WoWs: Royal Navy CA, Wyścig Zbrojeń i inne zmiany

Aktualizacja 0.9.0 rozpocznie cykl związany z wejściem do gry brytyjskich ciężkich krążowników. Tradycyjnie zaczniemy od wczesnego dostępu, gdzie do zdobycia będą okręty poziomów V – VIII. Otrzymać je będzie można w zbrojowni, za specjalne żetony, które będziemy zdobywać poprzez dostawy dzienne, dyrektywy i zadania osobiste.
Do zdobycia będzie między innymi krążownik Albemarle, ze specjalnym stałym kamuflażem.

1 CAIRpoXiAJ9ozMJsdjDlJg

Księżycowy Nowy Rok

Aby uczcić Księżycowy Nowy Rok, do gry dodane zostaną dwa nowe stałe kamuflaże, ze specjalnym dźwiękiem syreny okrętowej, dla okrętów Wukong i Bajie. Specjalny stały kamuflaż otrzyma również niszczyciel Siliwangi.

1 CAIRpoXiAJ9ozMJsdjDlJg

1 0clpUSWX4YSlWHhOddOtTg

1 WyAX26UpnKnzy59CDP9teA

Pojawią się również kontenery Księżycowy Nowy Rok, z których otrzymać będzie można Pan-Azjatyckie okręty premium, stałe kamuflaże na nie, dublony oraz inne nagrody.

Uaktualniony tryb Wyścigu Zbrojeń

Zaktualizowane działanie power-up’ów tak, aby oddziaływały również na lotniskowce:

  • Zwiększenie prędkości maksymalnej okrętu, lub samolotów oraz skrócenie czasu przestawienia steru,
  • Stałe przywrócenie procentowej wartości HP okrętu lub samolotów,
  • Skrócenie czasu przeładowania głównej artylerii, wyrzutni torpedowych oraz czasu uzupełniania samolotów,
  • Skrócenie czasu przeładowania materiałów eksploatacyjnych okrętu i samolotów,

Wszystkie okręty w drużynie otrzymają jeden poziom bonusu, kiedy zostanie on aktywowany przez sojusznika. Nadal niestety nie ma żadnej informacji na temat tego, kiedy tryb ten znów będzie dostępny i czy przypadkiem nie planowane jest ponowne wykorzystanie go do bitew rankingowych. W mojej ocenie, kiedy rankingówki rozgrywane były w takim formacie, był to najciekawszy sezon spośród wszystkich czternastu.

Zmianie ulegnie również sposób wyświetlania informacji o otrzymanych power-up’ach.

1 RrrLAzlcuueZrV QPtQw1w

Zmiany w okrętach Anime
Southern Dragon, Eastern Dragon oraz okręty ARP, staną się okrętami premium, dzięki czemu będą zarabiały w bitwach większe ilości kredytów.

Zmiany w działaniu MatchMakingu
Obecnie często dochodzi do sytuacji, kiedy w bitwie biorą udział okręty na poziomach IV – V. Wpływa to negatywnie na okręty tierów III – V, które nie są w stanie poradzić sobie z duża ilością ataków lotniczych, przez co ograniczona jest ich ogólna zdolność bojowa.

  • Dla bitew na poziomie V – wprowadzony zostanie miękki limit ilości lotniskowców w bitwie. Najczęściej spotykać będziemy dwa lotniskowce na stronę, a jedynie w przypadku długiego czasu oczekiwania w kolejce do bitwy, można będzie spotkać po trzy takie okręty.
  • Dla wszystkich innych poziomów, włącznie z IV, określany jest sztywny limit dwóch lotniskowców na bitwę.

Wiązać się to ma z ogromną popularnością lotniskowców tieru IV.
Ze względu na techniczne trudności, zmiany te mają funkcjonować jednak tylko przez jeden z patchy na początku 2020 roku. WG boi się niezwykle, że wydłużony czas oczekiwania na bitwę, zniechęci graczy bardziej, niż szybka anihilacja ze strony zbyt dużej liczby latających nad głową samolotów. Wydłużenie czasu oczekiwania jest obecnie największym minusem tej zmiany i może prowadzić do częstszego występowania bitew z niekompletnymi składami.
Sytuacja ma być monitorowana i jeżeli to będzie konieczne, podejmowane będą dalsze działania.

Ź: World of Warships Development Blog

Dodaj komentarz