Spoko, boomerze! Ale jednak… Czy delmar_83 sam nie zostanie boomerem po upływie lat? Ten król automatów do gier jest mistrzem w swoich fachu i będziemy potrzebować jego umiejętności w trakcie naszej trudnej misji. Wybierz potężniejszy okręt, Kapitanie, i wskakuj do bitwy! delmar_83 już w niej jest!

Okolicznościowy mural

Bezkresny ocean to idealne miejsce na nowe odkrycia! Zbierzcie 16 elementów układanki z okazji urodzin World of Warships, by zdobyć nagrodę główną. Niemożliwe, powiadacie? Nie, to nauka! A nauka rządzi się własnymi prawami, nie zapominajcie o tym. Poza tym, jeśli macie już coś robić, to warto zrobić to w dobrym stylu, nie?

Nagrodą główną za odblokowanie wszystkich elementów układanki jest dowódca delmar_83 z 6 punktami umiejętności. Za każdy otwarty puzzel otrzymacie także 1 kamuflaż Thetis. Miejcie też oko na nasz kanał YouTube, gdzie w jednym z filmów ukryliśmy kod bonusowy, zapewniający dowódcę Generała Greenwooda z 3 punktami umiejętności.

Możecie odblokowywać elementy układanki, by otrzymać nagrodę główną, do: 12 paź, 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 12 paź, 07:00

Zasady wydarzenia

Kliknijcie element układanki, by dowiedzieć się, jak go otworzyć. Wypełniajcie misje bojowe, szukajcie przycisków w artykułach na naszej stronie, aktywujcie kody bonusowe z filmów i postów na YouTube i innych mediach społecznościowych.

 • Możecie odblokować nowe elementy układanki, wypełniając misje bojowe. Kliknijcie element układanki, by odblokować misję bojową. Warunki i opis nagród możecie znaleźć w zakładce Misje bojowe w swoim porcie.
 • Szukajcie kodów bonusowych w filmach publikowanych na naszym kanale YouTube w trakcie aktualizacji 12.8. Następnie wprowadźcie te kody, by odblokować kolejny element układanki.
 • Śledźcie kanały World of Warships na mediach społecznościowych i szukajcie kodów bonusowych w naszych postach.
 • Znajdźcie przyciski w artykułach na naszej stronie internetowej w trakcie aktualizacji 12.8, a następnie kliknijcie je, by odblokować elementy układanki.

Uwaga: po odblokowaniu wszystkich 16 elementów układanki być może konieczne będzie ponowne zalogowanie do gry lub stoczenie jednej bitwy, by odebrać nagrodę główną.

Rocznica w Zbrojowni

Gracze, wiemy, że otrzymaliście już masę zadań, ale mamy dla Was kolejne wieści! Wartościowe oferty, VIII BAYARD, żetony postępu i IX KARL XIV JOHAN – król przesunięć międzywymiarowych – zmierzają w Waszą stronę! Przygotujcie swoje urządzenia, a my opowiemy Wam wszystko, co musicie wiedzieć.

Karl XIV Johan

Nowy okręt kupić można w Zbrojowni i w Sklepie premium. Możecie zdobyć tradycyjny pakiet zawierający okręt i specjalną misję bojową, albo Pakiet międzywymiarowy, zawierający zarówno okręt, jak i specjalną misję bojową, razem z futurystycznym stałym kamuflażem Przesunięcie międzywymiarowe, kredytami, kamuflażem Thetis i specjalnymi jednorazowymi premiami ekonomicznymi.

Te zestawy są dostępne do: 12 paź, 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 12 paź, 07:00

Karl XIV Johan: Pakiet międzywymiarowy

W zestawie:

 • IX KARL XIV JOHAN
 • Dowódca z 10 pkt. umiejętności
 • Miejsce w porcie x1
 • [Premia] Misja bojowa: +200% PD wszystkich typów
 • Stały kamuflaż: Skok międzywymiarowy dla IX KARL XIV JOHAN
 • 8 000 000 kredytów
 • Jednorazowy kamuflaż: Thetis x28
 • Jednorazowa premia ,,Kredyty +40%”: 88
 • Jednorazowa premia ,,PD okrętu +200%”: 88
 • Jednorazowa premia ,,PD dowódcy +200%”: 88
 • Jednorazowa premia ,,Wolne PD +600%”: 88
 • [Premia] Flaga pamiątkowa HSwMS Karl XIV Johan

KUP

+3 zdjęcia

Sklep Premium

Żetony jubileuszowe

Żetony jubileuszowe są tymczasowym zasobem wydarzenia „Równoległe światy”. Do końca aktualizacji 12.8 żetony jubileuszowe można wymieniać na okręt premium, kupony na zniżki na niektóre okręty premium VIII poziomu, stały kamuflaż „Przesunięcie międzywymiarowe” dla VIII ZIETEN , kontenery „Na fali retro”, superkontenery i inne przedmioty z dedykowanej wydarzeniu kategorii w Zbrojowni. Możecie też wydawać żetony jubileuszowe na aukcjach. Możecie gromadzić żetony jubileuszowe, zdobywając jubileuszowe nagrody i za osiągnięcie ostatniego poziomu darmowej Przepustki bitewnej do końca aktualizacji 12.8.

Zestaw za żetony jubileuszowe

Zestaw za żetony jubileuszowe na stronie WoWs 

Te zestawy są dostępne do: 12 paź, 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 12 paź, 07:00

Jeśli zdobędziecie zestaw z Bayard, lecz okręt ten znajduje się już w Waszym porcie, otrzymacie w ramach rekompensaty Kupon Admirała. Pytacie, co jest takiego szczególnego w Kuponie Admirała? Cóż, pozwala on na zdobycie jednego z następujących okrętów za darmo:

 • VIII SILIWANGI
 • VIII Z-35
 • VIII FENYANG
 • VIII OCZAKOW
 • VIII LOYANG
 • VIII HAMPSHIRE
 • VIII LE TERRIBLE
 • VIII TIGER ’59
 • VIII WICHITA
 • VIII GASCOGNE
 • VIII IRIAN
 • VIII SAIPAN
 • VIII VANGUARD
 • VIII P. BAGRATION
 • VIII KIDD
 • VIII ROCHESTER

Kupon Admirała można wykorzystać tylko raz. Jeśli posiadacie już wszystkie te okręty w swoim porcie, otrzymacie 3000 jedn. stali w ramach rekompensaty. Możesz skorzystać z kuponu przez całą aktualizację 12.8 oraz podczas 2 pierwszych tygodni aktualizacji 12.9.

Ponadto, Kupon Dowódcy dostępny będzie za żetony jubileuszowe. Kupon zapewnia 50% zniżki w dublonach przy zakupie okrętu z powyższej listy. Nie ma żadnej rekompensaty za Kupon Dowódcy.

+4 zdjęcia

Oprócz nowych przedmiotów, znajdziecie też kontener Na fali retro, który może zawierać okolicznościowe stałe kamuflaże albo pakiety premii.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o zasadach rekompensat, możliwości wprowadzenia zmian w balansie i mechanikach kontenerów.

Równoległe światy

Początek: 14 wrz, 08:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 14 wrz, 08:00
Koniec: 12 paź, 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 12 paź, 07:00

Osiem lat ekscytujących bitew, wielkich emocji i wspaniałych zwycięstw. Przygotowaliśmy dla Ciebie misję bojową, synu! Kliknij poniższy przycisk i ruszaj do bitwy! Wypełnij misję w bitwach rankingowych, kooperacyjnych, losowych potyczkach lub operacjach. Zdobądź 8888 bazowych PD, by otrzymać flagę Równoległe światy.

Odblokuj misję na stronie WoWsa

Rocznicowe zniżki

Początek: 14 wrz, 08:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 14 wrz, 08:00
Koniec: 17 wrz, 08:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 17 wrz, 08:00

Dołączcie do obchodów ze zniżkami i tradycyjnym bonusem za pierwsze zwycięstwo dnia.

 • Wymiana elitarnych PD dowódcy po kursie 1 dublon za 35 wolnych PD.
 • Wymiana PD okrętu po kursie 1 dublon za 35 wolnych PD.
 • −50% ceny w dublonach za standardowe i specjalne jednorazowe premie ekonomiczne w kliencie gry.
 • −50% ceny ulepszeń w kredytach.
 • −60% ceny jednorazowych kamuflaży w kredytach w kliencie gry.
 • +200% premii do PD dowódcy, wolnych PD i PD okrętu za Wasze pierwsze zwycięstwo dnia każdym okrętem, codziennie.

Premie za skuteczność bojową

Początek: 14 wrz, 08:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 14 wrz, 08:00
Koniec: 12 paź, 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: 12 paź, 07:00

Gracze mogą spodziewać się rozmaitych, ekscytujących nagród z okazji 8. rocznicy World of Warships, w tym premii za skuteczność bojową na wszystkich swoich okrętach od V poziomu po osiągnięciu określonych wyników w bitwie. Mechanika nagradzania będzie przypominać tę z zeszłorocznych obchodów Nowego Roku w aktualizacji 0.11.11, co oznacza, że gracze znów będą mogli otrzymać od razu kilka nagród za jedną bitwę.

Liczba nagród otrzymanych po bitwie zależy od liczby okrętów w Waszym porcie i liczby zdobytych bazowych PD w tej bitwie. Na przykład gracz z ponad 300 okrętami w swoim porcie będzie mógł zdobyć cztery nagrody w jednej bitwie: jedną za wejście do bitwy okrętem i trzy dodatkowe za skuteczne działania w bitwie.

Nie możecie otrzymać nagrody tym samym okrętem więcej niż jeden raz. Jednak nagrody dodatkowe można zastosować dla dowolnego okrętu poziomu V lub wyższego, jeśli nie były one zastosowane dla tego okrętu. W ten sposób nadal możecie otrzymać nagrodę dla okrętu bez konieczności wchodzenia nim do bitwy.

+5 zdjęć

Okolicznościowe nagrody

W tym roku nagrody będą rozdzielane inaczej, a gracze będą teraz gromadzić żetony jubileuszowe. Ta zmiana sprawi, że nie będzie aż takiego nacisku na okręty X poziomu i pozwoli graczom uzyskać wszystkie nagrody także podczas gry okrętami innych dostępnych poziomów. Ponadto, gracze będą teraz mogli wybrać nagrody.

W zależności od poziomu Waszego okrętu otrzymacie następującą liczbę żetonów jubileuszowych:

 • Okręty V–VII poziomu — 30 żetonów jubileuszowych
 • Okręty VIII–IX poziomu — 75 żetonów jubileuszowych
 • Okręty X poziomu i superokręty — 200 żetonów jubileuszowych
 • Nagrodą za ukończenie darmowej linii Przepustki bitewnej jest 1250 żetonów jubileuszowych

Żetony jubileuszowe można zdobyć w trakcie całej aktualizacji 12.8 i zostaną usunięte na początku aktualizacji 12.9. Po wprowadzeniu aktualizacji 12.9. nie będzie rekompensaty za niewykorzystane żetony jubileuszowe.

Żetony jubileuszowe można wymienić na następujące nagrody:

 • Bayard — 6250 żetonów jubileuszowych
 • Jeden kupon, oferujący 50% zniżki na dowolny okręt VIII poziomu, który można zdobyć za dublony — 3125 żetonów jubileuszowych
 • Stały kamuflaż Przesunięcie międzywymiarowe dla okrętu Zieten — 1250 żetonów jubileuszowych
 • Do 7 kontenerów Na fali retro — 500 żetonów jubileuszowych za każdy
 • Do 110 Superkontenerów — 200 żetonów jubileuszowych za każdy
 • Naszywka Równoległe światy — 100 żetonów jubileuszowych
 • Do innych nagród, które dostępne są za żetony jubileuszowe, zaliczamy kontenery Standardowe premie, Specjalne premie i Rzadkie premie, a także pakiety sygnałów.

W trakcie obchodów 8. rocznicy możecie też zdobyć flagę Równoległe światy, naszywkę Równoległe światy i tematycznych dowódców delmar_83, Doktor von Roth i Generał Greenwood z indywidualnym dubbingiem.

Przygotowaliśmy dla Was kilka specjalnych wydarzeń, dzięki którym będziecie mogli zdobyć tych dowódców. Szczegółowe informacje o tych wydarzeniach pozostaną jednak na razie tajemnicą.

Flagę Równoległe światy można zdobyć tylko przez wypełnianie misji bojowych.

Naprzód ku nieskończoności!

ź: WoWs

 

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze