WoWs: 0.11.11 – biuletyn deweloperów i test publiczny

Zmiany i nowości w nadchodzącej aktualizacji i test publiczny.

Poddajemy testom nową aktywność! Nazwaliśmy ją Okręty obfitości. Zapoznajcie się ze szczegółami tutaj i dołączcie do zabawy!

WAŻNE! Aktualizacja jest wciąż w fazie testów, więc informacje zawarte w biuletynie mają charakter umowny i odzwierciedlają stan gry na czas jego publikacji. Do czasu wprowadzenia aktualizacji niektóre zmiany i nowe funkcje mogą zostać całkowicie usunięte bądź wprowadzone w innej formie. Zrzuty ekranu, konkretne wartości i szczegóły mechanik w grze niekoniecznie znajdą swoje odzwierciedlenie w ostatecznej wersji gry po wprowadzeniu aktualizacji.

Uwaga: Nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą odbiegać od tych na serwerze głównym.

Stocznia

Stocznia powróciła z nowym wyzwaniem! W Stoczni w Hamburgu rusza konstrukcja okrętu  IX Admiral Schröder.

Jest on uzbrojony w osiem dział kal. 305 mm, umieszczonych w czterech wieżach baterii głównej. Okręt dobrze sprawdzi się w starciach na średnim i krótkim dystansie ze względu na dobrą wytrzymałość i niezłe opancerzenie jak na krążownik.

Zbliżenie się do wrogiego okrętu puści w ruch potężne, długodystansowe i celne działa dodatkowe. „Firmowa” niemiecka Sonda hydroakustyczna przyda się w odpieraniu ataków torpedowych. Krążownik ma dobry kamuflaż i może szybko zmienić flanki oraz zająć dowolną pozycję za sprawą Doładowania silnika o poprawionych parametrach.

Zasady

Proces budowy w Stoczni składa się z 30 faz. Możecie je pokonywać poprzez wypełnianie misji bojowych Stoczni lub wydając 1750 dublonów na każdą fazę. Możecie wypełniać grupy misji bojowych przez cały okres aktualizacji 0.11.11 i w pierwszych 2 tygodniach aktualizacji 0.12.0. Stocznia pozostanie dostępna w porcie do rozpoczęcia aktualizacji 0.12.1. Dzięki misjom bojowym możecie ukończyć łącznie 26 z 30 faz budowy okrętu.

Ukończenie 19. fazy nagrodzimy okrętem  VII Renown ’44 wraz z dowódcą z 6 punktami umiejętności i miejscem w porcie. Okręt ten jest pod wieloma względami podobny do swojego odpowiednika, możliwego do zbadania brytyjskiego pancernika  VI Renown. Mimo to rozgrywka Renown ’44 odbiega nieco od tej z możliwego do zbadania okrętu, kładąc większy nacisk na walkę w zwarciu.

Okręt cieszy się poprawioną dynamiką przyśpieszania i dużą celnością ostrzału. Pociski PP są skuteczne przeciwko lekko opancerzonym celom, a torpedy wyposażono w mechanikę skręcania.  VII Renown ’44 ma dostęp do Doładowania silnika, Obrony przeciwlotniczej oraz wzmocnionej wersji Grupy naprawczej. Jest to jednak kompensowane przez słabszy pancerz i mniej dotkliwe salwy artyleryjskie.

Nagrodą główną będzie  IX Admiral Schröder ze stałym kamuflażem Malowanie wojenne, miejscem w porcie, dowódcą z 10 pkt umiejętności i flagą pamiątkową.

Obchody noworoczne

Przygotowaliśmy mnóstwo aktywności, by uczcić Nowy Rok: zawody Starcie kolędników, nowi dowódcy, premie za skuteczność bojową oraz góry innych nagród!

Starcie kolędników

Jedną z atrakcji naszych obchodów Nowego Roku będzie tymczasowe wydarzenie o nazwie Starcie kolędników. Dwie drużyny Świętych Mikołajów z północnego i południowego bieguna, wezmą udział w wyścigu na dostarczanie prezentów.

Będziecie musieli wybrać, z którą drużyną chcecie się sprzymierzyć, a następnie dołączyć do wyścigu. Na linii mety każda drużyna zapewni Wam noworoczną nagrodę — jednego z dwóch tematycznych dowódców i jeden z dwóch stałych kamuflaży dla okrętów  X Halland lub  X Conqueror. Gdy po raz pierwszy zdobędziecie nagrodę, grając w którejkolwiek z drużyn, otrzymacie również osiągnięcie Starcie kolędników.

Starcie kolędników jest pod wieloma względami podobne do poprzednich wydarzeń, jak np. Noc sylwestrowa, czy Tytani przemysłu.

Weźcie udział w wydarzeniu na serwerze głównym, by zdobyć żetony mrozu, które możecie wymienić na noworocznych dowódców, kontenery ze stałymi kamuflażami i inne cenne przedmioty.

W aktualizacji 0.11.11 możecie zdobyć tradycyjne noworoczne nagrody za skuteczność bojową, grając każdym z Waszych okrętów od V poziomu wzwyż. Podobnie jak podczas obchodów 7. rocznicy World of Warships, gracze z setką i więcej okrętów w porcie, będą mogli otrzymać kilka nagród naraz za jedną bitwę!

Nagrody będą się różnić w zależności od poziomu okrętu:

 • Okręty V–VII poziomu: 750 jedn. węgla
 • Okręty VIII–IX poziomu: 75 jedn. stali
 • Okręty X poziomu: atest noworoczny
 • Superokręty: 500 punktów badawczych

+5 screenów

Atest noworoczny to tymczasowy zasób, który podczas aktualizacji 0.11.11 można wymienić na 375 000 kredytów lub dowolny z trzech typów świątecznych kontenerów Prezent od Mikołaja:

 • Jeden kontener Prezent od Mikołaja za jeden atest noworoczny
 • Jeden kontener Duży prezent od Mikołaja za trzy atesty noworoczne
 • Jeden kontener Ogromny prezent od Mikołaja za pięć atestów noworocznych

Port Fiordy został przystrojony z okazji nadchodzących obchodów Nowego Roku.

+3 zdjęcia

Okręty obfitości

Szykujemy się, by wdrożyć do gry nową funkcję — Okręty obfitości. Wybierzcie stronę i wejdźcie do bitwy!

W trakcie tej aktywności Waszym zadaniem będzie znalezienie jednego lub więcej graczy ze statusem „Okręt obfitości” w bitwie losowej i położyć ich do snu z rybkami! Gracza z Okrętem obfitości rozpoznacie w bitwie za sprawą specjalnej ikony w formie celu. Wypatrujcie jej na pancernikach, krążownikach i niszczycielach.

Możecie również zagrać rolę takiego Okrętu obfitości. Pochwalcie się swoimi umiejętnościami i odeprzyjcie przeważające siły przeciwnika! Aby to zrobić, zapiszcie się na naszej stronie, klikając poniższy przycisk i poczekajcie. Uczestnicy zostaną wybrani losowo i otrzymają status Okręt obfitości.

Gracze ci dostaną specjalną misję bojową, za której ukończenie będą mogli zgarnąć nagrody. Śmiałkowie, którzy zatopią Okręt obfitości w bitwie, otrzymają cenne nagrody oraz pamiątkowe osiągnięcie Znajdź i zniszcz.

Termin nadsyłania zgłoszeń: Pt. 18 Lis. 16:00 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Pt. 18 Lis. 16:00

Czekajcie na więcej wiadomości na naszej stronie internetowej. Zapewniamy, że będziecie uzbrojeni we wszelką wiedzę dotyczącą wydarzenia Okręty obfitości.


Przepustka bitewna

W aktualizacji 0.11.11 pojawi się odnowiona Przepustka bitewna. Jak ogłaszaliśmy wcześniej, główna mechanika pozostanie taka sama, nieznacznie zmienią się za to nagrody.

Waszymi łupami za postępy w Darmowej przepustce będą:

 • Kontenery Więcej sygnałów
 • Kontenery ze standardowymi, specjalnymi, rzadkimi i unikalnymi premiami
 • Wolne PD i elitarne PD dowódcy
 • Miejsca w porcie
 • Kredyty
 • Węgiel
 • Punkty badawcze
 • Stal

Końcową nagrodą Darmowej przepustki będzie tematyczny dowódca Papá Noel z 10 pkt umiejętności i 7 kontenerów Rzadkie premie.

Wykonujcie dalej misje Przepustki bitewnej po ukończeniu wszystkich etapów, by zdobywać następujące, stałe nagrody dodatkowej linii postępu:

 • Kontenery Więcej sygnałów, kontenery Standardowe premie (dla Darmowej przepustki)
 • Kontenery Rzadkie premie (dla Przepustki premium)

Kupcie Przepustkę premium, by za jej ukończenie, poza nagrodami Darmowej przepustki, otrzymywać rzadkie i unikatowe jednorazowe premie ekonomiczne wszystkich rodzajów. Końcową nagrodą Przepustki premium będzie 25 atestów noworocznych, które możecie wymienić na kredyty i kontenery Prezent od Mikołaja.


Pozostałe nowości

Zespół deweloperski stale dąży do dostarczenia jak największej liczby nowości, poza wspomnianymi wyżej aktywnościami. Ciągle pracujemy nad poprawą gry w jej wszystkich aspektach, a oto co wkrótce ulegnie zmianie.

Zmiany map

Rozmieszczenie okrętów na flankach i w centrum mapy na początku bitwy będzie jeszcze równiejsze pomiędzy drużynami. Okręty podwodne będą umieszczane na mapie bliżej strony przeciwnika i częściej po bokach.

Misje szkoleniowe dla nowych graczy

W aktualizacji 0.11.11 dodajemy w ramach testów Misje wprowadzające, aby pomóc początkującym graczom zaznajomić się z podstawami gry. Początkowo misje będą dostępne dla ograniczonej liczby nowych graczy. W kolejnych aktualizacjach Misje wprowadzające będą dostępne dla wszystkich początkujących, którzy stoczyli nie więcej niż 300 bitew.

Zadaniom towarzyszą podpowiedzi, a uwaga gracza będzie cały czas kierowana w kierunku rozmaitych mechanik gry. Wykonanie tych misji zapewni graczom drobne nagrody. Aby wykonać misje, gracze będą musieli dobrze spisać się w bitwie oraz wykonać określone działania w porcie.

Potyczki

W aktualizacji 0.11.11 zaktualizujemy liczbę map, poprawimy balans dywizjonów i przywrócimy te ostatnie do potyczek. Zapraszamy do wypróbowania nadchodzących nowych funkcji na serwerze testu publicznego.

Test publiczny aktualizacji 0.11.11: Runda 1.

Udział w teście publicznym da Wam możliwość zdobycia kontenerów z okrętami premium, stałymi i jednorazowymi kamuflażami oraz innymi cennymi przedmiotami. Wszystkie informacje o tym, jak dołączyć do testu publicznego, są dostępne na naszej oficjalnej stronie w specjalnym artykule.

Aktualizacja 0.11.11 to m.in. obchody Nowego Roku, Stocznia, Okręty obfitości, potyczki i inne nowości. Rzućcie okiem na Biuletyn deweloperów i witajcie w teście! Do zobaczenia na serwerze testu publicznego!

NAPISZ OPINIĘ

Harmonogram rundy 1.

Początek: Cz. 17 Lis. 17:30 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Cz. 17 Lis. 17:30
Koniec: Wt. 22 Lis. 06:30 CET (UTC+1) / Twój czas lokalny: Wt. 22 Lis. 06:30

Misje bojowe i nagrody

Możecie zdobywać żetony społeczności, wykonując kolejne misje bojowe na serwerze testu publicznego. Żetony te można wymienić na różnorodne nagrody w Zbrojowni, w tym rzadkie stałe kamuflaże, kontenery i inne przedmioty w grze.

Nagrody za aktywność na serwerze testu publicznego mogą różnić się od tych na serwerze głównym.

Runda
1. 2.
Zdobyć 250 bazowych PD w jednej bitwie losowej lub kooperacyjnej.

Nagroda na serwerze głównym: 100 żetonów społeczności.

Zdobyć 1000 bazowych PD w bitwach losowych lub kooperacyjnych.

Nagroda na serwerze głównym: 200 żetonów społeczności.

Zdobyć tematycznego dowódcę w nagrodę za osiągnięcie postępów osobistych w wydarzeniu Starcie Kolędników. Po otrzymaniu nagrody podczas rundy 1. testu publicznego, trzeba będzie wybrać inną drużynę w rundzie 2.

Nagroda na serwerze głównym: 1 specjalny kontener Taktyczny.

Ukończyć 30 faz budowy okrętu w Stoczni. Co najmniej cztery z nich należy ukończyć, wypełniając stoczniowe misje bojowe.

Nagroda na serwerze głównym: 1000 żetonów społeczności.

Wygrać pięć bitew w potyczkach.

Nagroda na serwerze głównym: 500 żetonów społeczności.

Zadać 300 000 pkt uszkodzeń okrętom w bitwach losowych.

Nagroda na serwerze głównym: 450 żetonów społeczności.

1

W teście publicznym 0.11.11 znajdziecie specjalne misje codzienne, które zapewnią nagrody na serwerze głównym.

Powtarzalne misje bojowe

Zdobyć 1000 bazowych PD w bitwach losowych i kooperacyjnych.

Nagroda na serwerze głównym: 1000 jedn. węgla, 2500 wolnych PD, 200 żetonów społeczności, 500 000 kredytów.

Ta misja bojowa będzie dostępna tylko w drugim i trzecim dniu każdej rundy testu publicznego. Misja odnawia się o godz. 02:00 UTC.

Zniszczyć 30 okrętów przeciwnika w bitwach losowych i potyczkach za sterami okrętów VI–X poziomu i superokrętów.

Nagroda na serwerze głównym: 250 dublonów, 1600 żetonów społeczności i 2 specjalne kontenery Taktyczny.

Ta misja bojowa będzie dostępna w trakcie całego testu publicznego.

Łańcuch misji bojowych

Część 1
Wygrać dwie bitwy.
Część 2
Zdobyć 1500 bazowych PD.
Część 3.
Zadać 150 000 punktów uszkodzeń okrętom przeciwnika.
Część 4
Zniszczyć trzy okręty przeciwnika.

Nagroda na serwerze głównym za ukończenie łańcucha: 5000 wolnych PD; 700 jedn. węgla; 800 000 kredytów; 10 000 elitarnych PD dowódcy.

Łańcuch misji bojowych można ukończyć w bitwach losowych oraz potyczkach i jest on dostępny trzy razy dziennie w następujących godzinach: 11:00–15:00 UTC, 17:00–21:00 UTC, 23:00–03:00 UTC. Możecie ukończyć misje i otrzymać za nie nagrody trzy razy dziennie.

Premie początkowe

 • Koszt badań okrętów i modułów będzie znacznie obniżony.
 • Będziecie mogli resetować umiejętności dowódców za darmo.

Jeśli dołączacie do testu publicznego po raz pierwszy od aktualizacji 0.11.10, zostaniecie nagrodzeni następującymi premiami:

 • Wszystkie możliwe do zbadania okręty poziomów VI i VIII z dowódcami z 21 punktami umiejętności.
 • 500 000 000 kredytów, 30 000 dublonów, 250 000 jedn. węgla i 90 dni konta premium Warships.
 • Zestawy z jednorazowymi premiami ekonomicznymi i 50 sygnałami bojowymi.

Jeśli stoczyliście co najmniej jedną bitwę na serwerze testu publicznego podczas testów aktualizacji 0.11.10, Wasze konta zostaną skopiowane z serwera głównego na serwer testu publicznego.

Jeśli dołączacie do testu publicznego po raz pierwszy od transferu konta, otrzymacie jedynie standardowe premie początkowe.

ź: WoWs 1, 2

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze